
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 листопада 2020 року Справа №480/7177/20
Сумський окружний адміністративний суд у складі судді - Шаповала М.М., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №480/7177/20 за позовом ОСОБА_1 до Головного Управління Пенсійного фонду України в Сумській області, Сумського обласного військового комісаріату про зобов`язання вчинити дії,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 просить суд:
- зобов`язати Сумський обласний військовий комісаріат (далі - Сумський ОВК) підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України у Сумській області (далі - ГУ ПФУ в Сумській області) нову довідку про розмір грошового забезпечення позивача згідно постанови КМУ від 13.02.2008 № 45 враховуючи попередній розмір грошового забезпечення та з урахуванням всіх додаткових видів складових грошового забезпечення для проведення підвищення і перерахунку попереднього розміру раніше призначеної пенсії на підставі постанови КМУ № 103 від 21.02.2018;
- зобов`язати ГУ ПФУ в Сумській області провести підвищення і перерахунок попереднього розміру раніше призначеної пенсії з 01.01.2018 на підставі постанови КМУ № 103 від 21.02.2018 виходячи з 86 % грошового забезпечення та здійснити виплату заборгованості враховуючи раніше проведені виплати.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач є пенсіонером, отримує пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Позивач вважає, що призначена йому пенсія, після проведення її перерахунку, виплачується у невірному розмірі та без урахування додаткових видів грошового забезпечення, які виплачувались до 01.03.2018. У зв`язку із цим позивач звернувся до суду за захистом своїх прав на належний розмір пенсійних виплат.
Сумський ОВК подав до суду відзив у якому проти позовних вимог заперечує, просить відмовити в їх задоволенні та в обґрунтування позиції по справі зазначив, що постановою Кабінету Міністрів України (далі - КМУ) від 21.02.2018 № 103, на підставі якої було здійснено перерахунок пенсії позивача, було передбачено перерахувати пенсії, призначені до 01.03.2018 з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення зі служби, що визначені станом на 01.03.2018 відповідно до постанови КМУ від 30.08.2017 № 704.
При цьому постановою КМУ від 21.02.2018 № 103 були також внесені зміни до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", відповідно до п. 5 якого для перерахунку пенсій враховуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, військове звання та відсоткова надбавка за вислугу років.
Для проведення перерахунку пенсії позивача Сумським ОВК на підставі списків ГУ ПФУ в Сумській області складено довідку про грошове забезпечення станом на 01.03.2018, яку надіслано до головного управління.
Оскільки форма та зміст такої довідки передбачені Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", Сумський ОВК не наділений повноваженнями вносити, змінювати або доповнювати таку довідку.
ГУ ПФУ в Сумській області подав до суду відзив у якому проти позовних вимог заперечує, просить відмовити в їх задоволенні та в обґрунтування позиції по справі зазначив, оскільки законодавством чітко визначено процедуру, за якою провадиться перерахунок розміру пенсії, покладення обов`язку на управління діяти не у відповідності до порядку № 45, зокрема здійснити перерахунок пенсії без відповідної довідки про розмір грошового забезпечення, означає спонукання до виходу за межі своїх повноважень.
Крім того зазначає, що перерахунок пенсії ОСОБА_1 був здійснений відповідно до норм законодавства, чинних на момент здійснення перерахунку. На час здійснення перерахунку редакція статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" передбачає, що максимальний розмір пенсії не повинен перевищувати 70 % сум грошового забезпечення.
Ухвалою від 27.10.2020 судом відкрито провадження, розгляд справи призначено за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
Дослідивши матеріали справи, встановивши фактичні обставини та оцінивши надані докази в їх сукупності, суд частково задовольняє позовні вимоги, виходячи із наступного.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 є пенсіонером (а.с. 5), отримує пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Для проведення перерахунку пенсії, призначеної ОСОБА_1 , на виконання постанови КМУ від 21.02.2018 № 103, Сумським ОВК в березні 2018 було видано довідку про розмір грошового забезпечення.
У вересні 2020 року позивач звернувся до ГУ ПФУ в Сумській області із скаргою у якій просив здійснити перерахунок і підвищення призначеної йому пенсії із розрахунку 86 % грошового забезпечення та з урахуванням всіх видів такого забезпечення (а.с. 8).
Листом від 06.10.2020 № 5146-5059/З-02/8-1800/20 ГУ ПФУ в Сумській області повідомило позивача про те, що постановою КМУ від 21.02.2018 № 103 не передбачено включення до складу грошового забезпечення, з якого проведені перерахунки, будь-яких інших додаткових його видів, а при проведенні перерахунку пенсії з 01.01.2018 застосовані чинні на момент його проведення норми ст. 13 Закону, якою передбачено максимальний розмір пенсії, що не повинен перевищувати 70 % суми грошового забезпечення (а.с. 9).
Також, 03.08.2020 позивач звернувся до Сумського ОВК із скаргою у якій просив скласти та надіслати до ГУ ПФУ в Сумській області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення у якій зазначити раніше призначені складові грошового забезпечення в тому числі надбавку за виконання особливо важливих завдань; надбавку за роботу, що передбачає доступ до державної таємниці та премію (а.с.7).
Листом від 06.08.2020 № 11/1540 Сумський ОВК повідомив позивачу про те, що довідки про розмір грошового забезпечення готуються на підставі списків, на даних головним управлінням Пенсійного фонду. На виконання рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 по справі № 826/3858/18 списки для оформлення органами Міноборони довідок про грошове забезпечення не надходило (а.с. 6).
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, осіб начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, визначені в Законі України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі Закон № 2262-ХІІ).
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (у редакції, чинній на час звільнення позивача зі служби та призначення йому пенсії) особи офіцерського складу, прапорщики і мічмани, військовослужбовці надстрокової служби та військової служби за контрактом, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ при наявності встановленої цим Законом вислуги на військовій службі і на службі в органах внутрішніх справ мають право на довічну пенсію за вислугу років.
Пунктом "а" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (у редакції, чинній на час звільнення позивача зі служби та призначення йому пенсії) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які мають вислугу 20 років і більше (пункт "а" статті 12): за вислугу 20 років - 50 процентів, а звільненим у відставку за віком або через хворобу - 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43); за кожний рік вислуги понад 20 років - 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення.
Відповідно до ч. 2 статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (у редакції, чинній на час звільнення позивача зі служби та призначення йому пенсії) загальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 75 процентів відповідних сум грошового забезпечення, а особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи і віднесені до категорії 1, - 85 процентів, до категорії 2 - 80 процентів.
В подальшому частина 2 ст. 13 неодноразово зазнавала змін.
Так, Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ" від 04.07.2002 року № 51-IV, у частині 2 ст. 13 цифри "85", "95" і "90" замінено відповідно цифрами "90", "100" і "95", а слова і цифри "до категорій 2 і 3" замінити словами і цифрою "до категорії 2". Крім того, Законом України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" від 08.07.2011 № 3668-VI до ч. 2 ст. 13 Закону України внесено зміни, якими встановлено, що максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 80 процентів відповідних сум грошового забезпечення, а особам, які під час проходження служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і віднесені в установленому законом порядку до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2, - 95 процентів.
Законом України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" від 27.03.2014 року № 1166-VII внесено зміни у ч. 2 ст. 13, згідно з якими цифри "80" замінено цифрами "70".
Таким чином суд зазначає, що Законами № 51-IV, № 3668-VІ та № 1166-VІІ були внесені зміни до ч. 2 ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ" щодо розміру відсотку грошового забезпечення з якого розраховується розмір пенсії.
Разом з тим призначення та перерахунок пенсії є різними за змістом та механізмом процедурами, внесені зміни до ч. 2 ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" щодо встановлення граничного розміру пенсії за вислугу років у розмірі 90 відсотків, а в подальшому 70 відсотків грошового забезпечення не стосуються перерахунку вже призначених пенсій, отже при перерахунку пенсії відповідним категоріям військовослужбовців має застосовуватись норма, що визначає розмір грошового забезпечення у відсотках, яка діяла на момент призначення такої пенсії.
Відтак, суд визнає, що при перерахунку пенсії позивачу має застосовуватись та норма, яка визначає розмір грошового забезпечення у відсотках на момент призначення пенсії.
Аналогічну позицію щодо застосування норм права висловив Верховний Суд у постанові від 24.04.2018 у справі № 686/12623/17 (провадження № К/9901/849/17).
Як встановлено судом, пенсія позивачу призначена в розмірі 86 % грошового забезпечення. Однак при перерахунку пенсії з 01.01.2018 на підставі постанови КМУ від 21.02.2018 року № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", її розмір було зменшено до 70 % грошового забезпечення позивача.
Суд зазначає, що при перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2018 відповідно до ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" на підставі постанови КМУ № 103 відсутні підстави для застосування механізму нового обчислення пенсії із застосуванням норм ч. 2 ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", яка застосовується саме при призначенні пенсії. Тому при перерахунку пенсії змінною величиною є лише розмір грошового забезпечення, натомість відсоткове значення розміру основної пенсії, яке обчислювалося при її призначенні відповідно до наявної у позивача вислуги років, є незмінним.
Вказана позиція суду узгоджується з висновками Верховного Суду, викладеними в постанові від 04.02.2019 по справі № 240/5401/18 (провадження № Пз/9901/58/18).
За таких обставин, основний розмір пенсії ОСОБА_1 повинен становити 86 % грошового забезпечення, призначений при звільненні на пенсію, замість розміру в 70 %, встановленого після перерахунку.
Щодо складових грошового забезпечення, із яких повинен бути проведений перерахунок пенсії ОСОБА_1 , суд зазначає наступне.
Згідно зі ст. 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" № 2011-XII (далі Закон № 2011-XII) держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.
Відповідно до ч. 2 ст. 9 Закону № 2011-ХІІ до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Приписами ч. 3 ст. 9 Закону № 2011-ХІІ визначено, що грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону.
Статтею 43 Закону № 2262-ХІІ передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому КМУ.
Процитована норма статті 43 Закону № 2262-ХІІ міститься в розділі V "Обчислення пенсії", тобто в загальному розділі, та безпосередньо визначає складові грошового забезпечення для обчислення пенсій. При цьому під обчисленням слід розуміти процес отримання результату за допомогою дій над числами, кожне з яких є конкретним цифровим вираженням розміру складових грошового забезпечення.
Зазначений висновок висловлений у постанові Верховного Суду від 12.11.2019 у справі № 826/3858/18, який в силу приписів ч. 5 ст. 242 КАС України, враховується судом апеляційної інстанції.
Статтею 63 Закону № 2262-ХІІ (у редакції, чинній на момент перерахунку пенсії), визначено підстави перерахунку раніше призначених пенсій.
Згідно з цією статтею перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених КМУ. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, яким присвоєні чергові військові (спеціальні) звання під час перебування їх у запасі або у відставці, раніше призначені їм пенсії з урахуванням нових присвоєних військових (спеціальних) звань не перераховуються.
Таким чином, стаття 63 Закону України № 2262-ХІІ визначає як обов`язкову підставу для здійснення перерахунку пенсії - підвищення грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом. Ця норма також делегує КМУ визначення умов, порядку та розмірів перерахунку пенсії за цим Законом.
Порядок проведення перерахунку пенсій встановлений постановою КМУ від 13.02.2008 № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови КМУ від 17.07.1992 № 393" (далі - Порядок № 45).
Відповідно до п. 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону № 2262-ХІІ. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.
21.02.2018 КМУ прийнято постанову № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" (далі - Постанова № 103).
Згідно з абз. 1 п. 1 зазначеної постанови встановлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб (далі - Закон) до 1 березня 2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови КМУ від 30 серпня 2017 р. № 704 Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб.
Також було викладено в іншій редакції і п. 5 Порядку № 45, відповідно до абзацу першого якого під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.
При цьому у Додатку 2 до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови КМУ від 17.07.1992 № 393, затвердженого постановою КМУ від 13.02.2008 № 45, міститься форма довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, яку постановою КМУ від 21.02.2018 № 103 було викладено в новій редакції, в якій відсутні такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення), а також премії.
Як уже зазначено судом, для проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 . Сумським ОВК в березні 2018 було складено довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій і на момент складення такої довідки було враховано положення пунктів 1, 2 постанови Кабміну від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб".
Разом з тим, рішенням Окружного адміністративного міста Києва від 12.12.2018, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови КМУ від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою КМУ від 13 лютого 2008 року № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
У постанові від 05.03.2019 у справі № 826/3858/18 Шостий апеляційний адміністративний суд дійшов висновку, що п. п. 1, 2 постанови № 103 та зміни до п. 5 і додатку 2 Порядку № 45 щодо складових грошового забезпечення для перерахунку пенсій, звужують зміст та обсяг існуючих прав і свобод, оскільки скасовують надбавки, доплати, підвищення і премії, які отримував військовий пенсіонер під час служби, та які враховувались при попередніх перерахунках пенсій.
Згідно з ч. 2 ст. 255 КАС України рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 набрало законної сили 05.03.2019.
Таким чином на час складання довідки була чинною постанова КМУ від 21.02.2018 № 103 і така постанова підлягала застосуванню до спірних правовідносин.
За таких обставин, Сумський ОВК при видачі довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 із зазначенням складових такого забезпечення - посадового окладу, окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років, діяв у відповідності до п. 1, 2 постанови КМУ № 103 та не порушив вимог ч. 4 ст. 63 Закону № 2262-ХІІ, оскільки такий спосіб дій був прямо передбачений постановою № 103.
Зазначений висновок узгоджується з правовою позицією Великої Палати Верховного Суду, викладеною в постанові від 19.02.2020 по справі № 240/6263/18 та від 09.04.2020 по справі № 640/19928/18.
Однак суд зазначає, що з 05.03.2019 внаслідок набрання чинності рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 у справі № 826/3858/18, підстави для застосування пунктів 1 і 2 постанови КМУ № 103 при проведенні перерахунку пенсії позивача відпали, а з 05.03.2019 діє редакція додатку 2 до Порядку № 45, яка діяла до зазначених змін.
З 05.03.2019 - з дня набрання чинності судовим рішенням у справі № 826/3858/18 виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом № 2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, тому з цієї дати позивач має право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з постановою № 704 відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону № 2262-ХІІ та статті 9 Закону № 2011-ХІІ.
Вказана правова позиція викладена Великою Палатою Верховного Суду у справі № 160/8324/19.
При цьому до моменту отримання від уповноваженого органу (в даному випадку Сумського ОВК) належної довідки про розміри грошового забезпечення у головного управління Пенсійного фонду не виникає обов`язку по перерахунку пенсії позивача.
За таких обставин, враховуючи положення ч. 2 ст. 9 КАС України, суд вважає за необхідне застосувати належний спосіб захисту прав позивача, які за встановлених обставин справи повинні бути захищені шляхом зобов`язання ГУ ПФУ в Сумській області перерахувати та виплатити пенсію ОСОБА_1 з 01.01.2018 у розмірі 86 % відповідних сум грошового забезпечення, а також зобов`язання Сумського ОВК підготувати та надати до ГУ ПФУ в Сумській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 05.03.2019, для проведення з 01.04.2019 перерахунку основного розміру його пенсії.
Решта позовних вимог, в тому числі щодо зобов`язання ГУ ПФУ в Сумській області провести підвищення і перерахунок попереднього розміру раніше призначеної пенсії з 01.01.2018 на підставі постанови КМУ № 103 від 21.02.2018 є передчасними, необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241-246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного Управління Пенсійного фонду України в Сумській області Сумський обласний військовий комісаріат про зобов`язання вчинити дії задовольнити частково.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області (40009, м. Суми, вул. Пушкіна, 1, код ЄДРПОУ 21108013) перерахувати та виплатити пенсію ОСОБА_1 з 01.01.2018 у розмірі 86 % відповідних сум грошового забезпечення, з урахуванням раніше виплачених сум.
Зобов`язати Сумський обласний військовий комісаріат (40030, м. Суми, вул. Герасима Кондратьєва, 30, код ЄДРПОУ 08269552) скласти та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області нову довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії ОСОБА_1 станом на 05.03.2019, у відповідності до вимог ст. ст. 43, 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", ст. 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" та з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" із обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для проведення з 01.04.2019 перерахунку основного розміру пенсії.
У задоволенні інших вимог - відмовити.
Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення. Апеляційні скарги до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подаються через Сумський окружний адміністративний суд.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя М.М. Шаповал