
РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
30 листопада 2020 року м. Рівне№460/8633/20
Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Нор У.М., перевіривши виконання вимог статті 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України за позовною заявою
ОСОБА_1
до Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів)
про зобов`язання вчинення певних дій,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів), в якому просить суд:
зобов`язати відповідача внести зміни у п.1 наказу від 24.12.2019 №920/03/к "Про звільнення ОСОБА_1 " вказавши підставу формулювання звільнення - відповідно пункту 1 статті 40 КЗпП України, замість пункту 1-1 частини першої статті 87 Закону України "Про державну службу";
зобов`язати відповідача внести зміни до запису №22 від 26.12.2019 трудової книжки позивача, де замінити підставу звільнення на пункт 1 статті 40 КЗпП України, замість пункту 1-1 частини першої статті 87 Закону України "Про державну службу";
зобов`язати відповідача нарахувати та виплатити позивачу вихідну допомогу у розмірі 16010,86 грн.;
зобов`язати відповідача нарахувати та виплатити позивачу середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку;
стягнути з відповідача моральну шкоду в розмірі 20 000,00 грн.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Згідно з вимогами частини 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановлює ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно ч.3 ст.161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Частиною 1 статті 4 закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 7 закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" передбачено, що розмір прожиткового мінімуму з 01.01.2020 встановлений у розмірі 2102,00 грн.
Згідно з частиною 2 статті 4 закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, фізичною особою сплачується судовий збір в розмірі 1 відсотка ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
За подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, фізичною особою сплачується судовий збір в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Так, позивачем заявлено дві вимоги немайнового характеру та три майнового.
Таким чином, позивачу необхідно доплатити судовий збір у розмірі 4204,00 грн.
При цьому, до позовної заяви не додано квитанцію про сплату судового збору у розмірі 4204,00 грн.
Разом з тим, позивачем у позові заявлено клопотання про відстрочення сплати судового збору до ухвалення рішення у справі. Посилається, на те, що згідно п.3 ч.1 ст. 8 Закону України "Про судовий збір" визначено, що суд може своєю ухвалою за клопотанням сторони відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше до ухвалення судового рішення у справі, у випадку коли предметом позову є захист майнових прав, враховуючи скрутне матеріальне становище позивача обумовлене відсутністю постійного заробітку.
Вирішуючи питання про відстрочення сплати судового збору, суд виходить з наступного:
Згідно положень ч. 1 ст. 8 Закону України "Про судовий збір", враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:
1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або
2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або
3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Однак, суд зауважує, що згідно з доданою до заяви довідкою про доходи від 16.02.2020 №691 9698 2921 1936 розмір річного доходу позивача за 2019 рік становив 162342,38 грн. Тобто, належний до сплати судовий збір (4204,00 грн) не перевищує 5 % розміру річного доходу позивача за попередній календарний рік (162342,38 грн х 5 % = 8117,11 грн).
Таким чином, суд констатує, що додані позивачем до позовної заяви документи з урахуванням приписів статті 8 Закону № 3674 не підтверджують, що майновий стан перешкоджав (перешкоджає) йому сплатити судовий збір.
Позивачем не надано доказів скрутного майнового стану, а лише захист трудових прав позивача, при відсутності таких доказів, суд не вбачає достатньою підставою для відстрочення сплати судового збору.
Беручи до уваги вказане та відсутність умов, зазначених у ч. 1 ст. 8 Закону України "Про судовий збір", суд не має підстав для задоволення заяви позивача про відстрочення сплати судового збору.
Враховуючи викладене, суд відмовляє позивачу в задоволенні його заяви.
За приписами ч.1 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин позовну заяву слід залишити без руху.
Позивачу слід усунути недоліки позовної заяви шляхом надання суду: доказів сплати суми судового збору у розмірі 4204,00 грн. (оригінал платіжного документа) (перерахування коштів здійснюється за реквізитами зазначеними на сайті суду: https://adm.rv.court.gov.ua/sud1770/gromadyanam/tax/).
Керуючись статтею 169 КАС України, суд,-
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) про зобов`язання вчинення певних дій залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви тривалістю не більше 10 днів з дня вручення даної ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та окремо не оскаржується.
Суддя У.М. Нор