Рішення № 93158154, 27.11.2020, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.11.2020
Номер справи
240/11183/20
Номер документу
93158154
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 листопада 2020 року м. Житомир справа № 240/11183/20

категорія 109000000

Житомирський окружний адміністративний суд у складі судді Єфіменко О.В., розглянувши за правилами загального позовного провадження (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом Державної служби геології та надр України до Приватного акціонерного товариства "Корнинський кар`єр "Леопард" про анулювання спеціального дозволу,

встановив:

До Житомирського окружного адміністративного суду звернулася Державна служба геології та надр України із позовом в якому просить: припинити право користування надрами шляхом анулювання спеціального дозволу на користування надрами № 2992 від 12.05.2003, наданого Приватному акціонерному товариству "Корнинський кар`єр "Леопард".

В обґрунтування позовних вимог зазначила про необхідність припинення права користування відповідачем надрами шляхом анулювання спеціального дозволу через порушенням умов та порядку користування надрами та невиконанням обов`язків, визначених ст.24 Кодексу України про надра. Зазначає, що 13.01.2020 звернулася до Департаменту державного геологічного контролю із поданням на анулювання Приватному акціонерному товариству "Корнинський кар`єр "Леопард" дозволу на користування надрами №2992 від 12.05.2003, у зв`язку із ненаданням товариством матеріалів, які підтверджують факт усунення порушень та з метою захисту інтересів надрокористувача, направило на адресу відповідача лист №4178/01/07-20 від 13.03.2020 з проханням надати у 15-денний строк з моменту отримання листа власну позицію (згоду/незгоду) на припинення права користування надрами, шляхом анулювання спеціального дозволу на користування надрами у зв`язку з порушення вимог передбачених спеціальними дозволами.

Державна служба геології та надр України звертає увагу суду, що надрокористувач наділений не правом, а обов`язком вчасно усунути виявлені порушення, а неусунення у встановлений строк порушень є виключною виною відповідача при тому, що товариству надали значний термін для здійснення дій направлених на їх усунення.

Ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду від 23.07.2020 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрите провадження у справі за правилами загального позовного провадження. Призначено підготовче засідання у справі на 27.08.2020, яке не відбулося у зв`язку із перебуванням судді Єфіменко О.В. у відпустці та відкладено на 24.09.2020 (а.с.179).

18.08.2020 до суду надійшов відзив на позов (а.с.83-88) в якому представник відповідача просив відмовити у задоволенні позовних вимог. Посилається на рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 28.02.2020 у справі №240/10582/19, залишене без змін постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 03.07.2020, яким визнано протиправним та скасовано припис Центрального міжрегіонального відділу Департаменту державного геологічного контролю Державної служби геології та надр України №1641-14/06 від 19.08.2019.

Відмічає, що разом з тим рішенням судів визнано протиправною бездіяльність Державної служби геології та надр України щодо поновлення дії спеціального дозволу на користування надрами №2992 від 12.05.2003 та зобов`язано Державну службу геології та надр України поновити дію спеціального дозволу на користування надрами №2992 від 12.05.2003 Приватному акціонерному товариству "Корнинський кар`єр "Леопард". На виконання прийнятих рішень позивачем винесено наказ №309 від 22.07.2020, яким поновлено дію спеціального дозволу.

24.09.2020 у підготовчому засіданні представник Приватного акціонерного товариства "Корнинський кар`єр "Леопард" просив відмовити у задоволенні позовних вимог за їх безпідставністю, вказав, що товариством не допускалося порушень вимог законодавства щодо надрокористування та Угоди про умови користування надрами від 22.12.2017, як про те зазначає у позовній заяві позивач, а вказані факти вже досліджувалися Житомирським окружним та Сьомим апеляційним адміністративним судом. Не заперечував проти задоволення клопотання позивача про розгляд справи у письмовому провадженні.

Ухвалою суду, прийнятою без виходу до нарадчої кімнати, занесеною секретарем судового засідання до протоколу судового засідання від 24.09.2020, закрите підготовче провадження у даній справі та призначено справу до судового розгляду у порядку письмового провадження.

Дослідивши докази, які містяться в матеріалах справи, заслухавши пояснення представників сторін, які беруть участь у розгляді справи, суд дійшов наступного висновку.

Встановлено, що 17.03.2016 посадовими особами Центрального міжрегіонального відділу Департаменту державного геологічного контролю Держгеонадра на підставі наказу Держгеонадра України №434 від 23.12.2015 та направлення на проведення перевірки №307-14/06 від 11.03.2016 проведена планова перевірка Приватного акціонерного товариства "Корнинський кар`єр "Леопард" (далі – ПрАТ "Корнинський кар`єр "Леопард") з питань дотримання вимог законодавства у сфері видобування корисних копалин.

За результатами перевірки було складено акт перевірки № 06-03/23/2016-19/п (53) від 17.03.2016, яким було встановлено порушення, зокрема, щодо непроведення повторної державної експертизи та оцінки запасів Корнинського родовища Північної та Корнинської ділянок граніту (а.с.27).

17.03.2016 позивач виніс припис №336-14/06 відносно надрокористувача, яким зобов`язано останнього у строк до 23.04.2016 усунути порушення вимог законодавства у сфері надрокористування та подати в письмовій формі до Центрального міжрегіонального відділу Департаменту державного геологічного контролю Держгеонадр матеріали, які підтверджують факт усунення порушень (а.с.36).

У зв`язку з невиконанням припису органів державного геологічного контролю від 17.03.2016 № 336-14/06 щодо усунення порушень законодавства у сфері надрокористування, в частині проведення повторної державної експертизи та оцінки запасів Корнинського родовища Північної та Корнинської ділянок граніту, наказом Держгеонадр від 28.03.2017 №137 (а.с.38) зупинено дію спеціального дозволу №2992 від 12.05.2003, а надрокористувачу надано строк 30 днів на усунення порушень.

Листом Державна служба геології та надр України №7361/13/14-17 від 31.03.2017 (а.с.39) повідомила ПрАТ "Корнинський кар`єр "Леопард" про зупинення дії спеціального дозволу №2992 від 12.05.2003.

У відповідь на який ПрАТ "Корнинський кар`єр "Леопард" просило відтермінувати строк зупинення дії спеціального дозволу № 2992 від 12.05.2003 до 31.12.2017 у зв`язку із проведенням вказаної експертизи, на підтвердження якої додало копію листа про прийняття матеріалів на експертизу ДКЗ України (а.с.40).

З огляду на прохання відповідача наказом Держгеонадр № 337 від 28.07.2017 (а.с.41) внесено зміни до наказу Держгеонадр № 137 від 28.03.2017 та встановлено, що пункт 3 додатку 2 в частині зупинення дії Дозволу №2992 набирає чинності з 31.12.2017, про що листом №16741/03/14-17 від 04.08.2017 повідомлено ПрАТ "Корнинський кар`єр "Леопард" (а.с.42).

У подальшому в період з 08.08.2019 по 16.08.2019 посадовими особами Центрального міжрегіонального відділу Департаменту державного геологічного контролю Держгеонадра на підставі наказу Держгеонадра України №211 від 01.07.2019 та направлення на проведення перевірки №1476-14/6 від 05.08.2019 проведена планова перевірка ПрАТ "Корнинський кар`єр "Леопард" з питань дотримання вимог законодавства у сфері видобування корисних копалин, за результатами якої складено акт перевірки №06-04/23/2018-39/п (191) від 16.08.2019 (а.с.49-60).

На підставі вказаного акта 19.08.2019 Центральним міжрегіональним відділом Департаменту державного геологічного контролю Держгеонадра винесено припис №1641-14/06 (а.с.61), в якому зазначено наступні порушення вимог законодавства:

1) не виконується пункт 3 Програми робіт з видобування корисних копалин гранітів Корнинського родовища (Північна та Корнинська ділянки), а саме не отримано документи, що посвідчують право на земельну ділянку для потреб, пов`язаних з користуванням надрами термін виконання 1 кв. 2018 року, чим порушено вимоги ст.ст.18, 24 Кодексу України про надра, ст.ст.125,126 ЗК України та Постанови Кабінету Міністрів України №615;

2) робочий проект розробки Корнинського родовища гранітів (Коригування робочого проекту Корнинського родовища гранітів (Північна та Корнинська ділянки) у Попільнянському районі Житомирської області не погоджений з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр, чим порушено вимоги ст.51 Кодексу України про надра, ст.24 Гірничого закону України;

3) не виконується пункт 4 Програми робіт з видобування корисних копалин гранітів Корнинського родовища (Північна та Корнинська ділянки) в частині продовження видобування за умов отримання акту надання гірничого відводу та земельної ділянки для потреб, пов`язаних з користуванням надрами, а саме не отримано документи, що посвідчують право на земельну ділянку для потреб, пов`язаних з користуванням надрами, термін виконання 1 кв. 2018 року, чим порушено вимоги ст.24 Кодексу України про надра та Постанови Кабінету Міністрів України №615;

4) не виконується підпункт 5.3 пункту 5 Угоди про умови користування надрами від 22.12.2017 року №2992, в частині дотримання вимог, передбачених Дозволом та цією Угодою, а саме: надрокористувач не зупинив проведення на наданій йому в користування ділянці роботи, передбачені Дозволом, після зупинення дії Дозволу (дія спеціального дозволу на користування надрами зупинена 31.12.2017, відповідно до наказів Держгеонадр від 28.03.2017 №137, від 28.07.2017 №337).

Відповідно до маркшейдерської документації та довідки ПрАТ "Корнинський кар`єр "Леопард" від 15.08.2019 №15/С8-1 у період з 01.01.2018 по 16.08.2019 видобуток корисних копалин на Корнинському родовищі гранітів (Північна та Корнинська ділянки) склав у об`ємі 9 600,0 м3, чим порушено вимоги ст.24 Кодексу України про надра та Постанови Кабінету Міністрів України №615;

5) не виконано припис від 17.03.2016 №336-14/06 органів державного геологічного контролю щодо усунення порушень законодавства у сфері надрокористування в частині проведення повторної державної експертизи та оцінки запасів Корнинського родовища Північної та Корнинської ділянок граніту, чим порушено вимоги ст.7 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" .

Вказаний припис оскаржувався ПрАТ "Корнинський кар`єр "Леопард" у судовому порядку та рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 28.02.2020 у справі №240/10582/19, яке набрало законної сили, такий визнано протиправним та скасовано (а.с.69-73).

Відповідно до наказу Держгеонадра № 440 від 28.11.2019 внесено зміни до пункту 3 додатка 2 до наказу від 28.03.2017 в частині доповнення підстав зупинення та надано 30 календарних днів на усунення порушень, про що листом №23991/01/14-19 від 04.12.2019 доведено ПрАТ «Корнинський кар`єр «Леопард»» (а.с.65).

У свою чергу, 13.01.2020 у зв`язку з невжиттям товариством в установлений строк заходів щодо усунення причин зупинення дії спеціального дозволу (не виконано припис припис №1641-14/06 від 19.08.2019) Центральним міжрегіональним відділом внесено подання про анулювання спеціального дозволу на користування надрами № 2992 від 12.05.2003, про що листом №4178/01/07-20 від 13.03.2020 (а.с.67) повідомлено товариство та надано 15-ти денний строк для надання власної позиції (згоду/незгоду) на припинення права користування надрами, згідно спеціального дозволу.

У відповідь ПрАТ «Корнинський кар`єр «Леопард»» надіслав голові Державної служби геології та надр України лист №24 від 25.03.2020 (а.с.68), яким не надано згоду на припинення права користування надрами, оскільки припис про який йдеться в листі визнано протиправним та скасовано у судовому порядку.

Втім, Державна служба геології та надр України вважаючи, що надрокористувач наділений не правом, а обов`язком вчасно усунути виявлені порушення, а їх неусунення у встановлений строк є виключною виною відповідача та з метою додаткової гарантії ефективного захисту прав надрокористувача остання звернулася до Житомирського окружного адміністративного суду із даним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд вважає за необхідне вказати наступне.

Згідно частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до пункту 1 Положення про Державну службу геології та надр України, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2015 року № 1174 (далі – Положення № 1174), Державна служба геології та надр України (Держгеонадра) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра екології та природних ресурсів і який реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр.

Пунктом 3 Положення № 1174 передбачено, що основними завданнями Держгеонадр є:

1) реалізація державної політики у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр;

2) внесення на розгляд Міністра екології та природних ресурсів пропозицій щодо забезпечення формування державної політики у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр.

Статтею 15 Кодексу України Про надра встановлено, що надра надаються у постійне або тимчасове користування. Постійним визнається користування надрами без заздалегідь встановленого строку. Тимчасове користування надрами може бути короткостроковим (до 5 років) і довгостроковим (до 50 років). У разі необхідності строки тимчасового користування надрами може бути продовжено.

Частиною 1 статті 19 Кодексу України Про надра визначено, що надра надаються у користування підприємствам, установам, організаціям і громадянам лише за наявності у них спеціального дозволу на користування ділянкою надр. Право на користування надрами засвідчується актом про надання гірничого відводу.

За змістом частині 1 статті 24 Кодексу України Про надра користувачі надр мають право:

1) здійснювати на наданій їм ділянці надр геологічне вивчення, комплексну розробку родовищ корисних копалин та інші роботи згідно з умовами спеціального дозволу або угоди про розподіл продукції;

2) розпоряджатися видобутими корисними копалинами, якщо інше не передбачено законодавством або умовами спеціального дозволу;

3) здійснювати на умовах спеціального дозволу консервацію наданого в користування родовища корисних копалин або його частини;

4) на першочергове продовження строку тимчасового користування надрами;

5) користуватися додатковими правами, передбаченими угодою про розподіл продукції.

При цьому, частиною 2 статті 24 Кодексу України Про надра передбачено, що користувачі надр зобов`язані: 1) використовувати надра відповідно до цілей, для яких їх було надано; 2) забезпечувати повноту геологічного вивчення, раціональне, комплексне використання та охорону надр; 3) забезпечувати безпеку людей, майна та навколишнього природного середовища; 4) приводити земельні ділянки, порушені при користуванні надрами, в стан, придатний для подальшого їх використання у суспільному виробництві; 4-1) надавати та оприлюднювати інформацію про загальнодержавні та місцеві податки і збори, інші платежі, а також про виробничу (господарську) діяльність, необхідну для забезпечення прозорості у видобувних галузях, відповідно до порядку, затвердженого Кабінетом Міністрів України; 5) виконувати інші вимоги щодо користування надрами, встановлені законодавством України та угодою про розподіл продукції.

Права та обов`язки користувача надр виникають з моменту отримання спеціального дозволу на користування надрами, а в разі надання права користування надрами на умовах угод про розподіл продукції - з моменту набрання чинності такою угодою, якщо інше не передбачено цією угодою.

Статтею 60 Кодексу України Про надра передбачено, що державний контроль і нагляд за веденням робіт по геологічному вивченню надр, їх використанням та охороною спрямовані на забезпечення додержання всіма державними органами, підприємствами, установами, організаціями та громадянами встановленого порядку користування надрами, виконання інших обов`язків щодо охорони надр, встановлених законодавством України.

Згідно з частиною 1 статті 61 Кодексу України Про надра державний контроль за геологічним вивченням надр (державний геологічний контроль) та раціональним і ефективним використанням надр України здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр.

Питання надання спеціальних дозволів на користування надрами (далі - дозволи) у межах території України, її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони, а також визначення процедури продовження строку дії, переоформлення, видачі дубліката, зупинення дії чи анулювання дозволу та внесення до нього змін врегульовані Порядком надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 2011 року №615 (надалі - Порядок №615).

Відповідно до пункту 10 Порядку № 615 невід`ємною частиною дозволу є угода про умови користування надрами, що укладається між органом з питань надання дозволу і надрокористувачем і містить програму робіт, яка оформляється як додаток, та особливі умови надрокористування, що передбачають: вимоги до ефективності робіт; сучасні технології видобування та переробки корисних копалин; порядок видобування корисних копалин, зокрема з метою запобігання негативним екологічним наслідкам і забезпечення безпеки забудованих територій; види, обсяги і строки виконання робіт на ділянці надр; підстави для припинення діяльності, пов`язаної з використанням ділянки надр.

Відповідно до пункту 22 Порядку № 615 дія дозволу може бути зупинена органом з питань надання дозволу безпосередньо або за поданням Мінприроди з підстав, передбачених Законом України "Про оцінку впливу на довкілля", центральних органів виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері здійснення державного гірничого нагляду, епідеміологічного нагляду (спостереження), державного нагляду (контролю) за додержанням вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, органів місцевого самоврядування, органів ДФС у разі: 1) порушення надрокористувачем умов користування надрами, передбачених дозволом або угодою про умови користування ділянкою надр; 2) виникнення внаслідок проведення робіт, пов`язаних з користуванням ділянкою надр, безпосередньої загрози життю чи здоров`ю працівників або населення; 4) невиконання в установлений строк приписів уповноважених органів щодо усунення порушень законодавства у сфері надрокористування або охорони навколишнього природного середовища; 5) наявності підстав, передбачених Законом України "Про санкції".

Особливості і умови обмеження або припинення чи тимчасової заборони (зупинення) користування надрами відповідно до угоди про розподіл продукції визначаються Законом України «Про угоди про розподіл продукції» №1039-XIV від 14.09.1999 (Закон - №1039-XIV).

Пунктом 3 статті 53 Кодексу про надра України визначено, що при розробці родовищ корисних копалин повинні забезпечуватися облік стану і руху запасів, втрат і погіршення якості корисних копалин, а також подання до статистичних та інших державних органів встановленої законодавством звітності.

У разі відсутності спору відповідач має право у випадках, передбачених пунктами 1, 2, 3, 7 частини першої статті 26 Кодексу про надра України, самостійно припиняти право користування надрами, а у випадках, передбачених пунктами 4, 5, 6 цієї статті, у разі незгоди користувачів це право припиняється у судовому порядку.

Таким чином, слід відмітити, що право користування надрами припиняється органом, який надав надра у користування, самостійно або у судовому порядку, що не підтверджується позицією Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду України в постанові від 24.11.2020 у справі № 826/7821/17.

Зазначена норма спрямована на захист інтересів надрокористувачів шляхом обмеження суб`єкта владних повноважень, у визначених законом випадках, приймати рішення про припинення права користування надрами в межах адміністративної процедури. Таким чином, законом встановлюється судовий порядок позбавлення права користування надрами, як додаткова гарантія захисту прав надрокористувачів, яка реалізується під час звернення суб`єкта владних повноважень із позовом до суду.

Відтак, орган, який надав надра у користування, повноважний припинити право користування надрами у випадку, передбаченому пунктом 5 частини першої статті 26 Кодексу України Про надра, лише за наявності згоди на це користувача надрами.

Як свідчать матеріали справи, зокрема лист ПрАТ «Корнинський кар`єр «Леопард»» № 24 від 25.03.2020 (а.с.68) таку згоду відповідачем не надано, а тому припинення цього права можливе лише в судовому порядку.

Відповідно до пункту 23 Порядку №615 право користування надрами припиняється з підстав та у порядку, передбаченому Кодексом України про надра та Законом України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" № 2806-IV від 06.09.2005 (далі – Закон №2806-IV).

Згідно з положеннями частини сьомої статті 4-1 вказаного Закону №2806-IVдозвільний орган, що видав документ дозвільного характеру, може звернутися до адміністративного суду з позовом про застосування заходу реагування у виді анулювання документа дозвільного характеру за наявності хоча б однієї з таких підстав: 1) встановлення факту надання в заяві про видачу документа дозвільного характеру та документах, що додаються до неї, недостовірної інформації; 2) здійснення суб`єктом господарювання певних дій щодо провадження господарської діяльності або видів господарської діяльності, на які отримано документ дозвільного характеру, з порушенням вимог законодавства, щодо яких дозвільний орган видавав припис про їх усунення із наданням достатнього часу для їх усунення.

Аналіз наведених правових норм дає підстави для висновку, що анулювання раніше зупиненого спеціального дозволу можливе, зокрема, у разі, якщо надрокористувачем не усунуто порушення, які стали підставою для зупинення дії дозволу.

Як свідчать матеріали справи підставами для винесення подання на анулювання спеціального дозволу на користування надрами №2992 від 12.05.2003 було неусунення виявлених порушень за результатами здійсненої перевірки, викладених у акті №06-04/23/2019-39/п від 16.08.2019, тобто невиконання припису №1641-14/06 від 19.08.2019.

Втім, як вже відмічалося вказаний припис визнано судом протиправним та скасовано, а тому його невиконання не може тягнути будь-які наслідки для товариства. Крім того, під час розгляду адміністративної справи № 240/10582/19 судом проаналізовано окремо кожен пункт оскаржуваного припису №1641-14/06 від 19.08.2019, за результатами чого суд дійшов висновку, про його протиправність.

Таким чином, судом у справі № 240/10582/19 надано повну оцінку порушенням, які зазначені в приписі №1641-14/06 від 19.08.2019 та діям позивача.

Враховуючи встановлені обставини, суд вважає, що порушення, які підлягали до усунення на підставі припису №1641-14/06 від 19.08.2019 на даний час відсутні, оскільки припис скасовано, що свідчить про відсутність підстав для задоволення позовних вимог.

Отже, з огляду на факт скасування припису №1641-14/06 від 19.08.2019 такий не може слугувати підставою для винесення подання Центральним міжрегіональним відділом Департаменту державного геологічного контролю Держгеонадра №24-14/06 від 13.01.2020 на анулювання спеціального дозволу на користування надрами.

Згідно з вимогами частини першої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Закону, що і було зроблено позивачем.

Відповідно до вимог частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

За таких обставин, перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб`єкта владних повноважень та докази, надані відповідачем, суд дійшов висновку, що доводи, наведені позивачем у позовній заяві, не знайшли свого підтвердження в ході судового розгляду, а тому у задоволенні позову слід відмовити.

Відповідно до положень статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, судовий збір на користь позивача не стягується.

Керуючись статтями 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

вирішив:

У задоволенні позовної заяви Державної служби геології та надр України (вул. Антона Цедіка, 16, м. Київ, 03057, РНОКПП/ЄДРПОУ: 37536031) до Приватного акціонерного товариства "Корнинський кар`єр "Леопард" (вул. Королівська, 13, с.Корнин, Попільнянський район, Житомирська область,13514. РНОКПП/ЄДРПОУ: 31962765) про анулювання спеціального дозволу - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду за правилами, встановленими статтями 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням приписів підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя О.В. Єфіменко

Повний текст рішення складено: 27.11.2020.