
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 листопада 2020 року м. Житомир справа № 240/11006/20
категорія 113040000
Житомирський окружний адміністративний суд у складі судді Єфіменко О.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом Управління Держпраці у Житомирській області до Спільно українсько-іспанського підприємства "Іскор" про застосування заходів реагування,
встановив:
До Житомирського окружного адміністративного суду звернулося Управління Держпраці у Житомирській області із позовом, в якому просить:
- застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до Спільного українсько-іспанського підприємства «Іскор», а саме заборонити виконання робіт підвищеної небезпеки, експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки у Наталіївському родовищі гранодіоритів, Бистріївському родовищі габро, цеху по обробці природного каменю в частині:
- ведення гірничих робіт;
технологічні транспортні засоби: екскаватори:
- ATLAS 1704 LC інд.№ 373R6543;
- ATLAS 1504 інд.№ 150М301400;
навантажувач:
- KOMATSU WA-500-3L ідей. № А70547 устаткування для видобутку корисних копалин:
- каменерізальна машина MARINI (без іден.№).
вантажопідіймальні машини:
- прохідна лебідка (без іден.№).
- резервуари для зберігання палива (Наталіївське родовище гранодіоритів, Бистріївське родовище габро), до усунення порушень зазначених в акті перевірки від 26.06.2020 №651/11-2560.
В обґрунтування заявлених вимог Управління Держпраці у Житомирській області вказало, що за результатами проведеної перевірки на предмет дотримання вимог законодавчих та нормативно правових актів з охорони праці та промислової безпеки, виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, безпечного поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, а також ведення робіт, пов`язаних з геологічним вивченням надр, їх використанням та охороною, використанням і переробкою мінеральної сировини, гігієни праці, зайнятість населення, зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю встановлено порушення, які створюють загрозу життю працівників підприємства, а тому, посилаючись на приписи ч.5 ст.4 та п.7 ст.7 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", позивач просить застосувати до Спільно українсько-іспанського підприємства "Іскор" заходи реагування у сфері державного нагляду, шляхом заборони виконання робіт підвищеної небезпеки, експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.
Ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду від 21.07.2019 відкрите провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного без повідомлення учасників справи. Встановлено відповідачу строк для подання до суду відзиву на позов, проте Спільно українсько-іспанське підприємство "Іскор" не скористалося своїм процесуальним правом встановленим нормами КАС України, не подало до суду відзив на позов.
Відповідно до наказів Житомирського окружного адміністративного суду: № 01-65-В від 22.07.2020 (у період з 27.07.2020 до 05.08.2020) та №01-75-в від 11.08.2020 (у період з 26.08.2020 до 09.09.2020) суддя Єфіменко О.В., перебувала у щорічній відпустці, а тому розгляд даної справи судом відкладався.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Основні положення щодо реалізації конституційного права працівників на охорону їх життя і здоров`я у процесі трудової діяльності, на належні, безпечні і здорові умови праці, регулює за участю відповідних органів державної влади відносини між роботодавцем і працівником з питань безпеки, гігієни праці та виробничого середовища і встановлює єдиний порядок організації охорони праці в Україні визначає Законом України від 14.10.1992 № 2694-ХІІ "Про охорону праці" (далі - Закон України № 2694-ХІІ).
Відповідно до частини першої статті 38 Закону України №2694-ХІІ, державний нагляд за додержанням законів та інших нормативно-правових актів про охорону праці здійснюють:
центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці;
центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері ядерної та радіаційної безпеки;
центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки;
центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.
Згідно з пунктом 1 Положення про Державну службу України з питань праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 №96 (далі - Положення), Державна служба України з питань праці (Держпраці) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, і який реалізує державну політику у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов`язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності, на випадок безробіття (далі - загальнообов`язкове державне соціальне страхування) в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб.
За змістом пункту 7 Положення, Держпраці здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.
Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов`язки та відповідальність суб`єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначено Законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" від 05.04.2007 №877-V (далі - Закон №877-V).
Відповідно до статті 1 Закону України №877-V, державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб`єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.
Під час розгляду вказаної справи, судом встановлено, що у період з 22.06.2020 до 26.06.2019 посадовими особами Управління Держпраці у Житомирській області на підставі направлення на проведення перевірки №651/11 від 19.06.2020 та наказу № 750 від 19.06.2020 було проведено планову перевірку Спільно українсько-іспанського підприємства "Іскор" за результатами якої було складено акт №651/11-2560 від 26.06.2020 (а.с. 6-11).
Вказаним актом зафіксовано порушення, виявлені головним державним інспектором відділу гірничого нагляду Поповим Д.В.:
ст. 13 Закону № 2694-ХІІ:
- відсутній затверджений графік обстеження підприємства, що є порушенням пункту 5.1 розділу 5 НПАОП 0.00-4.35-04 Типове положення про службу охорони праці;
- працівники не забезпечені спеціальним одягом, спеціальним взуттям, що є порушенням пункту 2.6 частини 2, розділу IVНПАОП 0.00-1.24-10 Правил охорони праці під час розробки родовищ корисних копалин відкритим способом;
- Інструкції з охорони праці не розміщені на робочих місцях (оператор насосної станції (зумпф), оператори ТТЗ), що є порушенням пункту 2 розділу V НПАОП 0.00-4.15-98 Положення про розробку інструкцій з охорони праці;
- не проводиться вступний інструктаж з працівниками інших організацій, які виконують роботи для підприємства (ТОВ Євровантаж-К), що є порушенням пункту 6.3 розділу 6 НПАОП 0.00- 4.12-05 Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці;
- роботи з підвищеною небезпекою проводяться без письмового наряду, що є порушенням пункту 1.14 частини 1, розділу IVНПАОП 0.00-1,24-10 Правил охорони праці під час розробки родовищ корисних копалин відкритим способом;
- гірничі виробки кар`єру не позначені запобіжними знаками, освітленими в темну пору, що є порушенням пункту 3.2 частини 3, розділу IV НПАОП 0.00-1.24-10 Правил охорони праці під час розробки родовищ корисних копалин відкритим способом;
- відсутня схема маршрутів у кар`єрі, що є порушенням пункту 3.4 частини 3, розділу IVНПАОП 0.00-1.24-10 Правил охорони праці під час розробки родовищ корисних копалин відкритім способом;
- покрівля верхнього уступу не очищується від відходів каменю та вскришних порід, що є порушенням пункту 6.30 частини 6, розділу V НПАОП 0.00-1.24-10 Правил охорони праці під час розробки родовищ корисних копалин відкритим способом;
- до управління гірничими, технологічними машинами навантажувач:
KOMATSU WA-500-3L ідей. № А70547 допущені працівник ОСОБА_1 , який не отримав відповідне посвідчення на право керування, що є порушенням пункту 2.8 частини 2, розділу IV НПАОП 0.00-1.24-10 Правил охорони праці під час розробки родовищ корисних копалин відкритим способом;
- на узбіччі технологічних доріг з боку відпрацьованого простору відсутній захисний вал, що є порушенням пункту 2.5 частини 2, розділу VIIIНПАОП 0.00-1.24-10 Правил охорони праці під час розробки родовищ корисних копалин відкритим способам;
- відсутня декларація відповідності матеріально-технічної бази на технологічні транспортні засоби: екскаватори: ATLAS 1704 LC інд.№ 373R6543 та ATLAS 1504 інд. №150М301400; навантажувач: КOMАTSU WA-500-3L іден. № А70547;
- відсутній паспорт з зазначенням проведених заходів на резервуари для зберігання пального (Наталіївське родовище гранодіоритів, Бистріївське родовище габро), що є порушенням пункту 3.1 частини 3, розділу IV НПАОП 0.00-1.24-10 Правил охорони пpaці під час розробки родовищ корисних копалин відкритим способом;
ст.18 Закону № 2694-ХІІ:
- відсутній затверджений роботодавцем перелік питань для перевірки знань працівників, що є порушенням пункту 3.11 розділу 3 НПАОП 0.00-4.12-05 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці;
- відсутні затверджені програми для проведення спеціального навчання, що є порушенням пункту 4.3 розділу 4 НПАОП 0.00-4.12-05 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці;
- начальник кар`єру ОСОБА_2 виконує роботи з займистими речовинами (заправка ТТЗ) без проходження навчання та перевірки знань, що є порушенням пункту 4.1 розділу 4 НПАОП 0.00-4.12-05 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці;
ст.27 Закону № 2694-ХІІ:
- відсутній план ліквідації аварій, що є порушенням пункту 1.4 розділу І наказу Ме87 від 31.03.2003 Інструкції зі складання планів ліквідації аварій для кар`єрів (розрізів) та збагачувальних фабрик;
- відсутній спеціальний журнал ознайомлення працівників з ПЛА, що є порушенням пункту 4.5розділу 4 Наказу №87 від 31.03.2003 Інструкції зі складання планів ліквідації аварій для кар`єрів (розрізів) та збагачувальних фабрик;
ст.21 Закону № 2694-ХІІ:
- на кузові екскаваторів -(ATLAS 1704 LC інд.№ 373R6543; ATLAS 1504 інд.№ 150М301400) не вивішена таблиця сигналів, що є порушенням пункту 2.4 частини 2, розділу VII НПАОП 0.00-1.24-10 Правил охорони праці під час розробки родовищ корисних копалин відкритим способом;
- відсутній дозвіл на устаткування для видобутку корисних копалин: каменерізальна машина MARINI (без іден.№);
- відсутня декларація відповідності матеріально-технічної бази на вантажопідіймальні машини: прохідна лебідка (без іден.№);
Крім того, зафіксовані порушення, виявлені головним державним інспектором відділу гірничого нагляду в машинобудуванні та енергетиці Кондратюком Р.В.:
ст.13 Закону № 2694-ХІІ:
- відсутній список осіб, які мають право проведення оперативних переговорів з енергопостачальною організацією, що є порушенням п. 2.2.11 НПАОП 40.1-1.21-98 «Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів»;
- відсутній акт опосвідчення стану безпеки електроустановок, що є порушенням п. 8.1,8.2 НПАОП 40.1-1.21-98 «Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів»;
- не проводяться періодичні огляди засобів захисту, що є порушенням п. 4.4.2 НПАОП 40.1-1.07-01 «Правил експлуатації електрозахисних засобів»;
- не ведеться журнал обліку та зберігання засобів захисту, що є порушенням п.4.2.6 додаток 1 НПАОП 40.1-1.07-01 01 «Правил експлуатації електрозахисних засобів»;
КТП № 773 10/0,4 кВ с.Покостовка Наталіївське родовище:
- металеві частини КТП не захищені від корозії, що є порушенням п. 1.1.7 НПАОП 40.1-1.21-98 «Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів»;
- в трансформаторі не усунута течія оливи, що є порушенням п. 1.1.7 НПАОП 40.1-1.21-98 «Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів»;
- кабелі без напруги не замкнуті накоротко і не заземлені, що є порушенням п. 4.6.5 НПАОП 40.1-1.21-98 «Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів»;
- кабелі 0,4Кв не захищені від механічних пошкоджень, що є порушенням п. 8.7.1 абзац 2 НПАОП 40.1-1.21-98 «Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів»;
КТП№ 9 10/0,4 кВ с.КБрід Бистріївське родовище:
ст.13 Закону № 2694-ХІІ:
- металеві частини КТП не захищені від корозії, що є порушенням п. 1.1.7 НПАОП 40.1-1.21-98 «Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів»;
- дверцята КТП не закриті на замок, що є порушенням п. 2.2.18 абзац 2 НПАОП 40.1-1.21-98 «Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів»;
- на дверцятах ТП не поновлені знаки безпеки, що є порушенням п. 18.5 додаток 8 НПАОП 40.1-1.07-01 01 «Правил експлуатації електрозахисних засобів».
Разом з тим, головний державний інспектор відділу нагляду в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв`язку ОСОБА_3 встановив також порушення:
Кран КС-5363:
зокрема, порушення ст.13 Закону № 2694-ХІІ:
- кран має металоконструкції, що пошкоджені внаслідок корозії, що порушує п.10 глави 3 розділу VI НПАОП 0.00-1.80-18 «Правил охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання»;
- під час експлуатації знімні вантажозахоплювальні пристрої не проходять періодичного огляду із записом в журнал, що є порушенням п.39 глави 3 розділу VI НПАОП 0.00-1.80-18 «Правил охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання»;
- відсутній «Журнал огляду вантажозахоплювальних пристроїв», що порушує п.39 глави 3 розділу VI НПАОП 0.00-1.80-18 «Правил охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання»;
Ресівер V-10мЗ:
- відсутній змінний журнал для записів результатів перевірок контрольно-вимірювальних приладів, автоматичних захистів, арматури і живильних пристроїв, що є порушенням п.1 глави 3 розділу VII НПАОП 0.00-1.81-18 «Правил охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском»;
- не проведений періодичний технічний огляд ресивера, що порушує п.22 глави 1 розділу VIII НПАОП 0.00-1.81-18 «Правил охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском»;
- не проводиться перевірка справності манометрів, що порушує п.2 глави 3 розділу VII НПАОП 0.00-1.81-18 «Правил охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском».
Як відмічено в акті перевірки суб`єктом владних повноважень 26.06.2020 за №1000812745429 такий направлено відповідачу, який отримано 20.07.2020, про що свідчить відстеження за трекінг-номером (а.с.32).
Разом з тим, як свідчать матеріали справи 26.06.2020 Спільно українсько-іспанським підприємством "Іскор" (уповноваженою особою Сіньковим В.М., про що свідчить його підпис) отримано наступні приписи: №651/11-2540 від 26.06.2020, виданий ОСОБА_3 , яким зобов`язано виконати виявлені порушення (а.с.34-35); №651/11-2572 від 26.06.2020, винесений головним інспектором відділу нагляду в машинобудуванні та енергетиці Кондратюком Р.В. про усунення порушень за результатами перевірки виявлених таким інспектором (а.с.36-37).
Крім того, припис №651/11-2560 від 26.06.2020, винесений головним державним інспектором відділу гірничого нагляду Поповим Дмитром Валентиновичем про усунення порушень за результатами перевірки виявлених вказаним інспектором направлено на адресу відповідача (а.с.39, зворот) та отримано товариством 20.07.2020 (а.с.41).
Таким чином, за результатами перевірки було зафіксовано ряд порушень, викладених в акті 3651/11-2560 від 26.06.2020, проте такі не були усунуті Спільно українсько-іспанським підприємством "Іскор" після планової перевірки проведеної у період з 22.06.2020 до 26.06.2020, у зв`язку з чим, суд зазначає про необхідність зупинення робіт підвищеної небезпеки та експлуатації машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки, зокрема ведення гірничих робіт; технологічні транспортні засоби - екскаватори: ATLAS 1704 LC інд .№ 373R6543 та ATLAS 1504 інд.№ 150М301400, навантажувач: КOMATSU WA-500-3L ідей. № А70547; устаткування для видобутку корисних копалин: каменерізальна машина MARINI (без іден.№); вантажопідіймальні машини: прохідна лебідка (без іден.№); резервуари для зберігання палива (Наталіївське родовище гране Бистріївське родовище габро).
Таким чином, як свідчать матеріали справи, станом на сьогоднішній день, за результатами проведених перевірок із боку відповідача порушення усунуті не були.
Виявленні під час перевірки порушення, на думку позивача, створюють загрозу життю та здоров`ю людей, а тому Управління Держпраці у Житомирській області звернулось з даним позовом до суду.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд враховує наступне.
В силу приписів ст.4 Закону України №2694-XII, державна політика в галузі охорони праці визначається відповідно до Конституції України Верховною Радою України і спрямована на створення належних, безпечних і здорових умов праці, запобігання нещасним випадкам та професійним захворюванням. В тому числі, державна політика в галузі охорони праці базується на принципах: пріоритету життя і здоров`я працівників, повної відповідальності роботодавця за створення належних, безпечних і здорових умов праці.
Відповідно до частини 1 статті 6 Закону України №2694-XII, умови праці на робочому місці, безпека технологічних процесів, машин, механізмів, устаткування та інших засобів виробництва, стан засобів колективного та індивідуального захисту, що використовуються працівником, а також санітарно-побутові умови повинні відповідати вимогам законодавства.
Згідно з ч.1 ст.13 Закону України №2694-XII, роботодавець зобов`язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.
Частиною 3 статті 13 Закону України №2694-XII визначено, що роботодавець несе безпосередню відповідальність за порушення зазначених вимог.
Згідно з статті 7 Закону України №877-V, на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п`яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.
Відповідно до абзацу першого ч.5 ст.4 Закону України №877-V, виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб`єктами господарювання можуть бути зупинені повністю або частково виключно за рішенням суду.
Право заборони виконання робіт, виробництва виникає у разі виявлення під час перевірки, зокрема, порушень вимог законодавства з охорони праці та промислової безпеки, що створюють загрозу життю працівників (п.2.26 Положення про організацію та здійснення державного гірничого нагляду, державного нагляду (контролю) у сфері промислової безпеки та охорони праці в системі Держгірпромнагляду України, затвердженого наказом Міністерства надзвичайних ситуацій України від 11.08.2011 №826).
Загроза життю та здоров`ю працівників, згідно зі п.1.4 цього Положення, - виникнення умов, за яких подальше продовження виконання робіт або експлуатація об`єкта, машин і механізмів несе ризик спричинення внаслідок цих умов фізичної шкоди працівникові, в тому числі такої, яка може призвести до смертельних наслідків.
Аналіз наведених положень нормативно-правових актів дає підстави стверджувати, що застосування заходів реагування у вигляді зупинення виконання робіт може здійснюватися виключно на підставі рішення адміністративного суду за позовом органів Держпраці у разі коли виявлені порушення законодавства про охорону праці та промислової безпеки спричиняють загрозу життю та здоров`ю людей.
З огляду на зазначене, суд дійшов висновку, що на момент розгляду справи в суді, порушення вимог законодавчих та нормативно правових актів з охорони праці та промислової безпеки, які стали підставою для звернення Управління Держпраці у Житомирській області з даним позовом до суду відповідачем не усунуто.
Суд зазначає, що виконуючи роботи підвищеної небезпеки та експлуатуючи машини, механізми, устаткування підвищеної небезпеки без усунення вказаних порушень роботодавець створює небезпечні умови для роботи своїх працівників, а тому суд переконаний, що виявлені порушення законодавства про охорону праці спричиняють загрозу життю та здоров`ю людей.
Приписами статті 90 КАС України встановлено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
З огляду на викладене, а також враховуючи те, що під час проведеної перевірки Спільного українсько-іспанського підприємства "Іскор", виявлені порушення вимог законодавства з охорони праці та промислової безпеки, що створюють загрозу життю і здоров`ю працівників, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Управління Держпраці у Житомирській області про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Враховуючи положення до ч.2 ст.139 КАС України та відсутність судових витрат суб`єкта владних повноважень, пов`язаних із залученням свідків та проведенням експертиз, судові витрати по сплаті судового збору, понесені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 77, 90, 242-246, 255, 257, 262, 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, -
вирішив:
Адміністративний позов Управління Держпраці у Житомирській області (вул. Шевченка, 18-а, м.Житомир,10008, РНОКПП/ЄДРПОУ: 39790560) до Спільного українсько-іспанського підприємства "Іскор" (вул. Більшовицька, 149, м. Коростишів, Житомирська область,12501, РНОКПП/ЄДРПОУ: 14350815) про застосування заходів реагування - задовольнити.
Застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до Спільного українсько-іспанського підприємства «Іскор», а саме: заборонити виконання робіт підвищеної небезпеки, експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки у Наталіївському родовищі гранодіоритів, Бистріївському родовищі габро, цеху по обробці природного каменю в частині:
- ведення гірничих робіт;
технологічні транспортні засоби: екскаватори:
- ATLAS 1704 LC інд.№ 373R6543;
- ATLAS 1504 інд.№ 150М301400;
навантажувач:
- KOMATSU WA-500-3L ідей. № А70547
устаткування для видобутку корисних копалин:
- каменерізальна машина MARINI (без іден.№).
вантажопідіймальні машини:
- прохідна лебідка (без іден.№).
- резервуари для зберігання палива (Наталіївське родовище гранодіоритів, Бистріївське родовище габро), до усунення порушень зазначених в акті перевірки від 26.06.2020 №651/11-2560.
Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду за правилами, встановленими статтями 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням приписів підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя О.В. Єфіменко
Повний текст рішення складено: 27.11.2020.