
Дата документу 26.11.2020
Справа № 334/6478/20
Провадження № 3/334/2667/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 листопада 2020 року суддя Ленінського районного суду м. Запоріжжя Фетісов М.В., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Головного управління Державної податкової служби у Запорізькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , займає посаду голови ліквідаційної комісії ТОВ «Істок-2001, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст.163-1 КУпАП,-
встановив:
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення №287 від 03.11.2020 ОСОБА_1 , будучи головою ліквідаційної комісії ТОВ «ІСТОК-2001», не надав документи, необхідні для проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «ІСТОК-2001» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2017 до 06.10.2020 та правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2011 до 06.10.2020, у зв`язку з відсутність посадових осіб ТОВ «ІСТОК-2001» або його законних (уповноважених) представників за юридичною адресою підприємства: м. Запоріжжя, вул. Рекордна, буд.2, під час прибуття фахівців, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.163-1 КУпАП.
Суддя, перевіривши адміністративний матеріал, оцінивши зібрані докази в їх сукупності, дійшов наступних висновків.
Відповідно до ст.7 ч.2, 245, 280 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності, всебічного, повного і об`єктивного з`ясування обставин кожної справи, правильного і справедливого її вирішення. Суддя зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, а також інші, що мають значення для правильного вирішення справи.
За змістом ч.1 ст.163-1 КУпАП адміністративна відповідальність настає в разі відсутності податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, в тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Вказана норма є банкетною, а тому, враховуючи, що Податковим кодексом України встановлені вимоги до подання документів, необхідних для проведення документальної позапланової виїзної перевірки (терміни, певний їх перелік) у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення повинно бути зазначено які саме норми Податкового Кодексу порушено особою, яка притягається до адміністративної відповідальності.
У протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено які саме норми ПК України було порушено ОСОБА_1 .
Крім цього, відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
В обґрунтування наявності в діях ОСОБА_1 складу правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП, до протоколу про адміністративне правопорушення додані: копія Акта № 288/08-01-07-04/31686466 від 03.11.2020 про неявку ліквідатора (посадових осіб) ТОВ «Істок-2001» для підписання протоколу № 288, який складено по результатам позапланової виїзної перевірки; копія Листа-запрошення № 60326/10/08-01-07-04-08 від 22.10.2020, адресованої на ім`я керівника (голови ліквідаційної комісії) ТОВ «Істок-2001»; копія Акту № 55/08-01-07-04/31686460 від 20.10.2020 про ненадання документів, необхідних для проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «Істок-2001» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2017 до 06.10.2020 та правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2017 до 06.10.2020; копію Листа ГУ ДФС у Запорізькій області №51115/10/08-01-07-04-08 від 09.09.2020 про надання документів фінансово-господарської діяльності, який повернуто до контролюючого органу з відміткою «За закінченням терміну зберігання».
Згідно із ст.7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності і те, що ніхто не може бути підданий заходу впливу, в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Згідно зі ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
До протоколу про адміністративне правопорушення не додані докази того, що ОСОБА_1 є головою ліквідаційної комісії ТОВ «ІСТОК-2001» та суб`єктом правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП.
Згідно п.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, у зв`язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення, у зв`язку з чим, суддя дійшов висновку, що провадження по справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 підлягає закриттю за відсутності в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП.
Керуючись ст.23, 33, 34, 163-1, 247, 283, 284 КУпАП України, суддя,-
постановив:
Провадження у справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-1 КУпАП – закрити на підставі п.1 ст.247 КУпАП, у зв`язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Запорізького апеляційного суду через Ленінський районний суд м. Запоріжжя шляхом подання апеляційної скарги.
Суддя: