Ухвала суду № 93106259, 23.11.2020, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.11.2020
Номер справи
160/15069/20
Номер документу
93106259
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

23 листопада 2020 року Справа 160/15069/20

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Олійник В.М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України, Національної поліції України, Державного бюро розслідувань, Міністерства юстиції України про встановлення наявності чи відсутності компетенції,-

ВСТАНОВИВ:

16 листопада 2020 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Кабінету Міністрів України, Національної поліції України, Державного бюро розслідувань, Міністерства юстиції України, в якому просить:

звільнити від сплати судового збору на підставі статті 8 Конституції України, яка гарантує право на звернення до суду без жодних обмежень чи умов, статті 3 Конституції України, статті 19 Конституції України, статті 22 Конституції України, статті 24 Конституції України, статті 55 Конституції України, Постанови Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду: головуючого судді: Калашнікової О.В., суддів: Білак М.В., Єресько Л.О. від 06.08.2020 року по справі №160/1841/19, Постанови Третього апеляційного адміністративного суду по справі № 160/7440/19 від 29.09.2020, Постанови Третього апеляційного адміністративного суду по справі № 160/9508/19 від 12.12.2019, ухвали Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 06.08.2020 року у справі 160/1831/19 про звільнення ОСОБА_1 від сплати судового збору у розмірі 630 грн. за подання заяви про забезпечення позову, ухвали Верховного Суду у складі судді Касаційного цивільного суду Олійник А. С. від 19.06.2020 року у справі № 175/4747/19 про звільнення ОСОБА_1 від сплати судового збору у розмірі 420 грн. за подання Касаційної скарги, ухвали Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 02.09.2020 року у справі № 252зп-20/160 про звільнення ОСОБА_1 від сплати судового збору у розмірі 630 грн. за подання заяви про забезпечення позову, статті 64 Конституції України, яка стверджує, що «Конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України», у зв`язку з тим, що Закон один для всіх, і суди, в залежності від прізвища судді, не можуть приймати взаємно протилежні судові рішення щодо мого права на звільнення від сплати судового збору, при зверненні до суду, зокрема, безпосередньо на підставі статті 8 Конституції України, Закону України «Про судовий збір», так як предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю, підпункту г пункту 2 частини 1 статті 8 закону України «Про судовий збір» як члена малозабезпеченої сім`ї, так як я згідно довідки управління соціального захисту населення Дніпропетровської райдержадміністрації від 15.09.2020 року № 726 перебуваю на обліку для призначення субсидії, а заборгованість за газ складає 2144,17 грн., тому, що вимога Закону, який суперечить статті 8 Конституції України, сплатити судовий збір у розмірі, щонайменше 1102 грн. із пенсії у розмірі 2943,33 грн. не можлива та загрожує моєму життю та здоров`ю, так як сплата судового збору та сплата за газ у розмірі 2144,17 грн., складає 4045, 33 грн., при цьому пенсію за листопад місяць я не отримував, що не дає мені можливості для фізичного існування та загрожує життю та здоров`ю, а також, у зв`язку з тим, що Закон один для всіх, і суди, в залежності від прізвища судді, не можуть приймати взаємно протилежні судові рішення щодо мого права на звільнення від сплати судового збору, при зверненні до суду, зокрема, безпосередньо на підставі статті 8 Конституції України, звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору та відкрити провадження у даній справі у відповідності із статтею 2 та 5 КАС України;

здійснити розгляд справи в порядку спрощеного судочинства в режимі відеоконференції з залученням до справи з мого боку правників на підставі статті 3,19,22, 24, 50, 56, 59 Конституції України, частини 2 та частини 3 статті 13, пункту 1 частини 1 статті 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу», Рішення Конституційного Суду № 23-рп/2009 від 30.09.2009.

Встановити чи визнати, на підставі частини 5 статті 5 КАС України наявність чи відсутність компетенції (повноважень) суб`єктів владних повноважень в особі Кабінету Міністрів України та міністерств, які входять до складу Кабінету Міністрів України, а також інших органів влади, зокрема, Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Державного бюро розслідувань, Міністерства юстиції України, Національної поліції України та адміністративних судів щодо їх зобов`язання, приймати рішення, на підставі статті 2 Закону України «Про Кабінет Міністрів України» та статті 19 Конституції України, про вжиття заходів щодо забезпечення прав і свобод людини та громадянина, створення сприятливих умов для вільного і всебічного розвитку особистості, зокрема, приймати рішення про вжиття заходів щодо негайного поновлення особистих немайнових прав фізичних осіб, зокрема, в особі ОСОБА_1 шляхом виконання державними органами влади частини 1 статті 276 Цивільного кодексу України, статті 1,4,7,18 19,24,25,28 закону України «Про звернення громадян», статті 9 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» та статті 50 Конституції України, а також щодо здійснення контролю, на підставі статті 19 Закону України «Про Кабінет Міністрів України», статті 19 Конституції України, статті 28 Закону України «Про звернення громадян», за дотриманням законодавства про звернення громадян посадовими особами Кабінету Міністрів України та міністерств, які входять до складу Кабінету Міністрів України, а також інших органів влади, зокрема, Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Державного бюро розслідувань, Міністерства юстиції України, Національної поліції України та адміністративного суду, який, згідно статті 6 Конституції України, є органом державної судової влади, та згідно статті 2 КАСУ, завданням якого є:

справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно- правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Визнати, що за результатом подання, у відповідністю із статтею 1 Закону України «Про звернення громадян» та статтею 40 Конституції України, мною скарги БЛ-11441537 від 20/10/2020 на адресу Президента України Зеленського Володимира Олександровича (особисто) та Прем`єр-міністра України Шмигаля Дениса Анатолійовича (особисто) про здійснення контролю щодо перевірки скарг за №№ БЛ-11436665, БЛ-11436430, БЛ-11436326, БЛ-11436237, БЛ-11436127, БЛ-11436037, БЛ-11435578, БЛ-11435384, БЛ-11435080, БЛ-11434995, БЛ-11434888, БЛ-11433987, БЛ-11433897, БЛ-11431202, БЛ-11431177, БЛ-11431113, БЛ-11431067 від 18/10/2020, у відповідності із статтею 1, 4, 7, 18, 19, 24, 25, 28 Закону України «Про звернення громадян» та статтею 2 Закону України «Про Кабінет Міністрів України», яка Державною установою "Урядовий контактний центр", згідно листа (без номера і дати) головного спеціаліста Секретаріату Кабінету Міністрів України управління з питань роботи із зверненнями громадян ОСОБА_2 , надіслана до Дніпропетровської обласної державної адміністрації, дії якої мною оскаржуються, порушено дію частини 4 статті 7 Закону України «Про звернення громадян», а саме:

«Забороняється направляти скарги громадян для розгляду тим органам або посадовим особам, дії чи рішення яких оскаржуються» та як наслідок цього порушено дію статті 19 Конституції України, а саме: «Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України», що в свою чергу призвело до порушення по відношенню до мене дії статті 3 Конституції України, а саме: «Людина, її життя і здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов`язком держави».

Визнати, що за результатом подання, у відповідністю із статтею 1 Закону України «Про звернення громадян» та статтею 40 Конституції України, мною скарги БЛ-11441537 від 20/10/2020 від 20/10/2020 на адресу Президента України Зеленського Володимира Олександровича (особисто) та Прем`єр-міністра України Шмигаля Дениса Анатолійовича (особисто) про здійснення контролю щодо перевірки скарг за №№ БЛ-11436665, БЛ-11436430, БЛ-11436326, БЛ-11436237, БЛ-11436127, БЛ-11436037, БЛ-11435578, БЛ-11435384, БЛ-11435080, БЛ-11434995, БЛ-11434888, БЛ-11433987, БЛ-11433897, БЛ-11431202, БЛ-11431177, БЛ-11431113, БЛ-11431067 від 18/10/2020, у відповідності із статтею 1,4,7,18,19,24,25,28 Закону України «Про звернення громадян» та статтею 2 закону України «Про Кабінет Міністрів України» яка Державною установою "Урядовий контактний центр", згідно листа (без номера і дати) головного спеціаліста Секретаріату Кабінету Міністрів України управління з питань роботи із зверненнями громадян ОСОБА_2 , надіслана до Дніпропетровської обласної державної адміністрації, дії якого мною оскаржуються, Кабінетом Міністрів України не вжито заходів, у відповідності із статтею 2 закону України «Про Кабінет Міністрів України» про заборону Урядовому контактному центру надсилати мої скарги до державного органу влади в особі Дніпропетровської обласної державної адміністрації, дії якої мною оскаржуються у суді, та зобов`язати Кабінет Міністрів України прийняти рішення про заборону посадовим особам Кабінету Міністрів України, на підставі частини 4 статті 7 закону України «Про звернення громадян», надсилати мої звернення та скарги до державного органу влади, дії якого мною оскаржуються у суді.

Зобов`язати Кабінет Міністрів України прийняти рішення про перевірку скарг за № № БЛ-11436665, БЛ-11436430, БЛ-11436326, БЛ-11436237, БЛ-11436127, БЛ-11436037, БЛ-11435578, БЛ-11435384, БЛ-11435080, БЛ-11434995, БЛ-11434888, БЛ-11433987, БЛ-11433897, БЛ-11431202, БЛ-11431177, БЛ-11431113, БЛ-11431067 від 18/10/2020, у відповідності із статтею 1, 4, 7, 18, 19, 24, 25, 28 Закону України «Про звернення громадян» та вжиття заходів у відповідності із статтею 2 Закону України «Про Кабінет Міністрів України».

Зобов`язати Кабінет Міністрів України прийняти рішення про поновлення та забезпечення особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя і безпечне для життя і здоров`я довкілля, у відповідності із статтею 276 Цивільного кодексу України.

Зобов`язати Кабінет Міністрів України прийняти рішення про притягнення до відповідальності осіб, які порушили мої права на звернення та скарги щодо перевірки скарг за №№ БЛ-11436665, БЛ-11436430, БЛ-11436326, БЛ-11436237, БЛ-11436127, БЛ-11436037, БЛ-11435578, БЛ-11435384, БЛ-11435080, БЛ-11434995, БЛ-11434888, БЛ-11433987, БЛ-11433897, БЛ-11431202, БЛ-11431177, БЛ-11431113, БЛ-11431067 від 18/10/2020, у відповідності із статтею 1, 4, 7, 18, 19, 24, 25, 28 Закону України «Про звернення громадян» та вжиття заходів у відповідності із статтею 2 Закону України «Про Кабінет Міністрів України».

Зобов`язати Кабінет Міністрів України прийняти рішення про здійснення контролю щодо перевірки скарг за №№ БЛ-11436665, БЛ-11436430, БЛ-11436326, БЛ-11436237, БЛ-11436127, БЛ-11436037, БЛ-11435578, БЛ-11435384, БЛ-11435080, БЛ-11434995, БЛ-11434888, БЛ-11433987, БЛ-11433897, БЛ-11431202, БЛ-11431177, БЛ-11431113, БЛ-11431067 від 18/10/2020, та скасування раніше прийнятих рішень за скаргами №№ БЛ-11436665, БЛ-11436430, БЛ-11436326, БЛ-11436237, БЛ-11436127, БЛ-11436037, БЛ-11435578, БЛ-11435384, БЛ-11435080, БЛ-11434995, БЛ-11434888, БЛ-11433987, БЛ-11433897, БЛ-11431202, БЛ-11431177, БЛ-11431113, БЛ-11431067 від 18/10/2020, у відповідності із статтею 1, 4, 7, 18, 19, 24, 25, 28 Закону України «Про звернення громадян» та вжиття заходів, у відповідності із статтею 2 Закону України «Про Кабінет Міністрів України, які надіслані до Дніпропетровської обласної державної адміністрації, дії якої оскаржуються у суді, з порушенням частини 4 статті 7 закону України «Про звернення громадян» та про притягнення до відповідальності осіб, які порушили мої права на звернення та про поновлення порушеного права.

Зобов`язати Кабінет Міністрів України розглянути за участі авторів технології ОСОБА_3 « ІНФОРМАЦІЯ_1 » на засіданні Кабінету Міністрів України питання щодо негайного поновлення особистого немайнового права ОСОБА_4 на життя та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров`я довкілля шляхом реалізації в Україні проекту програми « ІНФОРМАЦІЯ_2 » - енергетична незалежність, екологічна безпека, здоров`я і добробут Українського народу», що забезпечить ОСОБА_4 роботою.

Зобов`язати Державне бюро розслідувань забезпечити інтереси держави в енергетичній, екологічній, економічній та оборонній сфері шляхом відкриття провадження та розслідувати, у межах його повноважень, законність дій державних органів влади та суддів по даній справі, які своїми протиправними діями щоденно наносять шкоду державі та громадянам України, що призвело та призводить до щоденного спалювання в Україні лише імпортних енергоносіїв на суму близько 56,94 мільйонів доларів США та до щоденного вмирання 249 людей від онкологічних захворювань пов`язаних з викидами шкідливих речовин при виробництві енергії дідівськими методами.

Зобов`язати Національну поліцію України забезпечити інтереси держави в енергетичній, екологічній, економічній та оборонній сфері шляхом відкриття провадження та розслідувати, у межах його повноважень, законність дій державних органів влади та суддів по даній справі, які своїми протиправними діями щоденно наносять шкоду державі та громадянам України, що призвело та призводить до щоденного спалювання в Україні лише імпортних енергоносіїв на суму близько 56,94 мільйонів доларів США та до щоденного вмирання 249 людей від онкологічних захворювань пов`язаних з викидами шкідливих речовин при виробництві енергії дідівськими методами.

Зобов`язати Міністерство юстиції України до основних завдань якого, згідно пунктів 3, 4 Положення про Міністерство юстиції України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 липня 2014 р. № 228, належить здійснення загального управління у сфері надання безоплатної первинної правової допомоги та безоплатної вторинної правової допомоги, а також брання участі у справах та дії у судах України від імені та в інтересах держави.

Надати ОСОБА_1 безоплатну вторинну правову допомогу задля захисту у суді порушених прав та інтересів держави в екологічній, енергетичній та економічній сфері, на підставі статті 59 Конституції України, частини 2 та частини 3 статті 13, пункту 1 частини 1 статті 14 закону України «Про безоплатну правову допомогу» Рішення Конституційного Суду № 23-рп/2009 від 30.09.2009. а також, забезпечити у суді на стороні позивача ОСОБА_1 захист інтересів держави в енергетичній, екологічній, економічній та оборонній сфері від протиправних дій посадових осіб державних органів влади та суду щодо запровадження у виробництво альтернативних джерел енергії - « ІНФОРМАЦІЯ_2 ©» для автономного, безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії.

Визнати, що не виконання Кабінетом Міністрів України своїх повноважень щодо забезпечення моїх особистих немайнових та майнових прав, у відповідності із статтями 2, 19 закону України «Про Кабінет Міністрів» та статтею 28 закону України «Про звернення громадян» та бездіяльність Кабінету Міністрів України, зокрема, щодо перевірки скарг за №№ БЛ-11436665, БЛ-11436430, БЛ-11436326, БЛ-11436237, БЛ-11436127, БЛ-11436037, БЛ-11435578, БЛ-11435384, БЛ-11435080, БЛ-11434995, БЛ-11434888, БЛ-11433987, БЛ-11433897, БЛ-11431202, БЛ-11431177, БЛ-11431113, БЛ-11431067 від 18/10/2020, у відповідності із статтею 28 закону України «Про звернення громадян» щодо прийняття державними органами влади рішення про негайне поновлення моїх особистих немайнових прав, у відповідності із частиною 1 статті 276 Цивільного кодексу України, явилися причиною того, що на даний час мої особисті немайнові права на життя та на безпечне для життя і здоров`я довкілля посадовими особами державних органів влади не поновленні, в результаті чого моєму життю та здоров`ю загрожує небезпека від голоду та холоду, так як заборгованість лише за газ на 01.11.2020 року складає 2144,17 грн., при розмірі пенсії у 2943,33 грн., та має місце порушення нормальних життєвих зв`язків через неможливість продовження активного громадського життя, шляхом реалізації у виробництво інтелектуального продукту - « ІНФОРМАЦІЯ_2 ©» (авторське свідоцтво № НОМЕР_1 , патент № НОМЕР_2 ) - альтернативної сировини для автономного, безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, так як я змушений захищати особисті немайнові права на життя та на безпечне для життя і здоров`я довкілля у суді, має місце порушення стосунків з оточуючими людьми, у зв`язку з тим, що продовж 2006-2020 років я знаходжусь у нервовому напруженні, так як державні органи влади на безпідставній основі порушують права інтелектуальної власності авторів технології ІНФОРМАЦІЯ_2 « ІНФОРМАЦІЯ_1 » щодо гарантії захисту державою Україна моральних та матеріальних інтересів, на підставі статті 54 Конституції України, що призвело до того, що мені нанесена продовж 2006-2020 років та наноситься кожний день від протиправних дій чи бездіяльності Кабінету Міністрів України моральна шкода, відшкодування якої, згідно Постанови пленуму Верховного суду України № 4 від 31.03.95 «Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди», є важливою гарантією захисту прав і свобод громадян та законних інтересів юридичних осіб, тому суд повинен забезпечити своєчасне, у повній відповідності із законом, вирішення справ, пов`язаних з відшкодуванням такої шкоди, яка полягає: у приниженні престижу або ділової репутації авторів технології ОСОБА_3 « ІНФОРМАЦІЯ_1 », моральних переживаннях у зв`язку з порушенням права інтелектуальної власності щодо гарантії захисту моральних та матеріальних інтересів авторів технології ОСОБА_3 « ІНФОРМАЦІЯ_1 », у порушенні нормальних життєвих зв`язків через неможливість продовження активного громадського життя, так як я змушений захищати свої права у суді від протиправних дій державних органів влади та їх посадових осіб, які зобов`язанні не порушувати, а вживати заходи щодо забезпечення прав і свобод людини та громадянина, створення сприятливих умов для вільного і всебічного розвитку особистості, порушенні стосунків з оточуючими людьми, у зв`язку з постійним моральним стресом продовж 2006-2020 років та на сьогоднішній день від протиправних дій державних органів влади щодо поновлення та забезпечення моїх особистих немайнових прав, а саме, відшкодування шкоди:

за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права на звернення з питання практичної реалізації наданого статтею 40 Конституцією України права вносити в органи державної влади пропозиції про поліпшення екологічного стану в Україні шляхом реалізації у виробництво технології ОСОБА_3 « ІНФОРМАЦІЯ_1 », яка має загальнодержавну велику соціальну значущість;

за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку порушенням мого права на відстоювання своїх прав і законних інтересів, відновлення та забезпечення мого особистого немайнового права на життя та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров`я довкілля, а також інших моїх конституційних прав, згідно статті 19 закону України «Про звернення громадян», а саме: щодо об`єктивного, всебічного, вчасного та по суті перевірки звернень та скарг з питання реалізації у виробництво технології ОСОБА_3 « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та забезпечення мого особистого немайнового права на життя та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров`я довкілля;

за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права брати участь в управлінні державними справами, наданого статтею 38 Конституції України, шляхом реалізації у виробництво технології ОСОБА_3 « ІНФОРМАЦІЯ_1 », яка має загальнодержавну велику соціальну значущість;

за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права розпоряджатися результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності, наданого статтею 41 Конституції України, шляхом реалізації у виробництво технології ІНФОРМАЦІЯ_1 », яка має загальнодержавну велику соціальну значущість;

за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом, наданого статтею 42 Конституції України, шляхом реалізації у виробництво технології ОСОБА_3 « ІНФОРМАЦІЯ_1 », яка має загальнодержавну велику соціальну значущість;

за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується., наданого статтею 43 Конституції України, шляхом реалізації у виробництво технології ОСОБА_3 « ІНФОРМАЦІЯ_1 », яка має загальнодержавну велику соціальну значущість;

за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права на соціальний захист, що включає право на забезпечення у старості, наданого статтею 43 Конституції України, шляхом реалізації у виробництво технології ОСОБА_3 « ІНФОРМАЦІЯ_1 », яка має загальнодержавну велику соціальну значущість та забезпечення мого особистого немайнового права на життя та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров`я довкілля;

за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім`ї, що включає достатнє харчування, одяг, житло, наданого статтею 48 Конституції України, шляхом реалізації у виробництво технології ОСОБА_3 « ІНФОРМАЦІЯ_1 », яка має загальнодержавну велику соціальну значущість;

за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права на охорону здоров`я, медичну допомогу та медичне страхування, наданого статтею 49 Конституції України, шляхом реалізації у виробництво технології ОСОБА_3 « ІНФОРМАЦІЯ_1 », яка має загальнодержавну велику соціальну значущість;

за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права на безпечне для життя і здоров`я довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди, наданого статтею 50 Конституції України, шляхом реалізації у виробництво технології ОСОБА_3 « ІНФОРМАЦІЯ_1 », яка має загальнодержавну велику соціальну значущість;

за моральні переживання чи душевні страждання за приниження честі, гідності, престижу або ділової репутації авторів технології ОСОБА_3 « ІНФОРМАЦІЯ_1 », у зв`язку з безпідставною відмовою чи бездіяльністю запроваджувати у виробництво альтернативну сировину - « ІНФОРМАЦІЯ_2 ©» для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії;

за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням права власності безпідставною відмовою чи бездіяльністю запроваджувати у виробництво альтернативну сировину - « ІНФОРМАЦІЯ_2 ©» для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, зокрема, щодо забезпечення гарантії на захист інтелектуальної власності, моральних і матеріальних інтересів, що виникають у зв`язку з різними видами інтелектуальної діяльності, згідно статті 54 Конституції України;

за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з підвищенням, причому з порушенням статті 22 Конституції України, цін на газ та електроенергію у 10 разів, а пенсію на 0,27 відсотків та безпідставною відмовою чи бездіяльністю запроваджувати у виробництво альтернативну сировину - « ІНФОРМАЦІЯ_2 ©» для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії:

за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку із скороченням норм споживання природного газу без підвищення розмірі пенсії та відмовою чи бездіяльністю запроваджувати у виробництво альтернативну сировину - « ІНФОРМАЦІЯ_2 ©» для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії;

за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого екологічного права та безпідставною відмовою чи бездіяльністю запроваджувати у виробництво альтернативну сировину - « ІНФОРМАЦІЯ_2 ©» для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, згідно статті 50 Конституції України та статті 9 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища»;

за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права встановленого пунктом ж) та з) статті 11 закону України «Про енергозбереження», а саме: надання юридичним і фізичним особам субсидій, дотацій, податкових, кредитних та інших пільг для стимулювання розробок, впровадження патентних винаходів та використання енергозберігаючих технологій, обладнання і матеріалів та матеріальне стимулювання колективів та окремих робітників за ефективне використання та економію паливно-енергетичних ресурсів, впровадження розробок, захищених патентом» та безпідставною відмовою чи бездіяльністю запроваджувати у виробництво альтернативну сировину - « ІНФОРМАЦІЯ_2 ©» для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії;

за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права встановленого абзацом 3 та абзацом 4 статті 22 закону України «Про охорону атмосферного повітря», а саме: «надання підприємствам, установам, організаціям та громадянам - суб`єктам підприємницької діяльності податкових, кредитних та інших пільг у разі впровадження ними маловідхідних, енерго- і ресурсозберігаючих технологій, застосування заходів щодо регулювання діяльності, що впливає на клімат, здійснення інших природоохоронних заходів з метою скорочення викидів забруднюючих речовин та зменшення рівнів впливу фізичних і біологічних факторів на атмосферне повітря» та безпідставною відмовою чи бездіяльністю запроваджувати у виробництво альтернативну сировину - « ІНФОРМАЦІЯ_2 ©» для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії; за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права встановленого абзацом б) статті 9 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», а саме:

участь в обговоренні та внесення пропозицій до проектів нормативно-правових актів, матеріалів щодо розміщення, будівництва і реконструкції об`єктів, які можуть негативно впливати на стан навколишнього природного середовища, внесення пропозицій до органів державної влади та органів місцевого самоврядування, юридичних осіб, що беруть участь в прийнятті рішень з цих питань та безпідставною відмовою чи бездіяльністю запроваджувати у виробництво альтернативну сировину - « ІНФОРМАЦІЯ_2 ©» для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії;

за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права встановленого абзацом в) статті 9 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», а саме: участь в розробці та здійсненні заходів щодо охорони навколишнього природного середовища, раціонального і комплексного використання природних ресурсів та безпідставною відмовою чи бездіяльністю запроваджувати у виробництво альтернативну сировину - « ІНФОРМАЦІЯ_2 ©» для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії;

за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права встановленого абзацом а) статті 10 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», а саме: екологічні права громадян забезпечуються: проведенням широкомасштабних державних заходів щодо підтримання, відновлення і поліпшення стану навколишнього природного середовища, у зв`язку з безпідставною відмовою чи бездіяльністю запроваджувати у виробництво альтернативну сировину - « ІНФОРМАЦІЯ_2 ©» для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії;

за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права встановленого абзацом а) статті 10 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», а саме: екологічні права громадян забезпечуються: проведенням широкомасштабних державних заходів щодо підтримання, відновлення і поліпшення стану навколишнього природного середовища, у зв`язку з безпідставною відмовою чи бездіяльністю запроваджувати у виробництво альтернативну сировину - « ІНФОРМАЦІЯ_2 ©» для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії;

моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права встановленого абзацом в) статті 10 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», а саме: екологічні права громадян забезпечуються: участю громадських організацій та громадян у діяльності щодо охорони навколишнього природного середовища, у зв`язку з безпідставною відмовою чи бездіяльністю запроваджувати у виробництво альтернативну сировину - « ІНФОРМАЦІЯ_2 ©» для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії;

за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права встановленого абзацом г) статті 10 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», а саме: екологічні права громадян забезпечуються: здійсненням державного та громадського контролю за додержанням законодавства про охорону навколишнього природного середовища, у зв`язку з безпідставною відмовою чи бездіяльністю здійснити контроль щодо протиправних дій посадових осіб державних органів влади щодо запровадження у виробництво альтернативної сировини - « ІНФОРМАЦІЯ_2 ©» для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії; за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права встановленого абзацом е) статті 10 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», а саме: екологічні права громадян забезпечуються: невідворотністю відповідальності за порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, у зв`язку з безпідставною відмовою чи бездіяльністю здійснити контроль щодо протиправних дій посадових осіб державних органів влади щодо запровадження у виробництво альтернативної сировини - « ІНФОРМАЦІЯ_2 ©» для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії;

за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права встановленого статтею 11 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», а саме: захист прав громадян України у галузі охорони навколишнього природного середовища:

Україна гарантує своїм громадянам реалізацію екологічних прав, наданих їм законодавством.

Місцеві ради, органи державної влади в галузі охорони навколишнього природного середовища і використання природних ресурсів зобов`язані подавати всебічну допомогу громадянам у здійсненні природоохоронної діяльності, враховувати їх пропозиції щодо поліпшення стану навколишнього природного середовища та раціонального використання природних ресурсів, залучати громадян до участі у вирішенні питань охорони навколишнього природного середовища та використання природних ресурсів, у зв`язку з не вчиненням Кабінетом Міністрів України та державними органами влади дій спрямованих на забезпечення моїх прав шляхом здійснення контролю, згідно статті 28 Закону України «Про звернення громадян», щодо вчинення Міністерством енергетики України дій, згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 7 вересня 2011р. № 942 «Про затвердження переліку пріоритетних тематичних напрямів наукових досліджень і науково-технічних розробок на період до 2015 р., пунктів 18 та 78 «Переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів» затверджених Постанови Кабінету Міністрів України від 17 вересня 1996р. № 1147 «Про затвердження переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів», закону України «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року», закону України «Про охорону атмосферного повітря», закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», бюджетної програми : «Здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища» КПКВ 2401500 на 2019 рік, Постанови Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 р. № 366 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища», спрямованих на забезпечення моїх прав, а саме:

права громадянина України ОСОБА_1 на отримання інформації по суті звернення, права на виконання суспільної діяльності, особистого немайнового права на життя, особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров`я довкілля, права на усунення небезпеки, яка загрожує життю та здоров`ю, права на захист ділової репутації, гарантії права на захист авторських та інших прав по заявкам на винаходи і корисні моделі, права на вибір роду занять і інших прав та ненаданням доказів щодо забезпечення Кабінетом Міністрів України, Міністерством енергетики України моїх конституційних прав, встановлених статтями 3,21,22,23,24,43,46,47,48,49, 50,54,56 Конституції України, та які не можуть бути скасовані бездіяльністю чи навмисними діями посадових осіб державного органу влади, у відповідності до статті 22 Конституції України, щодо запровадження у виробництво інтелектуального продукту, яким є альтернативна сировина - « ІНФОРМАЦІЯ_2 ©» для автономного, безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, що в кінцевому результаті призвело до того, що в атмосферне повітря щороку викидаються мільярди тонн шкідливих речовин і парникових газів, які призводять до зміни клімату на Землі та негативно впливають на людей, рослинний та тваринний світ, щоденно в Україні (за даними Держстату України за 2007-2018 роки) лише на закупівлю імпортних енергоносіїв з кишень українців витрачається близько 56,94 мільйонів доларів СІЛА та щоденно вмирає 249 людей від онкологічних захворювань пов`язаних з викидами шкідливих речовин при виробництві енергії дідівськими методами шляхом спалювання традиційних видів палива, а також вирубуються лісонасадження, у зв`язку з підвищенням цін на газ.

Встановити чи з`ясувати, на підставі абзацу 2 пункту 5 Постанови Пленуму Верховного суду України № 4 від 31.03.95 «Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди», що в результаті неправомірних дій суб`єктів владних повноважень в особі Кабінету Міністрів України які не вжили заходів про здійснення контролю щодо перевірки моїх скарг за №№ БЛ-11436665, БЛ-11436430, БЛ-11436326, БЛ-11436237, БЛ-11436127, БЛ-11436037, БЛ-11435578, БЛ-11435384, БЛ-11435080, БЛ-11434995, БЛ-11434888, БЛ-11433987, БЛ-11433897, БЛ-11431202, БЛ-11431177, БЛ-11431113, БЛ-11431067 від 18/10/2020, у відповідності із статтею 19 та 28 закону України «Про звернення громадян», а також, щодо прийняття державними органами влади рішення про негайне поновлення моїх особистих немайнових прав, у відповідності із частиною 1 статті 276 Цивільного кодексу України, створили перешкоди для забезпечення моїх особистих немайнових та майнових прав, а саме:

не була здійснена перевірка вказаних скарг та звернення, у відповідності із частиною 1 статті 19 закону України «Про звернення громадян»,

не виявлено, не усунено причини та умови, які сприяли порушенню особистого немайнового права ОСОБА_4 на життя та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров`я довкілля, у відповідності із частиною 3 статті 19 закону України «Про звернення громадян»;

не вчинено дій спрямованих на поновлення та забезпечення порушеного права, реального виконання прийнятих у зв`язку з заявою чи скаргою рішень, у відповідності із частиною 3 статті 19 закону України «Про звернення громадян» та частиною 1 статті 276 Цивільного кодексу України;

а також не забезпечено право ОСОБА_1 на звернення, у відповідності із законом України «Про звернення громадян», що призвело чи нанесло ОСОБА_1 матеріальну шкоду, яка пов`язана із тим, що ОСОБА_1 змушений із пенсії меншої 3000 грн. надавати матеріальну допомогу безробітній ОСОБА_4 продовж 2018-2020 років на суму 7630,20 грн., що значно погіршило матеріальний стан, а також нанесена моральна шкода, а саме:

моральні чи душевні переживання пов`язанні із протиправними діями Кабінету Міністрів України та Міністерством енергетики України спрямованими на порушення права ОСОБА_1 щодо реалізації своїх особистих прав і законних інтересів при звернені із скаргою про їх порушення, згідно статті 1 закону України «Про звернення громадян», моральні чи душевні переживання пов`язанні з порушенням звичайного способу життя, так як ОСОБА_1 на 78 році життя та продовж тривалого часу змушений займатися питаннями захисту та поновлення порушеного права від державних органів влади, які зобов`язані забезпечувати конституційні права громадян, та відшкодувати за рахунок держави моральну шкоду, яка передбачена статтею 25 закону України «Про звернення громадян»:

«Громадянину на його вимогу і в порядку, встановленому чинним законодавством, можуть бути відшкодовані моральні збитки, завдані неправомірними діями або рішеннями органу чи посадової особи при розгляді скарги. Розмір відшкодування моральних (немайнових) збитків у грошовому виразі визначається судом», статтею 56 Конституції України: «Кожен має право на відшкодування за рахунок держави чи органів місцевого самоврядування матеріальної та моральної шкоди, завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб при здійсненні ними своїх повноважень», частиною 1 статті 23, пунктом 2 частини 2, частиною 3 Цивільного кодексу України, частиною 2 статті 276 Цивільного кодексу України: «Якщо дії, необхідні для негайного поновлення порушеного особистого немайнового права фізичної особи, не вчиняються, суд може постановити рішення щодо поновлення порушеного права, а також відшкодування моральної шкоди, завданої його порушенням», статтею 1173 Цивільного кодексу України, у відповідності із Постановою пленуму Верховного суду України №4 від 31.03.95 «Про судову практику в справах про відшкодування моральної шкоди», яку я визначаю у розмірі 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, враховуючи мої моральні чи духовні переживання пов`язанні із тривалим часом протиправних дій Кабінету Міністрів України, враховуючи моральні чи духовні переживання пов`язанні із тривалим часом загрози життю і здоров`ю дочки ОСОБА_4 , а також, моральні чи душевні переживання пов`язанні з порушенням звичайного способу життя та завданням матеріальних втрат, які пов`язанні продовж тривалого часу, для надання матеріальної допомоги ОСОБА_4 , у зв`язку з загрозою її життю і здоров`ю, та яка не може бути скасована судом, у відповідності із статтею 22 Конституції України.

Відповідно до п.п. 3 та 6 ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України, та чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Перевіривши позовну заяву на відповідність вимогам ст. ст. 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку, що вона підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 160 КАС України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.

Позивач визначив у позові відповідачами Кабінет Міністрів України, Національну поліцію України, Державне бюро розслідувань Міністерства юстиції України.

Однак, з позовних вимог позивача не можливо зрозуміти, до кого вони адресовані.

Таким чином, суд приходить до висновку, що позивачу необхідно надати до суду уточнений адміністративний позов з уточненими позовними вимогами та/або суб`єктним складом правовідносин у відповідності до вимог КАС України.

Відповідно до ч. 3 ст. 161 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Разом з позовом позивач заявляє суду клопотання про звільнення його від сплати судового збору. Позивач обґрунтовує своє клопотання тим, що його потрібно звільнити від сплати судового збору на підставі верховенства права встановленого статтею 8 Конституції України, пунктом 13 частини 2 статті 3 Закону України "Про судовий збір". Крім того до позову надано довідку про доходи за період з січня 2020 року по вересень 2020 року та відомості із Державного реєстру фізичних осіб - платників податків за період з 01.01.2019 року по лютий 2020 року.

Відповідно до пункту 13 частини 2 статті 3 закону України "Про судовий збір" судовий збір не справляється за подання позовної заяви про відшкодування шкоди, заподіяної особі незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їх посадовою або службовою особою, а так само незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури або суду.

При цьому частиною 1 статті 77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Згідно з частиною 5 статті 21 КАС України вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної протиправними рішеннями, діями чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень або іншим порушенням прав, свобод та інтересів суб`єктів публічно-правових відносин, або вимоги про витребування майна, вилученого на підставі рішення суб`єкта владних повноважень, розглядаються адміністративним судом, якщо вони заявлені в одному провадженні з вимогою вирішити публічно-правовий спір. Інакше такі вимоги вирішуються судами в порядку цивільного або господарського судочинства.

З аналізу наведених норм суд приходить до висновку, що оскільки заявлено вимогу про відшкодування шкоди разом з зобов`язанням вчинити певні дії, тобто вимога про відшкодування шкоди з вимогами про вирішення публічно-правового спору (тобто під час судового розгляду буде встановлюватися питання щодо правомірності оскаржуваних індивідуальних актів), вони підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства з відповідною сплатою судового збору за подання адміністративного позову. При цьому у разі подання позовної заяви про відшкодування шкоди такі вимоги вирішуються судами в порядку цивільного або господарського судочинства та відповідно з урахуванням пункту 13 частини 2 статті З закону України "Про судовий збір".

З огляду на надані позивачем докази суд зазначає, що за приписами ст. 8 Закону України "Про судовий збір", враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

При цьому, відповідно до ч. 1 ст. 8 Закону України «Про судовий збір», враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:

1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або

2) позивачами є:

а) військовослужбовці;

б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;

в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину- інваліда;

г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї;

ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або

3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.

Відповідно до ч. 1 ст. 133 КАС України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до сплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Вирішуючи питання щодо можливості звільнення позивача від сплати судового збору за подання даного адміністративного позову, суд, з урахуванням правових позицій, викладених у постанові Пленуму Вищого адміністративного суду України від 23.01.2015 року № 2 "Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-УІ "Про судовий збір", а також у постанові Пленуму Вищого адміністративного суду України від 05.02.2016 року № 2 виходить із того, що визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень майнового стану сторони.

Проте, суд, вивчивши докази надані позивачем, не вбачає обґрунтованих підстав для його задоволення та звільнення позивача від сплати судового збору за подання позовної заяви, що має одночасно немайнові та майнові вимоги.

Так, позивач звертається до суду з позовом 16.11.2020 року, проте надає відомості про отримані ним доходи за 2019 рік та частину 2020 року (довідку про доходи № 5212 2622 4726 1036, видану Головним управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області на загальну суму 36542,14 грн., відомості з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків за 2019 рік).

Таким чином, вищевказана довідка не підтверджує майновий стан позивача, тому що остання не відображає відомості про об`єктивний матеріальний стан позивача на час звернення з даним адміністративним позовом.

Суд вважає неналежними та недостатніми подані позивачем докази на підтвердження свого матеріального становища та неможливості сплатити ним судовий збір.

Отже, позивачу необхідно сплатити судовий збір за подання адміністративного позову до суду.

Керуючись ст. ст. 169, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору відмовити.

Позовну заяву ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України, Національної поліції України, Державного бюро розслідувань, Міністерства юстиції України про встановлення наявності чи відсутності компетенції - залишити без руху.

Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - 10 днів з моменту отримання даної ухвали.

Для усунення недоліків позовної заяви позивачу необхідно:

сплатити судовий збір у законодавчо встановленому розмірі та надати до суду документ, що підтверджує його сплату;

викласти позовні вимоги відповідно до вимог статті 160 КАС України.

Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили відповідно до вимог ст. 256 КАС України та не оскаржується.

Суддя В.М. Олійник