
Справа № 680/954/20
№3/680/407/20
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"25" листопада 2020 р. смт. Нова Ушиця
Суддя Новоушицького районного суду Хмельницької області Яцина О.І., за участі секретаря судового засідання Стандрійчук М.П., прокурора – Рибіцького О.І., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли від управління стратегічних розслідувань в Хмельницькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українки, громадянки України, зареєстрованої та жительки АДРЕСА_1 , присяжної Віньковецького районного суду, протягом року до адміністративної відповідальності не притягалася,
за вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
встановив:
05 листопада 2020 року начальником управління стратегічних розслідувань в Хмельницькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України старшим лейтенантом поліції Земок О.В. складено протокол №328 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відносно громадянки ОСОБА_1 , згідно з яким останній ставиться у вину те, що вона будучи присяжною Віньковецького районного суду Хмельницької області, відповідно до підпункту «ґ» пункту 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно, а саме 27 липня 2020 року подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, чим вчинила адміністративні правопорушення пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
Прокурор в судовому засіданні підтримав обвинувачення, викладене у протоколі №332 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією і просив призначити адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні правопорушення визнала повністю та пояснила, що забула про необхідність подання декларації, а тому просила суд не накладати на неї стягнення, оскільки отримує незначні доходи.
Заслухавши прокурора, ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи, суддя приходить до наступного висновку.
Згідно зі ст.68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Відповідно до підпункту «ґ» пункту 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», присяжні під час виконання ними обов`язків у суді є суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону.
Згідно інформації Віньковецького районного суду у 2019 році ОСОБА_1 виконувала повноваження присяжного - залучалася до здійснення правосуддя як присяжна Віньковецього районного суду у цивільній справі №670/490/19 провадження 2-о/670/24/19.
Статтею 172-6 ч. 1 КУпАП передбачено відповідальність за адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, а саме за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпункту «ґ» статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Верховною Радою України 17 березня 2020 року набрав чинності Закон №530-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19)».
Відповідно до Закону №530-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19)», розділ 13 «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» доповнено пунктом 2- 1, згідно з яким продовжено до 01.06.2020 року строк подання декларацій, які подаються за минулий рік.
Таким чином, ОСОБА_1 була зобов`язана подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік до 01.06.2020 року, однак в порушення вимог Закону подала лише 27.07.2020 року.
З врахуванням встановленого вважаю, що ОСОБА_1 , будучи відповідно до підпункту «ґ» пункту 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно, а саме 27.07.2020 року, без поважних причин, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Вина ОСОБА_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення повністю підтверджується матеріалами справи, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення № 328 від 05 листопада 2020 року, рішенням Віньковецької районної ради №21-13/2017 від 10 березня 2017 року, списком присяжних, повідомленням Віньковецького районного суд про здійснення правосуддя ОСОБА_1 як присяжною, скріншотом з офіційного сайту НАЗК, в якому вказана фактична дата подання декларацій ОСОБА_1 , особистими поясненнями порушниці, іншими наданими матеріалами.
З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП повністю доведена.
Враховуючи особу правопорушниці, суд вважає, що для виправлення останньої слід застосувати стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі, який передбачено санкцією ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до ст.4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір в дохід держави в розмірі 420,40 грн.
Керуючись ст.ст. 33-35, 40-1, ч.1 ст.172-6, 283, 284, КУпАП, ст.ст.4, 45 Закону України «Про запобігання корупції», суддя, -
постановив:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 – 420 (чотириста двадцять гривень) 40 копійок судового збору у дохід держави – отримувач коштів: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783 Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача UА908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення до Хмельницького апеляційного суду через Новоушицький районний суд Хмельницької області.
Суддя О. І. Яцина