
Справа № 426/9904/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 листопада 2020 року , м.СватовеСуддя Сватівського районного суду Луганської області Река А.С., розглянувши матеріали справи про адміністративні правопорушення, що надійшли з Державної екологічної інспекції у Луганській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний код: НОМЕР_1 , уродженки с. Коломийчиха Сватівського району Луганської області, громадянки України, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст. 91 КУпАП,-
Встановив:
27 жовтня 2020 року державним інспектором з охорони навколишнього природнього середовища Луганської області Полтавським Р.В. складений протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 91 КУпАП. Згідно вищевказаного протоколу, в ході проведення планової перевірки щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства Коломийчанською сільською радою в її адміністративно-територіальних межах на території загально - зоологічного заказного місцевого значення «Сватівський» встановлено факт порушення правил охорони його території, а саме Коломийчанською сільською радою не забезпечено дотримання заповідного режиму, що призвело до здійснення забороненої господарської діяльності (обробіток землі шляхом дискування земельної ділянки) площею 26,3 га не наданою будь-кому у користування, за що передбачена відповідальність за ст. 91 КУпАП.
ОСОБА_1 у судове засідання не з`явилася, будучи повідомленою про дату час та місце розгляду справи належним чином, надала на адресу суду заяву, з якої вбачається, що свою провину вона визнає в повному обсязі, щиро кається у скоєному та просить проводити розгляд справи за її відсутності.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно вимог ст.ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП, суд зобов`язаний повно, всебічно та об`єктивно з`ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинене адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами тощо, а також іншими документами.
Дослідивши наявні матеріали справи про адміністративне правопорушення та оцінивши зібрані докази в їх сукупності, суддя приходить до таких висновків.
Вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення підтверджується наявними в матеріалах справи доказами в їх сукупності, а саме:
-протоколом про адміністративне правопорушення № 001122 від 23 жовтня 2020 року (а.с. 1);
- копією направлення на проведення планової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства Коломийчиською сільської об`єднаною територіальною громадою (а.с. 2);
- копією акту планової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства Коломийчиською сільською радою Сватівського району Луганської області № 403 від 22.10.2020 -28.10.2902 року (а.с. 3-9);
- розпорядженням сільського голови Коломийчиської сільської ради про покладення обов`язків голови Коломийчиської сільської ради № 73 від 25 жовтня 2020 року (а.с. 10); - рішенням сімнадцятої сесії Коломийчиської сільської ради Сватівського району Луганської області сьомого скликання від 09 жовтня 2020 року № 17/50 про надання другої половини щорічної основної відпустки за 2020 рік Коломийчиському сільському голові ОСОБА_2 (а.с. 12);
- копією охоронного зобов`язання сільського голови про взяття під охорону загально зоологічного заказника місцевого значення «Сватівський», загальною площею 3316,0000 га (а.с. 14);
- копією Положення про Луганський природний заповідник НАН України (а.с. 15-18);
-фототаблицею від 27.10.2020 року за фактом порушень вимог законодавства про природно-заповідний фонд на території загально зоологічного заказника місцевого значення «Сватівський» (а.с. 19).
Протокол про адміністративне правопорушення складений уповноваженою посадовою особою, його зміст відповідає вимогам ст. 256 КУпАП.
Таким чином, в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 91 КУпАП, тобто невжиття заходів щодо попередження і ліквідації негативних наслідків іншого шкідливого впливу на території та об`єкти природно- заповідного фонду.
Вирішуючи питання про вид адміністративного стягнення, суд враховує, у відповідності до ч. 2 ст. 33 КУпАП, характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Обставини, що пом`якшують відповідальність ОСОБА_1 – щире каяття.
Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 не встановлено.
Враховуючи викладене, суддя вважає за доцільне піддати ОСОБА_1 адміністративному стягненню у вигляді штрафу.
Санкцією статті 91 КУпАП передбачено накладення штрафу на посадових осіб - від п`ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих природних ресурсів, однак, як вбачається з матеріалів справи про адміністративне правопорушення, знаряддя і засоби вчинення правопорушення та незаконно добуті природні ресурси у ОСОБА_1 вилучені не були, тому суд вважає що в даному випадку конфіскація не застосовується.
Крім того, відповідно до п. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ст. 40-1 КУпАП, з ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір на рахунок спеціального фонду Державного бюджету України.
На підставі викладеного, керуючись ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ст.ст. 9, 33-35, 40-1, 91, 283, 284 КУпАП,-
Ухвалив:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний код: НОМЕР_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 91 КУпАП та призначити адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п`ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 255 (двісті п`ятдесят п`ять) гривень 00 копійок / Отримувач: УК у Сватів.р-ні/ Сватівський район/ 21081100, код отримувача (ЄДРПОУ): 37928384, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, номер рахунку (IBAN): UA238999980313050106000012271, код класифікації доходів бюджету: 21081100, найменування коду класифікації доходів бюджету: Адміністративні штрафи та інші санкції.
Стягнути з ОСОБА_1 , судовий збір у розмірі 420 /чотириста двадцять/ гривень 40 копійок на рахунок для зарахування до Державного бюджету України /отримувач ГУК у місті Києві/м. Київ/ 22030106, код ЄДРПОУ 37993783, Рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106).
Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Роз`яснити ОСОБА_1 , що у випадку несплати накладеного на неї штрафу у передбачений законом строк, до неї можуть бути застосовано подвійне стягнення штрафу в порядку ст. 308 КУпАП, тобто у випадку примусового виконання постанови суду.
Постанова може бути оскаржена до Луганського апеляційного суду у десятиденний строк з дня її проголошення шляхом подачі апеляційної скарги через Сватівський районний суд Луганської області.
Суддя А.С.Река