
132/3735/20
2-а/132/46/20
Ухвала
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 листопада 2020 року м. Калинівка
Суддя Калинівського районного суду Вінницької області Павленко І.В.,
розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Калинівської районної державної адміністрації управління праці та соціального захисту населення про визнання протиправними дій щодо відмови у перерахунку одноразової грошової виплати до 5 травня та зобов`язання провести перерахунок одноразової грошової виплати,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до Калинівського районного суду Вінницької області з вказаним вище позовом, в якому просить визнати протиправними дій щодо відмови у перерахунку одноразової грошової виплати до 5 травня та зобов`язання провести перерахунок одноразової грошової виплати.
Статтею 20 КАС України розмежовано предметну юрисдикцію адміністративних судів.
Так, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті;
5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років".
Всі інші адміністративні справи, крім визначених ч. 1 ст. 20 КАС України, підсудні окружним адміністративним судам, що встановлено ч. 2 ст. 20 КАС України.
Таким чином, зазначена справа, відповідно до ч. 1 ст. 20 КАС України предметно не підпадає під юрисдикцію Калинівського районного суду Вінницької області, як адміністративного суду, тобто є не підсудна цьому суду, оскільки предметно підсудна за ч. 2 ст. 20 КАС України Вінницькому окружному адміністративному суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 1 КАС України, Кодекс адміністративного судочинства України визначає юрисдикцію та повноваження адміністративних судів, встановлює порядок здійснення судочинства в адміністративних судах.
Згідно із ст. 7, 8 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» кожному гарантується захист його прав, свобод та інтересів у розумні строки незалежним, безстороннім і справедливим судом, утвореним законом. Доступність правосуддя для кожної особи забезпечується відповідно до Конституції України та в порядку, встановленому законами України. Ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до юрисдикції якого вона віднесена процесуальним законом.
Порядок здійснення адміністративного судочинства встановлюються Конституцією України, цим Кодексом та міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України. Провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи. Закон, який встановлює нові обов`язки, скасовує чи звужує права, належні учасникам судового процесу, чи обмежує їх використання, не має зворотної дії в часі (ч.ч. 1, 3, 4 ст. 3 КАС України).
Аналізуючи положення КАС України, Закону України «Про судоустрій і статус суддів», приходжу до висновку про необхідність направлення цієї справи для розгляду по суті за підсудністю до Вінницького окружного адміністративного суду, якому ця справа предметно підсудна, в силу вимог ст. 20 КАС України, оскільки Калинівський районний суд Вінницької області згідно КАС України не є судом, встановленим законом та повноважним на розгляд справи цієї категорії.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України встановлено, що суд передає адміністративну справу на розгляд до іншого адміністративного суду якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Оскільки чинним законодавством не врегульовано питання про рух справи в разі звернення до суду з порушенням предметної підсудності, вважаю за необхідне застосувати за аналогією права положення ст. 29 КАС України та передати справу до належного суду, а саме Вінницького окружного адміністративного суду.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 30 КАС України спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються. Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана.
На підставі викладеного та керуючись ст. 20, 29, 30, 241, 248, 256, 294 КАС України,
УХВАЛИВ:
Справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Калинівської районної державної адміністрації управління праці та соціального захисту населення про визнання протиправними дій щодо відмови у перерахунку одноразової грошової виплати до 5 травня та зобов`язання провести перерахунок одноразової грошової виплати передати на розгляд до Вінницького окружного адміністративного суду.
Копію ухвали надіслати для відома позивачу.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання її копії до Вінницького апеляційного адміністративного суду.
СУДДЯ І.В. Павленко