
Красноокнянський районний суд Одеської області
Справа №: 506/689/20
Провадження № 3/506/395/20
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24.11.2020 року суддя Красноокнянського районного суду Одеської області Чеботаренко О. Л. , за участю секретаря судового засідання Ротар І.В., прокурора Дар`яша В.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в с.м.т. Окни Одеської області матеріали про адміністративне правопорушення, що надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Топали Красноокнянського району Одеської області, зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , громадянина України, виконуючого обов`язки старости Топалівського старостинського округу Окнянської селищної об`єднаної територіальної громади Окнянського району Одеської області, раніше не притягувався до адміністративної відповідальності,
за ч.1 ст.172-6 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , будучи посадовою особою органу місцевого самоврядування, перебуваючи з 23.05.2018 року на посаді виконуючого обов`язки старости Топалівського старостинського округу Окнянської селищної об`єднаної територіальної громади Окнянського району Одеської області та будучи суб`єктом декларування відповідно до підпункту «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, а саме 07.10.2020 року, без поважних причин подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 , будучи посадовою особою органу місцевого самоврядування, перебуваючи з 23.05.2018 року на посаді виконуючого обов`язки старости Топалівського старостинського округу Окнянської селищної об`єднаної територіальної громади Окнянського району Одеської області та будучи суб`єктом декларування відповідно до підпункту «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, а саме 19.06.2020 року, без поважних причин подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП справи №506/689/20 (провадження №3/506/395/20) про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, відносно ОСОБА_1 та №506/690/20 (провадження №3/506/396/20) про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, відносно ОСОБА_1 розглядалися одночасно.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав, підтвердив обставини правопорушення та повідомив, що дійсно подав вказані декларації з порушенням встановлених законом строків, так як не розібрався з технічною стороною порядку подачі електронної декларації.
Заслухавши ОСОБА_1 , думку прокурора, дослідивши матеріали справи, приходжу до наступного висновку.
Відповідно до вимог ст.ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП, суд зобов`язаний повно, всебічно та об`єктивно з`ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинено адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
Положення ст.7 КУпАП передбачають, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення згідно ст.251 КУпАП є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Ч.1 ст.172-6 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно з приміткою до зазначеної статті, суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до ч.ч.1, 2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до п.п. «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», до суб`єктів, на яких поширюється дія цього закону, належать посадові особи місцевого самоврядування.
При цьому, відповідно до ст.ст.12, 13 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», на посадових осіб місцевого самоврядування поширюються вимоги та обмеження, встановлені Законом України "Про запобігання корупції". Посадові особи місцевого самоврядування зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в порядку, встановленому Законом України "Про запобігання корупції".
За положеннями ч.1 ст.5 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», староста входить до системи місцевого самоврядування.
Рішенням Окнянської селищної ради Одеської області №8/1-VІІ від 23.05.2018 року на ОСОБА_1 , який здійснював повноваження Топалівського сільського голови до об`єднання, до обрання старост на перших виборах старост Окнянської селищної об`єднаної територіальної громади покладено виконання обов`язків старости у селах Топали та Сагайдак Окнянської селищної ради /т.1 а.с.27/.
За інформацією адміністратора інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (далі – ІТС Реєстр) Державного підприємства «Українські спеціальні системи» (далі – ДП «УСС»), помилки доступу до сайту portal.nazk.gov.ua спостерігались 15.03.2018 р., 11.12.2018 р., з 04.03.2019 р. по 06.03.2019 р., 11.05.2019 р., 12.05.2019 р., з 05.07.2019 р. по 08.07.2019 р., 15.11.2019 р., 27.12.2019 р., 28.12.2019 р., 03.01.2020 р., 04.01.2020 р., 15.01.2020 р., 11.03.2020 р. Інших технічних несправностей чи перебоїв у роботі Єдиного державного реєстру декларацій, починаючи з 01.01.2018 р. не було /т.1 а.с.21-22, т.2 а.с.27-28/.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи суб`єктом декларування, зобов`язаний був до 01 квітня 2019 року подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, однак як вбачається з витягу з Єдиного державного реєстру декларацій, вказана декларація ОСОБА_1 подана 07 жовтня 2020 року /т.1 а.с.13, 14-19/, тобто несвоєчасно та без поважних причин.
Крім того, Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 17 березня 2020 року Розділ ХІІІ Прикінцеві положення Закону України "Про запобігання корупції" (Відомості Верховної Ради України, 2014 р., № 49, ст. 2056) доповнено пунктом 2-1, яким встановлено, декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб`єкти декларування подають до 1 червня.
З урахуванням зазначеного, ОСОБА_1 , будучи суб`єктом декларування, зобов`язаний був до 01 червня 2020 року подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, однак як вбачається з витягу з Єдиного державного реєстру декларацій, вказана декларація ОСОБА_1 подана 19 червня 2020 року /т.2 а.с.14, 15-20/, тобто несвоєчасно та без поважних причин.
16.06.2020 року Окнянською селищною радою Окнянського району Одеської області повідомлено Національне агентство з питань запобігання корупції про факт неподання ОСОБА_1 декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме щорічної декларації за 2019 рік /т.2 а.с.25/.
Як вбачається з Положення про Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, затвердженого наказом Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України №17 від 06.11.2019 року, Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України має повноваження на здійснення моніторингу та аналізу стану дотримання антикорупційного законодавства, збирання доказів про вчинення корупційних правопорушень та складання протоколів про правопорушення, пов`язані з корупцією та направлення їх до суду.
Таким чином, оцінивши всі зібрані по справі докази в їх сукупності, приходжу до висновку, що у діях ОСОБА_1 є склад правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Статтею 23 КУпАП передбачено, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Враховуючи обставини справи та дані про особу ОСОБА_1 , вважаю, що за вчинення останнім двох правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, стягнення відносно нього відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП слід обрати у виді штрафу в межах санкції ст.172-6 ч.1 КУпАП.
Крім того, відповідно до ч.5 ст.283 КУпАП, ст.ст.3 ч.1 п.4, 4 ч.2 п.5 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 слід також стягнути судовий збір в доход держави.
Керуючись ст.ст.36, 283, 284 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В :
Притягнути ОСОБА_1 /РНОКПП НОМЕР_1 / до адміністративної відповідальності за скоєння правопорушень, передбачених ст.172-6 ч.1 КУпАП та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 1700 грн.
Стягнення штрафу проводити на р/р UA148999980313070106000015313, отримувач коштів: УК у Окнянському районі, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), ЄДРПОУ – 38029450; МФО – 899998, код платежу: 21081100, призначення платежу: штрафи від населення.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 420,40 грн. в доход держави на рахунок: Отримувач коштів; ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106 (Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783; Банк отримувача Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету 22030106.
Відповідно до ч.2 ст.308 КУпАП, у разі несплати штрафу протягом 15 днів з моменту набрання постановою законної сили, у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення, з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу – 3400 грн.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, захисником, потерпілим протягом десяти днів з дня винесення постанови, а прокурором - в межах повноважень, визначених ч.5 ст.7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Повний текст постанови оголошено 25.11.2020 року о 16.30 год.
Суддя Чеботаренко О. Л.