
Провадження 3/760/8125/20
Справа 760/19054/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 листопада 2020 року суддя Солом`янського районного суду м. Києва Агафонов С.А., за участі захисника Мілотворського О.В., розглянувши адміністративну справу, що надійшла з Державної прикордонної служби України Окремого контрольно-пропускного пункту «Київ» відділ прикордонної служби «Жуляни» про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення ЧЦП №040985 від 24.08.2020 року, ОСОБА_1 24.08.2020 о 18 год. 50 хв. у пункті пропуску через державний кордон «Київ» (Жуляни), в напрямку «Приліт», під час оформлення пасажирів рейсу №6290 сполучення «Познань-Київ», здійснила спробу незаконного перетину державного кордону України без відповідних документів, пред`явила на паспортному контролі паспорт громадянина Ізраїлю № НОМЕР_1 на своє ім`я, всупереч вимогам ст. 3 Закону України «Про порядок виїзду з України і в`їзду в Україну громадян України», чим порушив п. 2 Правил перетинання Державного Кордону України громадянами України, що затверджені ПКМУ від 27.08.1995 року №57, тобто вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 204-1 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні своєї вини не визнала, пояснила, що в неї був паспорт громадянина України, вона виклала всі документи на стіл, а інспектор це побачивши попросила подати їй саме паспорт громадянина Ізраїлю. Паспорт громадянина Ізраїлю самостійно не пред`являла.
Суддя, вивчивши матеріали справи, вислухавши пояснення ОСОБА_1 , прийшов до висновків, які мотивує наступним чином.
Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності, а ст. 245 цього Кодексу передбачає, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Вина ОСОБА_1 підтверджується даними протоколу про адміністративне правопорушення, даними рапорту інспектора ПС2-ої категорії групи КДЛ та документування відділення КДЛ всп «Жуляни» старшини М. Боровської, письмовими поясненнями ОСОБА_1 , котра власноруч зазначила, що на паспортному контролі пред`явила паспорт громадянина Ізраїлю № НОМЕР_1 , після чого пред`явила вже паспорт громадянина України, копіями паспортів громадянина України та Ізраїлю.
Згідно ч. 1 ст. 204-1 КУпАП Перетинання або спроба перетинання державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів або з використанням підробленого документа чи таких, що містять недостовірні відомості про особу, чи без дозволу відповідних органів влади - тягнуть за собою накладення штрафу від двохсот до п`ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк до п`ятнадцяти діб, з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення.
Таким чином обов`язкову ознаку - наявність умислу ОСОБА_1 самостійно зазначила, при дачі пояснень під час складання протоколу.
Таким чином, виходячи із вищезазначеного, відповідно до ст. 252 КУпАП, оцінивши наявні докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суддя вважає, що дії водія ОСОБА_1 правильно кваліфіковані за ч. 1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, протоколи складені у відповідності до вимог законодавства, а вина особи повністю встановлена під час судового розгляду.
При призначенні виду і міри адміністративного стягнення суддя врахував відсутність обставин, що обтяжують чи пом`якшують відповідальність за адміністративне правопорушення; характер правопорушення, особу порушника та його ставлення до вчиненого, ступінь його вини, що була повністю встановлена в судовому засіданні, майновий стан, а тому вважає, що ОСОБА_1 слід призначити адміністративне стягнення, яке передбачене санкцією ч. 1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тобто в межах санкції встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, що є необхіднім та достатнім для виправлення та запобігання новим правопорушенням в сфері дорожнього руху.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Приймаючи до уваги наведене, характер вчиненого правопорушення, особу,яка притягається до адміністративної відповідальності, ступінь вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують відповідальність, керуючись ст. ст. 40-1, 221, 283, 284 КУпАП та на підставі ч.1 ст. 204-1 КУпАП,-
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 3400,00 грн. (три тисячі чотириста) гривень, гривень, який необхідно сплатити на наступні реквізити: Отримувач коштів: УК у Солом`янському районі, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38050812, Номер рахунку (IBAN):UA278999980313090106000026010, Код класифікації доходів бюджету: 21081100 Призначення платежу: адміністративний штраф.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 420,40 грн., які підлягають сплаті на наступні реквізити: Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача /код ЄДРПОУ/37993783, Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 22030106, Призначення платежу: судовий збір.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Солом`янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її винесення.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 та ч. 2 ст. 308 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. При здійснення примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Строк пред`явлення до виконання 3 (три) місяці.
Суддя Агафонов С.А.