
Справа № 658/3501/20
провадження № 3/658/1865/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про притягнення до адміністративної відповідальності
24 листопада 2020 р. суддя Каховського міськрайонного суду Херсонської області Батовріна І.Г., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, матеріали якої надійшли від Каховського ВП ГУНП в Херсонській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
- ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, не працюючої, пенсіонерки, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , ІПН - НОМЕР_1 ,
за ч.1 ст. 212-10 КУпАП,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 21 жовтня 2020 року близько 17.30год., будучи членом територіальної виборчої комісії №43801913 Любимівської ОТГ, здійснювала агітацію за кандидата в депутати Любимівської ОТГ - ОСОБА_2 , а саме розповсюдження листівки агітаційного характеру, чим вчинила правопорушення, передбачене ч.1 ст.212-10 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину не визнала, вважала, що нічого протизаконного не робила. Пояснила, що її сваха проводила агітацію, роздавала листівки, вона їй лише показувала місцевість. Факт вручення листівки ОСОБА_3 не заперечувала, проте зазначила що це був одинокий випадок. Взагалі не знала, що не може цього робити як член ДВК.
Відповідно до ст.57, ч.3 п.1 Виборчого кодексу України, участь у передвиборній агітації забороняється членам виборчих комісій під час виконання обов`язків членів виборчих комісій на строк здійснення повноважень. Забороняється проведення агітаційних заходів, розповсюдження матеріалів передвиборної агітації, демонстрація агітаційних фільмів чи кліпів, розповсюдження виборчих листівок, плакатів, інших друкованих агітаційних матеріалів чи друкованих видань, у яких розміщено матеріали передвиборної агітації, публічні заклики голосувати за чи не голосувати за партії - суб`єктів виборчого процесу, кандидатів на відповідних виборах або публічна оцінка діяльності таких партій чи кандидатів, під час проведення заходів, організованих органами державної влади, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, державними чи комунальними підприємствами, закладами, установами, організаціями.
Відповідно до положень ст.68 Закону України «Про вибори народних депутатів України», передвиборна агітація - це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного кандидата у депутати або партію - суб`єкта виборчого процесу. Передвиборна агітація може здійснюватися в будь-яких формах і будь-якими засобами, що не суперечать Конституції України та законам України.
Передвиборна агітація може проводитися у таких формах: проведення зборів громадян, інших зустрічей з виборцями; проведення мітингів, походів, демонстрацій, пікетів; проведення публічних дебатів, дискусій, "круглих столів", прес-конференцій стосовно положень передвиборних програм та політичної діяльності партій - суб`єктів виборчого процесу чи політичної діяльності кандидатів у депутати; оприлюднення в друкованих та аудіовізуальних (електронних) засобах масової інформації політичної реклами, виступів, інтерв`ю, нарисів, відеофільмів, аудіо- та відеокліпів, інших публікацій та повідомлень; розповсюдження виборчих листівок, плакатів та інших друкованих агітаційних матеріалів чи друкованих видань, в яких розміщено матеріали передвиборної агітації; розміщення друкованих агітаційних матеріалів чи політичної реклами на носіях зовнішньої реклами; проведення концертів, вистав, спортивних змагань, демонстрації фільмів та телепередач чи інших публічних заходів за підтримки партії - суб`єкта виборчого процесу чи кандидата у депутати, а також оприлюднення інформації про таку підтримку; публічні заклики голосувати за або не голосувати за партію - суб`єкта виборчого процесу, кандидата у депутати або публічні оцінки діяльності цих партій чи кандидатів у депутати; встановлення агітаційних наметів; в інших формах, що не суперечать Конституції України та законам України.
Згідно з ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, які мають значення для правильного вирішення справи.
Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Так, в якості доказів провини ОСОБА_1 до суду надано та досліджено в судовому засіданні:
- протокол про адміністративне правопорушення від 22.10.2020 серії ВАБ№095862, яким зафіксовано час, місце спосіб вчиненого адміністративного правопорушення;
- пояснення ОСОБА_4 , відповідно до яких остання повідомила до ЧЧ Каховського ВП ГУНП в Херсонській області про виявлений нею факт здійснення агітації членом виборчої комісії ОСОБА_5 .
- рапорт від 21.10.2020, згідно з яким 21.10.2020 о 17.32год. зареєстровано заяву ОСОБА_4 про порушення виборчого законодавства.
- пояснення ОСОБА_3 , з яких вбачається, що 21.10.2020 до неї підійшла ОСОБА_6 та дала в руки агітаційну листівку кандидата в депутати Любиміської ОТГ ОСОБА_2
- копія агітаційної листівки.
Також до матеріалів справи додано пояснення ОСОБА_7 , які суд до уваги не приймає, оскільки дана особа не значиться свідком відповідно до змісту протоколу про адміністративне правопорушення.
В судовому засіданні також надав покази старший ДОП Каховського ВП ГУГП в Херсонській області ОСОБА_8 , який пояснив, що за зверненням ОСОБА_4 було проведено перевірку отриманої інформації, яка знайшла своє підтвердження, у зв`язку з чим було складено вказаний протокол про адміністративне правопорушення.
Враховуючи викладене, приймаючи до уваги, що ОСОБА_1 в судовому засіданні підтвердила, що вона станом на 21.10.2020 була членом територіальної виборчої комісії №43801913, суд вважає, що у справі зібрано достатньо доказів, які не викликають сумнівів у своїй достовірності і допустимості, та які підтверджують вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212-10 КУпАП, а саме: здійснення передвиборної агітації особою, участь якої у передвиборній агітації заборонена законом.
Призначаючи правопорушнику вид адміністративного стягнення, суд відповідно до ст. 33 КУпАП, враховує характер вчиненого правопорушення, його особу, обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність.
Також відповідно зі ст. 40-1 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» з правопорушника на користь держави належить стягнути судовий збір у розмірі 420,40 грн.
Враховуючи особу правопорушника, ступень його вини, керуючись ст. ст. 33, 40-1, ч. 1 ст. 130, 283, 284 КпАП України,
п о с т а н о в и в:
Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 1 ст. 212-10 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 420,40 грн., який підлягає сплаті на (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106,код отримувача (за ЄДРПОУ): 37993783,банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, р/р UА908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106 судовий збір).
На постанову суду протягом десяти днів з дня її винесення може бути подана апеляційна скарга до Херсонського апеляційного суду через Каховський міськрайонний суд Херсонської області.
Суддя Батовріна І. Г.