Рішення № 93058164, 19.11.2020, Франківський районний суд м. Львова

Дата ухвалення
19.11.2020
Номер справи
465/644/18
Номер документу
93058164
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

465/644/18

2/465/1397/20

РІШЕННЯ

Іменем України

19.11.2020 року м. Львів

Франківський районний суд м. Львова,

в складі:

головуючого-судді Ванівського Ю.М.

при секретарі Балити К. В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Львівського комунального підприємства «Затишне» та ТзОВ «ЕКОВЕЙ ВЕЙСТ МЕНЕДЖМЕНТ», третя особа Франківська районно адміністраціїя Львівської міської ради про спонукання до вчинення дій,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулася до суду із вищевказаним позовом.

Заявлені вимоги мотивують тим, що на єдиному вході до будинків на відстані меншій 10 мерів від вікон будинку АДРЕСА_1 та поліклініки, а також за 10-15 метрів від дитячого майданчика та продуктових кіосків, за якими дорога з трамвайною колією встановлено контейнерний майданчик для даного мікрорайону. Вивіз сміття відбувається в нічний час із шумом неприємним запахом. Таке розташування сміттєвих баків суперечить Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», Закону України «Про благоустрій населених пунктів» та санітарним правилам утримання територій населених місць. Неодноразово проводилися збори мешканців будинку із представником ЛПК «Затишне», та писалися письмові заяви щодо забрання контейнерного майданчика. На плані вищевказаного подвір`я мав би бути дозвіл санітарного лікаря щодо відповідності розміщення вищевказаного майданчика для сміття, санітарним нормам та правилам САН Пін 42-128-4690-88. Однак ЛКП «Затишне» відмовив його показати. Крім того згоди на розміщення контейнерного майданчика для цілого мікрорайону на території вищевказаного будинку не було.

На підставі вищевикладеного, просить позов задоволити.

На адресу суду поступив відзив на позовну заяву від Товариства з обмеженою відповідальністю «Аве Львів», який мотивований тим, згідно Програми проводження з твердими побутовими відходами у м. Львові на 2014 -2018 роки, затвердженої ухвалою Львівської міської ради № 4123 від 18 грудня 2014 року та згідно п. 4.3.3. Правил благоустрою міста Львова, затверджених Ухвалою Львівської міської ради № 376 від 21 квітня 2011 року, місце розташування контейнерного майданчика визначає міжвідомча комісія при районній адміністрації. Крім того вказує на те, що виключним повноваженням Франківської районної адміністрації є визначення місця розташування контейнерного майданчика.

На підставі вищевикладеного, просить відмовити в задоволенні позову.

07 березня 2018 року на адресу суд поступили пояснення на відзив від позивача, які мотивовані тим, що не має жодного рішення міжвідомчої комісії Франківської районного адміністрації щодо затвердження розташуваня контейнерного майданчика за вищевказаною адресою.

На підставі вищевикладеного, просить позов задоволити.

05 березня 2018 року на адресу суду поступили доповнення до позовної заяви, які мотивовані тим, що відзив Товариства з обмеженою відповідальністю «Аве Львів`тільки підтверджує факт незаконності контейнерних майданчиків.

14 травня 2018 року на адресу суду поступили доповнення до позовної заяви, які мотивовані тим, що розміщення контейнерного майданчика для відходів цілого мікрорайону не відповідає санітарним нормам, та відсутні будь-які документи на таке розміщення.

На підставі вищевикладеного, просить позов задоволити.

09 липня 2018 року на адресу суду поступив відзив на позовну заяву від представника ЛКП «Затишне», яке мотивоване тим, що ЛКП «Затишне» не є належним відповідачем у справі, розташування контейнерного майданчика є виключним повноваженням Франківської районної адміністрації Львівської міської ради.

Відтак вимоги позивача є необґрунтованими та не підлягають до задоволення.

10 липня 2018 року на адресу суду поступили уточнення щодо позовної вимоги, а саме щодо негайного перенесення контейнерного майданчика та усунення перешкод у здійсненні права на безпечні для життя та здоров`я, навколишнє природнє середовище.

13 вересня 2018 року на адресу суду поступив відзив від представника ЛКП «Затишне», який мотивований тим, що враховуючи щільну забудову мікрорайону, більш зручнішого місця для влаштування контейнерного майданчика не має, крім того вказує на те, що ЛКП «Затишне» не є належним відповідачем у справі.

На підставі вищевикладеного, просить відмовити в задоволенні позову.

17 вересня 2018 року на адресу суду поступили пояснення на відзив від позивача, які мотивовані тим, що ЛКП «Затишне» самовільно вирішило, що розташування контейнерних майданчиків буде біля входу у будинок, крім того ЛКП «Затишне» не надало до суду жодного спростування вимог позивача, а саме що розташування такого майданчика не відповідає санітарним нормам, крім того не доручення рішення комісії щодо його розташування,

На підставі вищевикладеного, просить позов задоволити.

22 листопада 2018 року на адресу суду поступив відзив від представника Товариства з обмеженою відповідальністю «Аве Львів», який мотивований тим, що згідно договору №1/2018 - ЛКП про надання послуг з вивезення та утилізації твердих та великогабаритних побутових відходів від березня 2018 року, укладеного між ЛПК «Затишне» та ТзОВ «Аве Львів», виконавець надає споживачеві послуги з вивезення твердих, великогабаритних ремонтних і рідких відходів.

Паспортизацією розміщення контейнерів та контейнерних майданчиків для побутових відходів, втор сировина та скла та території ЛКП «Затишне» затверджено розміщення контейнерів та контейнерних майданчиків на території «ЛКП Затишне».

Розміщення вищевказаних майданчиків визначало ЛКП «Затишне». ТзОВ «Аве Львів» не наділене функцією щодо визначення розміщення контейнерних майданчиків.

Щодо внесення змін у вищевказаний договір, то позивач не вправі звертатися до суду із такою вимогою, так як відповідно до ч.2 ст. 651 ЦК України, договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною, та в інших випадках, встановлених договором або законом. Крім того відповідач вказує про те, що він не вправі лагодити яки на виході в будинки та під`їзди споживачів.

На підставі вищевикладеного, просить відмовити в задоволенні позову.

На адресу суду поступило пояснення на відзив від позивача, яке мотивоване тим, що розміщення вищевказаних майданчиків не відповідає санітарним нормам, таке розміщення є незаконним та здійснене без жодної належної документації.

28 грудня 2018 року на адресу суду поступив відзив від ЛКП «Затишне», який мотивований тим, що місце розташування контейнерного майданчика визначає міжвідомча комісія при районній адміністрації, крім того ЛКП «Затишне» не є стороною договору, а тому внесення змін у договір не входить до їх компетенції.

На підставі вищевикладеного, просить відмовити в задоволенні позову.

28 грудня 2018 року на адресу суду від позивача надійшли пояснення на відзив, які мотивовані тим, що відповідачу ЛКП «Затишне» відомо про порушення санітарних норм. Та відповідачі не надали до суду жодного належного та допустимого доказу правомірних дій щодо розміщення контейнерних майданчиків.

03 лютого 2020 року позивач подала заяву про уточнення позовних вимог, в якій просить, заборонити використання як незаконних контейнерів для відходів на території подвір`я і між будинками АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 , окрім двох контейнерів у закритому цегляному навісі, призначених тільки для будинків по АДРЕСА_3 і ІНФОРМАЦІЯ_1 .

В судовому засіданні позивач просила задоволити позовні вимоги.

В судовому засіданні представник відповідача просив відмовити в задоволенні позову за безпідставністю.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши зібрані по справі докази, суд прийшов до наступного висновку.

Відповідно до ст. 4 ЦПК України, до суду може звернутись кожна особа за захистом своїх порушених прав, а також інтересах інших осіб у випадках встановлених законом.

Частиною 1ст. 5 ЦПК України, передбачено, що здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.

Згідно роз`яснень п.11Постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 18.12.2009 «Про судове рішення у цивільній справі», оскільки, правом на звернення до суду за захистом наділена особа в разі порушення, невизнання або оспорювання саме її прав, свобод чи інтересів, то суд повинен встановити, чи були порушені, невизнані або оспорені права, свободи чи інтереси цих осіб, а якщо були, то вказати, чи є залучений у справі відповідач відповідальним за це.

За вимогами статей 12,80,81,83 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених кодексом. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Відповідно до вимог ч. 1 ст.13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше, як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Судом встановлено, що згідно договору №1/2018 - ЛКП про надання послуг з вивезення та утилізації твердих та великогабаритних побутових відходів від березня 2018 року, укладеного між ЛПК «Затишне» та ТзОВ «Аве Львів», виконавець надає споживачеві послуги з вивезення твердих, великогабаритних ремонтних і рідких відходів.

Відповідно до п.а) ч.1 ст. 30 Закону України «Про місцеве самоврядування» вирішення до відання виконавчих органів сільських, селищних рад належить власні повноваження щодо вирішення питань збирання, транспортування, утилізації та знешкодження побутових відходів, знешкодження та захоронення трупів тварин та затвердження схем санітарного очищення населених пунктів та впровадження систем роздільного збирання побутових відходів.

Згідно Програми поводження з твердими побутовими відходами у м. Львові на 2014-2018 р., затвердженої Ухвалою Львівської міської ради №4132 від 18 грудня 2014 року та згідно п.4.3.3. Правил благоустрою міста Львова, затверджених Ухвалою Львівської міської ради №376 від 21 квітня 2011 року, місце розташування контейнерного майданчика визначає міжвідомча комісія при районній адміністрації.

Згідно п.7.1.7. Правил благоустрою міста Львова, затверджених Ухвалою Львівської міської ради №376 від 21 квітня 2011 року «Про правила благоустрою міста Львова», контейнерні майданчики влаштовують на відстані не менше 20 м від вікон та дверей житлових будинків, дитячих закладів, спортивних та дитячих майданчиків, а також місць відпочинку населення, але не більше 100 м від входу до під`їздів житлових будинків.

Згідно п.7.1.8. Правил благоустрою міста Львова, затверджених Ухвалою Львівської міської ради №376 від 21 квітня 2011 року «Про правила благоустрою міста Львова»,у разі неможливості дотримання зазначених вимог контейнери для твердих побутових відходів встановлюються на відстані, яка визначається міжвідомчою комісією.

16.08.2018 року ЛКП «Затишне» звернулося до голови комісії з питань Техногенно- екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій щодо погодження розташування існуючих контейнерних майданчиків для добробуту ТПВ на території ЛКП «Затишне» згідно поданих схем за адресою: АДРЕСА_1 .

Згідно протоколу №7 Франківської районної адміністрації Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій від 21.09.2018 року, затверджено розташування існуючих контейнерних майданчиків для добробуту ТПВ на території ЛКП «Затишне» згідно поданих схем за адресою: АДРЕСА_1 .

Згідно відповіді Франківської районної адміністрації від 10.10.2018 року за №35-8113 р. контейнерний майданчик на вул. Генерала Чупринки, 59, передбачений для мешканців прилеглих будинків і знаходиться на земельній ділянці, відведеній для їх обслуговування.

Щодо дотримання нормативних відомостей від буд будинків та інших об`єктів, мешканців проінформовано, що згідно з п. 2.10 Наказу Міністерства здоров`я України від 17.03.2011 р. №145 «Про затвердження державних санітарних норм та правил управління територій населених місць» у виняткових випадках, коли не має можливості розмістити майданчик на нормативній відстані, зазначеній у п.2.8 Наказу, допускається розташування майданчика у іншому визначеному місці.

Враховуючи щільну забудову даного мікрорайону, більш зручного місця для розташування контейнерних майданчиків не має.

Відповідно до ч. ст. 89 ЦПК України, суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

Відповідно до ч. 2 ст.16 ЦК України, способами захисту цивільного права та інтересів є припинення дії, яка порушує право. Суд може захистити цивільне право і інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом.

Згідно з ст. 263 ЦПК України, судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим . Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права. Судове рішення має відповідати завданню цивільного судочинства, визначеному цим Кодексом. При виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування відповідних норм права, викладені в постановах Верховного Суду. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Щодо заявлених вимог до Товариства з обмеженою відповідальністю «Аве Львів», то такі є безпідставні, оскільки розташування контейнерних майданчиків не входить до їх компетенції.

Крім того, суд наголошує на тому, що доводи представника позивача повністю спростовані наведеними доводами відповідачів.

Суд, з урахуванням щільної забудови мікрорайону, та неможливістю розташування даних контейнерів у іншому місці, з урахуванням вищевказаного протоколу комісії, приходить до переконання, що заявлений позов є безпідставним, та не підлягає до задоволення так як у виняткових випадках, розташування контейнерних майданчиків може не відповідати нормам, які визначені законодавством.

Керуючись ст. ст. 4, 5, 76, 77, 79, 80, 83, 95, 141, 259, 263-265, 268, 273, 353 ЦПК України, суд, -

вирішив:

в задоволенні позову ОСОБА_1 до Львівського комунального підприємства «Затишне» та ТзОВ «ЕКОВЕЙ ВЕЙСТ МЕНЕДЖМЕНТ», третя особа Франківська районно адміністраціїя Львівської міської ради про спонукання до вчинення дій, - відмовити.

Рішення суду може бути оскаржене протягом тридцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до Львівського апеляційного суду. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Відповідно до Розділу XIII Перехідних положень ЦПК України п. п. 15., 15.5 до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно телекомунікаційної системи апеляційна скарга на рішення суду подається через Франківський районний суд м.Львова.

Суддя Ванівський Ю. М.