
КУЙБИШЕВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 319/913/20
Провадження №3/319/292/2020
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 листопада 2020 року смт. Більмак
Суддя Куйбишевського районного суду Запорізької області Ходько В.М., розглянувши матеріал, що надійшов від Більмацького районного сектору Головного управління ДСНС у Запорізькій області, стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця с.Вершина Друга, Куйбишевського району Запорізької області, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 188-16 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
Відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення про те, що він будучи інженером з ОП на ТОВ "40 років Агро" 29.09.2020 о 09 год. 00 хв. на території вказаного підприємства не виконав вимоги чинного законодавства захисту населення території від НС техногенного та природного характерів викладених в приписі від 26.07.2019 № 34 органу державного пожежного нагляду, а саме: не проведено ідентифікацію ПНО та не узгоджено її з державним інспектором цивільного захисту та техногенної безпеки, чим порушив ст.20 п.1 п.п.25 Кодексу цивільного захисту України від 02.10.2012 № 5403-VI, п.п.3.1.1. "Правила техногенної безпеки" та вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст. 188-16 КУпАП.
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності в судове засідання не з`явилася, повідомлена належним чином про час і місце розгляду справи, направила до суду заяву про розгляд справи у її відсутність, вину визнає в повному обсязі.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.
Частиною першою статті 188-16 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за невиконання законних вимог посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань цивільного захисту, нагляду та контролю за станом захисту територій від надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру, щодо розроблення та реалізації заходів у сфері захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.
Відповідно до ст.20 п.1 п.п.25 Кодексу цивільного захисту України до завдань і обов`язків суб`єктів господарювання у сфері цивільного захисту належить виконання інших завдань і заходів у сфері цивільного захисту, передбачених цим Кодексом та іншими законодавчими актами.
Статтею 9 КУпАП передбачено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права та свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно положень статей 245, 251, 252, 280 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом. Доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інших обставин справи, що мають значення для її правильного вирішення. Ці фактичні дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, речовими доказами, а також іншими документами. Орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю. При розгляді справи про адміністративне правопорушення необхідно належно з`ясовувати питання: чи було вчинене таке правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Таким чином, вивчивши всі обставини справи та оцінивши в сукупності зібрані і досліджені докази, які не викликають сумнівів у своїй достовірності і допустимості, суд прийшов до висновку, що ОСОБА_1 скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.188-16 КУпАП, яке полягає в невиконанні вимог припису на усунення порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки. Вина ОСОБА_1 підтверджується зібраними матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення від 29.10.2020 серії ЗП № 008795; приписом № 342 від 26.07.2019 про усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки в п.5 якого від директора ТОВ "40 років Агро" вимагалося до 01.12.2019 провести ідентифікацію ПНО та узгодити її з державним інспектором цивільного захисту та техногенної безпеки; наказом № 21 від 17.01.2020 про призначення відповідальним за пожежну та техногенну безпеку ТОВ "40 років Агро" інженера з охорони праці ОСОБА_1 .
Адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самою особою, що притягується до адміністративної відповідальності, так і іншими особами (ст. 23 КУпАП).
При накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_1 , суддя враховує характер вчиненого правопорушення, дані про його особу, наявність обставин, що пом`якшують відповідальність, а саме повне визнання вини і щире каяття, та відсутність обставин, що її обтяжують і приходить до висновку про накладення на винного адміністративного стягнення у вигляді штрафу в межах санкції ч. 1 ст. 188-16 КУпАП, що буде необхідним і достатнім для його виправлення та попередження вчинення ним подібних правопорушень в майбутньому.
Крім того, відповідно до ст.40-1 КУпАП, п.5 ст.4 Закону України "Про судовий збір" з ОСОБА_1 , на якого накладено адміністративне стягнення, підлягає стягненню судовий збір в розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі викладеного, керуючись ч.1 ст. 188-16, ст.ст.283-284 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 188-16 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят) грн. 00 коп. на користь держави (отримувач коштів: УК у Більм. р-ні/Більмац. р-н/21081100, код отримувача: 37892243, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), МФО: 899998, рахунок: UA578999980313060106000008152, за кодом класифікації доходів бюджету 21081100 "Адміністративні штрафи та інші санкції").
Роз`яснити ОСОБА_1 , що згідно ст.ст.307, 308 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніше, як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому копії постанови, а в разі оскарження такої постанови – не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. В порядку примусового виконання постанови стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік правопорушень, розмір яких визначається Кабінетом Міністрів України.
Стягнути з ОСОБА_1 , на користь держави судовий збір у розмірі 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп. (отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через суд першої інстанції – Куйбишевський районний суд Запорізької області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим або його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги та може бути звернута до виконання протягом трьох місяців.
Суддя В.М. Ходько