Рішення № 93045358, 24.11.2020, Чернівецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.11.2020
Номер справи
600/1555/20-а
Номер документу
93045358
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 листопада 2020 р. м. Чернівці Справа № 600/1555/20-а

Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Лелюка О.П., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження в порядку письмового провадження справу за позовом Головного управління ДПС у Чернівецькій області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу,

У С Т А Н О В И В :

Головне управління ДПС у Чернівецькій області звернулося до адміністративного суду з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу:

- до місцевого бюджету: за узгодженим грошовим зобов`язанням по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки в сумі 18611,58 грн; за узгодженим грошовим зобов`язанням по штрафних санкціях у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв та тютюну в сумі 16800,00 грн; за узгодженим грошовим зобов`язанням акцизний податок в сумі 5378,98 грн;

- до Державного бюджету: за узгодженим грошовим зобов`язанням по військовому збору в сумі 457,50 грн;

- до зведеного бюджету: за узгодженим грошовим зобов`язанням по податку на доходи фізичних осіб, що сплачуються фізичними особами за результатами річного декларування в сумі 7121,20 грн.

В обґрунтування позовних вимог Головне управління ДПС у Чернівецькій області зазначало, що за відповідачем рахується узгоджений податковий борг на загальну суму 48369,26 грн, який виник по: податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки; штрафних санкціях за порушення законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв та тютюну; податку на доходи фізичних осіб за результатами річного декларування; військовому збору, що сплачений фізичними особами за результатами річного декларування; по акцизному податку. Поряд з цим, у зв`язку із непогашенням податкового боргу у встановлені законодавством строки, позивач зауважив, що ним ужито всіх заходів, передбачених Податковим кодексом України, та створено всі можливі умови для забезпечення погашення відповідачем указаної вище заборгованості.

Ухвалою суду від 25 вересня 2020 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше; встановлено строк для подання заяв по суті справи.

З матеріалів справи вбачається, що 25 вересня 2020 року на адресу відповідача, яка міститься у позовній заяві, а саме: АДРЕСА_1 , було відправлено ухвалу від 25 вересня 2020 року.

Вказану ухвалу відповідач отримала 30 вересня 2020 року, що підтверджується відміткою в рекомендованому повідомленні про вручення поштового відправлення, виплату поштового переказу.

Однак відповідач не скористалася своїм правом подати відзив на позовну заяву у встановлений судом строк.

Клопотань про розгляд справи за участю сторін до суду не надходило.

Дослідивши наявні матеріали, всебічно та повно з`ясувавши всі обставини справи, об`єктивно оцінивши докази, що мають юридичне значення для вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) зареєстрована як фізична особа-підприємець з 04 лютого 2003 року та як платник податків з 21 лютого 2003 року за адресою: АДРЕСА_1 , що підтверджується відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та ідентифікаційними даними платника податку.

Як вбачається з розрахунку податкового боргу за відповідачем рахується заборгованість по податках, збору та платежах:

1) податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості, борг по якому виник на підставі:

- податкового повідомлення-рішення форми «Ф» №0006631-5307-2407 від 03 березня 2020 року, згідно з яким сума податкового зобов`язання становить 2950,31 грн;

- податкового повідомлення-рішення форми «Ф» №0006633-5307-2407 від 03 березня 2020 року, згідно з яким сума податкового зобов`язання становить 14588,81 грн;

- податкового повідомлення-рішення форми «Ф» №0006634-5307-2407 від 03 березня 2020 року, згідно з яким сума податкового зобов`язання становить 1072,46 грн;

2) адміністративні штрафи та штрафні санкції за порушення законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв та тютюну, які виникли на підставі:

- донарахованих штрафних санкцій на з урахуванням Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій форми «С» №000113 від 10 червня 2019 року на загальну суму 16800,00 грн;

3) податку на доходи фізичних осіб, що сплачуються фізичними особами за результатами річного декларування, який виник на підставі:

- нарахованої пені (п.п. 129.1.1 статті 129 ПКУ) з урахуванням Податкової декларації про майновий стан і доходи (для підприємців) №3074 від 19 січня 2019 року на суму 449,75 грн;

- донарахованих у поточному році штрафних санкцій (ст. 126 ПКУ) за акт мин.р Податкове повідомлення-рішення (форма «Ш») №0085865307 від 16 грудня 2019 року на суму 1181,45 грн;

- нарахованої плати (самост. о.п. за рік декл.термін спл. пот. рік) з урахуванням Податкової декларації про майновий стан і доходи (для підприємців) №7414 від 10 лютого 2020 року на суму 5490,00 грн;

4) військовий збір, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування, який виник на підставі:

- нарахованої плати (самост. о.п. за рік декл.термін спл. пот. рік) з урахуванням Податкової декларації про майновий стан і доходи (для підприємців) №7414 від 10 лютого 2020 року на суму 457,50 грн;

5) акцизного податку з реалізації суб`єктами господарювання роздріб торгівлі підакцизних товарів, який виник на підставі:

- донарахованих в поточному році штрафних санкцій (ст. 126 ПКУ) за акт мин. р з урахуванням податкового повідомлення-рішення №0085605307 від 16 грудня 2019 року на суму 1025,98 грн;

- нараховано за місяць (Декларація акцизного податку №3849) від 20 січня 2020 року на суму 607,00 грн;

- нараховано за місяць (Декларація акцизного податку №8639) від 20 лютого 2020 року на суму 566,00 грн;

- нараховано за місяць (Декларація акцизного податку №10313) від 19 березня 2020 року на суму 528,00 грн;

- нараховано за місяць (Декларація акцизного податку №11550) від 21 квітня 2020 року на суму 1444,00 грн;

- нараховано за місяць (Декларація акцизного податку №14616) від 22 червня 2020 року на суму 1208,00 грн.

Отже, за відповідачем рахується заборгованість на загальну суму 48369,26 грн.

Оскільки відповідач у добровільному порядку суму податкового боргу у розмірі 48369,26 грн не сплатила, Головне управління ДПС у Чернівецькій області звернулось до суду з цим позовом.

До вказаних правовідносин суд застосовує такі положення закону та робить висновки по суті спору.

У відповідності до статті 67 Конституції України кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час адміністрування податків та зборів, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України від 02 грудня 2010 року №2755-VI.

Відповідно до пункту 6.1 статті 6 Податкового кодексу України податком є обов`язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу.

Статтею 8 Податкового кодексу України визначено, що в Україні встановлюються загальнодержавні та місцеві податки та збори. До загальнодержавних належать податки та збори, що встановлені цим Кодексом і є обов`язковими до сплати на усій території України, крім випадків, передбачених цим Кодексом. До місцевих належать податки та збори, що встановлені відповідно до переліку і в межах граничних розмірів ставок, визначених цим Кодексом, рішеннями сільських, селищних, міських рад та рад об`єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, у межах їх повноважень і є обов`язковими до сплати на території відповідних територіальних громад.

До загальнодержавних податків належать: податок на прибуток підприємств; податок на доходи фізичних осіб; податок на додану вартість; акцизний податок; екологічний податок; рентна плата; мито (пункт 9.1 статті 9 Податкового кодексу України).

Згідно пункту 10.1 статті 10 Податкового кодексу України до місцевих податків належать податок на майно.

Статтею 15 Податкового кодексу України визначено, що платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об`єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об`єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов`язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом. Кожний з платників податків може бути платником податку за одним або кількома податками та зборами.

Відповідно до підпункту 14.1.39 пункту14.1 статті 14 Податкового кодексу України грошове зобов`язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов`язання та/або інше зобов`язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи, та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв`язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності та пеня.

Податкове зобов`язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк), та/або сума коштів, сформована за рахунок податкових пільг, що були використані платником податків не за цільовим призначенням чи з порушенням порядку їх надання, встановленим цим Кодексом та/або Митним кодексом України (підпункт 14.1.156 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України).

Відповідно до підпункту 14.1.157 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податкове повідомлення-рішення - письмове повідомлення контролюючого органу (рішення) про обов`язок платника податків сплатити суму грошового зобов`язання, визначену контролюючим органом у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законодавчими актами, контроль за виконанням яких покладено на контролюючі органи, або внести відповідні зміни до податкової звітності.

Підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України визначено, що податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.

Відповідно до підпункту 16.1.4. пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України платник податків зобов`язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Виконанням податкового обов`язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов`язань у встановлений податковим законодавством строк (пункт 38.1 статті 38 Податкового кодексу України).

Розділом VI Податкового кодексу України врегульовано порядок сплати акцизного податку.

Так, згідно з підпунктом 211.1.11 пункту 211.1 статті 211 Податкового кодексу України платником податку є особа - суб`єкт господарювання роздрібної торгівлі, яка здійснює реалізацію підакцизних товарів.

Підпунктом 222.1.1 пункту 222.1 статті 222 Податкового кодексу України передбачено, що суми податку перераховуються до бюджету платниками акцизного податку протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації за місячний податковий період.

Базовий податковий період для сплати податку відповідає календарному місяцю (пункт 223.1 статті 223 Податкового кодексу України).

Відповідно до підпункту 265.1.1 пункту 265.1 статті 265 Податкового кодексу України податок на майно складається з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Згідно з підпунктом 266.1.1 пункту 266.1 статті 266 Податкового кодексу України платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об`єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

Відповідно до підпункту 266.2.1 пункту 266.2 статті 266 Податкового кодексу України об`єктом оподаткування є об`єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.

Підпунктом 266.3.1 пункту 266.3 статті 266 Податкового кодексу України визначено, що базою оподаткування є загальна площа об`єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.

Згідно з підпунктом 266.3.2 пункту 266.3 статті 266 Податкового кодексу України база оподаткування об`єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.

Відповідно до підпункту 266.5.1 пункту 266.5 статті 266 Податкового кодексу України ставки податку для об`єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об`єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об`єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 1,5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування.

Згідно з підпунктом 266.6.1 пункту 266.6 статті 266 Податкового кодексу України базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

Відповідно до підпункту 266.7.1 пункту 266.7 статті 266 Податкового кодексу України обчислення суми податку з об`єкта/об`єктів нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості виходячи із загальної площі кожного з об`єктів нежитлової нерухомості та відповідної ставки податку.

Підпунктом 266.7.2 пункту 266.7 статті 266 Податкового кодексу України передбачено, що податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку, обчисленого згідно з підпунктом 266.7.1 пункту 266.7 цієї статті, та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об`єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються платнику податку контролюючим органом у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу, до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).

Відповідно до підпункту 266.10.1 пункту 266.10 статті 266 Податкового кодексу України податкове зобов`язання за звітний рік з податку сплачується фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Згідно з підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу України нарахування пені розпочинається при нарахуванні суми грошового зобов`язання, визначеного контролюючим органом за результатами податкової перевірки, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків податкового зобов`язання, визначеного цим Кодексом (у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження).

Відповідно до пункту 54.1 статті 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов`язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов`язання та/або пені вважається узгодженою.

Згідно підпункту 54.3.3 пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України контролюючий орган зобов`язаний самостійно визначити суму грошових зобов`язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від`ємного значення об`єкта оподаткування податком на прибуток або від`ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, або зменшення суми податку на доходи фізичних осіб, задекларовану до повернення з бюджету у зв`язку із використанням платником податку права на податкову знижку, якщо згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов`язань з окремого податку або збору та/або іншого зобов`язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи, застосування штрафних (фінансових) санкцій та нарахування пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган.

Пунктом 57.3 статті 57 Податкового кодексу України визначено, що у разі визначення грошового зобов`язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов`язаний сплатити нараховану суму грошового зобов`язання протягом 10 робочих днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов`язання платник податків зобов`язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 робочих днів, наступних за днем такого узгодження.

Відповідно до абзацу 1 пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов`язання. Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення податкового боргу та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов`язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу (пункт 59.3 статті 59 Податкового кодексу України).

Згідно з пунктом 59.5 статті 59 Податкового кодексу України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Відповідно до пункту 58.3 статті 58 Податкового кодексу України податкове повідомлення-рішення надсилається (вручається) платнику податків у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу.

Пунктом 42.2 статті 42 Податкового кодексу України передбачено, що документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані у порядку, визначеному пунктом 42.4 цієї статті, надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків (його представнику).

Абзацом другим пункту 42.5 статті 42 Податкового кодексу України встановлено, що у разі якщо пошта не може вручити платнику податків документ у зв`язку з відсутністю за місцезнаходженням посадових осіб платника податків, їхньою відмовою прийняти документ, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, документ вважається врученим платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причини невручення.

Судом установлено, що податковим органом з метою погашення податкового боргу на адресу відповідача (Чернівецька область, Новоселицький район, с. Чорнівка) було направлено корінець податкової вимоги форми «Ф» від 27 жовтня 2015 року №1015-23 на суму 10506,99 грн.

Вказану податкову вимогу отримано відповідачем 27 жовтня 2015 року особисто, що підтверджується відповідним підписом у названому документі.

Водночас, податкова вимога не була відкликана.

З матеріалів справи вбачається, що за результатами обчислення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за 2019 рік, позивачем було прийнято податкові повідомлення-рішення форми «Ф» від 03 березня 2020 року №0006631-5307-2407 про визначення податкового зобов`язання за платежем: податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у сумі 2950,31 грн; №0006633-5307-2407 про визначення податкового зобов`язання за платежем: податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у сумі 14588,81 грн; №0006634-5307-2407 про визначення податкового зобов`язання за платежем: податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у сумі 1072,46 грн.

Вказані податкові повідомлення-рішенням було надіслано на відому податковому органу адресу відповідача, які отримано адресатом 04 квітня 2020 року, що підтверджується відміткою у рекомендованому повідомленні про вручення поштового відправлення, виплату поштового переказу.

Крім цього, після проведення фактичної перевірки стосовно відповідача з питань додержання вимог, встановлених законодавством України при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, за результатами якої складено акт від 23 травня 2019 року №95/24-13-40-01-06/ НОМЕР_1 , контролюючим органом винесено рішення про застосування фінансових санкцій від 10 червня 2019 року №000113, яким зобов`язано ОСОБА_1 сплатити в установленому законодавством порядку штраф у розмірі 16800,00 грн до місцевого бюджету за порушення вимог постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008 року №957 «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв» та статті 15-3 Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (із змінами і доповненнями). Зазначене рішення отримано відповідачем особисто 10 червня 2019 року, що підтверджується відповідним підписом.

Матеріалами підтверджується також наявність у відповідача нарахованої у відповідності до положень статті 129 Податкового кодексу України пені по податковій декларації про майновий стан і доходи (для підприємців) №3074 від 19 січня 2019 року, розмір якої становить 449,75 грн.

Між тим, за результатами камеральної перевірки своєчасності сплати узгоджених податкових зобов`язань з акцизного податку (акт від 16 грудня 2019 року №6834/24-13-53-07/ 2064313623 ) прийнято податкові повідомлення-рішення від 16 грудня 2019 року №0085575307 про застосування до відповідача штрафу у сумі 92,40 грн та №0085605307 про застосування штрафу у сумі 3105,57 грн. Водночас, залишок несплаченої суми грошового зобов`язання становить 1025,98 грн.

Головним управлінням ДПС у Чернівецькій області також було направлено на адресу відповідача податкове повідомлення-рішення від 16 грудня 2019 року №0085865307, прийняте на підставі акта від 16 грудня 2019 року №6865/24-13-53-07/ 2064313623 , про застосування штрафу у сумі 1181,45 грн.

Факт направлення зазначених вище матеріалів підтверджується супровідним листом від 17 грудня 2019 року №3079/ФОП/24-13-53. Вказані документи отримано відповідачем 20 грудня 2019 року, що підтверджується відміткою у рекомендованому повідомленні про вручення поштового відправлення, виплату поштового переказу.

Дослідженням матеріалів справи судом установлено, що відповідачем як платником податку самостійно нараховано у податковій декларації про майновий стан і доходи від 10 лютого 2020 року суму податкового зобов`язання у розмірі 5490,00 грн, з неї: по військовому збору, що сплачений фізичними особами за результатами річного декларування, у сумі 457,50 грн та по акцизному податку у сумі 5378,98 грн.

Разом з цим, заборгованість по акцизному податку у сумі 4353,00 грн виникла внаслідок несплачених зобов`язань, визначених самостійно платником у поданих ним деклараціях акцизного податку від 20 січня 2020 року, 20 лютого 2020 року, 19 березня 2020 року, 21 квітня 2020 року, 22 червня 2020 року.

При цьому, судом встановлено, що станом на день розгляду даної справи зазначені вище податкові повідомлення-рішення та рішення про застосування фінансових санкцій не оскаржувались, доказів їх оскарження в судовому чи в адміністративному порядку відповідачем не надано.

Не подано до суду також і доказів добровільної сплати наявних у відповідача грошових зобов`язань.

Отже, зазначене податкове зобов`язання є узгодженим.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що за відповідачем рахується податковий борг на загальну суму 48369,26 грн, який виник по: податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки; штрафних санкціях за порушення законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв та тютюну; податку на доходи фізичних осіб за результатами річного декларування; військовому збору, що сплачений фізичними особами за результатами річного декларування; по акцизному податку.

Підпунктом 20.1.34 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України передбачено, що контролюючі органи, визначені підпунктом 41.1.1 пункту 41.1 статті 41 цього Кодексу, мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до пункту 87.11 статті 87 Податкового кодексу України орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.

Пунктом 3 частини першої статті 129 Конституції України визначено, що однією із основних засад судочинства є змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно з частиною першою статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до частини першої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Доказів, які б свідчили про погашення вказаної суми заборгованості на день розгляду справи або ж спростовували доводи позивача відповідачем суду не подано.

Відповідач не скористалася своїм правом подати відзив на позов у встановлений судом строк.

Зважаючи на наведені вище норми законодавства та встановлені судом обставини справи, а також виходячи з конституційного принципу обов`язковості сплати податків і зборів, суд вважає, що позовні вимоги Головного управління ДПС у Чернівецькій області є обґрунтованими та підлягають задоволенню повністю.

Відповідно до частини другої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

Оскільки під час розгляду даної справи не залучались свідки та не проводились експертизи, то відсутні підстави для стягнення з відповідача судових витрат.

Керуючись статтями 241 - 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

В И Р І Ш И В :

Адміністративний позов Головного управління ДПС у Чернівецькій області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу задовольнити повністю.

Стягнути зі фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 податковий борг: до місцевого бюджету: за узгодженим грошовим зобов`язанням по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки в сумі 18611 (вісімнадцять тисяч шістсот одинадцять) грн 58 коп.; за узгодженим грошовим зобов`язанням по штрафних санкціях у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв та тютюну в сумі 16800 (шістнадцять тисяч вісімсот) 00 коп.; за узгодженим грошовим зобов`язанням акцизний податок в сумі 5378 (п`ять тисяч триста сімдесят вісім) грн 98 коп.; до Державного бюджету: за узгодженим грошовим зобов`язанням по військовому збору в сумі 457 (чотириста п`ятдесят сім) грн 50 коп.; до зведеного бюджету: за узгодженим грошовим зобов`язанням по податку на доходи фізичних осіб, що сплачуються фізичними особами за результатами річного декларування в сумі 7121 (сім тисяч сто двадцять одна) грн 20 коп.

Підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Датою ухвалення судового рішення є дата його проголошення (незалежно від того, яке рішення проголошено - повне чи скорочене). Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Повне судове рішення складено 24 листопада 2020 року.

Повне найменування учасників справи:

Позивач - Головне управління ДПС у Чернівецькій області (м. Чернівці, вул. Героїв Майдану, 200-А, 58013, код ЄДРПОУ 43143196); відповідач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ).

Суддя О.П. Лелюк