Єдиний державний реєстр судових рішень справа № 2а-1524/10/0670
категорія 2.11.1
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 квітня 2010 р. м.Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючий - суддя Черноліхов С.В.,
при секретарі - Костарчуку О.Ф.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу за позовом приватного підприємця ОСОБА_1 до Овруцької міжрайонної державної податкової інспекції про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення,-
встановив:
Приватний підприємець ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення Овруцької міжрайонної державної податкової інспекції від 19.01.2010 року №0000021701/0 про визначення додаткового зобов"язання з податку на додану вартість в сумі 40587,00грн. та застосування штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 20293,50грн. Вимоги мотивує тим, що відповідачем неправомірно визначено порушення щодо включення до податкового кредиту податкових накладних суб'єкта господарювання, який не являється платником податку на додану вартість, а саме: ПП "Левон". Вказує на те, що позивачем у ПП "Левон" було придбано бітум, нафтобітум та пічне паливо, яке в подальшому було використано для будівництва та ремонту вуличного і дорожнього покриття. Також зазначає, що в день надання податкових накладних продавець на прохання позивача надав копію свідоцтва про реєстрацію його в якості платника податку на додану вартість. Крім того, посилається на те, що за інформацією сайту ДПА України Приватне підприємство "Левон" (місцезнаходження: м.Первомайськ, Миколаївська область), станом на момент складання податкових накладних, не перебуває в переліку платників, що були виключені з реєстру платників податку на додану вартість.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Представники відповідача в судовому засіданні проти позовних вимог заперечили з тих підстав, що позивачем безпідставно віднесено до складу податкового кредиту податкові накладні, виписані особами, які не являються платниками податку на додану вартість, в результаті чого завищено податковий кредит на суму 40587,00грн. За результатами перевірки податковим органом винесено податкове повідомлення рішення, яким позивачу визначено податкове зобов'язання з податку на додану вартість в сумі 60880,50грн., в тому числі 40587,00грн. основного платежу та 20293,50грн. штрафних санкцій, відповідно до п.п.17.1.3 п.17.1 ст.13 Закону України "Про порядок погашення платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши наявні докази у справі, суд приходить до висновку про відмову в задоволенні позову з наступних підстав.
Встановлено, що в період з 31.12.2009 року по 12.01.2010 року Овруцькою МДПІ проведено позапланову невиїзну документальну перевірку приватного підприємця ОСОБА_1 з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства за період з 01.04.2007 року по 30.09.2008 року, за результатами якої складено акт №1/17-01/2464413771 від 12.01.2010 року. В ході перевірки виявлені порушення п.1.3 ст.1, п.п.7.2.4 п.7.2, п.п.7.4.5 п.7.4 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" від 03.04.1997 року №168/97-ВР (далі - Закон про ПДВ) та п.2, ч.1 п.5 Порядку про затвердження форми податкової накладної та порядку заповнення, затвердженого Наказом ДПА України від 30.05.1997 року №165. За результатами перевірки прийнято податкове повідомлення-рішення №0000021701/0 від 19.01.2010 року, яким позивачу визначено податкове зобов"язання з податку на додану вартість в сумі 60880,50грн.
Порядок нарахування та сплати до бюджету податку на додану вартість регулюється Законом України "Про податок на додану вартість".
У відповідності до вимог п. п. 7.2.4. п. 7.2. ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" передбачено, що право на складання податкових накладних надається виключно особам, зареєстрованим, як платники податку на додану вартість у порядку передбаченому зазначеним Законом.
Відповідно до п. п. 7.2.3., п. п. 7.2.4 та п. п. 7.2.6 п. 7.2 ст. 7 зазначеного Закону, податкова накладна складається у момент виникнення податкових зобов'язань продавця у двох примірниках. Оригінал податкової накладної надаються покупцю, копія залишається у продавця товарів (робіт, послуг). Податкова накладна виписується на кожну повну або часткову поставку товарів (робіт, послуг). Податкова накладна видається в разі поставки товарів (робіт, послуг) покупцю на його вимогу. Право на нарахування податку та складання податкових накладних надається виключно особам, зареєстрованим, як платник податку.
Відповідно до п. 2, п. 5, п. 6.2 та п. 18 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого Наказом ДПА України від 30.05.1997 № 165 та зареєстрованого в Мінюсті 23.06.1997 за № 233/2037, податкова накладна дає право покупцю, зареєстрованому як платник податку, на включення до податкового кредиту витрат по сплаті податку на додану вартість. Податкову накладну складає особа, яка зареєстрована як платник податку в податковому органі і якій присвоєно індивідуальний податковий номер платника податку на додану вартість. Податкова накладна вважається недійсною у разі її заповнення іншою особою, ніж вказаною у пункті 2 даного Порядку. Всі складені примірники податкової накладної підписуються особою, уповноваженою платником податку здійснювати продаж товарів (робіт, послуг), та скріплюються печаткою такого платника податку - продавця.
Відповідно до п. п. 7.4.5. п. 7.4 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість", не дозволяється включення до податкового кредиту будь - яких витрат по сплаті податку, що не підтверджені податковими накладними ... У разі, коли на момент перевірки платника податку органом державної податкової служби суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються непідтвердженими зазначеними цим підпунктом документами, платник податку несе відповідальність у вигляді фінансових санкцій, установлених законодавством, нарахованих на суму податкового кредиту, не підтверджену зазначеними цим підпунктом документами".
Судом встановлено, що ПП "Левон" (код 23627032) 24.02.2003 року знято з обліку в Первомайській ОДПІ, свідоцтво платника ПДВ анульовано 21.02.2003 року на підставі судового рішення, що підтверджується актом Первомайської ОДПІ Миколаївської області від 30.12.2008 року №34/23-100.
Отже, суд вважає, що податкові накладні №18 від 17.04.2007 року, №88 від 15.06.2007 року, №37 від 27.07.2007 року, №42 від 02.10.2007 року та №68 від 25.10.2007 року, які видані позивачу ПП "Левон", складені особою, що не мала на те повноважень, не була зареєстрована у встановленому порядку платником ПДВ.
Крім того, відповідно до п. 9.6 ст. 9 Закону України "Про податок на додану вартість" свідоцтво про реєстрацію особи в якості платника податку на додану вартість діє до дати його анулювання.
Пунктом 25 Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого Наказом ДПА України № 79 від 01.03.2000 та зареєстрованого в Мін'юсті 03.04.2000 за № 208/4429 передбачено, що анулювання реєстрації здійснюється шляхом анулювання свідоцтва та виключення платника податку на додану вартість з Реєстру.
Свідоцтво про реєстрацію ПП "Левон", як платника податку на додану вартість анульовано з 21.02.2003 року.
Таким чином, під час здійснення позивачем фінансово-господарських операцій з ПП "Левон" останнє не було зареєстроване, як платник податку на додану вартість і не мав права на складання податкових накладних.
За таких обставин, позивач безпідставно включив до складу податкового кредиту з ПДВ суми податку, зазначені у таких податкових накладних.
Помилковими є посилання позивача на те, що згідно інформації з сайту ДПА України (адреса: http://www.sta.gov.ua/control/cancelledlicens/search) ПП "Левон" станом на момент складання зазначених податкових накладних не перебуває в переліку платників, що були виключені з реєстру платників ПДВ, оскільки згідно інформації з вказаного сайту ДПА України в розділі "Анульовані свідоцтва платників ПДВ" значиться ПП "Левон" -ЛІКВІДАЦІЯ ПЛАТНИКА ПОДАТКУ ЗА РІШЕННЯМ СУДУ З 21.02.2003 РОКУ.
Таким чином, суд вважає, що податкове повідомлення-рішення Овруцької міжрайонної державної податкової інспекції від 19.01.2010 року № 0000021701/0 про визначення позивачу податкового зобов'язання з податку на додану вартість за господарськими операціями з ПП "Левон" на загальну суму 60880,50 грн. є обґрунтованим.
Керуючись Законом України "Про податок на додану вартість", ст.ст. 86, 94, 158-163, 167, 254 КАС України, суд -
постановив:
В задоволенні позовних вимог приватного підприємця ОСОБА_1 до Овруцької міжрайонної державної податкової інспекції про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення від 19.01.2010 р. №0000021701/0 відмовити.
Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня виготовлення повного тексту постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий суддя:С.В. Черноліхов
Повний текст постанови виготовлено: 27 квітня 2010 р.
присуджено до стягнення <сума >грн.
матеріальну шкоду <сума >грн.
моральну шкоду <сума >грн.