Рішення № 93038644, 23.11.2020, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.11.2020
Номер справи
240/13568/20
Номер документу
93038644
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 листопада 2020 року м. Житомир справа № 240/13568/20

категорія 112030100

Житомирський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Гуріна Д.М., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Державної установи "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Житомирській області", Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності Міністерства внутрішніх справ України, про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити певні дії,

встановив:

До Житомирського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 із позовом до Державної установи "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Житомирській області", в якому позивач, з урахуванням уточнень, просить:

- визнання протиправними дії Державної установи "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Житомирській області", які полягають у відмові скласти та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , станом на 19 листопада 2019 року, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 9 квітня 1992 року №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", статті 9 Закону України від 20 грудня 1991 року №2011-ХІІ "Про соціальний і правовий статус військовослужбовців та членів їх сімей" та з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, із обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, які вказані в листі ГУНП в Житомирській області від 29 квітня 2020 року №33зі/29/105/05-2020, для проведення з 1 грудня 2019 року перерахунку основного розміру пенсії ОСОБА_1 ;

- зобов`язати Державну установу "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Житомирській області" вчинити дії щодо підготовки та подання до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , станом на 19 листопада 2019 року, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 9 квітня 1992 року №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", статті 9 Закону України від 20 грудня 1991 року №2011-ХІІ "Про соціальний і правовий статус військовослужбовців та членів їх сімей" та з врахуванням положень постанови КМУ від 11 листопада 2015 року №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, із обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, які вказані в листі ГУНП в Житомирській області від 29 квітня 2020 року №32зі/29/105/05-2020, для проведення з 1 грудня 2019 року (першого місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії) перерахунку основного розміру пенсії ОСОБА_1 .

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що на виконання вимог постанови КМУ №103 УМВС України в Житомирській області направило до ГУ ПФУ в Житомирській області довідку про грошове забезпечення для обчислення пенсії, в якій вказано посадовий оклад, оклад за військовим званням, процентну надбавку за вислугу років. При цьому, у вказаній довідці відповідачем не зазначено новий, збільшений Постановою КМУ №704 розмір додаткових видів грошового забезпечення за відповідною або аналогічною посадою, яку позивач займав на день звільнення. Звернувшись до відповідача із заявою про формування та подання нової довідки для перерахунку пенсії, отримав відмову у зв`язку із тим, що після визнання нечинними пунктів 1, 2, 3 Постанови КМУ №103 Урядом не прийнято нормативно-правових актів, які стосуються перерахунку пенсій. Вказана відмова слугувала підставою для звернення позивача із позовом до суду.

25 серпня 2020 року на адресу суду від позивача надійшла заява про уточнення позовних вимог (а.с.25).

Після усунення позивачем недоліків позовної заяви, ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду від 12 жовтня 2020 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та повідомлення (виклику) учасників справи та встановлено відповідачу строк на подання відзиву.

Державна установа "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Житомирській області" вимоги ухвали суду від 12 жовтня 2020 року в частині надання відзиву на адміністративний позов не виконала.

19 жовтня 2020 року на адресу суду від Державної установи "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Житомирській області" надійшло клопотання про заміну неналежної сторони (а.с.52-53).

27 жовтня 2020 року ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду клопотання представника Державної установи "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Житомирській області" задоволено частково. Залучено Департамент персоналу, організації освітньої та наукової діяльності Міністерства внутрішніх справ України Міністерство внутрішніх справ України (вул.Академіка Богомольця, буд.10, м.Київ, 01024, код ЄДРПОУ 00032684) до участі у справі №240/13568/20 як другого відповідача. Направлено Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності Міністерства внутрішніх справ України копію позовної заяви та доданих до неї документів. Встановлено Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності Міністерства внутрішніх справ України строк для подання відзиву протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали про залучення другого відповідача у справі.

Департамент персоналу, організації освітньої та наукової діяльності Міністерства внутрішніх справ України Міністерство внутрішніх справ України вимоги ухвали суду від 27 жовтня 2020 року в частині надання відзиву на адміністративний позов не виконав.

17 листопада 2020 року на адресу суду від Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності Міністерства внутрішніх справ України надійшло клопотання про заміну неналежної сторони (а.с.60-62).

23 листопада 2020 року ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду відмовлено у задоволенні клопотання Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності Міністерства внутрішніх справ України про заміну неналежної сторони.

Згідно з частиною 4 статті 243 Кодексу адміністративного судочинства України, судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.

Частиною 5 статті 250 Кодексу адміністративного судочинства України, встановлено, що датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Відповідно до положень частини 5 статті 262, частини 1 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.

Судом встановлено, що позивач, як колишній працівник міліції, є пенсіонером органів внутрішніх справ, отримує пенсію відповідно до Закону України від 9 квітня 1992 року №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон №2262-ХІІ), яка йому була перерахована з 1 січня 2016 року відповідно Постанови КМ України від №988 від 11 листопада 2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" (далі - Постанова КМУ №988) та Постанови КМУ №103.

21 лютого 2018 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову №103, пунктами 1, 2 якої встановлено перерахувати з 1 січня 2018 року пенсії, призначені згідно із Законом №2262-ХІІ до 1 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення зі служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 року відповідно до Постанови КМУ №704.

5 березня 2019 року набрало законної сили рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року у справі №826/3858/18, яким визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 Постанови КМУ №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45.

У зв`язку із набранням 5 березня 2019 року законної сили рішенням у справі №826/3858/18 та вважаючи, що він має право на перерахунок пенсії у відповідності до Постанови КМУ №704, 4 серпня 2020 року позивач звернувся до Державної установи "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Житомирській області" із заявою скласти та подати до Головного управління Пенсійного фонду України у Житомирській області нову довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, відповідно до вимог статей 43, 63 Закону України №2262-ХІІ, статті 9 Закону України від 20 грудня 1991 року №2011-ХІІ "Про соціальний і правовий статус військовослужбовців та членів їх сімей" та постанови Кабінету Міністрів України №704 від 30 серпня 2017 року із зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії, для здійснення обчислення та перерахунку з 1 грудня 2019 року розміру його пенсії (а.с.33-35).

Державна установа "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Житомирській області", листом від 5 серпня 2020 року №1174-33/26-2020 повідомила позивача про відмову у складанні та поданні такої довідки з мотивів того, що до Міністерства внутрішніх справ України інформація, а саме списки осіб, пенсії яких підлягають перерахунку не надходили. Відповідач також спирається на те, що після визнання нечинними пунктів 1, 2 та 3 Постанови КМУ №103, урядом не прийнято жодної іншої постанови, яка б стосувалася перерахунку пенсій, та не приведено у відповідність підзаконні нормативно-правові акти, а саме не внесено зміни до Порядку щодо форми довідки (а.с.36).

Вважаючи протиправними дії Державної установи "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Житомирській області" щодо відмови у складанні нової довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, позивач звернувся до суду.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам та перевіряючи дії відповідачів на відповідність вимогам частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд зазначає наступне.

Відповідно до частини 3 статті 63 Закону №2262-ХІІ, перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Частиною 4 статті 63 Закону №2262-ХІІ усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

З метою реалізації зазначеної норми частини 4 статті 63 Закону №2262-ХІІ було прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі - Постанова КМУ №103).

Відповідно до пункту 3 Постанови КМУ №103 (чинний на час проведення перерахунку пенсій) особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) перерахунок пенсій здійснювався з 01 січня 2016 року за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за січень 2016 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (далі - Постанова КМУ №988). Розмір премії визначався в середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року.

На виконання пункту 3 Постанови КМУ №103 Національна поліція України визначила середні розміри надбавок та премій за відповідними посадами поліцейських, що були фактично виплачені за січень 2016 року та листом від 12 березня 2018 року №2866/09/48-2018 надіслала цю інформацію Міністерству внутрішніх справ України для врахування в роботі. У листі міститься інформація виключно про середні розміри премій, оскільки інші надбавки та доплати, передбачені Постановою КМУ №988, поліцейським у січні 2016 року не виплачувалися.

Надбавка за оперативно-розшукову діяльність та виконання особливо важливих завдань для поліцейських Постановою КМУ №988 не передбачена.

Таким чином відповідно до законодавства розмір пенсії особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) з 1 січня 2016 року перераховувався з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення (які виплачувалися або не виплачувалися за збігом різних обставин чи з урахуванням індивідуальних умов служби) та премії (на відміну від пенсій осіб з числа військовослужбовців).

З урахуванням зазначеного ліквідаційними комісіями ГУМВС (УМВС) в областях та місті Києві були підготовлені та надіслані до територіальних органів Пенсійного фонду України довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій з 1 січня 2016 року, в тому числі й пенсії позивачу.

Слід взяти до уваги, що Велика Палата Верховного Суду, розглянувши зразкову справу №802/2196/17-а встановила, що для включення до розміру грошового забезпечення для перерахунку пенсії виплат, що фактично не встановлювалися та не виплачувалися поліцейським за січень 2016 року підстави відсутні.

Отже, Кабінету Міністрів України надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розміри складових грошового забезпечення для такого перерахунку.

Після визнання судами окремих положень Постанови КМУ №103 протиправними та нечинними і виключення з неї пунктів 1-3, відповідно до яких здійснювався перерахунок пенсій (постановою Кабінету Міністрів України від 24 грудня 2019 року №1088 «Деякі питання виплати пенсій окремим категоріям громадян»). Уряд не прийняв жодної іншої постанови, яка б визначала умови, порядок та розміри перерахунку пенсій.

З моменту прийняття Постанови КМУ №988 і до теперішнього часу Кабінетом Міністрів України не приймалося рішень щодо підвищення розміру грошового забезпечення поліцейських. Розміри посадових окладів, окладів за спеціальним званням та надбавки за стаж служби в поліції, які визначені Постановою КМУ №988, не збільшувалися та будь-які нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення не вводилися.

Постанова Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», на яку посилався у зверненні позивач, на поліцейських не поширюється, тому для застосування її норм при оформленні довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій особам начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) підстави відсутні.

Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону №2262-ХІІ, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 (далі - Порядок №45).

Відповідно до пунктів 2, 3 Порядку №45 визначено, що Пенсійний фонд Україні після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі про підстави для проведення перерахунку пенсій та необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін`юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв`язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС, Службі судової охорони (далі - державні органи).

Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Отже, перерахунок пенсії відбувається на підставі довідок про розміри грошового забезпечення, що подаються Міністерством внутрішніх справ органам Пенсійного фонду України, тобто визначає конкретні документи, які можуть слугувати підставою для перерахунку пенсій, та взаємозв`язок органів влади - Міністерства внутрішніх справ та органів Пенсійного фонду України в рамках здійснення зазначених функцій.

Процедуру організації в МВС України, центральних органах виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ України (Національна поліція України, Державна служба України з надзвичайних ситуацій, Адміністрація Державної прикордонної служби України (далі - ЦОВВ), та Національній гвардії України роботи, зокрема, з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій особам, які мають право на пенсійне забезпечення згідно із Законом №2262-ХІІ, визначає Інструкція про організацію роботи з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб та з інших соціальних питань, затверджена наказом МВС України від 17 вересня 2018 року №760 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 10 жовтня 2018 року за №1152/32604; далі - Інструкція №760).

Відповідно до абзацу четвертого пункту 3 розділу І Інструкції №760 уповноважені структурні підрозділи - визначені МВС, ЦОВВ та Національною гвардією України структурні підрозділи, на які покладено функції з підготовки та подання до органів, які призначають пенсії, необхідних для призначення пенсій документів.

Відповідно до пункту 2 розділу ІІІ Інструкції №760 при проведенні перерахунку пенсій відповідно до списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, складених головними управліннями Пенсійного фонду України, уповноважений структурний підрозділ готує довідки про розмір грошового забезпечення.

Наказом МВС України від 25 лютого 2019 року №129 Про визначення в Міністерстві внутрішніх справ України уповноваженого структурного підрозділу з підготовки та подання до органів Пенсійного фонду України документів для призначення (перерахунку) пенсій в МВС України таким уповноваженим структурним підрозділом з підготовки та подання до органів Пенсійного фонду України документів для призначення (перерахунку) пенсій визначено Департамент персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС України (надалі Департамент) з покладенням таких функцій на управління координації пенсійних та соціально-гуманітарних питань цього Департаменту.

Відповідно до Положення про Департамент персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС України, затвердженого наказом МВС України від 24 травня 2018 №440, Департамент є структурним підрозділом апарату МВС України. До основних завдань та функцій Департаменту належить: організація та координація роботу в апараті МВС, територіальний органах і підрозділах системи МВС з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"; оформлення та подача до територіальних органів Пенсійного фонду України документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"; спільно з Департаментом фінансово-облікової політики МВС готує довідки про розмір грошового забезпечення для призначення (перерахунку) пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

На виконання пунктів 31, 32, 33 Положення про Міністерство внутрішніх справ України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.10.2015 р. № 878, та з метою забезпечення своєчасного та якісного обслуговування пенсіонерів системи органів внутрішніх справ безпосередньо за місцем їх проживання відповідно до наказу Міністерства внутрішніх справ України від 25.09.2018 № 787 «Про організаційно - штатні зміни у МВС» ДУ «Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Житомирській області» створено сектор із соціально-гуманітарних питань, який здійснює ряд функцій, зокрема організовує та проводить:

- підготовку інформації для оформлення довідок про розмір грошового забезпечення для проведення перерахунку пенсій та для призначення пенсій по втраті годувальника членам сім`ї;

- направлення до уповноваженого структурного підрозділу МВС матеріалів щодо призначення (перерахунку) пенсій пенсіонерам ОВС, особам, що мають право отримувати пенсію по втраті годувальника, документів, які є підставою для отримання пільг, посвідчень, оформлення довідок про грошове забезпечення тощо;

- розгляд звернень, заяв та скарг з питань пенсійного та соціального забезпечення осіб звільнених з ОВС та членів їх сімей, а також іншої кореспонденції з питань, що належить до компетенції сектору.

Таким чином, до розгляду питання щодо підготовки довідки про розмір грошового забезпечення для призначення (перерахунку) пенсій, призначених відповідно до Закону №2262-ХІІ, задіяні структурні підрозділи апарату МВС. При цьому Державна установа "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Житомирській області" не уповноважена на видачу довідок для перерахунку пенсії для органів Пенсійного фонду України, а лише здійснює розгляд звернень та готує і направляє до Департаменту інформацію для оформлення довідок про розмір грошового забезпечення для проведення перерахунку пенсій.

З урахуванням наведеного, суд дійшов висновку, що перерахунок пенсії відбувається на підставі довідок про розміри грошового забезпечення, що видаються Департаментом персоналу, організації освітньої та наукової діяльності Міністерством внутрішніх справ України.

В той же час, як вбачається з матеріалів справи, позивач не звертався до Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності Міністерства внутрішніх справ України із заявою для виготовлення нової довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, що ним не заперечується, а отже позовні вимоги у цій частині є безпідставними.

Суд відмічає, що до повноважень Державної установи "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Житомирській області" не належить виготовлення довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій.

Рішення Окружного адміністративного суду м.Києва від 12 грудня 2018 року у справі №826/3858/18 (набрало законної сили 5 березня 2019 року) та від 14 травня 2019 року у справі №826/12704/18 (набрало законної сили 19 листопада 2019 року) не містять зобов`язань щодо видачі нових довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, а також не змінюють діючий алгоритм їх видачі.

У правовому висновку Верховного Суду у справі №160/8324/19 (вих. №1374/0/58-20 від 1 липня 2020 року) зазначено, що складання та надсилання територіальними органами Пенсійного фонду України списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, залишається однією з умов для підготовки відповідних довідок уповноваженими органами силових структур.

На сьогодні списки осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, від територіальних органів Пенсійного фонду України до МВС не надходили.

З огляду на викладене, для виготовлення нових довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії на будь-яку іншу дату, у тому числі і позивачу законодавчі підстави на сьогодні відсутні.

Частина 2 статті 19 Конституції України встановлює, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи те, що судом не встановлено протиправності у діях відповідачів, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог ОСОБА_1 .

Зважаючи на відсутність документально підтверджених понесених судових витрат у даній адміністративній справі та на відмову у задоволенні позову, питання про їх розподіл судом не вирішується.

Керуючись статтями 77, 90, 139, 243, 262, 263, 295 Кодексу адміністративного судочинства України,

вирішив:

Відмовити у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Державної установи "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Житомирській області" (вул.Професора Кравченка, 2, м.Житомир, 10014, код ЄДРПОУ 08734196) про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити певні дії.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасники справи, особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право подати до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд апеляційну скаргу на рішення суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя Д.М. Гурін