Рішення № 93038536, 04.11.2020, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.11.2020
Номер справи
200/8236/20-а
Номер документу
93038536
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

04 листопада 2020 р. Справа№200/8236/20-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Череповський Є.В., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Імпорт траст-компані» до Одеської митниці Держмитслужби про визнання протиправними та скасування рішень про коригування митної вартості товарів, карток відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення,

В С Т А Н О В И В:

04.09.2020 року до Донецького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Імпорт траст-компані» (далі - Позивач) до Одеської митниці Держмитслужби (далі - Відповідач) про визнання протиправними та скасування рішень про коригування митної вартості товарів, карток відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення.

В обґрунтування заявлених вимог Позивач зазначив наступне.

З 01 лютого 2019 року митні органи під час митного оформлення товару, імпортованого за прямими контрактами, припинили розмитнення за основним методом визначення митної вартості - за ціною контракту, мотивуючи це відсутністю достатньої інформації в наданому пакеті документів для митного оформлення. Для того, щоб не витрачати час та гроші, у зв`язку з виробничою необхідністю, позивач був змушений оформлювати імпортні митні декларації на товари за відкоригованою відповідачем, значно більшою, вартістю, та сплачувати різниці між сумою митних платежів, обчисленою згідно з митною вартістю товарів, визначеною декларантом або уповноваженою ним особою, та сумою митних платежів, обчисленою згідно з митною вартістю товарів, визначеною органом доходів і зборів, шляхом надання гарантій відповідно дорозділу X цього Митного кодексу України, як передбачено частиною 7 статті 55 Митного кодексу України.

Позивач зазначив, що відповідачем не наведено в рішеннях про коригування митної вартості обґрунтування їх прийняття, не зазначено причини неможливості здійснити митне оформлення за основним методом визначення митної вартості, що суперечить ч.2. ст. 55 Митного кодексу України.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 09 вересня 2020 року провадження по справі відкрито за правилами спрощеного позовного провадження.

12.10.2020 року Відповідачем надано відзив на адміністративний позов, в якому зазначено, що під час здійснення митного контролю правильності визначення митрної вартості товарів за митними деклараціями № UA500130/2020/225632, № UA500130/2020/225640, № UA500130/2020/226127, № UA500130/2020/226128, № UA500130/2020/226140, № UA500130/2020/226141, № UA500130/2020/226142, № UA500130/2020/225675 програмним комплексом АСУР сформовані форми контролю, які передбачали необхідність здійснення митницею перевірки правильності визначення митної вартості, витребування документів, які підтверджують митну вартість товарів. Під час здійснення Одеською митницею контролю правильності визначення митної вартості товарів, які надійшли на адресу позивача та перевірки документів, поданих до митниці для підтвердження митної вартості товарів, уповноваженою особою декларанта разом з наведеними митними деклараціями встановлено, що в наданих документах наявні розбіжності, надані документи не містять всіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів та всіх відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари. У зв`язку із цим митним органом витребувані додаткові документи на підтвердження митної вартості, а з причин їх не надання, визначено митну вартість за резервним методом. Відповідач просив відмовити в задоволенні позовних вимог.

Представник Позивача в судове засідання не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, надав клопотання про розгляд справи в письмовому провадженні.

Представник Відповідача в судове засідання не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.

Відповідно до частини 9 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

З огляду на зазначене, оскільки у судове засідання не прибули представники сторін, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи без участі сторін в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю «ІМПОРТ ТРАСТ-КОМПАНІ» (ідентифікаційний код 42495453) зареєстроване як юридична особа, про що до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесений запис, згідно ст. 43 КАС України здатне здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов`язки.

Видами діяльності позивача за КВЕД визначено: 45.31 Оптова торгівля деталями та приладдям для автотранспортних засобів (основний); 45.32 Роздрібна торгівля деталями та приладдям для автотранспортних засобів; 46.15 Діяльність посередників у торгівлі меблями, господарськими товарами, залізними та іншими металевими виробами; 46.49 Оптова торгівля іншими товарами господарського призначення; 46.74 Оптова торгівля залізними виробами, водопровідним і опалювальним устаткованням і приладдям до нього; 46.90 Неспеціалізована оптова торгівля; 47.52 Роздрібна торгівля залізними виробами, будівельними матеріалами та санітарно-технічними виробами в спеціалізованих магазинах; 47.91 Роздрібна торгівля, що здійснюється фірмами поштового замовлення або через мережу Інтернет; 52.10 Складське господарство; 52.29 Інша допоміжна діяльність у сфері транспорту; 68.20 Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна; 73.20 Дослідження кон`юнктури ринку та виявлення громадської думки.

Відповідач - Одеська митниця Держмитслужби, є суб`єктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує надані йому Митним кодексом України повноваження, згідно ст. 43 КАС України здатний здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов`язки.

14.11.2018 року між позивачем (замовник) та ТОВ «ХОРС БРОК ЛОГІСТИК» (виконавець) укладено договір про надання послуг митного брокера № 14/11-18 від 14.11.2018, копія якого наявна в матеріалах справи. Умовами наведеного договору передбачено надання виконавцем ТОВ «Хорс Брок Логістик» за дорученням та від імені замовника послуг з митного оформлення товарів.

На підставі умов зазначеного договору ТОВ «Хорс Брок Логістик» надавалися в інтересах позивача митні декларації для здійснення митного оформлення товарів позивача, обставини подання яких наведені нижче.

29.07.2020 року декларантом позивача ТОВ «ХОРС БРОК ЛОГІСТИК» надано до ВМО №1 Митного поста «Південний» Одеської митниці ЕМД UА500130/2020/225632. Згідно цієї декларації до митного оформлення пред`явлено товар № 1 (код товару 84818079) вартістю 3043,50 доларів США. В графі 31 митної декларації зазначені кількість та розпізнавальні особливості пред`явленого до митного оформлення товару.

Разом із митною декларацією, декларантом позивача надані наступні документи: пакувальний лист № 80 від 08.06.2020 р., рахунок-фактура (інвойс) № 80 від 08.06.2020 р., коносамент № WMS20055057B від 12.06.2020 р., навантажувальний документ - наряд №20201695 від 28.07.2020 р., декларація про походження товару № 80 від 08.06.2020 р., рахунок-фактура про надання транспортно-експедиційних послуг від виконавця договору про транспортно-експедиційні послуги №2382 від 22.07.2020 р., документ, що підтверджує вартість перевезення товару №6563.2 від 22.07.2020 р., доповнення до зовнішньоекономічного контракту - специфікація №80 від 08.06.2020 р., зовнішньоекономічний договір (контракт) купівлі-продажу (крім позначеного кодом 4104) подання якого для митного оформлення не супроводжується - ІТС-001 від 04.10.2018р., договір про надання послуг митного брокера №14/11-18 від 14.11.2018 р., договір (контракт) на перевезення 07.10.2018/2570Д від 07.10.2018 р., інші некласифіковані документи тех.опис (фото) товару 29.07.2020 р. (т. 1, арк.с. 101-111).

29.07.2020 о 22 год. 22 хв. інспектором відділу митного оформлення № 1 митного поста «Південний» складено повідомлення декларанту про необхідність надання додаткових документів на підтвердження заявленої митної вартості: копії митної декларації країни-відправлення; виписки з бухгалтерської документації; каталогів, специфікацій, прейскурантів (прайс-листів) виробника товару; висновку про вартісні характеристики товару, підготовленого спеціалізованою експертною організацією та /або інформація біржових організацій про вартість товарів або сировини (т. 1, арк.с. 113).

01.08.2020 декларант позивача листом за № 01/08 повідомив про неможливість надання додаткових документів та прохання прийняти рішення на підставі наданих до митної декларації документів (т. 1, арк.с. 114).

Повідомленням від 01.08.2020 о 12 год. 13 хв. декларанта позивача повідомлено про коригування митної вартості товару за резервним методом, через ненадання декларантом витребуваних митним органом документів (т. 1, арк.с. 112).

01.08.2020 відповідачем прийнято рішення по коригування митної вартості № UA500130/2020/000074/2, яким збільшено митну вартість товару № 1 (код 8481807900) до 5814,50 доларів США (4,0100 доларів США вартість за одиницю) (т. 1, арк.с. 98). В рішенні зазначено, що митна вартість оцінюваних товарів буде визначена, з використанням способів, які не суперечать законам. України і є сумісними з відповідними принципами і положеннями Генеральної угоди з тарифів і торгівлі (GATT) - за резервним методом. З метою забезпечення повноти оподаткування було проведено аналіз баз даних АСМО «Інспектор» та ЄАІС Держмитслужби України та встановлено, що рівень митної вартості оформлених товарів у максимально наближений до митного оформлення та об`єм партії товару (митне формлення проведено цим же імпортером) є більшим та становить: товар №1 - 4,007347 дол. США/кг (МД від 13.07.2020 № UA 10034/2020/518780). Враховуючи викладене, митна вартість товару №1 скориговано до рівня 4,01 дол. США/кг». Того ж дня прийнято картку відмови № UA 500130/2020/00263 (т. 1, арк.с. 99).

01.08.2020 з метою випуску ввезеного товару у вільний обіг декларант позивача надав до Одеської митниці ЕМД UА 500130/2020/226150 із врахуванням відкоригованої відповідачем митної вартості (т. 1, арк.с. 115-117).

29.07.2020 року декларантом позивача ТОВ «ХОРС БРОК ЛОГІСТИК» надано до ВМО №1 Митного поста «Південний» Одеської митниці ЕМД UА500130/2020/225640. Згідно цієї декларації до митного оформлення пред`явлено товар № 1 (код товару 84672951) вартістю 46607,6 доларів США, товар № 2 (код товару 84672199) вартістю 23520,5 доларів США. В графі 31 митної декларації зазначені кількість та розпізнавальні особливості пред`явленого до митного оформлення товару.

Разом із митною декларацією, декларантом позивача надані наступні документи: пакувальний лист б/н від 12.06.2020 р., рахунок-фактура (інвойс) № HLC20200312-01 від 12.06.2020 р., коносамент № LSSZEC200604164 від 20.06.2020 р., навантажувальний документ - наряд №20201700 від 28.07.2020 р., декларація про походження товару - HLC20200312-01 від 12.06.2020 р., рахунок-фактура про надання транспортно-експедиційних послуг від виконавця договору і,контракту) про транспортно-експедиційні послуги №2387 від 22.07.2020 р., документ, що підтверджує вартість перевезення товару №6638 від 22.07.2020 р., доповнення до зовнішньоекономічного контракту - Специфікація №1 від 12.06.2020 р., зовнішньоекономічний договір (контракт) купівлі-продажу подання якого для митного оформлення не супроводжується - ІТС-040 від 10.06.2020 р., договір про надання послуг митного брокера №14/11-18 від 14.11.2018р., договір (контракт) на перевезення 07.10.2018/2570Д від 07.10.2018 р., інші некласифіковані документи Акт зважування №46672 від 29.07.2020 р., інші некласифіковані документи тех. опис (фото) товару 29.07.2020 р. (т. 1, арк.с. 124-134).

29.07.2020 о 22 год. 26 хв. інспектором відділу митного оформлення № 1 митного поста «Південний» складено повідомлення декларанту про необхідність надання додаткових документів на підтвердження заявленої митної вартості: копії митної декларації країни-відправлення; виписки з бухгалтерської документації; каталогів, специфікацій, прейскурантів (прайс-листів) виробника товару; висновку про вартісні характеристики товару, підготовленого спеціалізованою експертною організацією та /або інформація біржових організацій про вартість товарів або сировини (т. 1, арк.с. 135).

01.08.2020 декларант позивача листом за № 01/08 повідомив про неможливість надання додаткових документів та прохання прийняти рішення на підставі наданих до митної декларації документів (т. 1, арк.с. 137).

Повідомленням від 01.08.2020 о 19 год. 24 хв. декларанта позивача повідомлено про коригування митної вартості товару за резервним методом, через ненадання декларантом витребуваних митним органом документів (т. 1, арк.с. 136).

01.08.2020 відповідачем прийнято рішення по коригування митної вартості № UA500130/2020/000076/2, яким збільшено митну вартість товару № 1 (код 8467295100) до 56561,40 доларів США (14,0700 доларів США вартість за одиницю), товару № 2 (код 8467219900) до 28556,00 доларів США (9,6800 доларів США вартість за одиницю) (т. 1, арк.с. 120-121). В рішенні зазначено, що митна вартість оцінюваних товарів буде визначена, з використанням способів, які не суперечать законам. України і є сумісними з відповідними принципами і положеннями Генеральної угоди з тарифів і торгівлі (GATT) - за резервним методом. З метою забезпечення повноти оподаткування було проведено аналіз баз даних АСМО «Інспектор» та ЄАІС Держмитслужби України та встановлено, що рівень митної вартості оформлених товарів у максимально наближений до митного оформлення та об`єм партії товару (митне формлення проведено цим же імпортером) є більшим та становить: товар №1 - 4,070739 дол. США/кг (МД від 04.06.2020 № UA 10030/2020/445137), товар №2 - 4,070027 дол. США/кг (МД від 17.07.2020 № UA50002/2020/220066). Враховуючи викладене, митна вартість товару №1 скориговано до рівня 4,07 дол. США/кг, товару №2 скориговано до рівня 4,07 дол. США/кг». 02.08.2020 прийнято картку відмови № UA 500130/2020/00265 (т. 1, арк.с. 122-123).

02.08.2020 з метою випуску ввезеного товару у вільний обіг декларант позивача надав до Одеської митниці ЕМД UА 500130/2020/226165 із врахуванням відкоригованої відповідачем митної вартості (т. 1, арк.с. 138-139).

01.08.2020 року декларантом позивача ТОВ «ХОРС БРОК ЛОГІСТИК» надано до ВМО №1 Митного поста «Південний» Одеської митниці ЕМД UА500130/2020/226127. Згідно цієї декларації до митного оформлення пред`явлено товар № 1 (код товару 87089135) вартістю 11703,6000 доларів США. В графі 31 митної декларації зазначені кількість та розпізнавальні особливості пред`явленого до митного оформлення товару.

Разом із митною декларацією, декларантом позивача надані наступні документи: пакувальний лист б/н від 14.06.2020 р., рахунок-фактура (інвойс) ITC 14/06/20 від 14.06.2020 р., коносамент № WMS20061271B від 20.06.2020 р., навантажувальний документ - наряд №20201699 від 28.07.2020 р., декларація про походження товару ІТС14/06/20 від 14.06.2020 р., уніфікована квитанція МД-1 50013П№0104830 від 29.07.2020 р., рахунок-фактура про надання транспортно-експедиційних послуг від виконавця договору (контракту) про транспортно-експедиційні послуги №2386 від 22.07.2020 р., банківський платіжний документ, що підтверджує факт оплати транспортно - експедиційних послуг№1081 від 31.07.2020 р., документ, що підтверджує вартість перевезення товару №6637.2 від 22.07.2020 р., доповнення до зовнішньоекономічного контракту - Специф №44 від 14.06.2020 р., зовнішньоекономічний договір (контракт) купівлі-продажу (крім позначеного кодом 4104) подання якого для митного оформлення не супроводжується - ІТС-007 від 01.11.2018р., договір про надання послуг митного брокера №14/11-18 від 14.11.2018 р., договір (контракт) на перевезення 07.10.2018/2570Д від 07.10.2018 р., інші некласифіковані документи Акт зважування №46765 від 29.07.2020 р., інші некласифіковані документи тех.документація (фото) товару 01.08.2020 р., судове рішення у справі цивільної, господарської, або адміністративної юрисдикції №520/6904/19 від 25.09.2019 року, судове рішення у справі цивільної, господарської, або адміністративної юрисдикції №520/6904/19 від 19.12.2019 року. (т. 1, арк.с. 144-156).

01.08.2020 о 12 год. 29 хв. інспектором відділу митного оформлення № 1 митного поста «Південний» складено повідомлення декларанту про необхідність надання додаткових документів на підтвердження заявленої митної вартості: копії митної декларації країни-відправлення; виписки з бухгалтерської документації; каталогів, специфікацій, прейскурантів (прайс-листів) виробника товару; висновку про вартісні характеристики товару, підготовленого спеціалізованою експертною організацією та /або інформація біржових організацій про вартість товарів або сировини (т. 1, арк.с. 158).

02.08.2020 декларант позивача листом за № 02/08 повідомив про неможливість надання додаткових документів та прохання прийняти рішення на підставі наданих до митної декларації документів (т. 1, арк.с. 159).

Повідомленням від 02.08.2020 об 11 год. 08 хв. декларанта позивача повідомлено про коригування митної вартості товару за резервним методом, через ненадання декларантом витребуваних митним органом документів (т. 1, арк.с. 157).

02.08.2020 відповідачем прийнято рішення по коригування митної вартості № UA500130/2020/000077/2, яким збільшено митну вартість товару № 1 (код 87089135) до 30673,00 доларів США (9,2500 доларів США вартість за одиницю) (т. 1, арк.с. 142). В рішенні зазначено, що митна вартість оцінюваних товарів буде визначена, з використанням способів, які не суперечать законам. України і є сумісними з відповідними принципами і положеннями Генеральної угоди з тарифів і торгівлі (GATT) - за резервним методом. З метою забезпечення повноти оподаткування було проведено аналіз баз даних АСМО «Інспектор» та ЄАІС Держмитслужби України та встановлено, що рівень митної вартості оформлених товарів у максимально наближений до митного оформлення та об`єм партії товару (митне формлення проведено цим же імпортером) є більшим та становить: товар №1 - 9,250003 дол. США/кг (МД від 08.07.2020 № UA 80720/2020/10917). Враховуючи викладене, митна вартість товару №1 скориговано до рівня 9,2500 дол. США/кг». Того ж дня прийнято картку відмови № UA 500130/2020/00266 (т. 1, арк.с. 143).

02.08.2020 з метою випуску ввезеного товару у вільний обіг декларант позивача надав до Одеської митниці ЕМД UА 500130/2020/226175 із врахуванням відкоригованої відповідачем митної вартості (т. 1, арк.с. 160).

01.08.2020 року декларантом позивача ТОВ «ХОРС БРОК ЛОГІСТИК» надано до ВМО №1 Митного поста «Південний» Одеської митниці ЕМД UА500130/2020/226128. Згідно цієї декларації до митного оформлення пред`явлено товар № 1 (код товару 87089135) вартістю 6162,1000 доларів США, товар № 2 (код товару 84133080) вартістю 360,0000 доларів США. В графі 31 митної декларації зазначені кількість та розпізнавальні особливості пред`явленого до митного оформлення товару.

Разом із митною декларацією, декларантом позивача надані наступні документи: пакувальний лист б/н від 13.06.2020 р., рахунок-фактура (інвойс) ITC 13/06/20 від 13.06.2020 р., коносамент WMS20061237A від 20.06.2020 р., навантажувальний документ наряд №20201697 від 28.07.2020 р., декларація про походження товару ITC 13/06/20 від 13.06.2020 р., уніфікована квитанція МД-1 50013П№0104830 від 29.07.2020 р., рахунок-фактура про надання транспортно-експедиційних послуг від виконавця договору онтракту) про транспортно-експедиційні послуги №2383 від 22.07.2020 р., документ, що підтверджує вартість перевезення товару №6635.1 від 22.07.2020 р., доповнення до зовнішньоекономічного контракту - Специфікація №43 від 13.06.2020 р., зовнішньоекономічний договір (контракт) купівлі-продажу подання якого для митного лзормлення не супроводжується - ІТС-007 від 01.11.2018р., договір про надання послуг митного брокера №14/11-18 від 14.11.2018 р., договір (контракт) на перевезення 07.10.2018/2570Д від 07.10.2018 р., інші некласифіковані документи Акт зважування №46740 від 29.07.2020 р., інші некласифіковані документи тех.опис (фото) товару 01.08.2020 р., судове рішення у справі цивільної, господарської, або адміністративної юрисдикції 520/6904/19 від 25.09.19, судове рішення у справі цивільної, господарської, або адміністративної юрисдикції 520/6904/19 від 19.12.19 (т. 1, арк.с. 166-178).

01.08.2020 о 12 год. 37 хв. інспектором відділу митного оформлення № 1 митного поста «Південний» складено повідомлення декларанту про необхідність надання додаткових документів на підтвердження заявленої митної вартості: копії митної декларації країни-відправлення; виписки з бухгалтерської документації; каталогів, специфікацій, прейскурантів (прайс-листів) виробника товару; висновку про вартісні характеристики товару, підготовленого спеціалізованою експертною організацією та /або інформація біржових організацій про вартість товарів або сировини (т. 1, арк.с. 179).

02.08.2020 декларант позивача листом за № 02/08 повідомив про неможливість надання додаткових документів та прохання прийняти рішення на підставі наданих до митної декларації документів (т. 1, арк.с. 81).

Повідомленням від 02.08.2020 об 11 год. 09 хв. декларанта позивача повідомлено про коригування митної вартості товару за резервним методом, через ненадання декларантом витребуваних митним органом документів (т. 1, арк.с. 180).

02.08.2020 відповідачем прийнято рішення по коригування митної вартості № UA500130/2020/000078/2, яким збільшено митну вартість товару № 1 (код 8708913500) до 15706,50 доларів США (9,2500 доларів США вартість за одиницю), товару № 2 (код 8413308000) до 415,80 доларів США (0,6930 доларів США вартість за одиницю) (т. 1, арк.с. 163-164). В рішенні зазначено, що митна вартість оцінюваних товарів буде визначена, з використанням способів, які не суперечать законам. України і є сумісними з відповідними принципами і положеннями Генеральної угоди з тарифів і торгівлі (GATT) - за резервним методом. З метою забезпечення повноти оподаткування було проведено аналіз баз даних АСМО «Інспектор» та ЄАІС Держмитслужби України та встановлено, що рівень митної вартості оформлених товарів у максимально наближений до митного оформлення та об`єм партії товару (митне формлення проведено цим же імпортером) є більшим та становить: по товару №1 - 9,250003 дол. США/кг (МД від 08.07.2020 № UA 80720/2020/10917), по товару № 2 - 2,439993 дол. США/кг (МД від 29.07.2020 № UA 10010/2020/575933). Враховуючи викладене, митна вартість товару №1 скориговано до рівня 9,2500 дол. США/кг, товару №2 скориговано до рівня 4,4300 дол. США/кг». Того ж дня прийнято картку відмови № UA 500130/2020/00267 (т. 1, арк.с. 165).

02.08.2020 з метою випуску ввезеного товару у вільний обіг декларант позивача надав до Одеської митниці ЕМД UА 500130/2020/226176 із врахуванням відкоригованої відповідачем митної вартості (т. 1, арк.с. 182-183).

01.08.2020 року декларантом позивача ТОВ «ХОРС БРОК ЛОГІСТИК» надано до ВМО №1 Митного поста «Південний» Одеської митниці ЕМД UА500130/2020/226140. Згідно цієї декларації до митного оформлення пред`явлено товар № 1 (код товару 73269098) вартістю 11911,900 доларів США, товар № 2 (код товару 73181900) вартістю 872,6600 доларів США, товар № 3 (код товару 90178010) вартістю 3309,00 доларів США, товар № 4 (код товару 85044055) вартістю 3773,6000 доларів США, товар № 5 (код товару 85364190) вартістю 1564,0000 доларів США, товар № 6 (код товару 84212300) вартістю 2887,0000 доларів США. В графі 31 митної декларації зазначені кількість та розпізнавальні особливості пред`явленого до митного оформлення товару.

Разом із митною декларацією, декларантом позивача надані наступні документи: пакувальний лист № 82 від 12.06.2020 р., рахунок-фактура (інвойс) № 82 від 12.06.2020 р., коносамент № WMS20061237В від 20.06.2020 р., навантажувальний документ - наряд №20201697 від 28.07.2020 р., декларація про походження товару № 82 від 12.06.2020 р., уніфікована квитанція МД-1 50013П№0104830 від 29.07.2020 р., рахунок-фактура про надання транспортно-експедиційних послуг від виконавця договору (контракту) про транспортно-експедиційні послуги № 2383 від 22.07.2020 року, документ, що підтверджує вартість перевезення товару №6635.2 від 22.07.2020 р., доповнення до зовнішньоекономічного контракту - Специфікація №82 від 12.06.2020 р., доповнення до зовнішньоекономічного контракту б/н від 09.12.2020 р., зовнішньоекономічний договір (контракт) купівлі-продажу (крім позначеного кодом 4104) подання якого для митного оформлення не супроводжується - ІТС-001 від 04.10.2018р., договір про надання послуг митного брокера №14/11-18 від 14.11.2018 р., договір (контракт) на перевезення 07.10.2018/2570Д від 07.10.2018 р., інші некласифіковані документи Акт зважування №46740 від 29.07.2020 р., інші некласифіковані документи Інформаційний лист №01/08 від 01.08.2020 р., інші некласифіковані документи тех.документація (фото) товару 01.08.2020 р. (т. 1, арк.с. 189-203).

01.08.2020 о 16 год. 23 хв. інспектором відділу митного оформлення № 1 митного поста «Південний» складено повідомлення декларанту про необхідність надання додаткових документів на підтвердження заявленої митної вартості: копії митної декларації країни-відправлення; виписки з бухгалтерської документації; каталогів, специфікацій, прейскурантів (прайс-листів) виробника товару; висновку про вартісні характеристики товару, підготовленого спеціалізованою експертною організацією та /або інформація біржових організацій про вартість товарів або сировини (т. 1, арк.с. 204).

02.08.2020 декларант позивача листом за № 02/08 повідомив про неможливість надання додаткових документів та прохання прийняти рішення на підставі наданих до митної декларації документів (т. 1, арк.с. 206).

Повідомленням від 02.08.2020 об 11 год. 09 хв. декларанта позивача повідомлено про коригування митної вартості товару за резервним методом, через ненадання декларантом витребуваних митним органом документів (т. 1, арк.с. 205).

02.08.2020 відповідачем прийнято рішення по коригування митної вартості № UA500130/2020/000079/2, яким збільшено митну вартість товару № 1 (код 7326909890) до 16795,78 доларів США (1,4100 доларів США вартість за одиницю), товару № 2 (код 7318190090 ) до 1163,21 доларів США (1,9300 доларів США вартість за одиницю), товару № 3 (код 9017801000 ) до 7661,10 доларів США (1,5200 доларів США вартість за одиницю), товару № 5 (код 8536419090) до 3430,96 доларів США (8,0200 доларів США вартість за одиницю), товару № 6 (код 8421230090) до 5316,33 доларів США (6,7100 доларів США вартість за одиницю) (т. 1, арк.с. 186-187). В рішенні зазначено, що митна вартість оцінюваних товарів буде визначена, з використанням способів, які не суперечать законам. України і є сумісними з відповідними принципами і положеннями Генеральної угоди з тарифів і торгівлі (GATT) - за резервним методом. З метою забезпечення повноти оподаткування було проведено аналіз баз даних АСМО «Інспектор» та ЄАІС Держмитслужби України та встановлено, що рівень митної вартості оформлених товарів у максимально наближений до митного оформлення та об`єм партії товару (митне формлення проведено цим же імпортером) є більшим та становить: по товару №1 -1,410002 дол. США/кг (МД від 26.07.2020 № UA 500030/2020/207949), товару №2- 1,930000 дол. США/кг (МД від 29.05.2020 № UA 500020/2020/215232), товару №3 - 1,520000 дол. США/кг (МД від 17.07.2020 № UA 500020/2020/220150), товару №5 - 8,019999 дол. США/кг (МД від 28.07.2020 № UA 500030/2020/208054), товару №6 - 6,710024 дол. США/кг (МД від 29.07.2020 № UA 100130/2020/707003). Враховуючи викладене, митну вартість товару №1 скориговано до рівня 1,4100 дол. США/кг; товару №2 до рівня 1,9300 дол. США/кг, товару №3 до рівня 1,5200 дол. США/кг, товару №5 до рівня 8,0200 дол. США/кг, товару №6 до рівня 6,7100 дол. США/кг». Того ж дня прийнято картку відмови № UA 500130/2020/00268 (т. 1, арк.с. 188).

02.08.2020 з метою випуску ввезеного товару у вільний обіг декларант позивача надав до Одеської митниці ЕМД UА 500130/2020/226179 із врахуванням відкоригованої відповідачем митної вартості (т. 1, арк.с. 207-209).

01.08.2020 року декларантом позивача ТОВ «ХОРС БРОК ЛОГІСТИК» надано до ВМО №1 Митного поста «Південний» Одеської митниці ЕМД UА500130/2020/226141. Згідно цієї декларації до митного оформлення пред`явлено товар № 1 (код товару 85011099) вартістю 7226,8000 доларів США, товар № 2 (код товару 85129090) вартістю 914,5000 доларів США, товар № 3 (код товару 84145925) вартістю 1792,8000 доларів США, товар № 4 (код товару 48191000) вартістю 1,2000 доларів США. В графі 31 митної декларації зазначені кількість та розпізнавальні особливості пред`явленого до митного оформлення товару.

Разом із митною декларацією, декларантом позивача надані наступні документи: пакувальний лист № ITC-PL-120620 від 12.06.2020 р., рахунок-фактура (інвойс) № ІТС-СІ-120620 від 12.06.2020 р., коносамент № WMS20061238A від 20.06.2020 р., навантажувальний документ - наряд №20201698 від 28.07.2020 р., декларація про походження товару № ІТС-СІ-120620 від 12.06.2020 р., уніфікована квитанція МД-1 50013П№0104823 від 29.07.2020 р., рахунок-фактура про надання транспортно-експедиційних послуг від виконавця договору (контракту) про транспортно-експедиційні послуги №2385 від 22.07.2020 р., документ, що підтверджує вартість перевезення товару №6636.1 від 22.07.2020 р., доповнення до зовнішньоекономічного контракту б/н від 01.07.2019 р., доповнення до зовнішньоекономічного контракту б/н від 23.09.2019 р., доповнення до зовнішньоекономічного контракту Специфікація №17 від 12.06.2020 р., зовнішньоекономічний контракт купівлі -продажу, стороною якого є виробник товарів, що декларуються, № ІТС-004 від 08.10.2018 р., договір (контракт) на перевезення 07.10.2018/2570Д від 07.10.2018 р., інші некласифіковані документи Акт зважування №46669 від 29.07.2020 р., інші некласифіковані документи інформаційний лист №01/08 від 01.08.2020 р., інші некласифіковані документи тех.документація (фото) товару від 01.08.2020 р. (т. 1, арк.с. 215-227).

01.08.2020 о 16 год. 28 хв. інспектором відділу митного оформлення № 1 митного поста «Південний» складено повідомлення декларанту про необхідність надання додаткових документів на підтвердження заявленої митної вартості: копії митної декларації країни-відправлення; виписки з бухгалтерської документації; каталогів, специфікацій, прейскурантів (прайс-листів) виробника товару; висновку про вартісні характеристики товару, підготовленого спеціалізованою експертною організацією та /або інформація біржових організацій про вартість товарів або сировини (т. 1, арк.с. 228).

02.08.2020 декларант позивача листом за № 02/08 повідомив про неможливість надання додаткових документів та прохання прийняти рішення на підставі наданих до митної декларації документів (т. 1, арк.с. 230).

Повідомленням від 02.08.2020 об 11 год. 10 хв. декларанта позивача повідомлено про коригування митної вартості товару за резервним методом, через ненадання декларантом витребуваних митним органом документів (т. 1, арк.с. 229).

02.08.2020 відповідачем прийнято рішення по коригування митної вартості № UA500130/2020/000080/2, яким збільшено митну вартість товару № 1 (код 8501109990) до 8090,95 доларів США (0,6987 доларів США вартість за одиницю), товару № 2 (код 8512909090) до 1476,68 доларів США (5,8000 доларів США вартість за одиницю), товару № 3 (код 8414592598) до 2051,04 доларів США (4,2730 доларів США вартість за одиницю), товару № 4 (код 4819100000) до 3,79 доларів США (0,8100 доларів США вартість за одиницю) (т. 1, арк.с. 212-213). В рішенні зазначено, що митна вартість оцінюваних товарів буде визначена, з використанням способів, які не суперечать законам. України і є сумісними з відповідними принципами і положеннями Генеральної угоди з тарифів і торгівлі (GATT) - за резервним методом. З метою забезпечення повноти оподаткування було проведено аналіз баз даних АСМО «Інспектор» та ЄАІС Держмитслужби України та встановлено, що рівень митної вартості оформлених товарів у максимально наближений до митного оформлення та об`єм партії товару є більшим та становить: по товару №1 - 4,020616 дол США/кг (МД від 24.07.2020 № UA 500130/2020/224959); по товару № 2 - 5,800000 дол США/кг (МД від 10.06.2020 № UA 100070/2020/422068), по товару №3 - 2,429999 дол. США/кг (МД від 15.07.2020 № UA 500110/2020/0080046), по товару №4 - 0,810000 дол США/кг (МД від 17.07.2020 № UA 100130/2020/706848). Враховуючи викладене, митна вартість товару №1 скориговано до рівня 4,0200 дол. США/кг; товару №2 скориговано до рівня 5,8000 дол. США/кг, товару №3 скориговано до рівня 2,4300 дол. США/кг, товару №4 скориговано до рівня 0,8100 дол. США/кг». Того ж дня прийнято картку відмови № UA 500130/2020/00269 (т. 1, арк.с. 214).

02.08.2020 з метою випуску ввезеного товару у вільний обіг декларант позивача надав до Одеської митниці ЕМД UА 500130/2020/226177 із врахуванням відкоригованої відповідачем митної вартості (т. 1, арк.с. 231-232).

01.08.2020 року декларантом позивача ТОВ «ХОРС БРОК ЛОГІСТИК» надано до ВМО №1 Митного поста «Південний» Одеської митниці ЕМД UА500130/2020/226142. Згідно цієї декларації до митного оформлення пред`явлено товар № 1 (код товару 84142080) вартістю 3710,8000 доларів США, товар № 2 (код товару 84133080) вартістю 1270,0000 доларів США, товар № 3 (код товару 87089135) вартістю 3436,4000 доларів США, товар № 4 (код товару 39263000) вартістю 3334,0000 доларів США. В графі 31 митної декларації зазначені кількість та розпізнавальні особливості пред`явленого до митного оформлення товару.

Разом із митною декларацією, декларантом позивача надані наступні документи: пакувальний лист № 81 від 09.06.2020 р., рахунок-фактура (інвойс) № 81 від 09.06.2020 р., коносамент № WMS20061238В від 20.06.2020 р., навантажувальний документ - наряд №20201698 від 28.07.2020 р., декларація про походження товару № 81 від 09.06.2020 р., уніфікована митна квитанція МД-1 50013П№0104823 від 29.07.2020 р., рахунок-фактура про надання транспортно-експедиційних послуг від виконавця договору про транспортно-експедиційні послуги №2385 від 22.07.2020 р., документ, що підтверджує вартість перевезення товару №6636.2 від 22.07.2020 р., зовнішньоекономічний договір (контракт) купівлі-продажу (крім позначеного кодом 4104) подання якого для митного оформлення не супроводжується ІТС-001 від 04.10.2018р., доповнення до зовнішньоекономічного контракту б/н від 09.12.2019 р., доповнення до зовнішньоекономічного контракту - Специфікація №81 від 09.06.2020 р., договір про надання послуг митного брокера №14/11-18 від 14.11.2018 р., договір (контракт) на перевезення 07.10.2018/257ОД від 07.10.2018 р., інші некласифіковані документи Акт зважування № 46669 від 29.07.2020 р., інші некласифіковані документи тех.документація (фото) товару 01.08.2020 р. (т. 1, арк.с. 238-250).

01.08.2020 о 09 год. 23 хв. інспектором відділу митного оформлення № 1 митного поста «Південний» складено повідомлення декларанту про необхідність надання додаткових документів на підтвердження заявленої митної вартості: копії митної декларації країни-відправлення; виписки з бухгалтерської документації; каталогів, специфікацій, прейскурантів (прайс-листів) виробника товару; висновку про вартісні характеристики товару, підготовленого спеціалізованою експертною організацією та /або інформація біржових організацій про вартість товарів або сировини (т. 2, арк.с. 1).

02.08.2020 декларант позивача листом за № 02/08 повідомив про неможливість надання додаткових документів та прохання прийняти рішення на підставі наданих до митної декларації документів (т. 2, арк.с. 3).

Повідомленням від 02.08.2020 об 11 год. 13 хв. декларанта позивача повідомлено про коригування митної вартості товару за резервним методом, через ненадання декларантом витребуваних митним органом документів (т. 2, арк.с. 2).

02.08.2020 відповідачем прийнято рішення по коригування митної вартості № UA500130/2020/000081/2, яким збільшено митну вартість товару № 1 (код 8414208090) до 11617,80 доларів США (2,8900 доларів США вартість за одиницю), товару № 2 (код 8413308000 ) до 1390,99 доларів США (0,9593 доларів США вартість за одиницю), товару № 3 (код 8708913500 ) до 8954,00 доларів США (9,2500 доларів США вартість за одиницю), товару № 4 (код 3926300090 ) до 3854,72 доларів США (3,1700 доларів США вартість за одиницю), товару № 5 (код 9032108000) до 4926,61 доларів США (0,5872 доларів США вартість за одиницю), товару № 6 (код 8481808100) до 5098,07 доларів США (4,0100 доларів США вартість за одиницю) (т. 1, арк.с. 235-236). В рішенні зазначено, що митна вартість оцінюваних товарів буде визначена, з використанням способів, які не суперечать законам. України і є сумісними з відповідними принципами і положеннями Генеральної угоди з тарифів і торгівлі (GATT) - за резервним методом. З метою забезпечення повноти оподаткування було проведено аналіз баз даних АСМО «Інспектор» та ЄАІС Держмитслужби України та встановлено, що рівень митної вартості оформлених товарів у максимально наближений до митного оформлення та об`єм партії товару є більшим та становить: по товару №1 - 3,010000 дол США/кг (МД від 23.07.2020 № UA 500080/2020/013566), по товару №2 - 2,436075 дол США/кг (МД від 23.07.2020 № UA 500020/2020/220733), по товару №3 - 9,250400 дол США/кг (МД від 08.07.2020 № UA 100060/2020/324145), по товару №4 - 3,170000 дол США/кг (МД від 14.07..2020 № UA 500150/2020/204994), товару №5 - 2,010262 дол США/кг (МД від 30.07.2020 № UA 500070/2020/228608), товару №6 - 4,010004 дол США/кг (МД від 29.07.2020 № UA 110020/2020/005903). Враховуючи викладене, митну вартість товару №1 скориговано до рівня 3,01 дол. США/кг, митну вартість товару №2 скориговано до рівня 2,44 дол. США/кг, митну вартість товару №3 скориговано до рівня 9,25 дол. США/кг, митну вартість товару №4 скориговано до рівня 3,17 дол. США/кг, митну вартість товару №5 скориговано до рівня 2,01 дол. США/кг, митну вартість товару №6 скориговано до рівня 4,01 долл США/кг». Того ж дня прийнято картку відмови № UA 500130/2020/00270 (т. 1, арк.с. 237).

02.08.2020 з метою випуску ввезеного товару у вільний обіг декларант позивача надав до Одеської митниці ЕМД UА 500130/2020/226178 із врахуванням відкоригованої відповідачем митної вартості (т. 2, арк.с. 4-6).

29.07.2020 року декларантом позивача ТОВ «ХОРС БРОК ЛОГІСТИК» надано до ВМО №1 Митного поста «Південний» Одеської митниці ЕМД UА500130/2020/225675. Згідно цієї декларації до митного оформлення пред`явлено товар № 1 (код товару 85115000) вартістю 55102,6000 доларів США. В графі 31 митної декларації зазначені кількість та розпізнавальні особливості пред`явленого до митного оформлення товару.

Разом із митною декларацією, декларантом позивача надані наступні документи: пакувальний лист № PL-ITC - 14062020 від 14.06.2020 р., рахунок-фактура (інвойс) № ITC-СІ - 14062020 від 14.06.2020 р., коносамент № WMS20061271А від 20.06.2020 р., навантажувальний документ-наряд №20201696 від 28.07.2020 р., декларація про походження товару - ITC-СІ - 14062020 від 14.06.2020 р., уніфікована квитанція МД-1 50013П№0104830 від 29.07.2020 р., рахунок-фактура про надання транспортно-експедиційних послуг від виконавця договору (контракту) про транспортно-експедиційні послуги №2386 від 22.07.2020 р., документ, що підтверджує вартість перевезення товару №6637.1 від 22.07.2020 р., прейскурант виробника товару б/н від 01.06.2020 року, висновок про вартісні характеристики товару 20-59/06-2019 від 21.06.2019 р., доповнення до зовнішньоекономічного контракту б/н від 30.12.2018 р., доповнення до зовнішньоекономічного контракту - Специф №16 від 14.06.2020 р., зовнішньоекономічний договір (контракт) купівлі-продажу подання якого для митного оформлення не супроводжується № ІТС-006 від 22.10.2018 р., договір про надання послуг митного брокера №14/11-18 від 14.11.2018 р., договір (контракт) на перевезення 07.10.2018/2570Д від 01.10.2018 р., інші некласифіковані документи UA 500130/2019/202523 від 27.12.2019 р., інші некласифіковані документи UA 500130/2020/205093 від 17.02.2020 р., інші некласифіковані документи ПА 500130/2020/207220 від 04.03.2020 р., інші некласифіковані документи UA 500130/2020/218905 від 01.06.2020 р., іІнші некласифіковані документи UA 500130/2020/224110 від 23.07.2020 р., інші некласифіковані документи UА 500170/2019/014149 від 14.06.2020 р.. (т. 2, арк.с. 11-22).

05.08.2020 о 16 год. 07 хв. інспектором відділу митного оформлення № 1 митного поста «Південний» складено повідомлення декларанту про необхідність надання додаткових документів на підтвердження заявленої митної вартості: копії митної декларації країни-відправлення; виписки з бухгалтерської документації; каталогів, специфікацій, прейскурантів (прайс-листів) виробника товару; висновку про вартісні характеристики товару, підготовленого спеціалізованою експертною організацією та /або інформація біржових організацій про вартість товарів або сировини (т. 2, арк.с. 23).

06.08.2020 декларант позивача листом за № 06/08 повідомив про неможливість надання додаткових документів та прохання прийняти рішення на підставі наданих до митної декларації документів (т. 2, арк.с. 25).

Повідомленням від 06.08.2020 о 14 год. 19 хв. декларанта позивача повідомлено про коригування митної вартості товару за резервним методом, через ненадання декларантом витребуваних митним органом документів (т. 2, арк.с. 24).

06.08.2020 відповідачем прийнято рішення по коригування митної вартості № UA500130/2020/000085/2, яким збільшено митну вартість товару № 1 (код 8511500098) до 94478,87 доларів США (6,2700 доларів США вартість за одиницю) (т. 2, арк.с. 9). В рішенні зазначено, що митна вартість оцінюваних товарів буде визначена, з використанням способів, які не суперечать законам. України і є сумісними з відповідними принципами і положеннями Генеральної угоди з тарифів і торгівлі (GATT) - за резервним методом. З метою забезпечення повноти оподаткування було проведено аналіз баз даних АСМО «Інспектор» та ЄАІС Держмитслужби України та встановлено, що рівень митної вартості оформлених товарів у максимально наближений до митного оформлення та об`єм партії товару є більшим та становить: по товару №1 - 6,2700 дол США/кг (МД від 12.06.2020 № UA 500110/2020/006483). Враховуючи викладене, митна вартість товару №1 скоригована до рівня 6,2700 долл США/кг». Того ж дня прийнято картку відмови № UA 500130/2020/00275 (т. 2, арк.с. 10).

06.08.2020 з метою випуску ввезеного товару у вільний обіг декларант позивача надав до Одеської митниці ЕМД UА 500130/2020/226770 із врахуванням відкоригованої відповідачем митної вартості (т. 2, арк.с. 26).

Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 67 Конституції України встановлений обов`язок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до вимог частини 1 статті 246 Митного кодексу України (далі - МК України; у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), метою митного оформлення є забезпечення дотримання встановленого законодавством України порядку переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, а також забезпечення статистичного обліку ввезення на митну територію України, вивезення за її межі і транзиту через її територію товарів.

Згідно з ч .1 ст. 248 МК України, митне оформлення розпочинається з моменту подання органу доходів і зборів декларантом або уповноваженою ним особою митної декларації або документа, який відповідно до законодавства її замінює, та документів, необхідних для митного оформлення, а в разі електронного декларування - з моменту отримання органом доходів і зборів від декларанта або уповноваженої ним особи електронної митної декларації або електронного документа, який відповідно до законодавства замінює митну декларацію.

Декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення (частина перша статті 257 Митного кодексу України).

Статтею 49 Митного кодексу України передбачено, що митною вартістю товарів, які переміщуються через митний кордон України, є вартість товарів, що використовується для митних цілей, яка базується на ціні, що фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари.

Відповідно до частини першої статті 53 Митного кодексу України, у випадках, передбачених цим Кодексом, одночасно з митною декларацією декларант подає органу доходів і зборів документи, що підтверджують заявлену митну вартість товарів і обраний метод її визначення.

Документами, які підтверджують митну вартість товарів, є:

1) декларація митної вартості, що подається у випадках, визначених у частинах п`ятій і шостій статті 52 цього Кодексу, та документи, що підтверджують числові значення складових митної вартості, на підставі яких проводився розрахунок митної вартості;

2) зовнішньоекономічний договір (контракт) або документ, який його замінює, та додатки до нього у разі їх наявності;

3) рахунок-фактура (інвойс) або рахунок-проформа (якщо товар не є об`єктом купівлі-продажу);

4) якщо рахунок сплачено, - банківські платіжні документи, що стосуються оцінюваного товару;

5) за наявності - інші платіжні та/або бухгалтерські документи, що підтверджують вартість товару та містять реквізити, необхідні для ідентифікації ввезеного товару;

6) транспортні (перевізні) документи, якщо за умовами поставки витрати на транспортування не включені у вартість товару, а також документи, що містять відомості про вартість перевезення оцінюваних товарів;

7) копія імпортної ліцензії, якщо імпорт товару підлягає ліцензуванню;

8) якщо здійснювалося страхування, - страхові документи, а також документи, що містять відомості про вартість страхування (частина друга статті 53 Митного кодексу України).

Частиною третьою статті 53 Митного кодексу України встановлено, що у разі якщо документи, зазначені у частині другій цієї статті, містять розбіжності, наявні ознаки підробки або не містять всіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари, декларант або уповноважена ним особа на письмову вимогу органу доходів і зборів зобов`язані протягом 10 календарних днів надати (за наявності) такі додаткові документи:

1) договір (угоду, контракт) із третіми особами, пов`язаний з договором (угодою, контрактом) про поставку товарів, митна вартість яких визначається;

2) рахунки про здійснення платежів третім особам на користь продавця, якщо такі платежі здійснюються за умовами, визначеними договором (угодою, контрактом);

3) рахунки про сплату комісійних, посередницьких послуг, пов`язаних із виконанням умов договору (угоди, контракту);

4) виписку з бухгалтерської документації;

5) ліцензійний чи авторський договір покупця, що стосується оцінюваних товарів та є умовою продажу оцінюваних товарів;

6) каталоги, специфікації, прейскуранти (прайс-листи) виробника товару;

7) копію митної декларації країни відправлення;

8) висновки про якісні та вартісні характеристики товарів, підготовлені спеціалізованими експертними організаціями, та/або інформація біржових організацій про вартість товару або сировини.

Відповідно до частини 5 статті 53 Митного кодексу України, забороняється вимагати від декларанта або уповноваженої ним особи будь-які інші документи, відмінні від тих, що зазначені в цій статті.

Статтею 57 Митного кодексу України встановлено, що визначення митної вартості товарів, які ввозяться в Україну відповідно до митного режиму імпорту, здійснюється за такими методами: 1) основний - за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються (вартість операції); 2) другорядні: а) за ціною договору щодо ідентичних товарів; б) за ціною договору щодо подібних (аналогічних) товарів; в) на основі віднімання вартості; г) на основі додавання вартості (обчислена вартість); ґ) резервний.

Основним методом визначення митної вартості товарів, які ввозяться на митну територію України відповідно до митного режиму імпорту, є перший метод - за ціною договору (вартість операції). Кожний наступний метод застосовується лише у разі, якщо митна вартість товарів не може бути визначена шляхом застосування попереднього методу відповідно до норм цього Кодексу. Застосуванню другорядних методів передує процедура консультацій між митним органом та декларантом з метою визначення основи вартості згідно з положеннямистатей 59 і 60 цього Кодексу. Під час таких консультацій митний орган та декларант можуть здійснити обмін наявною у кожного з них інформацією за умови додержання вимог щодо її конфіденційності. У разі неможливості визначення митної вартості товарів згідно з положеннямистатей 59 і 60 цього Кодексу за основу для її визначення може братися або ціна, за якою ідентичні або подібні (аналогічні) товари були продані в Україні не пов`язаному із продавцем покупцю відповідно до статті 62 цього Кодексу, або вартість товарів, обчислена відповідно до статті 63 цього Кодексу. При цьому кожний наступний метод застосовується, якщо митна вартість товарів не може бути визначена шляхом застосування попереднього методу. У разі якщо неможливо застосувати жоден із зазначених методів, митна вартість визначається за резервним методом відповідно до вимог, встановлених статтею 64 цього Кодексу.

Відповідно до частини першої статті 58 Митного кодексу України, метод визначення митної вартості за ціною договору (контракту) щодо товарів, які ввозяться на митну територію України відповідно до митного режиму імпорту, застосовується у разі, якщо: 1) немає жодних обмежень щодо прав покупця (імпортера) на використання оцінюваних товарів, за винятком тих, що: а) встановлюються законом чи запроваджуються органами державної влади в Україні; б) обмежують географічний регіон, у якому товари можуть бути перепродані (відчужені повторно); в) не впливають значною мірою на вартість товару; 2) щодо продажу оцінюваних товарів або їх ціни відсутні будь-які умови або застереження, які унеможливлюють визначення вартості цих товарів; 3) жодна частина виручки від будь-якого подальшого перепродажу, розпорядження або використання товарів покупцем не надійде прямо чи опосередковано продавцеві, якщо тільки не буде зроблено відповідне коригування з урахуванням положень частини десятої цієї статті; 4) покупець і продавець не пов`язані між собою особи або хоч і пов`язані між собою особи, однак ці відносини не вплинули на ціну товарів.

При цьому, основний метод, не застосовується у наступних випадках: а) якщо використані декларантом або уповноваженою ним особою відомості не підтверджені документально або не визначені кількісно і достовірні; б) відсутня хоча б одна із складових митної вартості, яка є обов`язковою при її обчисленні (частина друга статті 58 Митного кодексу України).

За правилами частини третьої статті 58 Митного кодексу України, у разі, якщо митна вартість не може бути визначена за основним методом, застосовуються другорядні методи, зазначені у пункті 2 частини першої статті 57 цього Кодексу.

Митною вартістю товарів, які ввозяться на митну територію України відповідно до митного режиму імпорту, є ціна, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за товари, якщо вони продаються на експорт в Україну, скоригована в разі потреби з урахуванням положень частини десятої цієї статті. При цьому ціна, що була фактично сплачена або підлягає сплаті, - це загальна сума всіх платежів, які були здійснені або повинні бути здійснені покупцем оцінюваних товарів продавцю або на користь продавця через третіх осіб та/або на пов`язаних із продавцем осіб для виконання зобов`язань продавця (частини четверта та п`ята статті 58 Митного кодексу України).

Згідно з пунктом 1 частини четвертої статті 54 Митного кодексу України, митний орган під час здійснення контролю за правильністю визначення митної вартості товарів зобов`язаний здійснювати контроль заявленої декларантом або уповноваженою ним особою митної вартості товарів шляхом перевірки числового значення заявленої митної вартості, наявності в поданих зазначеними особами документах усіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари.

За результатами здійснення контролю правильності визначення митної вартості товарів митний орган визнає заявлену декларантом або уповноваженою ним особою митну вартість чи приймає письмове рішення про її коригування відповідно до положень статті 55 цього Кодексу (частина 3 статті 54 Митного кодексу України).

Частиною 4 статті 54 Митного кодексу передбачено, що митний орган під час здійснення контролю правильності визначення митної вартості товарів зобов`язаний:

1) здійснювати контроль заявленої декларантом або уповноваженою ним особою митної вартості товарів шляхом перевірки числового значення заявленої митної вартості, наявності в поданих зазначеними особами документах усіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари;

2) надавати декларанту або уповноваженій ним особі письмову інформацію про причини, за яких заявлена ними митна вартість не може бути визнана;

3) надавати декларанту або уповноваженій ним особі письмову інформацію щодо порядку і методу визначення митної вартості, застосованих у разі коригування митної вартості, а також щодо підстав здійснення такого коригування;

4) випускати у вільний обіг товари, що декларуються:

Відповідно до частини 6 цієї статті, митний орган може відмовити у митному оформленні товарів за заявленою декларантом або уповноваженою ним особою митною вартістю виключно за наявності обґрунтованих підстав вважати, що заявлено неповні та/або недостовірні відомості про митну вартість товарів, у тому числі невірно визначено митну вартість товарів, у разі:

1) невірно проведеного декларантом або уповноваженою ним особою розрахунку митної вартості;

2) неподання декларантом або уповноваженою ним особою документів згідно з переліком та відповідно до умов, зазначених у частинах другій - четвертій статті 53 цього Кодексу, або відсутності у цих документах всіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари;

3) невідповідності обраного декларантом або уповноваженою ним особою методу визначення митної вартості товару умовам, наведеним у главі 9 цього Кодексу;

4) надходження до митного органу документально підтвердженої офіційної інформації митних органів інших країн щодо недостовірності заявленої митної вартості.

У разі, якщо під час проведення митного контролю митний орган не може аргументовано довести, що заявлено неповні та/або недостовірні відомості про митну вартість товарів, у тому числі невірно визначено митну вартість товарів, заявлена декларантом або уповноваженою ним особою митна вартість вважається визнаною автоматично.

Згідно зі ст. 55 Митного кодексу України, рішення про коригування заявленої митної вартості товарів, які ввозяться на митну територію України з поміщенням у митний режим імпорту, приймається митним органом у письмовій формі під час здійснення контролю правильності визначення митної вартості цих товарів як до, так і після їх випуску, якщо митним органом у випадках, передбачених частиною шостою статті 54 цього Кодексу, виявлено, що заявлено неповні та/або недостовірні відомості про митну вартість товарів, у тому числі невірно визначено митну вартість товарів.

Прийняте митним органом письмове рішення про коригування заявленої митної вартості товарів має містити: 1) обґрунтування причин, через які заявлену декларантом митну вартість не може бути визнано; 2) наявну в митного органу інформацію (у тому числі щодо числових значень складових митної вартості, митної вартості ідентичних або подібних (аналогічних) товарів, інших умов, що могли вплинути на ціну товарів), яка призвела до виникнення сумнівів у правильності визначення митної вартості та до прийняття рішення про коригування митної вартості, заявленої декларантом; 3) вичерпний перелік вимог щодо надання додаткових документів, передбачених частиною третьою статті 53 цього Кодексу, за умови надання яких митна вартість може бути визнана митним органом; 4) обґрунтування числового значення митної вартості товарів, скоригованої митним органом, та фактів, які вплинули на таке коригування; 5) інформацію про: а) право декларанта або уповноваженої ним особи на випуск у вільний обіг товарів, що декларуються: у разі згоди декларанта або уповноваженої ним особи з рішенням митного органу про коригування митної вартості товарів - за умови сплати митних платежів згідно з митною вартістю, визначеною митним органом; у разі незгоди декларанта або уповноваженої ним особи з рішенням митного органу про коригування заявленої митної вартості товарів - за умови сплати митних платежів згідно із заявленою митною вартістю товарів та надання гарантій відповідно до розділу Х цього Кодексу в розмірі, визначеному митним органом відповідно до частини сьомої цієї статті; б) право декларанта або уповноваженої ним особи оскаржити рішення про коригування заявленої митної вартості до органу вищого рівня відповідно до глави 4 цього Кодексу або до суду.

Відмовою у митному оформленні є письмове вмотивоване рішення митного органу про неможливість здійснення митного оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через невиконання декларантом або уповноваженою ним особою умов, визначених цим Кодексом. У рішенні про відмову у митному оформленні повинні бути зазначені причини відмови та наведені вичерпні роз`яснення вимог, виконання яких забезпечує можливість митного оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення. Зазначене рішення повинно також містити інформацію про порядок його оскарження (ст. 256 Митного кодексу України).

Послідовність дій посадових осіб митного органу при здійсненні контролю за правильністю визначення митної вартості товарів під час здійснення їх митного контролю та митного оформлення визначено Методичними рекомендаціями щодо роботи посадових осіб митних органів з аналізу, виявлення та оцінки ризиків при здійсненні контролю правильності визначення митної вартості товарів, які переміщуються через митний кордон України, затвердженими наказом Державної митної служби України від 11 вересня 2015 року № 689 (далі - Методичні рекомендації).

У відповідності до п. 6 Розділу II вказаних Методичних рекомендацій, при перевірці розрахунку, здійсненого декларантом або уповноваженою ним особою при визначенні митної вартості товарів за основним методом, та чисельного значення заявленої митної вартості, зокрема, аналізується: включення всіх складових митної вартості; включення всіх платежів, які відповідають вимогам, встановленим частинами п`ятою - восьмою статті 58 Кодексу, до ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті; наявність помилок при перенесенні відомостей з документів, які підтверджують митну вартість товарів, до митної декларації та/або до декларації митної вартості; наявність арифметичних помилок в митній декларації, декларації митної вартості або документах, які підтверджують митну вартість товарів; наявність помилок при перерахунку сум в іноземній та/або національній валютах; наявність помилок при здійсненні нарахувань (наприклад, знижок); наявність помилок при перерахуванні одиниць виміру оцінюваного товару на одиниці виміру товару відповідно до Митного тарифу України.

При перевірці розрахунку та числового значення заявленої митної вартості товарів здійснюється перевірка наявності у підтверджуючих документах всіх відомостей в кількісному виразі, використаних при обчисленні митної вартості, а саме: ДМВ (якщо ДМВ подається); митній декларації графи 12, 20, 22, 31 (в частині зазначення характеристик товару, які впливають виключно на рівень його митної вартості), 42, 43, 44 (в частині наявності реквізитів документів, які підтверджують митну вартість товарів), 45, 46; документах, поданих для здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, для декларування яких не застосовується митна декларація (в частині зазначення характеристик товару, які впливають виключно на рівень його митної вартості); рахунку-фактурі або іншому документі, який визначає вартість товару (пункт 7 Розділу II Методичних рекомендацій).

З оскаржуваних позивачем рішень про коригування митної вартості вбачається, що підставою для їх прийняття стало виявлення розбіжностей в наданих до митного оформлення документах на підтвердження заявленої митної вартості та відсутність в них всіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, та відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари. Застосування відповідачем резервного методу визначення митної вартості здійснено через відсутність в митного органу інформації, необхідної для застосування інших методів визначення митної вартості. Підставою прийняття карток відмови, що оскаржуються позивачем, стало прийняття рішень про коригування митної вартості.

В електронних повідомленнях відповідача про витребування додаткових документів на підтвердження митної вартості та рішеннях про коригування митної вартості, сформованих під час митного оформлення митних декларацій № UA500130/2020/225632 від 29.07.2020, № UA500130/2020/225640 від 29.07.2020, № UA500130/2020/226127 від 01.08.2020, № UA500130/2020/226128 від 01.08.2020, № UA500130/2020226140 від 02.08.2020, № UA500130/2020/226141 від 01.08.2020, № UA500130/2020/226142 від 01.08.2020, № UA500130/2020/225675 від 29.07.2020 відповідачем зазначено про неможливість проведення перевірки правильності визначення митної вартості самого товару, оскільки в наданих до оформлення документах відсутні відомості про складові вартості товару, в той час як умовами укладених договорів на постачання товару передбачено включення до ціни товару витрат на тару, пакування та навантаження тощо; невизначення чисельних складових транспортних витрат та невідповідність відомостей довідок про транспортні витрати, за змістом яких транспортні послуги за межами території України не надавалися, умовам договорів про транспортування, якими передбачено надання послуг на всій протяжності маршруту та можливості розподілу експедитором транспортно-експедиційних витрат на витрати до кордону та після; неоплата позивачем банківських рахунків на сплату вартості морського перевезення.

Згідно з пунктом 1 частини третьої статті 52 Митного кодексу України, декларант або уповноважена ним особа, які заявляють митну вартість товару, мають право надавати митному органу (за наявності) додаткові відомості у разі потреби уточнення інформації.

Відповідно до частини третьої статті 53 Митного кодексу України, декларант або уповноважена ним особа на письмову вимогу органу доходів і зборів зобов`язані протягом 10 календарних днів надати (за наявності) додаткові документи у разі якщо документи, зазначені у частині другій цієї статті, містять розбіжності, наявні ознаки підробки або не містять всіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари.

Отже, будь-яке витребування митним органом додаткових документів на підтвердження митної вартості має здійснюватися за наявності законодавчо визначених умов, вимога про надання документів має бути обґрунтованою, декларант або уповноважена ним особа має усвідомлювати яка саме інформація щодо митної вартості потребує встановлення або уточнення.

З матеріалів справи вбачається, що декларант позивача під час митного оформлення надав до митного оформлення: пакувальний лист, рахунок-фактура (інвойс), коносамент, навантажувальний документ - наряд, декларацію про походження товару, рахунок-фактура про надання транспортно-експедиційних послуг від виконавця договору (контракту) про транспортно-експедиційні послуги, довідка про транспортні витрати, зовнішньоекономічний договір (контракт) купівлі-продажу із доповненнями та специфікацією на постачання певної партії товару, акт зважування, інформаційний лист, техдокументація або тех. опис (фото) товару.

До митного оформлення позивачем разом із митними деклараціями надавалися контракти з експортером: № ІТС-001 від 04.10.2018 (т.1, арк. с. 109-111), № ІТС-040 від 10.06.2020 (т.1, арк.с. 132-134), № ІТС-007 від 01.11.2018 (т. 1, арк. 152-156), № ІТС-004 від 08.10.2018 (т.1, арк.с. 223-227), № ІТС-006 від 22.10.2018 (т.2, арк. 18-22).

Пункт 2.3 договорів № № ІТС-001 від 04.10.2018, № ІТС-040 від 10.06.2020, № ІТС-007 від 01.11.2018, № ІТС-004 від 08.10.2018, № ІТС-006 від 22.10.2018 передбачає включення до ціни товару вартість тари, упаковки, маркування, завантаження в транспортний засіб відповідно до умов поставки FOB Нингбо (КНР) або на інших умовах, зазначених в специфікаціях до контракту, що є його невід`ємною частиною. Відповідно до пункту 7.3. контрактів, тара, в яку упакований «товар» - разова, безповоротна, входить до вартості «товару». Постачання на умовах FOB Нингбо (КНР) передбачено специфікаціями до цих контрактів.

Суд не приймає до уваги посилання на неможливість перевірки обґрунтованості визначення митної вартості самого товару через відсутність інформації про вартість тари, пакування та навантаження, оскільки в даному випадку відповідач вимагає від позивача підтвердження складових ціни товару, а не складової митної вартості. Надані до митного оформлення декларантом позивача документи, зокрема, контракт, специфікація, рахунок на сплати вартості товару не містили розбіжностей щодо ціни товару, та є достатніми для визначення ціни товару як складової митної вартості.

Підпунктами б та в частини 10 статті 58 Митного кодексу України передбачено, що при визначенні митної вартості до ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за оцінювані товари, додаються такі витрати (складові митної вартості), якщо вони не включалися до ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті: вартість ящиків тари (контейнерів), в яку упаковано товар, або іншої упаковки, що для митних цілей вважаються єдиним цілим з відповідними товарами та вартість упаковки або вартість пакувальних матеріалів та робіт, пов`язаних із пакуванням. Оскільки умовами укладених позивачем договорів, на підставі яких здійснювалося придбання імпортованих товарів, передбачалося включення до ціни вартості тари та упаковки, підстави для визначення їх чисельної складової в ціні ввезеного товару відсутні.

Стосовно твердження відповідача про недодання до митного оформлення відомостей про повну вартість транспортно-експедиційних послуг, суд зазначає наступне. Серед інших документів, доданих до митного оформлення, до митного оформлення надані довідки про транспортні витрати, в яких визначено розмір транспортних витрат. В довідках зазначено, що транспортно-експедиторські послуги за межами території України не надавалися, страхування вантажу не здійснювалось.

Суд також не приймає до уваги посилання відповідача на ненадання позивачем доказів оплати за перевезення, оскільки законодавством України не передбачено втручання митниці у господарські відносини між декларантом та перевізником. Факт оплати чи не оплати за транспортно-експедиційних послуг жодним чином не може вплинути на митну вартість товару. Суд зазначає, що відомостей наданих до митних декларацій довідок про транспортні витрати достатньо для визначення вартості перевезення як складової митної вартості.

Отже, на час митного оформлення в митного органу були наявні документи, які б підтверджували митну вартість та її складові, з огляду на що, суд вважає протиправними посилання відповідача на відсутність в наданих до митного оформлення документах відомостей про складові митної вартості товару, через що неможливо здійснити митне оформлення імпортованого позивачем товару за заявленою ним митною вартістю.

Згідно з ч. 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

З урахуванням вищевикладеного, заявлені позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Щодо розподілу судових витрат, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

При зверненні до суду з даним позовом позивачем сплачено судовий збір у розмірі 9696,62 грн., який підлягає стягненню на його користь за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Згідно з ч. 1, п.п. 1, 2, 5 ч. 3 ст. 132 Кодексу адміністративного судочинства України, до складу судових витрат ходять витрати, пов`язані з розглядом справи. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати: на професійну правничу допомогу; сторін та їхніх представників, що пов`язані із прибуттям до суду; пов`язані із вчиненням інших процесуальних дій або підготовкою до розгляду справи.

Відповідно до ч.ч. 1-4 ст. 134 КАС України, витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.

За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом з іншими судовими витратами, за винятком витрат суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката.

Згідно з ч. 5 ст. 134 КАС України, розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.

Таким чином на підтвердження здійснення правової допомоги суду має бути надано докази щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.

На підтвердження понесених позивачем витрат на правничу допомогу позивачем надано: договір про надання правої допомоги № 01 від 11.02.2019 року, укладений між позивачем (клієнт) та адвокатським об`єднанням «ЛОНЧАК», одер серії АР № 1014307 від 03.08.2020 року, додаткова угода № 31 від 14.08.2020 року до договору № 01 від 11.02.2019 року, предметом якої є дії щодо оскарження рішень про коригування митної вартості та карток відмови, згідно якої вартість послуг зі складання позову становить 5000,00 грн., акт приймання-передачі наданих послуг від 26.08.2020 року.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для відшкодування за рахунок бюджетних асигнувань відповідача витрат позивача на професійну правничу допомогу у розмірі 5000,00 грн.

Керуючись ст.ст. 2, 6, 8-9, 19-20, 22, 25-26, 72-78, 90, 139, 241-246, 255, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Імпорт траст-компані» (87548, Донецька обл., м. Маріуполь, вул. Громової, б. 69, ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ 42495453) до Одеської митниці Держмитслужби (65078, Донецька обл., м. Одеса, вул. Лип Івана та Юрія, б.21А, ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ 43333459) про визнання протиправними та скасування рішень про коригування митної вартості товарів, карток відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення - задовольнити повністю.

Визнати протиправними та скасувати рішення Одеської митниці Держмитслужби про коригування Товариству з обмеженою відповідальністю «ІМПОРТ ТРАНС-КОМПАНІ» митної вартості № UА 500130/2020/000074/2 від 01.08.2020 року та картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення №500130/2020/00263 від 01.08.2020 року.

Визнати протиправними та скасувати рішення Одеської митниці Держмитслужби про коригування Товариству з обмеженою відповідальністю «ІМПОРТ ТРАНС-КОМПАНІ» митної вартості № UА 500130/2020/000076/2 від 01.08.2020 року та картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення №500130/2020/00265 від 02.08.2020 року.

Визнати протиправними та скасувати рішення Одеської митниці Держмитслужби про коригування Товариству з обмеженою відповідальністю «ІМПОРТ ТРАНС-КОМПАНІ» митної вартості № UА 500130/2020/000077/2 від 02.08.2020 року та картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення №500130/2020/00266 від 02.08.2020 року.

Визнати протиправними та скасувати рішення Одеської митниці Держмитслужби про коригування Товариству з обмеженою відповідальністю «ІМПОРТ ТРАНС-КОМПАНІ» митної вартості № UА 500130/2020/000078/2 від 02.08.2020 року та картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення №500130/2020/00267 від 02.08.2020 року.

Визнати протиправними та скасувати рішення Одеської митниці Держмитслужби про коригування Товариству з обмеженою відповідальністю «ІМПОРТ ТРАНС-КОМПАНІ» митної вартості № UА 500130/2020/000079/2 від 02.08.2020 року та картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення №500130/2020/00268 від 02.08.2020 року.

Визнати протиправними та скасувати рішення Одеської митниці Держмитслужби про коригування Товариству з обмеженою відповідальністю «ІМПОРТ ТРАНС-КОМПАНІ» митної вартості № UА 500130/2020/000080/2 від 02.08.2020 року та картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення №500130/2020/00269 від 02.08.2020 року.

Визнати протиправними та скасувати рішення Одеської митниці Держмитслужби про коригування Товариству з обмеженою відповідальністю «ІМПОРТ ТРАНС-КОМПАНІ» митної вартості № UА 500130/2020/000081/2 від 02.08.2020 року та картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № UA 500130/2020/00270 від 02.08.2020 року.

Визнати протиправними та скасувати рішення Одеської митниці Держмитслужби про коригування Товариству з обмеженою відповідальністю «ІМПОРТ ТРАНС-КОМПАНІ» митної вартості № UА 500130/2020/000085/2 від 06.08.2020 року та картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення №500130/2020/00275 від 06.08.2020 року.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Одеської митниці Держмитслужби на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ІМПОРТ ТРАСТ-КОМПАНІ» судові витрати в загальній сумі 14696 (чотирнадцять тисяч шістьсот дев`яносто шість) гривень 62 копійки, з яких судовий збір в сумі 9696 гривень 62 копійки, витрати на правничу допомогу - 5000 гривень.

Рішення Донецького окружного адміністративного суду може бути оскаржене в апеляційному порядку.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Відповідно до п. 15.5 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Вступну та резолютивну частини рішення складено та проголошено в судовому засіданні 04 листопада 2020 року.

Повний текст рішення суду виготовлений 09 листопада 2020 року.

Суддя Є.В. Череповський