Постанова № 9303700, 27.04.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.04.2010
Номер справи
2а-5259/10/0570
Номер документу
9303700
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 квітня 2010 р.                                                                       справа № 2а-5259/10/0570

час прийняття постанови: <година >

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого                                                  судді Крилової М.М.

при секретарі                                                  < Призвище секретаря >

при секретарі                     Гумуржи Т.В.

за участю

представника позивача          Гончарової В.П.                    

ВСТАНОВИВ:

Добропільський міський центр зайнятості – робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття звернувся до суду з позовом до Державного підприємства «Добропіллявугілля» в особі відокремленого підрозділу «Добропільська автобаза» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків, вимоги мотивуючи тим, що за результатами проведення перевірки відокремленого підрозділу «Добропільська автобаза» Державного підприємства «Добропіллявугілля» встановлено, що у відповідача існує прострочена заборгованість зі сплати страхових внесків у розмірі 35901,47 грн., на яку нарахована пеня у сумі 1040,16 грн.

До теперішнього часу заборгованість не сплачена.

Просить стягнути з відповідача суму несвоєчасно сплачених страхових внесків у розмірі 35901,47 грн. та пеню у сумі 1040,16 грн.

Представник позивача у судовому засіданні вимоги підтримав, надав пояснення, аналогічні викладеним в позові.

Представник відповідача до судового засідання не зявився, але надіслав заяву про повне визнання позовних вимог. Відповідно до ч.3 ст.112 КАС України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Підстав для неприйняття судом визнання адміністративного позову не встановлено. Таке визнання позову не суперечить закону і не порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до статті 14 Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування страхові фонди є органами, які здійснюють керівництво та управління окремими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування, провадять збір та акумуляцію страхових внесків, контроль за використанням коштів, забезпечують фінансування виплат за загальнообов'язковим держаним соціальним страхуванням та здійснюють інші функції згідно з затвердженими статутами.

Отже, у відповідних правовідносинах виконавчі дирекції Фондів соціального страхування, їх робочі органи виступають як суб'єкти владних повноважень у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Питання сплати страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття регулюється Законом України від 02.03.2000 р. N 1533-III «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».

Відповідно до статті 34 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» забезпечення збору страхових внесків, контроль правильності їх нарахування та своєчасності сплати віднесено до обов'язків Фонду.

Згідно з частиною другою статті 12 цього Закону функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.

Крім того, наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000 р. N 339 затверджена Інструкція про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, що зареєстрована в Міністерстві юстиції України 16.01.2001 р. за N 30/5221, яка визначає порядок обліку платників страхових внесків, обчислення і сплати роботодавцями та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та контролю за сплатою страхових внесків.

Згідно п. 7.1 вищезазначеної Інструкції контроль за правильним нарахуванням, своєчасним, повним перерахуванням та надходженням внесків здійснюється центрами зайнятості шляхом проведення планових перевірок.

Судом встановлено, що Добропільським міським центром зайнятості проведена планова перевірка відокремленого підрозділу «Добропільська автобаза» Державного підприємства «Добропіллявугілля» з питань дотримання вимог законодавства щодо правильності нарахування та своєчасності сплати внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, за результатами якої складений акт № 4 від 19.01.2010 року та встановлено, що у відповідача існує прострочена заборгованість зі сплати страхових внесків у розмірі 35901,47 грн., на яку нарахована пеня у сумі 1040,16 грн.

Відповідно до ст.35 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», роботодавець зобов’язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески, надавати виконавчій дирекції Фонду відомості в установленому порядку про сплату страхових внесків.                                                                      Відповідно до ст.38 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, які стягуються в доход Фонду страхування в безспірному порядку.                                                                                          

Пунктом 9.7 ст.9 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої наказом Міністра праці та соціальної політики України 18.12.2000 року № 339 встановлено, що не сплачені в строк страхові внески, пеня і штраф стягуються в доход Фонду із страхувальників незалежно від результатів фінансово-господарської діяльності.

До теперішнього часу заборгованість відповідачем не сплачена,тобто сума несвоєчасно сплачених страхових внесків становить 35901,47 грн. та пеня у сумі 1040,16 грн.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню в повному обсязі і з відповідача на користь позивача необхідно стягнути заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття у розмірі 35901,47 грн. та пеню у сумі 1040,16 грн.

Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 8, 9, 10, 11, 94, 159, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов Добропільського міського центру зайнятості – робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до Державного підприємства «Добропіллявугілля» в особі відокремленого підрозділу «Добропільська автобаза» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків – задовольнити повністю.

Стягнути з Державного підприємства «Добропіллявугілля» (ЄДРПОУ 32186934) на користь Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття через Добропільський міський центр зайнятості суму простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків у розмірі 35901,47 грн. на р/р 37175301900035, код платежу 50040100 (страхові внески 1,6%), на р/р 37174302900035, код платежу 50040200 (страхові внески 0,6%) в ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016, код ЄДРПОУ 23126132 та пеню в розмірі 1040,16 грн. на р/р 37171305900035, код платежу 5004050 в ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016, код ЄДРПОУ 23126132.

          Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

          Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

          Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

          Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                       Крилова М.М.