Постанова № 9303643, 26.04.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.04.2010
Номер справи
2а-8393/10/0570
Номер документу
9303643
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 квітня 2010 р.                                                                       справа № 2а-8393/10/0570

час прийняття постанови: <година >

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого                                                  судді Шальєвої В.А.

при секретарі                                                  < Призвище секретаря >

при секретарі                                                                                 Химич М.В.,

за участі представника позивача                                                  Ісаєвої А.А.,

представника відповідача                                                             Сапетного С.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за адресою: м. Донецьк-52, вул. 50-ї Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом прокурора м.Тореза в інтересах держави в особі Торезького міського центру зайнятості – робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття до Державного підприємства «Торезантрацит» в особі Відокремленого підрозділу «Шахта Прогрес» Державного підприємства «Торезантрацит» про стягнення страхових внесків, -

ВСТАНОВИВ:

Прокурор м.Тореза в інтересах держави в особі Торезького міського центру зайнятості – робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття до суду з позовом до Державного підприємства «Торезантрацит» в особі Відокремленого підрозділу «Шахта Прогрес» Державного підприємства «Торезантрацит» про стягнення страхових внесків, вимоги мотивуючи тим, що за результатами проведеної перевірки Відокремленого підрозділу «Шахта Прогрес» Державного підприємства «Торезантрацит» встановлено, що у відповідача існує прострочена заборгованість зі сплати страхових внесків у розмірі 212391,67 грн., на яку нарахована пеня у сумі 1430,51 грн.

До теперішнього часу заборгованість не сплачена.

Просить стягнути з відповідача суму несвоєчасно сплачених страхових внесків у розмірі 212391,18 грн. та пеню у сумі 1430,51 грн.

Прокурор в судове засідання не з’явився, був належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду справи. Від нього не надходило заяв про відкладення розгляду справи. Причини неявки прокурора в судове засідання суду не відомі.

Представник позивача у судовому засіданні вимоги підтримала, надала пояснення, аналогічні обставинам, викладеним в позові.

Представник відповідача у судовому засіданні суму боргу зі сплати страхових внесків не визнав, просив відмовити в задоволенні позовних вимог в повному обсязі.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення учасників процесу, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

У відповідності ст.361 Закону України «Про прокуратуру» представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом.

Прокурор м.Тореза у даному випадку представляє інтереси держави в суді, оскільки його дії спрямовані на захист інтересів держави шляхом заяви вимог про стягнення заборгованості на користь державного бюджету.

Відповідно до статті 14 Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування страхові фонди є органами, які здійснюють керівництво та управління окремими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування, провадять збір та акумуляцію страхових внесків, контроль за використанням коштів, забезпечують фінансування виплат за загальнообов'язковим держаним соціальним страхуванням та здійснюють інші функції згідно з затвердженими статутами.

Отже, у відповідних правовідносинах виконавчі дирекції Фондів соціального страхування, їх робочі органи виступають як суб'єкти владних повноважень у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Питання сплати страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття регулюється Законом України від 02.03.2000 р. N 1533-III «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».

Відповідно до статті 34 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» забезпечення збору страхових внесків, контроль правильності їх нарахування та своєчасності сплати віднесено до обов'язків Фонду.

Згідно з частиною другою статті 12 цього Закону функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.

Крім того, наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000 р. N 339 затверджена Інструкція про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, що зареєстрована в Міністерстві юстиції України 16.01.2001 р. за N 30/5221, яка визначає порядок обліку платників страхових внесків, обчислення і сплати роботодавцями та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та контролю за сплатою страхових внесків.

Згідно п. 7.1 вищезазначеної Інструкції контроль за правильним нарахуванням, своєчасним, повним перерахуванням та надходженням внесків здійснюється центрами зайнятості шляхом проведення планових перевірок.

Судом встановлено, що Торезьким міським центром зайнятості проведена документальна перевірка Відокремленого підрозділу «Шахта Прогрес» Державного підприємства «Торезантрацит» з питань дотримання вимог законодавства щодо правильності нарахування та своєчасності сплати внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття за період з 01 квітня 2008 року по 30 вересня 2009 року, за результатами якої складений акт №140 від 24.12.2009 року та встановлено, що у відповідача існує прострочена заборгованість зі сплати страхових внесків у розмірі 212391,67 грн., на яку нарахована пеня у сумі 1430,51 грн.

Відповідно до ст.35 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», роботодавець зобов’язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески, надавати виконавчій дирекції Фонду відомості в установленому порядку про сплату страхових внесків.                    

Відповідно до ст.38 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, які стягуються в доход Фонду страхування в безспірному порядку.                                                                      

Пунктом 9.7 ст.9 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої наказом Міністра праці та соціальної політики України 18.12.2000 року № 339 встановлено, що не сплачені в строк страхові внески, пеня і штраф стягуються в доход Фонду із страхувальників незалежно від результатів фінансово-господарської діяльності.

До теперішнього часу заборгованість відповідачем не сплачена, тобто сума несвоєчасно сплачених страхових внесків становить 212391,67 грн. та пеня у сумі 1430,51 грн.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню в повному обсязі і з відповідача на користь позивача необхідно стягнути заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття у розмірі 212391,67 грн. та пеню у сумі 1430,51 грн.

Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 8, 9, 10, 11, 94, 159, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов прокурора м.Тореза в інтересах держави в особі Торезького міського центру зайнятості – робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття до Державного підприємства «Торезантрацит» в особі Відокремленого підрозділу «Шахта Прогрес» Державного підприємства «Торезантрацит» про стягнення страхових внесків – задовольнити повністю.

Стягнути з Державного підприємства «Торезантрацит» на користь Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в особі торезького міського центру зайнятості суму 213822 (двісті тринадцять тисяч вісімсот двадцять дві) грн. 18 коп., в тому числі:

-          заборгованість зі сплати страхових внесків (недоїмку) в розмірі 212391 (двісті дванадцять тисяч триста дев’яносто одна) грн. 67 коп. на р/р 37171301900084, банк УДК Донецької області, МФО 834016, ОКПО 25118033, код бюджетної класифікації 50040100.

-          пеню в розмірі 1430 (одна тисяча чотириста тридцять) грн. 51 коп. на р/р 37177305900084, банк УДК Донецької області, МФО 834016, ОКПО 25118033, код бюджетної класифікації 50040500.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

          Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

          Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

          Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

          Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                       Шальєва В.А.