
Справа № 560/5495/20
РІШЕННЯ
іменем України
23 листопада 2020 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Петричковича А.І. розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Кам`янець-Подільської районної ради про визнання протиправним та скасування розпорядження,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 17 вересня 2020 звернувся до суду з позовом в якому просить: "Визнати протиправним та скасувати Розпорядження голови Кам`янець-Подільської районної ради "Про проведення конкурсу на зайняття посади генерального директора комунального некомерційного підприємства "Кам`янець-Подільська центральна районна лікарня" №26-р від 26 червня 2020року в частині третього пункту, а саме: "Комісії по проведенню конкурсного відбору кандидатів на призначення керівниками підприємств та установ комунальної власності, утвореної розпорядженням голови районної ради від 26.06.2020 р. №24-р, надати повноваження щодо проведення конкурсу на зайняття посади, зазначеної в пункті 1 цього розпорядження, відповідно до вимог чинного законодавства"."
В обгрунтування позову вказує, що ОСОБА_1 особисто подав голові комісії заяву про участь у конкурсі на посаду генерального директора КНП "Кам`янець-Подільська ЦРЛ". На засіданні комісії 08.09.2020 було проголосовано питання про не допущення до участі в конкурсі кандидатів ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , про це його було повідомлено на його електронну адресу. 11.09.2020 відбулося засідання комісії на якому було обрано переможця конкурсу, і оприлюднено на сайті райради, що переможцем став ОСОБА_3 . Вважає, що надання головою районної ради 26.06.2020 повноважень щодо проведення конкурсу на посаду генерального директора КНП "Кам`янець-Подільська ЦРЛ" постійно діючій комісії районної ради по проведенню конкурсного відбору кандидатів на призначення керівниками підприємств та установ, що спричинило неправомочну процедуру проведення конкурсу, як протиправні проміжні рішення комісії в процесі проведення конкурсу в тому числі і про не допуск позивача до участі в конкурсі, так і незаконне остаточне рішення комісії про обрання переможця конкурсу.
Відповідно до ухвал від 21.09.2020, суд відкрив провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи та витребував докази, Також, суд залишив без задоволення заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову (арк. спр. 56-60).
07.10.2020 позивач подав Заяву про доповнення підстав позову новими обставинами від 05.10.2020 в якій вказує, що рішення про проведення конкурсу на зайняття посади генерального директора комунального некомерційного підприємства "Кам`янець-Подільська центральна районна лікарня", так і рішення про надання повноважень стосовно проведення конкурсу було ухвалено не кам`янець-Подільською районною радою, як органом управління, а одноосібно головою районної ради, як очільником виконавчого апарату районної ради (арк. спр. 67-69).
20.10.2020 до суду поступив відзив на позов №288/01-27 від 15.10.2020, в якому відповідач просить відмовити у задоволенні позову. Вказує, що голова районної ради видав розпорядження, яким затверджено (оновлено) склад конкурсної комісії по проведенню конкурсного відбору та надав їй повноваження щодо проведення конкурсу на зайняття посади генерального директора комунального некомерційного підприємства «Кам`янець-Подільська центральна районна лікарня». Зазначає, що Порядок проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров`я та Положення про порядок проведення конкурсу на призначення керівників підприємств та установ, які є спільною власністю територіальних громад Кам`янець-Подільського району, містить однакові норми щодо правомочності комісії, порядку прийняття рішень, їх оформлення. Також вказує, що при прийнятті розпорядження від 26.06.2020 № 26-р «Про проведення конкурсу на зайняття посади генерального директора комунального некомерційного підприємства «Кам`янець-Подільська центральна районна лікарня» та надання Комісії по проведенню конкурсного відбору кандидатів на призначення керівниками підприємств та установ комунальної форми власності повноважень голова ради діяв відповідно до вимог чинного законодавства, з дотриманням визначеної процедури в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією України та законами України (арк. спр. 89-96).
Ухвалою від 23.10.2020, суд надав адвокату Мельнику Вячеславу Васильовичу (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) доступ до справи №560/5495/20 через підсистему "Електронний суд" (арк. спр. 144-145).
У відповіді на Відзив від 23.10.2020 представник позивача вказує, що Порядком, затвердженим КМ України, врегульовано питання проведення конкурсу, саме закладу охорони здоров`я - КНП "Кам`янець-Подільської ЦРЛ". З протоколів засідання комісії вбачається, що представники не голосували за жодне з питань порядку денного, в той час, як відповідно до протоколу загальних зборів КНП "Кам`янець-Подільської ЦРЛ" від 28.07.2020 трудовий колектив делегував двох своїх представників до комісії. Комісія не приймала рішення про включення представників трудового колективу КНП "Кам`янець-Подільської ЦРЛ" до складу комісії (арк. спр. 148-150).
З`ясувавши обставини на які сторони покликаються, як на підставу своїх вимог, так і заперечень, оцінивши надані учасниками справи докази, суд прийшов до таких висновків, враховуючи наступне.
Позивач оскаржує п. 3 розпорядження №26-р від 26.06.2020 за підписом голови ради Кривак В., відповідно до якого: "Комісії по проведенню конкурсного відбору кандидатів на призначення керівниками підприємств та установ комунальної власності, утвореної розпорядженням голови районної ради від 26.06.2020 р. №24-р, надати повноваження щодо проведення конкурсу на зайняття посади, зазначеної в пункті 1 цього розпорядження, відповідно до вимог чинного законодавства" (арк. спр. 26).
Згідно з розпорядженням №24-р від 26.06.2020 за підписом голови ради Кривак В., затверджено склад комісії про проведенню конкурсного відбору кандидатів на призначення керівниками підприємств та установ комунальної форми власності у складі 14 осіб (арк. спр. 24-25).
Статтею 43 Закону України від 21.05.1997, №280/97-ВР "Про місцеве самоврядування в Україні" (далі - Закон №280/97-ВР) визначені питання, які вирішуються виключно на пленарних засіданнях районної ради, і зокрема, вирішення в установленому законом порядку питань щодо призначення і звільнення їх керівників, крім випадків, передбачених частиною другою статті 21 Закону України "Про культуру (п.20).
Відповідно до ч. 7 ст. 55 Закону №280/97-ВР, голова районної ради в межах своїх повноважень видає розпорядження.
Відповідно до ч. 10 ст. 16 Основ законодавства України про охорону здоров`я, заклад охорони здоров`я провадить свою діяльність на підставі статуту (положення), що затверджується власником закладу (уповноваженим ним органом).
Керівником закладу охорони здоров`я незалежно від форми власності може бути призначено лише особу, яка відповідає єдиним кваліфікаційним вимогам, що встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров`я.
Призначення на посаду та звільнення з посади керівника закладу охорони здоров`я здійснюються відповідно до законодавства.
Керівники державних та комунальних закладів охорони здоров`я призначаються на посаду уповноваженим виконавчим органом управління власника закладу охорони здоров`я на конкурсній основі шляхом укладання з ними контракту на строк від трьох до п`яти років. Порядок проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров`я та порядок укладання контракту з керівником державного, комунального закладу охорони здоров`я, а також типова форма такого контракту затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Постановою КМ України від 27.12.2017 №1094 затверджено Порядок проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров`я (далі - Порядок №1094), який визначає механізм проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров`я (далі - конкурс).
Згідно з п. 4 Порядку №1094, конкурс складається з таких етапів: 1) прийняття рішення про проведення конкурсу; 2) формування конкурсної комісії (у разі необхідності оновлення її складу); 3) підготовка до проведення конкурсу (оприлюднення оголошення про проведення конкурсу, прийняття документів від осіб, які бажають взяти участь у конкурсі, перевірка поданих документів на відповідність установленим вимогам); 4) проведення конкурсу (заслуховування конкурсної пропозиції та проведення співбесіди з кандидатами (претендентами), визначення переможця конкурсу); 5) оприлюднення результатів конкурсу.
Щодо права голови райради видати спірне розпорядження, суд вважає, що воно не повинно прийматись виключно сесією райради, як вважає позивач, з урахуванням вимог ст. 43, 55 Закону №280/97-ВР. Надання повноважень щодо проведення конкурсу Комісії по проведенню конкурсного відбору кандидатів на призначення керівниками підприємств та установ комунальної власності, утвореної розпорядженням голови районної ради від 26.06.2020 р. №24-р, не є формуванням цієї комісії, як щодо кількості, так і персонального складу комісії (в тому числі участі представників трудового колективу).
Отже, позивач у цій адміністративній справі фактично оскаржує 1-й етап проведення конкурсу, а саме рішення про проведення конкурсу в частині, яким є розпорядження №26-р від 26.06.2020. У позові та відповідні на відзив підставами (мотивами) для скасування розпорядження в частині позивачем визначені: 1) не відповідність суб`єктного складу комісії вимогам Порядку №1094; 2) не відповідність кількісного складу комісії Порядку №1094; 3) утворення комісії не повноважним органом, які не стосуються етапу прийняття рішення про проведення конкурсу, що оскаржує позивач. При цьому, позивач не враховує, що персональний склад комісії по проведення конкурсу затверджено розпорядженням №24-р від 26.06.2020, яке не оскаржується. Крім цього, потрібно брати до уваги, що ОСОБА_1 подано до суду ряд позовів в яких він оскаржує рішення комісії по проведення конкурсу у справах №560/4567/20, №560/5509/20, №560/5546/20 (на час розгляду немає рішень, які набрали законної сили), тому у цих справах судом буде дана оцінка: 1) формуванню комісії (2 етап); 2) підготовки до проведення конкурсу (3 етап); проведенню конкурсу (4 етап); 3) оприлюдненню результатів конкурсу (5 етап), адже фактично позивач оскаржує свій не допуск до конкурсу.
Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Таким чином, суд приходить до висновку, що позивач не довів позовні вимоги, а суб`єкт владних повноважень довів, що не порушив закон та прав позивача, видавши розпорядження №26-р від 26 червня 2020 року "Про проведення конкурсу на зайняття посади генерального директора некомерційного підприємства "Кам`янець -_Подільська центральна районна лікарня", з урахуванням розгляду судами справ №560/4567/20, №560/5509/20, №560/5546/20 в яких повинна даватись оцінка безпосередньо конкурсу та встановлення чи не встановлення порушення прав ОСОБА_1 .
Згідно з ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Враховуючи відмову в задоволенні позову, сплачений позивачем судовий збір не підлягає відшкодуванню на його користь.
Згідно з Наказом Хмельницького окружного адміністративного суду від 29.10.2020 №185-од "Про тимчасове припинення відправлення поштової кореспонденції Хмельницьким окружним адміністративним судом", у зв`язку із недостатнім фінансуванням, відсутністю поштових знаків та відмови Державної судової адміністрації України щодо виділення коштів відповідно до листа від 16.09.2020 №14-17229/20, наказано відділу документального забезпечення тимчасово припинити відправлення поштової кореспонденції до надходження коштів, тому суд про прийняте рішення у справі повідомляє учасників на вказані ними у позові засоби зв`язку (телефон, електронна пошта).
Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 залишити без задоволення.
Судові витрати, які визначені ст. 132 КАС України і підлягають розподілу, відсутні.
Копії рішення надати учасникам судового розгляду наявними в них засобами зв`язку та відповідному підрозділу Хмельницького окружного адміністративному суду, який зобов`язати невідкладно організувати виконання вимог ст. 44, 251 КАС України, після усунення підстав, які стали підставою для не надсилання поштової кореспонденції учасникам справи, і про це повідомити суддю.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складене 23 листопада 2020 року
Позивач:ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_2 ) Відповідач:Кам`янець-Подільська районна рада (вул. Смирнова, 53, с. Довжок, Кам`янець-Подільський район, Хмельницька область, 32343 , код ЄДРПОУ - 04060594)
Головуючий суддя А.І. Петричкович