
Справа № 420/4971/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 листопада 2020 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бойко О.Я., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами загального позовного провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії, вирішив адміністративний позов задовольнити частково.
І. Суть спору
11 червня 2020 року позивач, ОСОБА_1 , звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з позовом до відповідачів, до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, в якому, з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог від 13.10.2020 року, просить суд:
(1) визнати протиправними дії Головного Управління пенсійного фонду України в Одеській області, код ЄДРПОУ 20987385, щодо перерахунку пенсії ОСОБА_1 , код. 234 002, на підставі постанови КМУ № 103 від 21 лютого 2018 року «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», без урахування вимог постанови КМУ від 31 травня 2012 р. №505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури»;
(2) визнати протиправними дії Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, код 08402040, щодо перерахунку пенсії ОСОБА_1 , код 234 002 , на підставі постанови КМУ № 103 від 21 лютого 2018 року «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», без урахування вимог постанови КМУ від 31 травня 2012 р. №505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури»;
(3) зобов`язати відповідачів при перерахунку пенсії витребувати та врахувати довідку про розмір посадового окладу, як і при призначенні пенсії, з Генеральної прокуратури України;
(4) зобов`язати Головне Управління пенсійного фонду України в Одеській області, код ЄДРПОУ 20987385, при перерахунку ОСОБА_1 , код 234 002 , пенсії враховувати розмір посадового окладу та надбавки для робітників прокуратури, що передбачено постановою КМУ від 31 травня 2012 р. №505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури», та іншими правовими актами України, що регулюють розмір посадового окладу працівників органів прокуратури;
(5) зобов`язати Одеський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, код 08402040, при перерахунку пенсії та складанні довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , код. 234 002, враховувати розмір посадового окладу та надбавки для робітників прокуратури, що передбачено постановою КМУ від 31 травня 2012 р. « 505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури», та іншими правовими актами України, що регулюють розмір посадового окладу працівників органів прокуратури.
ІІ. Аргументи сторін
(а) Позиція Позивача
Поданий позов, з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог від 13.10.2020 року, обґрунтований тим, що позивач до 14 жовтня 2006 року проходив військову службу у військовій прокуратурі Південного регіону України на посаді старшого слідчого та звільнений в запас за станом здоров`я з вислугою 25 календарних років. За твердженням позивача, йому призначено військову пенсію в розмірі 65% від грошового забезпечення згідно ст.63 Закону України від 9 квітня 1992 року «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Позивач зазначає, що нарахування пенсії в частині розміру посадового окладу та подальші перерахунки з моменту звільнення позивача, здійснювались відповідно до постанов КМУ, що регулюють умови оплати праці працівникам прокуратури, зокрема, відповідно до постанови КМУ від 31 травня 2012 року №505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників прокуратури», та попередніх постанов, що визначали розмір оплати праці працівників органів прокуратури.
У позові вказано, що позивач дізнався про перерахунок його пенсії без урахування розміру посадового окладу відповідно обійманні посаді, в результаті чого пенсію позивача розраховано виходячи з нижчого посадового окладу, окладу старшого лейтенанта, а не підполковника юстиції, що не відповідає вимогам п.п. 5,6 постанови КМУ №45 від 13.02.2008 року «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
На думку позивача, за основу для перерахунків пенсії має застосовуватись посадовій оклад, передбачений постановою КМУ №505 та інші правові акти, якими визначається посадові оклади працівників прокуратури.
(б) позиція відповідача - Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області
21.07.2020 року від відповідача - Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області надійшов відзив на позовну заяву, у якому у якому відповідач заперечував проти задоволення позовну.
У відзиві, зокрема, зазначено, що визначення розміру грошового забезпечення для обчислення і перерахунку пенсій органами, що призначають пенсії, покладено на органи де вони проходили службу.
Як зазначено у відзиві, відповідно до пункту 2 Порядку №45, Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм Головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, м. Київ та Севастополі (далі- Головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін`юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв`язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС (далі- державні органи).
На підставі списків уповноважені органи готують довідки за формою згідно додаткам 2 і 3 про розмір грошового забезпечення, що враховуються для перерахунку пенсії для кожної особи, зазначеної в списку та у місячний строк подають їх Головним управлінням Пенсійного фонду України
Як вказує відповідач, пунктом 5 Порядку (в редакції Постанови КМУ № 103 від 21.02.2018), встановлено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.
Відповідач зазначив, що Пенсійний фонд України листом від 26.02.2018 № 6194/02-23 повідомив Головне управління та Одеський обласний військовий комісаріат про прийняття Постанови № 103, та зазначив, що дана Постанова є підставою для проведення перерахунку пенсій. На підставі списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, Одеським обласним військовим комісаріатом Головному управлінню передана довідка від 02.04.2018 про розмір грошового забезпечення для перерахунку Позивачу пенсії згідно із постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" за нормами, чинними на 01.03.2018. На виконання вищезазначеної Постанови № 103, Головним управлінням 24.04.2018 проведено перерахунок пенсії позивачу на підставі довідки від 02.04.2018 про розмір грошового забезпечення за відповідною посадою з урахуванням посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років.
При цьому, за твердженням відповідача, пунктом 3 Порядку № 45 встановлено, що особам, що відряджалися для виконання службових обов`язків до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств та були звільнені із служби у зв`язку з виходом на пенсію безпосередньо з посад, на яких вони перебували, перерахунок пенсій провадиться на підставі довідок про розмір грошового забезпечення, виданих зазначеними органами, установами, організаціями і підприємствами.
Відповідач також звернув увагу, що військова прокуратура Південного регіону України відповідно до ст. 7 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII входить до системи прокуратури України на правах регіональної прокуратури. При цьому, Генеральна прокуратура України не входить до переліку державних органів, зазначених в пункті 2 Порядку № 45, а тому військова прокуратура Південного регіону України ніяким чином не повідомляється Пенсійним фондом України про підстави для проведення перерахунку пенсій.
На переконання відповідача, механізм повідомлення Пенсійним фондом України не передбачених Порядком № 45 державних органів, до яких відряджалися особи та в подальшому звільнялися, відсутній.
Крім того, відповідач зазначив, що посадові оклади працівників прокуратури встановлюються згідно із Постановою Кабінету Міністрів України "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури" № 505 від 31.05.2012 на даний час посада старшого слідчого військового прокуратури регіону не передбачена і наразі відсутня у штатному розписі Військової прокуратури Південного регіону України.
Відповідач наголосив, що Головне управління призначає та перераховує пенсії лише на підставі документів, які надходять від уповноважених органів, оскільки розрахунок вислуги років та визначення розміру грошового забезпечення військовослужбовців чи окремих його складових для обчислення/перерахунку пенсії до компетенції органів Пенсійного фонду не належить.
Враховуючи, що рішенням Окружного адміністративно суду міста Києва від 12.12.2018 по справі № 826/3858/18, яке набрало законної сили 05.03.2019, було визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови № 103, та Кабінетом Міністрів України рішення про зміну розміру грошового забезпечення та проведення перерахунку не приймалося, у Головного управління відсутні законні підстави для здійснення перерахунку пенсії за повторно наданими довідками про розмір грошового забезпечення.
У відзиві зазначається, що враховуючи те, що на момент надання Одеський обласним військовим комісаріатом довідки Постановою № 103 було визначено, що перерахунок пенсії проводиться з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби, що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до Постанови №704, а також, Абзацом 1 пункту 5 Порядку № 45 було передбачено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням, Одеським обласним військовим комісаріатом довідку надано лише з врахуванням зазначених цими нормативними актами видами грошового забезпечення.
За твердженням відповідача, відповідно до пункту 9 порядку № 45, Головне управління має право перевіряти правильність складення довідок щодо формального змісту, однак правом самостійно визначати складові та розмір грошового забезпечення осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, не має.
Враховуючи, що Головним управлінням при перерахунку пенсії на виконання вимог ч. 4 ст. 63 Закону №2262, Постанови №704 та Постанови №103 враховані всі складові зазначені Одеським обласним військовим комісаріатом в довідці, відповідач вважає, що підстави для визнання дій Головного управлінням протиправними відсутні.
(в) позиція відповідача - Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки
22.07.2020 року від відповідача - Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки надійшов відзив на позовну заяву, у якому відповідач заперечував проти задоволення позовну.
Так, відповідач зазначає, що, з набуттям чинності постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі - постанова КМУ від 21.02.2018 №103), відповідними державними установами розпочато роботу з перерахунку пенсій, в тому числі пенсій осіб звільнених з військової служби, пенсії яким призначені згідно умов Закону України «Про пенсійне забезпечення, осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262-ХІІ (далі - Закон №22б2-ХІІ).|
За твердженням відповідача, згідно з п.1 постанови КМУ від 21.02.2018 №103, Кабінет міністрів України прийняв рішення перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» до 1 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».
Відповідач вказує, що після надходження до Одеського обласного військового комісаріату з Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (далі ГУПФУ в Одеській області) відповідного списку осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, в якому перебували відомості стосовно позивача, Одеським обласним військовим комісаріатом, як відповідним уповноваженим органом, було підготовлено довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, яку в подальшому було надано до ГУПФУ в Одеській області, у відповідності до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13.02.2008 року.
Як зазначає відповідач, оскільки Кабінетом Міністрів України було встановлено необхідність зазначення у довідці І виключно відомості про розмір окладу за посадою, про розмір окладу за військовим званням, а також розмір відсоткової надбавки за вислугу років, у підготовленій довідці, посадовими особами уповноваженого органу - Одеського обласного військового комісаріату, було зазначено виклично відомості про визначені Кабінетом Міністрів України складові.
Відповідач звернув увагу, що ані Порядок, затверджений постановою КМУ від 13.02.2008 №45, ані жоден інший нормативно-правовий акт не наділяє уповноважений орган' (ОВК, ТЦКСП), що видає довідки про розмір грошового забезпечення, повноваженнями самостійно встановлювати розміри грошового забезпечення осіб, звільнених з військової служби, віднімати чи додавати до розміру вказаного у довідці грошового забезпечення окремі видр грошового забезпечення.
Виходячи з наведеного у відзиві, відповідач зазначив, що за станом на дату виготовлення довідки, Одеський обласний військовий комісаріат діяв в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією, законами України та Порядком, затвердженим постановою КМУ від 13.02.2008 №45, з урахуванням чинних у той час змін, внесених постановою КМУ від 21.02.2018 №103.
При цьому, відповідає вважає, що скасування з 05.03.2019 в судовому порядку пунктів 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 та змін до пункту 5 і додатку Порядку, затвердженого постановою КМУ від 13.02.2008 №45, не може впливати на результат розгляду цієї справи по суті, оскільки алгоритм дій державних органів під час проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», передбачений у постанові Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45, не змінився у зв`язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103.
Окрім того, відповідач також зазначив, що за умови ненадходження до Одеського обласного ТЦК та СП з ГУПФУ в Одеській області відповідного списку, в Одеського обласного ТЦК та СП відсутні підстави для підготовки та подання до ГУПФУ в Одеській області нової довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
(г) відповіді на відзиви Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області та Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки
31.07.2020 року від позивача надійшли відповіді на відзиви відповідачів, в яких позивач, окрім аналогічних аргументів, зазначених у позовній заяві, додатково вказує про те, що розмір посадового окладу старшого слідчого прокуратури обласного рівню прямо передбачено постановою КМУ № 505 Так, як зазначає позивач, згідно вимог постанови КМУ № 505, грошове забезпечення військовослужбовців, які проходять військову службу в органах прокуратури на прокурорсько-слідчих посадах, складається з посадового окладу та інших виплат, установлених цією постановою, а також окладу за і військовим званням та надбавки за вислугу років у розмірі і порядку, визначених, законодавством для військовослужбовців, при цьому, посадовий оклад старшої слідчого військової прокуратури регіону складає 5730 грн, а не як зазначено у довідці, що надано МО України, де не має на даний час такої посади.
Позивач звернув увагу, що предметом позову є порядок, правовий механізм нарахування пенсії, тобто яке має застосовуватися законодавство до даного випадку правовідносин, та оскаржуються правові наслідки неправильного застосування закону, а не додаткові виплати, які скасовано.
Позивач зазначає, що відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області у відзиві не вказує, який самий показник грошового забезпечення військовослужбовців військової прокуратури було підвищено, що дає підстави для перерахунку пенсії згідно постанови КМУ№ 103. До того ж, у постанові КМУ№ 704 не зазначені посадові оклади військовослужбовців військової прокуратур (визначено постановою 505).
За твердженням позивача, при прийнятті рішення про розрахунок пенсії позивача з посади, яку позивач займав до проходження служби в прокуратурі, порівняння посади старшого слідчого прокуратури обласного рівня на відповідність за класифікаційними характеристиками, зокрема назвою, розміром посадового окладу, функціональністю та організаційним рівнем підрозділу у структурі органу (організації, установи, військової частини тощо), що прирівнюється до посади, з якої особа була звільнена, - не здійснено. Позивач вважає, що його право, за бажанням, враховувати грошове забезпечення за посадою, яку позивач займав до відрядження для виконання службових обов`язків до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств, відповідач проігнорував.
На переконання позивача, ігнорування Одеським територіальним центром комплектування та соціальної підтримки вимог постанови №505 про розмір посадового окладу та/або положень постанови №45 про відповідність посади слідчого аналогічній посаді, призвело до порушення права позивача, як зазначено у матеріалах справи.
ІІІ. Процедура та рух справи
Одеський окружний адміністративний суд ухвалою від 30.06.2020 року прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження у справі №420/4971/20 за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Ухвалою від 27.07.2020 року суд вирішив перейти із спрощеного позовного провадження до розгляду справи №420/4971/20 за правилами загального позовного провадження та призначив підготовче засідання на 13 жовтня 2020 року.
13.10.2020 року від позивача надійшла заява про уточнення позовних вимог.
Протокольними ухвалами від 13.10.2020 року, постановленими у підготовчому засіданні, суд залучив до матеріалів справи заяву позивача про уточнення позовних вимог, продовжив строк підготовчого провадження до 90 днів та відклав розгляд справи до 11.11.2020 року.
13.10.2020 року від позивача надійшла заява про розгляд справи у порядку письмового провадження.
11.11.2020 року від представника відповідача - Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області надійшло клопотання про розгляд справи №420/4971/20 без участі представника Головного управління.
У підготовче засідання, призначене на 11.11.2020 року, сторони та їх представники не з`явились. Зважаючи на клопотання позивача про розгляд справи за його відсутністю у порядку письмового провадження та клопотання представника відповідача - Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про розгляд справи за відсутністю представника Головного управління, враховуючи встановлення Державною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій «помаранчевого» рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19 у м. Одесі з 09.10.2020 року та наказ Голови Одеського окружного адміністративного суду від 20.10.2020 року №22-ОС/Д/С про встановлення додаткових обмежень, спрямованих на запобігання, виникнення і поширення коронавірусної хвороби, протокольними ухвалами від 11.11.2020 року суд закрив підготовче провадження у справі №420/4971/20 та продовжив розгляд справи в порядку письмового провадження.
ІV. Обставини справи, встановлені судом, та докази на їх підтвердження
Відповідно до витягу з наказу заступника Міністра оборони України №23 від 19.09.2006 року, підполковника юстиції ОСОБА_1 , звільнено у запас за підпунктом «Б» пункту 67 Положення про проходження військової служби особами офіцерського складу, прапорщиками (мічманами) Збройних сил України (за станом здоров`я) з посади старшого слідчого військової прокуратури Південного регіону України з календарною вислугою років - 25 років 01 місяць (т.1 а.с.19).
Згідно із наказом військового прокурора Південного регіону України №322 від 11.10.2006 року, позивача виключено зі списків особового складу (т.1 а.с.20).
Суд встановив, що позивачу з 15.10.2006 року призначено пенсію на підставі Закону України №2262-ХІІ від 09.04.1992 року за вислугою років у розмірі 65 відсотків грошового забезпечення, що підтверджується протоколом за пенсійною справою ЮО - 108979 від 01.01.2007 року (т.1 а.с.11). При цьому, у вказаному протоколі зазначено посаду позивача, з якої його звільнено у запас, а саме: старший слідчий слідчого відділу військової прокуратури Південного регіону України.
Відповідно до матеріалів справи, на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 06.02.2008 року №34, позивачу 13.05.2008 року здійснено перерахунок пенсії з 01.06.2008 року (т.1 а.с.13).
Суд з`ясував, що 08.10.2012 року Одеський обласний військовий комісаріат, на підставі постанови Кабінету Міністрів України №505 від 31.05.2012 року підготував та направив до органів Пенсійного фонду України довідку №ЮО-108979, в якій зазначив, зокрема, посадовий оклад позивача за посадою старший слідчий відділу військової прокуратури Південного регіону України у розмірі 1597,00 грн. (т.1 а.с.21).
01.11.2012 року Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області перерахувало позивачу пенсію на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 року №505 «Про упорядкування структури та умов праці працівників прокуратури», з урахуванням, зокрема, посадового окладу у розмірі 1597 грн. (т.1 а.с.14).
При цьому, відповідно до матеріалів справи, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області здійснювався перерахунок пенсії позивача на підставі довідок Генеральної прокуратури України (№18-1801зп від 29.12.2016 року, №18-1382зп від 19.10.2016 року (т.1 а.с.23-24; 15-17), з урахуванням посадового окладу за посадою старший слідчий відділу військової прокуратури Південного регіону України.
Суд встановив, що на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року №103, Одеський обласний військовий комісаріат підготував та направив до Головного управління пенсійного фонду України в Одеській області довідку №ЮО108979 від 02.04.2018 року про розмір грошового забезпечення позивача для перерахунку пенсії, в якій, зокрема, зазначив, що за посадою старший слідчий відділу військової прокуратури Південного регіону (заступник командира роти з озброєння) посадовий оклад становить 4230,00 грн. (т.1 а.с.26).
24.04.2018 року Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснило перерахунок пенсії позивача, з урахуванням, зокрема, посадового окладу у розмірі 4230,00 грн. (т.1 а.с.18).
Згідно із відповіддю військової прокуратури Південного регіону України від 06.04.2020 року №1145вих20, позивача поінформовано, що посадові оклади працівників прокуратури встановлюються згідно із постановою Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 року №505 «Про упорядкування структури та умов праці працівників прокуратури» (з подальшими змінами). У вказаній відповіді також зазначено, що посада старшого слідчого військової прокуратури регіону не передбачена і наразі відсутня у штатному розписі Військової прокуратури Південного регіону України, та позивачу запропоновано звернутись із зазначеного питання до Офісу Генерального прокурора або МО України (т.1 а.с.32-33).
Вважаючи протиправними дії відповідачів щодо не врахування при перерахунку пенсії позивача посадового окладу старшого слідчого військової прокуратури, який встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 року №505, позивач звернувся з даною позовною заявою до суду.
V. Джерела права та висновки суду
Згідно зі статтею 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставив, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року № 2262-XII (далі - Закон №2262-XII), визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.
Даний Закон має на меті реалізацію особами, які мають право на пенсію за цим Законом, свого конституційного права на державне пенсійне забезпечення у випадках, передбачених Конституцією України та цим Законом, і спрямований на встановлення єдності умов та норм пенсійного забезпечення зазначеної категорії громадян України.
У відповідності до частини 3 статті 43 Закону № 2262-XII, пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Згідно із ст.43 Закону № 2262-XII, у разі, якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.
Відповідно до частини 1 статті 63 Закону № 2262-XII, перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону проводиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Частиною 4 статті 63 Закону № 2262-XII передбачено, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Отже, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення особи, яка одержує пенсію на умовах Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", проведена на підставі рішення суб`єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення.
Постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13.02.2008 року затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Порядок №45) (у редакції, чинній на час здійснення перерахунку пенсії позивача 24.04.2018 року).
Згідно з пунктом 1 Порядку №45, проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Порядок № 45), пенсії, призначені відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон), у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до пункту 2 Порядку №45, Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін`юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв`язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС (далі - державні органи).
Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
Абзацом 1 пункту 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України № 3-1 від 30.01.2007 року, передбачено, що про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону, уповноважені структурні підрозділи зобов`язані у п`ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв`язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії.
Відповідно до пункту 3 Порядку № 45, на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Отже, інформацію до територіальних органів Пенсійного фонду України щодо конкретних розмірів складу грошового забезпечення, з якого повинно бути перерахована пенсія, та відповідну довідку повинен у даному випадку надавати той орган, з якого позивача було звільнено (після відповідного реагування Пенсійним фондом України на повідомлення про наявність підстав для перерахунку пенсії особам із числа колишніх працівників), якщо інше не передбачено цим Порядком.
Разом з цим, пункту 3 Порядку № 45 передбачає, що особам, що відряджалися для виконання службових обов`язків до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств та були звільнені із служби у зв`язку з виходом на пенсію безпосередньо з посад, на яких вони перебували, перерахунок пенсій проводиться на підставі довідок про розмір грошового забезпечення, виданих зазначеними органами, установами, організаціями і підприємствами.
При цьому, зазначені довідки надсилаються до державних органів, у яких особи проходили службу до відрядження, а їх уповноважені органи подають довідки у п`ятиденний строк головним управлінням Пенсійного фонду України.
Суд встановив, що на підставі наказу заступника Міністра оборони України №23 від 19.09.2006 року, підполковника юстиції ОСОБА_1 , звільнено у запас за підпунктом «Б» пункту 67 Положення про проходження військової служби особами офіцерського складу, прапорщиками (мічманами) Збройних сил України (за станом здоров`я) з посади старшого слідчого військової прокуратури Південного регіону України з календарною вислугою років - 25 років 01 місяць (т.1 а.с.19) та призначено з 15.10.2006 року пенсію на підставі Закону України №2262-ХІІ від 09.04.1992 року за вислугою років у розмірі 65 відсотків грошового забезпечення, з урахуванням посадового окладу за посадою старшого слідчого слідчого відділу військової прокуратури Південного регіону України(т.1 а.с.11).
У разі ліквідації таких органів, установ, організацій чи підприємств довідки видаються правонаступниками, а у разі їх відсутності або перейменування (відсутності) посад - у порядку, встановленому Мінсоцполітики.
При цьому, суд зазначає, що обчислення розміру посадового окладу за посадою старшого слідчого слідчого відділу військової прокуратури Південного регіону України здійснено у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року № 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів».
В подальшому, у зв`язку із внесенням змін до вказаної постанови Кабінету Міністрів України, позивачу здійснювався перерахунок розміру його пенсії (т.1 а.с.10).
Суд також з`ясував, що 08.10.2012 року Одеський обласний військовий комісаріат, на підставі постанови Кабінету Міністрів України №505 від 31.05.2012 року підготував та направив до органів Пенсійного фонду України довідку №ЮО-108979, в якій зазначив, зокрема, посадовий оклад позивача за посадою старший слідчий відділу військової прокуратури Південного регіону України у розмірі 1597,00 грн. (т.1 а.с.21).
01.11.2012 року Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області перерахувало позивачу пенсію на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 року №505 «Про упорядкування структури та умов праці працівників прокуратури», з урахуванням, зокрема, посадового окладу у розмірі 1597 грн. (т.1 а.с.14).
При цьому, відповідно до матеріалів справи, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області здійснювався перерахунок пенсії позивача на підставі довідок Генеральної прокуратури України (№18-1801зп від 29.12.2016 року, №18-1382зп від 19.10.2016 року (т.1 а.с.23-24; 15-17), з урахуванням посадового окладу за посадою старший слідчий відділу військової прокуратури Південного регіону України.
Отже, здійснення перерахунку пенсії позивача у період з 01.11.2012 року до 01.01.2018 року здійснювалось з урахуванням посадового окладу старшого слідчого, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 року №505 «Про упорядкування структури та умов праці працівників прокуратури», з урахуванням відповідних змін до неї.
Постановами Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2015 року № 763, від 09 грудня 2015 року № 1013, від 30 серпня 2017 року № 657 внесені відповідні зміни до постанови Кабінету Міністрів України №505 від 31.05.2012 року «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури».
Суд встановив, що постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №657, яка набула чинності з 06 вересня 2017 року, затверджено зміни до Схеми посадових окладів працівників місцевих прокуратур, військових прокуратур гарнізонів та прирівняних до них прокуратур, де визначено місячний посадовий оклад старшого слідчого військової прокуратури у розмірі 5730,00 грн.
Отже, зважаючи на положення абзацу 9 пункту 3 Порядку № 45, перерахунок пенсії ОСОБА_1 має проводитись на підставі довідки про розмір грошового забезпечення, виданої установою, до якої ОСОБА_1 відряджено, та з урахуванням посади, з якої його звільнено із служби у зв`язку з виходом на пенсію, а саме - старшого слідчого військової прокуратури Південного регіону України.
За таких підстав, Одеський обласний військовий комісаріат мав надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області довідку про розмір грошового забезпечення позивача саме з урахуванням посадового окладу старшого слідчого військової прокуратури Південного регіону, з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 року №505 «Про упорядкування структури та умов праці працівників прокуратури», з урахуванням відповідних змін до неї, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №657 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури».
Разом з цим, суд зазначає, що здійснення перерахунку відноситься до повноважень саме Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області.
Суд вважає за необхідне також зауважити, що згідно із спільною директивою Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України від 28.11.2018 року № 332/1/18дск та директиви командувача військ оперативного командування «Південь» від 01.12.2018 року № 17дск у 2018 та 2019 роках були проведені заходи щодо переформування Одеського обласного військового комісаріату (код ЄДРПОУ 08402040) в Одеський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки.
З урахуванням зазначеного, суд робить висновок, що Одеський обласний військовий комісаріат переформовано в Одеський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, а тому, всі повноваження, якими був наділений Одеський обласний військовий комісаріат на даний час виконує Одеський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки.
З огляду на вищевикладене, суд вважає Одеський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки є належним відповідачем у справі у частині вимог позивача щодо визнання протиправними дій Одеського обласного військового комісаріату.
Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги про визнання протиправними дій Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, код 08402040, щодо перерахунку пенсії ОСОБА_1 , код 234 002 , на підставі постанови КМУ № 103 від 21 лютого 2018 року «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», без урахування вимог постанови КМУ від 31 травня 2012 р. №505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури» належать до задоволення шляхом визнання протиправними дій Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки щодо складання та направлення до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області довідки №ЮО108979 від 02.04.2018 року про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії виходячи з розміру посадового окладу заступник командира роти з озброєння, без урахування вимог постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2012 року №505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури», із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №657 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури», щодо посадового окладу старшого слідчого військової прокуратури.
Суд зауважує, що відповідно до положень п.3 Порядку №45 (у редакції, чинній на час вирішення справи), особам, що відряджалися для виконання службових обов`язків до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств та були звільнені із служби у зв`язку з виходом на пенсію безпосередньо з посад, на яких вони перебували, перерахунок пенсій провадиться на підставі довідок про розмір грошового забезпечення, виданих державними органами, згідно з наказами яких особи відряджалися для виконання службових обов`язків.
У разі ліквідації зазначених державних органів довідки видаються правонаступниками таких органів, а в разі їх відсутності - державними органами, визначеними відповідними актами Кабінету Міністрів України.
Відповідно до положень п.5 Порядку №45, особам, що відряджалися для виконання службових обов`язків до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств та були звільнені із служби у зв`язку з виходом на пенсію безпосередньо із займаних посад у зазначених органах, установах, до яких вони були відряджені, грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за аналогічними або відповідними посадами в органі, з якого вони були відряджені. За бажанням особи грошове забезпечення враховується за посадою, яку особа займала до відрядження для виконання службових обов`язків до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств.
При цьому, за приписами п.6 Порядку №45, відповідною вважається посада, яка за класифікаційними характеристиками, зокрема назвою, розміром посадового окладу, функціональністю та організаційним рівнем підрозділу у структурі органу (організації, установи, військової частини тощо) прирівнюється до посади, з якої особа була звільнена.
Відповідно до ч.2 ст.9 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
За таких підстав, з метою ефективного захисту прав позивача, суд дійшов висновку про необхідність виходу за межі позовних вимог та зобов`язати Одеський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , з урахуванням посадового окладу старшого слідчого військової прокуратури, станом на 01.03.2018 року для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2018 року, з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2012 р. №505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури», із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №657 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури».
Водночас, позовна вимога про зобов`язання відповідачів при перерахунку пенсії витребувати та врахувати довідку про розмір посадового окладу, як і при призначенні пенсії, з Генеральної прокуратури України не підлягає задоволенню, з огляду на зобов`язання судом Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки підготувати та надати довідку про грошове забезпечення позивача станом на 01.03.2018 року, з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2012 р. №505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури», із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №657 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури», що, на думку суду, є достатнім та ефективним способом захисту прав позивача.
Вирішуючи позовні вимоги про визнання протиправними дій Головного Управління пенсійного фонду України в Одеській області щодо перерахунку пенсії ОСОБА_1 на підставі постанови КМУ № 103 від 21 лютого 2018 року «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», без урахування вимог постанови КМУ від 31 травня 2012 р. №505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури», суд зазначає наступне.
Так, уповноважені органи Пенсійного фонду України з 01.01.2007 року здійснюють функції щодо призначення (перерахування) та виплати пенсій військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу, які мають право на пенсійне забезпечення на умовах Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб".
Згідно з Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 року № 3-1, документи для призначення та проведення перерахунку пенсій подаються до органів Пенсійного фонду України уповноваженими структурними підрозділами міністерств та інших державних органів.
Тобто, Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області призначає/перераховує пенсії лише на підставі документів, які надходять від уповноважених органів, оскільки розрахунок вислуги років та визначення розміру грошового забезпечення військовослужбовців чи окремих його складових для обчислення/перерахунку пенсії до компетенції органів Пенсійного фонду не належить, а первинні документи, які містять відомості щодо розміру грошового забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб наявні лише у органів, де проходили службу особи.
За таких обставин, Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснювало свої прямі функціональні обов`язки при здійсненні перерахунку пенсії позивача на підставі отриманої від Одеського обласного військового комісаріату довідки від 02.04.2018 року №ЮО108979.
З урахуванням зазначеного, суд робить висновок, що позовна вимога про визнання протиправними дій Головного Управління пенсійного фонду України в Одеській області, код ЄДРПОУ 20987385, щодо перерахунку пенсії ОСОБА_1 , код. 234 002, на підставі постанови КМУ № 103 від 21 лютого 2018 року «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», без урахування вимог постанови КМУ від 31 травня 2012 р. №505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури» не належить до задоволення.
Щодо зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області при перерахунку ОСОБА_1 враховувати розмір посадового окладу та надбавки для робітників прокуратури, що передбачено постановою КМУ від 31 травня 2012 р. №505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури», та іншими правовими актами України, що регулюють розмір посадового окладу працівників органів прокуратури, суд вважає в цій частині позовні вимоги є передчасними, враховуючи те, що суд зобов`язав Одеський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області довідку про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.03.2018 року для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2018 року, з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2012 р. №505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури», із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №657 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури».
Таким чином, позовна вимога про зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, код ЄДРПОУ 20987385, при перерахунку ОСОБА_1 , код 234 002, пенсії враховувати розмір посадового окладу та надбавки для робітників прокуратури, що передбачено постановою КМУ від 31 травня 2012 р. №505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури», та іншими правовими актами України, що регулюють розмір посадового окладу працівників органів прокуратури, не належить до задоволення.
Згідно з ч. 2 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); добросовісно; розсудливо.
Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
Враховуючи викладене вище, суд робить висновок, що позовні вимоги належать до задоволення частково.
VI. Розподіл судових витрат
Відповідно до ч. 3 ст. 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.
У процесі розгляду справи не встановлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 77, 78, 90, 139, 141, 245, 255, 293, 295 КАС України, суд -,
ВИРІШИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити частково.
2. Визнати протиправними дії Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки щодо складання та направлення до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області довідки №ЮО108979 від 02.04.2018 року про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії виходячи з розміру посадового окладу заступник командира роти з озброєння, без урахування вимог постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2012 року №505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури», із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №657 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури», щодо посадового окладу старшого слідчого військової прокуратури.
2. Зобов`язати Одеський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , з урахуванням посадового окладу старшого слідчого військової прокуратури, станом на 01.03.2018 року для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2018 року, з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2012 р. №505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури», із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №657 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури», з урахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні.
3. У решті позовних вимог відмовити.
4. Стягнути з Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 1681 (одна тисяча шістсот вісімдесят одна),60 грн.
Рішення може бути оскаржено до П`ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга подається учасниками справи відповідно до п. 15.5 ч.І розділу VII "Перехідні положення" КАС України через Одеський окружний адміністративний суд до П`ятого апеляційного адміністративного суду.
Позивач: ОСОБА_1 , адреса: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 .
Відповідач: Одеський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, місцезнаходження: 65044, м. Одеса, вул. Пироговська, 6, код ЄДРПОУ 08402040.
Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області, місцезнаходження: 65107, м. Одеса, вул. Канатна, 83, код ЄДРПОУ: 20987385.
Суддя Бойко О.Я.
.