
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 листопада 2020 р. Справа№200/512/20-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Кониченка Олега Миколайовича при секретарі судового засідання Купріян В.Ю. розглянувши адміністративну справу за позовом
Акціонерного товариства "ДТЕК Донецькі електромережі"
до Головного управління Державної податкової служби у Донецькій області
про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Акціонерне товариство "ДТЕК "Донецькі електромережі" (код ЄДРПОУ: 00131268, місцезнаходження: 84302, Донецька область, м. Краматорськ, вул. Комерційна, буд. 8), звернувся до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Головного управління ДФС у Донецькій області (код ЄДРПОУ 39406028, 87526, Донецька область, м. Маріуполь, вул. 130-ї Таганрозької дивізії, буд. 114), в якому просив суд: визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 12 грудня 2017 року № 001734908; визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 12 грудня 2017 року № 0010744908.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що він не погоджується із висновками перевірки, фактами і даними, викладеними в Акті перевірки, а отже і з винесеними податковими повідомленнями - рішеннями відносно сплати земельного податку з огляду на наступне.
Позивач звертає увагу суду що ним своєчасно подано щорічні декларації по земельних ділянках з розбивкою суми податку. Це підтверджене квитанціями № 2 до кожної декларації долученими до матеріалів справи. Сплата земельного податку по деклараціях здійснена ним своєчасно, що підтверджується платіжними дорученнями, копії яких долучені до матеріалів справи, судовою практикою за участю позивача.
Ухвалою від 16 січня 2020 року суд залишив позовну заяву без руху.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 31січня 2020 року в особі головуючого судді Волгіна Н.П. прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі № 200/512/20-а за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
24 лютого 2020 року від відповідача через канцелярію суду засобами електронного зв`язку надійшов відзив, відповідно до якого останній просив суд відмовити у задоволені позову з підстав викладених у відзиві.
Ухвалою від 24 лютого 2020 року суд, в особі головуючого судді Волгіной Н.П. ухвалив:
1) Клопотання Головного управління ДПС у Донецькій області про заміну відповідача у справі та про розгляд справи в порядку загального позовного провадження - задовольнити.
2) Замінити відповідача в адміністративній справі за позовом Акціонерного товариства "ДТЕК Донецькі електромережі" до Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, а саме: замінити Головне управління ДФС у Донецькій області (код ЄДРПОУ - 39406028, місцезнаходження: 87526, вул. 130-ї Таганрозької дивізії, буд 114, м. Маріуполь, Донецька область) на Головне управління ДПС у Донецькій області (код ЄДРПОУ - 43142826, місцезнаходження: 87515, вул. Ітілійська, буд. 59, м. Маріуполь, Донецька область).
3) Позовну заяву Акціонерного товариства "ДТЕК Донецькі електромережі" до Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області, про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень - розглядати за правилами загального позовного провадження. Підготовче засідання було призначено на 19 березня 2020 року.
Ухвалою від 19 березня 2020 року клопотання позивача та відповідача про відкладення підготовчого засідання було задоволено, підготовче засідання у справі було відкладено на 15 квітня 2020 року.
Ухвалою від 15 квітня 2020 року суд продовжив строк підготовчого провадження у справі за позовом Акціонерного товариства ДТЕК "Донецькі електромережі" до Головного управління ДПС у Донецькій області, про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, клопотання представника відповідача про відкладення підготовчого засідання задовольнив та відклав підготовче засідання у справі на 13 травня 2020 року.
Ухвалою від 13 травня 2020 року суд клопотання представників сторін про відкладення підготовчого засідання задовольнив та відклав підготовче засідання у справі до 10 червня 2020 року.
Ухвалою від 10 червня 2020 року суд продовжити строк підготовчого провадження у справі, клопотання представника позивача про відкладення підготовчого засідання задовольнив та відклав підготовче засідання у справі до 25 червня 2020 року.
Довідкою від 25 червня 2020 року розгляд справи відкладено у зв`язку із хворобою судді.
Розпорядженням керівника апарату суду від 22.07.2020 року у зв`язку у хворобою судді Волгіної Н.П. призначено повторний розподіл справи.
У відповідності до Витягу з протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 22.07.2020 року у зв`язку з хворобою судді Волгіної Н.П. системою визначений новий склад суду у особі судді Кониченка О.М.
Ухвалою від 27 липня 2020 року суддею Кониченком О.М. прийнято до розгляду адміністративна справа № 200/512/20-а за АТ "ДТЕК Донецькі електричні мережі" до Головного управління ДПС у Донецькій області про визнання неправомірними та скасування податкових повідомлень-рішень. Справа призначена до розгляду за правилами загального позовного провадження із проведенням підготовчого провадження повторно. Підготовче судове засідання у справі №200/512/20-а було призначено на 04 серпня 2020 року.
Розгляд справи відкладено з 04 серпня 2020 року на 14 вересня 2020 року.
Розгляд справи відкладено з 14 вересня 2020 року на 22 вересня 2020 року.
Розгляд справи відкладено з 22 вересня 2020 року на 28 вересня 2020 року.
Ухвалою від 28 вересня 2020 року продовжив строк підготовчого провадження на тридцять днів з ініціативи суду та призначив підготовче судове засідання на 12 жовтня 2020 року.
Розгляд справи відкладено з 12 жовтня 2020 року на 26 жовтня 2020 року.
Ухвалою від 26 жовтня 2020 року суд закрив підготовче провадження по адміністративній справі № 200/512/20-а позовною заявою Акціонерного товариства "ДТЕК Донецькі електромережі" до Головного управління Державної податкової служби у Донецькій області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень та призначив судове засідання на 09 листопада 2020 року о 14 год. 30 хв.
09 листопада 2020 року від представника позивача до суду надішли додаткові пояснення по справі, крім того, просив суд розглянути справу за наявними матеріалами.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, заслухавши представників сторін, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 72-79 Кодексу адміністративного судочинства України, суд встановив наступне.
Позивач, Акціонерне товариство "ДТЕК Донецькі електромережі" зареєстроване як юридична особа, включене до ЄДРПОУ за номером 00131268, що підтверджується даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, що розміщений на сайті Міністерства юстиції України.
АТ "ДТЕК Донецькі електромережі" є платником орендної плати з юридичних осіб за земельні ділянки, розташовані на території Курахівської міської ради.
Позивачем були самостійно подані до Мар`їнської ОДПІ податкові декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) в електронному вигляді до бази даних ГУ ДФС, а саме:
- звітну за 2016 рік від 17.02.2016, яка отримана ДФС України 18.02.2016 року, що підтверджується квитанцією № 2, в якій самостійно визначило плату за землю з юридичних осіб до сплати в сумі 29385,39 грн., з січня по листопад у сумі 2460, 15 грн. щомісячно; грудень -2460,20 грн.
- уточнену за 2016 рік від 30.12.2016, яка отримана ДФС України 30.12.2016 року, що підтверджується квитанцією № 2, в якій самостійно визначив плату за землю з юридичних осіб до сплати в сумі 16647,07 грн., нараховано до зменшення податкового зобов`язання за 2016 рік у сумі 12874,79 грн. та визначив суму податкових зобов`язань з січня по травень 2016 рору у сумі 2460, 15 грн. щомісячно; червень -574,03 грн., липень - грудень 2016 суми податкових зобов`язань позивачем не змінувались.
- звітну за 2017 рік від 05.02.2017, яка отримана ДФС України 17.02.2017 року, що підтверджується квитанцією № 2, в якій самостійно визначило плату за землю з юридичних осіб до сплати в сумі 62981,29 грн.; з січня по листопад у сумі 5248,44 грн. щомісячно; грудень -5248,45 грн.
Податковим органом на підставі пп. 191.1.1 п.191.1 ст. 191, пп. 20.1.4 п.20.1 ст.20 та п. 75.1 ст. 75, ст. 76 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (зі змінами та доповненнями) проведена камеральна перевірка своєчасності сплати узгодженого податкового зобов`язання з земельного податку з юридичних осіб за 2016 рік по податковій декларації плати за землю №9019954513 від18.02.2016 року за 2016 рік, та по податковій декларації плати за землю № 9022518820 від 17.02.2017 за 2017 рік.
За результатами зазначеної перевірки податковим органом складений акт від від 10.11.2017 р. № 426/05-09-49-08/0011268.
Проведеною перевіркою встановлено, що позивачем порушено терміни сплати самостійно визначеного грошового зобов`язання за 2016 рік та за січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень 2017 року плати за землю з юридичних осіб протягом строків, визначених п.57.1 ст. 57 та п.287.3 ст.287 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VІ зі змінами і доповненнями.
За результатами перевірки Головним управлінням ДФС у Донецькій області прийняті два податкові повідомлення-рішення від 12.12.2017 року:
- № 001734908, якими до платника податків застосовано штрафні санкції за порушення строків сплати земельного податку у загальному розмірі 4428,28 грн.,
- № 0010744908, якими до платника податків застосовано штрафні санкції за порушення строків сплати земельного податку у загальному розмірі 777,12 грн.
Підпунктом 16.1.4 статті 16 Податкового кодексу України (далі - ПК України) визначено, що платник податків зобов`язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до підпункту 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 ПК України грошове зобов`язання платника податків - це сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов`язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв`язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Згідно з вимогами підпункту 14.1.175 цієї статті податковий борг - це сума грошового зобов`язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов`язання.
За приписами пункту 38.1 статті 38 ПК України виконанням податкового обов`язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов`язань у встановлений податковим законодавством строк.
Пунктом 57.1 статті 57 ПК України визначено, що платник податків зобов`язаний самостійно сплатити суму податкового зобов`язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до пункту 286.2 статті 286 ПК України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов`язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Нормою пункту 287.3 статті 287 ПК України передбачено, що податкове зобов`язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Указом Президента України № 405/2014 від 14 квітня 2014 року введено в дію рішення РНБО України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо боротьби з терористичною загрозою і збереження територіальної цілісності України" та розпочато проведення Антитерористичної операції (далі - АТО) на території Донецької і Луганської областей.
З метою забезпечення підтримки суб`єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції, та осіб, які проживають у зоні проведення антитерористичної операції або переселилися з неї під час її проведення, 2 вересня 2014 року прийнято Закон України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" № 1669-VII (далі - Закон № 1669-VII).
Відповідно до статті 1 Закону № 1669-VII період проведення антитерористичної операції це час між датою набрання чинності Указом Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року № 405/2014 та датою набрання чинності Указом Президента України про завершення проведення антитерористичної операції або військових дій на території України.
Виходячи з наведених приписів, датою початку періоду проведення антитерористичної операції є 14 квітня 2014 року.
У відповідності до ст.6 Закон № 1669-VII «Звільнення від сплати за користування земельними ділянками державної та комунальної власності», в редакції, яка діяла на час виникнення спірних правовідносин було встановлено: наступне « Під час проведення антитерористичної операції звільнити суб`єктів господарювання, які здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції, від сплати за користування земельними ділянками державної та комунальної власності».
Разом з тим, суд звертає увагу, що Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" щодо безперешкодної діяльності органів місцевого самоврядування" від 17 травня 2016 року внесено зміни до Закону № 1669-VII, які набрали чинності 8 червня 2016 року.
На підставі цих змін положення Закону № 1669-VII викладені в наступній редакції: статтею 6 Заокну №1669 передбачено звільнити суб`єктів господарювання від плати за користування земельними ділянками державної та комунальної власності в населених пунктах згідно з переліками, передбаченими частиною четвертою статті 4 цього Закону; статтею 7 Закону №1669 передбачено скасувати орендну плату за користування державним та комунальним майном і концесійний платіж за право на створення (будівництво) та/або управління (експлуатацію) державним та комунальним майном суб`єктам господарювання, розташованим у населених пунктах згідно з переліками, передбаченими частиною четвертою статті 4 цього Закону; частина 4 статті 4 Закону №1669 передбачає, що перелік населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та перелік населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, затверджуються Кабінетом Міністрів України, який забезпечує своєчасну їх актуалізацію.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 року № 1053-р "Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція", до переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція включено м. курахове Донецької області.
Дію вказаного розпорядження зупинено розпорядженням Кабінету Міністрів України №1079-р від 05.11.2014 року.
Вказані розпорядження втратили чинність згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 02 грудня 2015 року № 1275-р "Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, та визнання такими, що втратили чинність, деяких розпоряджень Кабінету Міністрів України". Вказаним розпорядженням до переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція включені м. Краматорськ, м. Курахове Донецької області.
Тобто, у періоді в якому нараховувались штрафні санкції, правомірність нарахування яких є предметом зазначеного спору та нарахована пеня у інтегрованій картці (не є предметом цього спору), позивач знаходився на території населених пунктів ( м. Краматорськ, м. Курахове), визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції", де проводилася антитерористична операція.
Отже, пільга щодо звільнення від сплати орендної плати за користування земельними ділянками, зокрема, на території Курахівської міської ради Донецької області, розповсюджується на позивача на підставі норми Закону № 1669-VII в період з 14 квітня 2014 року по 08 червня 2016 року. Тому, нарахування штрафних санкцій за несвоєчасну сплату за користування земельними ділянками в цей період є протиправним. Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 5 червня 2018 року в справі № 805/5110/16-а.
Крім того, суд зазначає, що позивач добросовісно сплачував самостійно визначені грошові зобов`язання з земельного податку/орендної плати з юридичних осіб відповідно до податкових декларацій за 2016-2017 роки, про що свідчать платіжні доручення за період з липня 2016 року по січень 2018 року, наявні в матеріалах справи.
Як вбачається з матеріалів справи, підставою для застосування до позивача штрафних санкцій є подання позивачем уточнюючого розрахунку за 2016 рік, яким зменшені податкові зобов`язання.
Судом встановлено, що позивач реалізував право на подання уточнюючого розрахунку відповідно до положень статті 50 Податкового кодексу України, надавши до відповідача уточнюючу податкову декларацію з земельного податку та орендної плати з юридичних осіб за 2016 рік від 31.12.2016 року, в якій у рядку 6-12 нараховане до зменшення податкове зобов`язання у сумі 12874,79 грн., а саме: січень 2016 року- 2406,15 грн. лютий 2016 року -2406,15 грн., березень 2016 року - 2406,15 грн., квітень 2016 року - 2406,15 грн., травень 2016 року - 2406,15 грн., червень 2016 року - 574,03 грн. Надана уточнююча податкова декларація з земельного податку та орендної плати з юридичних осіб за 2016 рік прийнята ДФС України, що підтверджено квитанціями №2.
Крім того, суд зазначає, що позивач добросовісно сплачував самостійно визначені грошові зобов`язання з земельного податку та орендної плати відповідно до податкових декларацій за 2016-2017 роки, про що свідчать платіжні доручення, долучені до матеріалів справи, а також данні зворотнього боку інтегрованої картки з земельного податку з юридичних осіб за 2016-2017 роки.
У відповідності до декларації від 17.02.2016 року нараховано до сплати на 2016 рік, усього 29521,85 грн., з щомісячним платежем 2460,15 грн.
Позивач кожен місяць сплачує за попередній, тобто сплата за 2016 р. відбувалась з лютого 2016 по січень 2017 років.
Підтверджено платіжними дорученнями сплата 2460,15 грн. а саме: від 27.01.2017, 28.07.2016, 29.08.2016, 29.09.2017, 27.10.2016, 28.11.2016, 22.12.2016, тобто сплачено за липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень 2016 р.
Сплата по декларації № 9022518820
Нараховано на 2017 рік, усього 62 981,29 грн., з щомісячним платежем 5 248,44 грн.
Позивач кожен місяць сплачує за попередній, тобто сплата за 2016 р. відбувалась з лютого 2017 по січень 2018 років.
Сплата 5 248,44 грн. за весь рік підтверджено платіжними дорученнями - 24.02.2017, 28.03.2017, 26.04.2017, 26.05.2017, 29.06.2017, 27.07.2017, 28.08.2017, 27.09.2017, 26.10.2017, 27.11.2017, 26.12.2017, 26.01.2018. Тобто позивачем сплачено повністю всі платежі за 2017 р., що підтверджено платіжними дорученнями і не допущено прострочення сплати задекларованого платежу.
Положеннями статті 109 Податкового кодексу України передбачено, що податковими правопорушеннями є протиправні діяння (дія чи бездіяльність) платників податків, податкових агентів, та/або їх посадових осіб, а також посадових осіб контролюючих органів, що призвели до виконання або неналежного виконання вимог, установлених цим Кодексом та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи. Вчинення платниками податків, їх посадовими особами та посадовими особами контролюючих органів порушень законів з питань оподаткування та порушень вимог, встановлених іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, тягне за собою відповідальність, передбачену цим Кодексом та іншими законами України.
За змістом підпункту 14.1.265 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України штрафна санкція (фінансова санкція, штраф) - плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з платника податків у зв`язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Згідно з пунктом 126.1 статті 126 Податкового кодексу України у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов`язання (крім випадків, передбачених пунктом 126.2 цієї статті) протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов`язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов`язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.
Специфіка штрафної санкції, передбаченої вищезазначеним підпунктом, полягає в тому, що вона нараховується контролюючим органом на сплачену узгоджену суму грошового зобов`язання залежно від кількості днів затримки.
Таким чином, при поданні уточнюючого розрахунку відсутній об`єкт застосування штрафних (фінансових) санкцій, передбачених пунктом 126.1 статті 126 Податкового кодексу України, оскільки подання уточнюючого розрахунку не є сплатою узгоджених сум податкового зобов`язання.
Помилкове не врахування податковим органом уточнюючої податкової декларації за 2016 рік потягло невірне застосування як за 2016 рік, і як слід за 2017 рік штрафних санкцій.
Щодо твердження відповідача про погашення грошових зобов`язань позивача уточнюючою податковою декларацією з плати за землю, якими позивач зменшив грошові зобов`язання, у зв`язку з чим контролюючим органом нараховано пеню, що відображено у інегрованій картці, суд зазначає наступне.
Статтею 87 ПК України передбачені джерела сплати грошових зобов`язань або погашення податкового боргу. Положення даної статті не передбачають такого джерела погашення податкового боргу, як зменшення його суми внаслідок виправлення помилки або пільги шляхом надання уточнюючого розрахунку до податкової декларації. Припинення податкового обов`язку шляхом подання уточнюючого розрахунку відповідає пункту 37.3.4 статті 37 ПК України, а тому не є тотожнім погашенню податкового боргу. Таким чином, зменшення податкових зобов`язань шляхом подання уточнюючого розрахунку не є погашенням податкового боргу, що свідчить про відсутність податкового правопорушення.
Аналогічна позиція викладена у постанові Верховного Суду від 14.11.2018 року у справі №803/155/17 (адміністративне провадження №К/9901/48098/18), висновок якого суд враховує при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин (частина 5 статті 242 КАС України).
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що відповідач не довів правомірність спірних податкових повідомлень-рішень в порядку частини 2 статті 77 КАС України, внаслідок чого позовні вимоги позивача підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до частини 1 статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. Судовий збір позивачем був сплачений відповідно до платіжного доручення № 1015587 від 23.01.2020 року у сумі 2102,00 грн.
Керуючись Конституцією України, Кодексом адміністративного судочинства України, Податковим кодексом України, Законом України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції", суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги Акціонерного товариства "ДТЕК "Донецькі електромережі" до Головного управління ДПС у Донецькій області про визнання протиправними та скасування: податкового повідомлення-рішення від 12 грудня 2017 року № 001734908 податкового повідомлення-рішення від 12 грудня 2017 року № 0010744908 - задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 12 грудня 2017 року № 001734908, яким визначено суму штрафу за затримку сплати земельного податку у сумі 4428,28 грн.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 12 грудня 2017 року № 0010744908, яким визначено суму штрафу за затримку сплати земельного податку у сумі 777,12 грн.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Донецькій області (код ЄДРПОУ - 43142826, місцезнаходження: 87515, вул. Ітілійська, буд. 59, м. Маріуполь, Донецька область) на користь Акціонерного товариства "ДТЕК "Донецькі електромережі" (код ЄДРПОУ: 00131268, місцезнаходження: 84302, Донецька область, м. Краматорськ, вул. Комерційна, буд. 8) судовий збір у розмірі 2102,00 грн. (дві тисячі сто дві гривні 00 копійок).
Вступна та резолютивна частини рішення складені та підписані у нарадчій кімнаті 09 листопада 2020 року.
Повний текст рішення складено та підписано 19 листопада 2020 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до п.п. 15-5 п. 15 розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
Суддя О.М. Кониченко