Рішення № 93006797, 06.11.2020, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.11.2020
Номер справи
200/6333/20-а
Номер документу
93006797
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 листопада 2020 р. Справа№200/6333/20-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Давиденко Т.В.

розглянувши в порядку письмового провадження адміністративний позов

ОСОБА_1

до відповідача Головного управління Державної служби України з надзвичайних

ситуацій у Донецькій області

про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Донецькій області про визнання протиправними дій щодо не включення до стажу роботи, який дає право на призначення пенсії за вислугу років періоду служби з 10.07.1997 року по 14.07.1999 року та щодо відмови внести зміни трудову книжку щодо внесення запису про період роботи у ПДПЧ-76 ОДНО-12 УДПО УМВС України в Донецькій області на посаді пожежного з 10.07.1997 року по 14.07.1999 року, зобов`язання внести в трудову книжку період роботи пожежним у ПДПЧ-76 ОДПО-12 УДПО УМВС України в Донецькій області за період з 10.07.1997 року по 14.07.1999 року, зарахувавши вказаний період до вислуги років; внести зміни до параграфу 5 Наказу від 05.03.2020 року № 58 о/с "Про звільнення, призначення осіб начальницького складу, закінчення соціальної відпустки, звільнення із служби, переведення працівника, укладення контрактів, встановлення вислуги років, встановлення стажу роботи" в частині зміни вислуги років на день звільнення з 22 роки 06 місяців 11 днів на 24 роки 06 місяців 17 днів; додатково зарахувати до його вислуги років на пільгових умовах часу участі в антитерористичній операції з розрахунку 1 місяць за 3 місяці - 05 років 07 місяців 00 днів; здійснити підготовку та подання необхідних документів до територіальних органів Пенсійного фонду України з метою оформлення, призначення та виплати пенсійного забезпечення відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Доводи позовної заяви обґрунтовує тим, що, відповідач, як вважає позивач, не включивши до стажу роботи період служби з 10.07.1997 року по 14.07.1999 року, діяв з перевищенням повноважень та не у спосіб, визначений чинним законодавством.

Зазначає, що фактично з 10.07.1997 року місце роботи та посаду пожежного позивач не змінював та до моменту звільнення виконував однакові посадові обов`язки.

Враховуючи викладене, просить задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

У відзиві на адміністративний позов відповідач вказав на його безпідставність та зазначив, що на теперешній час вся первинна документація, у тому числі архівні документи знаходяться на непідконтрольній українській владі території, тому у разі підтвердження періоду роботи та внесення запису до трудової книжки, зазначений період роботи може бути зараховано до загального страхового стажу, а не до календарної вислуги років.

Вказує, що позивач помилково наполягає на зарахування до своєї вислуги років на пільгових умовах часу участі в антитерористичній операції із розрахунку: 1 місяць за 3 місяці - 05 років 07 місяців 00 днів, оскільки категорія осіб як особи рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, яким могла зараховуватися вислуга років на пільгових умовах, нормами чинного законодавства не закріплена.

Враховуючи наведене, просить у задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі.

Позивач у судове засідання не з`явився, про дату та місце розгляду справи повідомлений належним чином, надав заяву про розгляд справи без його участі.

Представник відповідача у судове засідання не з`явився, про дату та місце розгляду справи повідомлений належним чином, надав відзив, заяву про розгляд за його участю не надав.

Відповідно до ч. 9 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Згідно ч. 4 ст. 243 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.

Відповідно до ч.5 ст. 250 Кодексу адміністративного судочинства України датою ухвалення судового рішення є дата його проголошення (незалежно від того, яке рішення проголошено - повне чи скорочене). Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Враховуючи наведене, суд розглядає позовну заяву в порядку письмового провадження на підставі наявних у ній доказів.

Дослідивши матеріали справи, доводи позовної заяви, відзиву, суд з`ясував наступні обставини справи.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_2 (а.с. 6-10).

22.01.2020 року ОСОБА_1 звернувся до 8-го Державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України в Донецькій області з заявою щодо внесення змін в трудову книжку, а саме: включити період моєї служби на посаді пожежного в ПДПЧ -76 ЗДПО-12 м. Артемівськ Донецької області з 10.07.1997 року по 14.07.1999 року, а також зарахувати вказаний період в вислугу років при обрахуванні пенсії (а.с.13).

Листом 8-го Державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України в Донецькій області від 19.02.2020 року № 08/06/501 ОСОБА_1 повідомлений про відмову у задоволенні заяви та надана копія виписки з наказу від 10 липня 1997 року № 39л/с.

У вказаному листі зазначено, що оригінал вказаного наказу залишився в м. Донецьку та оскільки прийняття на посаду у 1997 році відбулося за наказом начальника обласного управління, то і звільнення мало би бути в такому самому порядку за наказом начальника обласного управління. В архіві ДПРЗ-8 відсутні будь-які документи щодо звільнення із зазначеної посади у 1999 році (із посиланням на статтю КзпП України, на підставі якої відбулось звільнення, точної дати звільнення з вказівкою на номер наказу управління або самого наказу тощо) (а.с.14-15).

25.02.2020 року ОСОБА_1 звернувся до Головного управління ДСНС України у Донецькій області з заявою, в якій просив внести зміни в мою трудову книжку, а саме: врахувати період моєї служби на посаді пожежного в ПДПЧ -76 ЗДПО-12 м. Артемівськ Донецької області з 10.07.1997 року по 14.07.1999 року, а також зарахувати вказаний період в вислугу років при обрахуванні пенсії (а.с.16).

Листом Головного управління ДСНС України у Донецькій області від 17.03.2020 року № 50/12/С-29 ОСОБА_1 повідомлений, що у розпорядженні 8 державного пожежно-рятувального загону, де ОСОБА_1 проходив службу, є в наявності наступні документи: оригінал витягу з наказу про призначення мене на посаду пожежного76 підпорядкованої державної пожежної частини 12 загону державної пожежної охорони Управління державної пожежної охорони Управління Міністерства внутрішнії справ України у Донецькій області (ПДПЧ-76 ЗДПО-12 УДПО УМВС України в Донецькій області); оригінал наказу про призначення мене на посаду пожежного ПДПЧ-76 ЗДПО-12 УДПО УМВС України в Донецькій області з присвоєнням спеціального звання "молодший сержант внутрішньої служби". В архівних документах ДПРЗ - 8 відсутні документи щодо звільнення з посади пожежного (за вільним наймом) у 1999 році, на теперішній час вся первинна документація, у тому числі архівні документи, зокрема, накази Управління державної пожежної охорони Управління Міністерства внутрішніх справ України у Донецькій області, а також його правонаступника - Головного управління залишилася на тимчасово непідконтрольній території за адресою : АДРЕСА_2 , та запропоновано вирішити питання щодо внесення змін до трудової книжки за період з 10.07.1997 по 14.07.1999 році в судовому порядку (а.с. 17-18).

Наказом начальника УДПО УМВС України в Донецькій області полковника в/с А.П.Чернецького від 31.07.1999 року №51 о/с ОСОБА_1 з 15 липня 1999 року призначений пожежним ПДПЧ - 76 ЗДПО №12 УДПО УМВС України в Донецькій області з присвоєнням спеціального звання "молодший сержант внутрішньої служби" (а.с.26-27).

Згідно розрахункової картки вбачається, що ОСОБА_1 прибув до ПДПЧ -76 з Управління міськгазу м.Часів Яр 10.07.1997 року (а.с.32).

Відповідно до розрахункових листів щодо нарахування мені заробітної плати за період з 1997 по 1999 рік ОСОБА_1 нарахована заробітну плату (а.с.33-34).

Згідно наказу начальника ЗДПО № 12 УДПО УМВС України в Донецькій області майора в/с В.І.Резника від 26.07.1999 року №20о/с "По личному составу", ОСОБА_1 за період роботи 1998-1999 року надається відпустка на 28 календарних днів з 21 липня 1999 року по 17 серпня 1999 року (а.с.28-29).

Відповідно до витягу з наказу від 05.03.2020 року №58 о/с "Про звільнення, призначення осіб начальницького стаду, закінчення соціальної відпустки, звільнення із служби, переведення працівника, укладення конт рактів, встановлення вислуги років, встановлення стажу роботи" молодшого сержанта служби цивільного захисту ОСОБА_1 , пожежного-рятувальника 76 державної пожежно-рятувальної частини 8 державного пожежно- рятувального загону Головного управління ДСНС України в Донецькій області звільнено із служби у запас Збройних сил (з постановлениям на військовий облік) за пунктами 173, 176 підпунктом "2" (за віком). Вислуга років станом на 07 березня 2020 року складає: календарна - 22 роки 06 місяців 11 днів; трудовий стаж - 07 років 00 місяців 04 дні; загальний страховий стаж - 29 років 06 місяців 15 днів; пільгова- 05 років 07 місяців 00 днів (а.с.31).

Між сторонами немає розбіжностей щодо обставин справи, встановлених судом, в позовній заяві позивач просить задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Проаналізувавши встановлені обставини справи та норми законодавства України, яке регулює спірні правовідносини, суд вважає позовну заяву такою, що підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Згідно п. 17 ч. 1 ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України публічна служба - діяльність на державних політичних посадах, у державних колегіальних органах, професійна діяльність суддів, прокурорів, військова служба, альтернативна (невійськова) служба, інша державна служба, патронатна служба в державних органах, служба в органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування.

Відповідно до ст.2 Кодексу цивільного захисту України пожежна охорона - вид діяльності, який полягає у запобіганні виникненню пожеж і захисті життя та здоров`я населення, матеріальних цінностей, навколишнього природного середовища від впливу небезпечних чинників пожежі; професійна аварійно-рятувальна служба - аварійно-рятувальна служба, працівники якої працюють за трудовим договором, а рятувальники, крім того, проходять професійну, спеціальну фізичну, медичну та психологічну підготовку; сили цивільного захисту - аварійно-рятувальні формування, спеціалізовані служби та інші формування цивільного захисту, призначені для проведення аварійно- рятувальних та інших невідкладних робіт з ліквідації надзвичайних ситуацій.

Згідно ч. 1 ст. 22 Кодексу цивільного захисту України до сил цивільного захисту належать:

1) Оперативно-рятувальна служба цивільного захисту;

2) аварійно-рятувальні служби;

3) формування цивільного захисту;

4) спеціалізовані служби цивільного захисту;

5) пожежно-рятувальні підрозділи (частини);

6) добровільні формування цивільного захисту.

Таким чином, позивач у справі перебував на публічній службі в органі цивільного захисту.

Відповідно до пп. «а» ч.1 ст. 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсія за вислугу років призначається особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, іншим особам, зазначеним у пунктах "б"-"д", "ж" статті 1-2 цього Закону (крім осіб, зазначених у частині третій статті 5 цього Закону), незалежно від віку, якщо вони звільнені зі служби: з 1 жовтня 2019 року по 30 вересня 2020 року і на день звільнення мають вислугу 24 календарних роки та 6 місяців і більше.

Згідно пп. «б» ч.1 ст.12 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсія за вислугу років призначається особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, іншим особам, зазначеним у пунктах "б"-"д" статті 1-2 цього Закону, в разі досягнення ними на день звільнення зі служби 45-річного віку, крім осіб, зазначених у частині третій статті 5 цього Закону, за наявності у них страхового стажу 25 років і більше, з яких не менше ніж 12 календарних років і 6 місяців становить військова служба або служба в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України.

Відповідно до пп. «і» ч.1 ст.17 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби і військової служби за контрактом, іншим особам, зазначеним у пунктах "б"-"д" статті 1-2 цього Закону, які мають право на пенсію за цим Законом, до вислуги років для призначення пенсії зараховуються: час перебування на посадах службовців Державної кримінально-виконавчої служби України, у підрозділах професійної (невоєнізованої) пожежної охорони, які в подальшому були переведені в категорію посад, що заміщуються рядовим і начальницьким складом за переліком посад і на умовах, які визначаються центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної політики у сферах виконання кримінальних покарань, цивільного захисту, пожежної і техногенної безпеки.

Згідно до ст.17-1 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» порядок обчислення вислуги років та визначення пільгових умов призначення пенсій особам, які мають право на пенсію за цим Законом, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до 17-2 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» обчислення вислуги років для призначення пенсії здійснюється, як правило, за послужним списком особової справи військовослужбовця, особи, яка має право на пенсію за цим Законом.

Як встановлено судом та підтверджується матеріалами справи, позивач працював у ПДПЧ-76 ОДНО-12 УДПО УМВС України в Донецькій області на посаді пожежного з 10.07.1997 року по 14.07.1999 року.

Згідно з вимогами Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.1993 року № 58 (із змінами), записи в трудовій книжці про прийняття на роботу, переведення або звільнення, а також про нагороди та заохочення, виправлення записів тощо вносяться (виконуються) власником або уповноваженим ним органом після видання наказу (розпорядження) і завіряються печаткою.

Згідно Наказу МНС України від 16.01.2006 року №10 «Про затвердження Інструкції про порядок обчислення стажу служби для виплати відсоткової надбавки за вислугу років особам рядового і начальницького складу, які проходять службу в МНС України» та Наказу МНС України від 09.07.2007 року № 470 «Про затвердження Переліку посад службовців у підрозділах професійної (невоєнізованої) пожежної охорони, які в подальшому були переведені в категорію посад, що заміщуються рядовим і начальницьким складом МНС України, час перебування на яких зараховується до вислуги років для призначення пенсії», час роботи в професійній пожежній охороні підлягає зарахуванню до вислуги років. В перелік таких посад, зокрема, включено посада "пожежний".

Термін "пожежна охорона" трактується як сукупність створених у встановленому порядку органів управління, підрозділів та організацій, призначених для організації профілактики пожеж, їх гасіння та здійснення покладених на них аварійно-рятувальних робіт.

Як встановлено судом, в розпорядженні 8 державного пожежно-рятувального загону, де проходив службу позивач є в наявності оригінал витягу з наказу про призначення його на посаду пожежного (за вільним наймом) 76 підпорядкованої державної пожежної частини 12 загону державної пожежної охорони Управління державної пожежної охорони Управління Міністерства внутрішніх справ України у Донецькій області, оригінал наказу про призначення позивача на посаду пожежного ПДПЧ-76 ЗДПО-12 УДПО УМВС України у Донецькій області з присвоєнням спеціального звання «молодший сержант внутрішньої служби». В архівних документах ДПРЗ-8 відсутні документи щодо звільнення позивача з посади пожежного (за вільним наймом) у 1999 році.

Суд зазначає, що жодним нормативно - правовим документом не передбачено тлумачення формуліровки "за вільним наймом". Працюючи та виконуючи однакову роботу, особи юридично можуть обіймати різні посади, за які служба зараховується до вислуги років.

Оскільки позивач працював на посаді пожежного з 10.07.1997 року по 14.07.1999 року, що підтверджується матеріалами справи, суд вважає позовні вимоги в частині визнання протиправними дій щодо не включення до стажу роботи, який дає право на призначення пенсії за вислугу років періоду служби з 10.07.1997 року по 14.07.1999 року та щодо відмови внести зміни в трудову книжку щодо внесення запису про період роботи у ПДПЧ-76 ОДНО-12 УДПО УМВС України в Донецькій області на посаді пожежного з 10.07.1997 року по 14.07.1999 року такими, що підлягають задоволенню.

В розумінні частини 3 статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України у разі скасування нормативно-правового або індивідуального акта суд може зобов`язати суб`єкта владних повноважень вчинити необхідні дії з метою відновлення прав, свобод чи інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду.

Оскільки відповідачем рішення про відмову внести зміни в трудову книжку позивачу не приймалось, чим порушене право позивача на його оскарження, суд вважає позовні вимоги в частині зобов`язання внести в трудову книжку період роботи пожежним у ПДПЧ-76 ОДПО-12 УДПО УМВС України в Донецькій області за період з 10.07.1997 року по 14.07.1999 року, зарахувавши вказаний період до вислуги років та внести зміни до параграфу 5 Наказу від 05.03.2020 року № 58 о/с "Про звільнення, призначення осіб начальницького складу, закінчення соціальної відпустки, звільнення із служби, переведення працівника, укладення контрактів, встановлення вислуги років, встановлення стажу роботи" в частині зміни вислуги років на день звільнення календарної з 22 роки 06 місяців 11 днів на 24 роки 06 місяців 17 днів такими, що підлягають задоволенню.

Щодо вимоги позивача щодо зарахування до його вислуги років на пільгових умовах часу участі в антитерористичній операції з розрахунку 1 місяць за 3 місяці - 05 років 07 місяців 00 днів, суд враховує наступне.

Спірні правовідносини врегульовані Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постановою Кабінету Міністрів України "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей" від 17.07.1992 року № 393.

Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 року № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським, співробітникам Служби судової охорони та членам їхніх сімей» час проходження служби, протягом якого особа брала участь в антитерористичній операції зараховується до вислуги років при призначенні пенсій за пунктом "а" ст. 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Згідно ст. 17 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" до вислуги років для призначення пенсії за пунктом "а" статті 12 зараховується час перебування на посадах у державній пожежній охороні.

Як встановлено судом, позивач працював у 76 професійній державній пожежній частині ОДПО-12 УДПО УМВС України в Донецькій області на посаді пожежного, що входить до посад у державній пожежній охороні, тому позовні вимоги щодо зарахування до його вислуги років на пільгових умовах часу участі в антитерористичній операції з розрахунку 1 місяць за 3 місяці - 05 років 07 місяців 00 днів є такими, що підлягають задоволенню.

Щодо позовних вимог про зобов`язання здійснити підготовку та подання необхідних документів до територіальних органів Пенсійного фонду України з метою оформлення, призначення та виплати пенсійного забезпечення відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"., суд зазначає наступне.

Відповідно до п. 1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України 30.01.2007 року № 3-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 лютого 2007 року за № 135/13402, заяви про призначення пенсії за вислугу років та по інвалідності особам, звільненим зі служби, які мають право на пенсію згідно із Законом, та особам, які мають право на пенсійне забезпечення відповідно до міжнародних договорів у галузі пенсійного забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, подаються цими особами до головних управлінь Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - органи, що призначають пенсії) через уповноважені структурні підрозділи Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства надзвичайних ситуацій України, Міністерства інфраструктури України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України, Державної прикордонної служби України, Державної податкової служби України, Державної пенітенціарної служби України, Державної інспекції техногенної безпеки України (далі - міністерства та інші органи). Міністерства та інші органи, їх територіальні підрозділи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі визначають уповноважені структурні підрозділи, на які за їх рішенням покладаються функції щодо підготовки та подання до органів, що призначають пенсії, необхідних для призначення пенсії документів.

Згідно п. 12 Порядку № 3-1 уповноважений структурний підрозділ у 10-денний термін з дня одержання заяви про призначення пенсії оформляє всі необхідні документи і своє подання про призначення пенсії, ознайомлює з ним особу, якій оформлюється пенсія, і направляє до органу, що призначає пенсії за місцем проживання особи.

За п.п. 5 п. 4 Положення про головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 22.12.2014 року № 28-2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 січня 2015 року за № 40/26485, головне управління Фонду відповідно до покладених на нього завдань здійснює призначення (перерахунок) та виплату пенсій військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу та іншим особам (крім військовослужбовців строкової служби та членів їх сімей), які мають право на пенсію згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Оскільки обов`язок щодо підготовки та подання необхідних документів до територіальних органів Пенсійного фонду України з метою оформлення, призначення та виплати пенсійного забезпечення лежить на відповідачі, суд вважає позовні вимоги в цій частині такими, що підлягають задоволенню.

Згідно ч. 1 ст. 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Згідно ч. 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідачем не надано суду жодного доказу правомірності дій щодо відмови внести зміни трудову книжку щодо внесення запису про період роботи на посаді пожежного в розумінні зазначеної норми Закону.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог в повному обсязі з урахуванням висновків суду та норм чинного законодавства.

В розумінні ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України питання про перерозподіл судових витрат не розглядається.

На підставі викладеного, керуючись Конституцією України, Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", Кодексом адміністративного судочинства України, суд,-

В И Р І Ш И В :

Адміністративний позов ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Донецькій області (ЄДРПОУ 38652962, юридична адреса: 87547, Донецька обл., м. Маріуполь, вул. Митрополитська, 175) про визнання протиправними дій щодо не включення до стажу роботи, який дає право на призначення пенсії за вислугу років періоду служби з 10.07.1997 року по 14.07.1999 року та щодо відмови внести зміни трудову книжку щодо внесення запису про період роботи у ПДПЧ-76 ОДНО-12 УДПО УМВС України в Донецькій області на посаді пожежного з 10.07.1997 року по 14.07.1999 року, зобов`язання внести в трудову книжку період роботи пожежним у ПДПЧ-76 ОДПО-12 УДПО УМВС України в Донецькій області за період з 10.07.1997 року по 14.07.1999 року, зарахувавши вказаний період до вислуги років; внести зміни до параграфу 5 Наказу від 05.03.2020 року № 58 о/с "Про звільнення, призначення осіб начальницького складу, закінчення соціальної відпустки, звільнення із служби, переведення працівника, укладення контрактів, встановлення вислуги років, встановлення стажу роботи" в частині зміни вислуги років на день звільнення з 22 роки 06 місяців 11 днів на 24 роки 06 місяців 17 днів; додатково зарахувати до його вислуги років на пільгових умовах часу участі в антитерористичній операції з розрахунку 1 місяць за 3 місяці - 05 років 07 місяців 00 днів; здійснити підготовку та подання необхідних документів до територіальних органів Пенсійного фонду України з метою оформлення, призначення та виплати пенсійного забезпечення відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" - задовольнити повністю.

Визнати протиправними дії Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Донецькій області щодо не включення до стажу роботи ОСОБА_1 , який дає право на призначення пенсії за вислугу років періоду служби з 10.07.1997 року по 14.07.1999 року та щодо відмови внести зміни трудову книжку щодо внесення запису про період роботи у ПДПЧ-76 ОДНО-12 УДПО УМВС України в Донецькій області на посаді пожежного з 10.07.1997 року по 14.07.1999 року.

Зобов`язати Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Донецькій області внести в трудову книжку ОСОБА_1 період роботи пожежним у ПДПЧ-76 ОДПО-12 УДПО УМВС України в Донецькій області за період з 10.07.1997 року по 14.07.1999 року, зарахувавши вказаний період до вислуги років та внести зміни до параграфу 5 Наказу від 05.03.2020 року № 58 о/с "Про звільнення, призначення осіб начальницького складу, закінчення соціальної відпустки, звільнення із служби, переведення працівника, укладення контрактів, встановлення вислуги років, встановлення стажу роботи" в частині зміни вислуги років на день звільнення з 22 роки 06 місяців 11 днів на 24 роки 06 місяців 17 днів.

Зобов`язати Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Донецькій області зарахувати до вислуги років на пільгових умовах ОСОБА_1 часу участі в антитерористичній операції з розрахунку 1 місяць за 3 місяці - 05 років 07 місяців 00 днів.

Зобов`язати Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Донецькій області здійснити підготовку та подання необхідних документів до територіальних органів Пенсійного фонду України з метою оформлення, призначення та виплати пенсійного забезпечення ОСОБА_1 відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.

Суддя Т.В. Давиденко