Постанова № 93000587, 19.11.2020, Новоушицький районний суд Хмельницької області

Дата ухвалення
19.11.2020
Номер справи
680/952/20
Номер документу
93000587
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 680/952/20

№3/680/406/20

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"19" листопада 2020 р. смт. Нова Ушиця

Суддя Новоушицького районного суду Хмельницької області Яцина О.І., за участі секретаря судового засідання Стандрійчук М.П., прокурора – Продана Ю.В., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли від управління стратегічних розслідувань в Хмельницькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українки, громадянки України, зареєстрованої та жительки АДРЕСА_1 , працюючої спеціалістом юридичного відділу Новоушицької селищної ради, ІПН – НОМЕР_1 , протягом року до адміністративної відповідальності не притягалася,

за вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

встановив:

12 листопада 2020 року начальником управління стратегічних розслідувань в Хмельницькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України старшим лейтенантом поліції Земок О.В. складено протокол №332 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відносно громадянки ОСОБА_1 , згідно з якими останній ставиться у вину те, що вона будучи спеціалістом юридичного відділу Новоушицької селищної ради Хмельницької області, відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом на якого поширюється дія цього Закону, несвоєчасно, без поважних причин, подала 04 червня 2020 року декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, чим вчинила адміністративні правопорушення пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Прокурор в судовому засіданні підтримав обвинувачення, викладене у протоколі №332 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією і просив призначити адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні правопорушення визнала повністю та пояснила, що у зв`язку із перебуванням у відпустці по догляду за дитиною, яка в кінці квітня на початку травня цього року хворіла та перебувала на реабілітації, переплутала дату до якої необхідно було подати декларацію. Помилково вважала, що у зв`язку із карантином декларацію необхідно подати до 01 липня 2020 року. Зазначає, що вчинене нею правопорушення було у формі непрямого умислу, просить суд врахувати, що декларацію все ж таки було подано 04 червня 2020 року, тобто з пропуском лише незначного строку. Будь-яких незаконно здобутих коштів чи інших порушень фінансового контролю несвоєчасним поданням декларації не приховала, збитків державі не нанесла, вперше притягується до адміністративної відповідальності, повністю визнає вину, щиро кається, має на утриманні малолітню дитину. Просить врахувати те, що вона на даний час не працює, заробітної плати не отримує, лише отримує щомісячну допомогу при народженні дитини у розмірі 860 грн., а тому просила суд звільнити її від адміністративної відповідальності, обмежитись усним зауваженням.

Заслухавши прокурора, ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи, суддя приходить до наступного висновку.

Згідно зі ст.68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Згідно зі ст 3.ЗУ «Про службу в органах місцевого самоврядування» посадами в органах місцевого самоврядування є: посади, на які особи призначаються сільським, селищним, міським головою, головою районної, районної у місті, обласної ради на конкурсній основі чи за іншою процедурою, передбаченою законодавством України.

У відповідності до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», посадові особи місцевого самоврядування є суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, а відтак ОСОБА_1 будучи спеціалістом юридичного відділу Новоушицької селищної ради є суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією.

Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що правопорушення, пов`язане з корупцією — діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони, та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч.1 ст.3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну та/або цивільно-правову відповідальність.

Статтею 172-6 ч.1 КУпАП передбачено відповідальність за адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, а саме за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Верховною Радою України 17 березня 2020 року набрав чинності Закон №530-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19)».

Відповідно до Закону №530-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19)», розділ 13 «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» доповнено пунктом 2-1, згідно з яким продовжено до 01.06.2020 року строк подання декларацій, які подаються за минулий рік.

Перевіркою встановлено, що згідно з розпорядженням Новоушицького селищного голови №276 від 31.05.2016 року ОСОБА_1 призначена з 01.06.2016 року на посаду спеціаліста юридичного відділу Новоушицької селищної ради та, згідно з наказом Новоушицького селищного голови № 505 від 31.08.2016 року присвоєно 15 ранг посадової особи органів місцевого самоврядування в межах 7 категорії посад з 01.09.2016 року.

Таким чином, ОСОБА_1 була зобов`язана подати декларацію особи, яка уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік до 01.06.2020 року, однак в порушення вимог Закону подала лише 04.06.2020 року.

Про ознайомлення останньої із вимогами Закону України «Про запобігання корупції» свідчить своєчасне подання декларацій за 2016, 2017 та 2018 роки та копія відомості ознайомлення.

З врахуванням встановленого вважаю, що ОСОБА_1 , будучи відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, несвоєчасно без поважних причин подала 04.06.2020 декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Вина ОСОБА_1 , у вчиненні адміністративних правопорушення повністю підтверджується матеріалами справи, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення № 332 від 05 листопада 2020 року, попередженням, витягом з розпорядження селищного голови від 31 травня та 31 серпня 2020 року; скріншотом з офіційного сайту НАЗК, в якому вказана фактична дата подання декларацій ОСОБА_1 , особистими поясненнями порушниці, іншими наданими матеріалами.

З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП повністю доведена.

Враховуючи особу правопорушниці, суд вважає, що для виправлення останньої слід застосувати стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі, який передбачено санкцією ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Відповідно до ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Відповідно до ст.4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір в дохід держави в розмірі 420,40 грн.

Керуючись ст.ст. 33-35, 40-1, ч.1 ст.172-6, 283, 284, КУпАП, ст.ст.4, 45 Закону України «Про запобігання корупції», суддя, -

постановив:

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 – 420 (чотириста двадцять гривень) 40 копійок судового збору у дохід держави – отримувач коштів: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783 Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача UА908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення до Хмельницького апеляційного суду через Новоушицький районний суд Хмельницької області.

Суддя О. І. Яцина