
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 УХВАЛА
17 листопада 2020 року м. Київ № 640/28378/20
Cуддя Окружного адміністративного суду міста Києва Федорчук А.Б., розглянувши матеріали позовної заяви та додані до неї матеріали
за позовом ОСОБА_1 (
АДРЕСА_1 )
до Державної екологічної інспекції Столичного округу (03035, м. Київ, вул.
Митрополита Василя Липківського, 35)
про скасування постанови про адміністративне правопорушення,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва із адміністративним позовом до Державної екологічної інспекції Столичного округу, у якому просить:
- визнати дії старшого державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища державної екологічної інспекції Столичного округу Бакала Дмитра Володимировича щодо притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 протиправними;
- скасувати постанову про накладання адміністративного стягнення №000617, винесену старшим державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища державної екологічної інспекції Столичного округу Бакалом Дмитром Володимировичем від 06 листопада 2020 року щодо притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, а справу закрити.
Пунктом 4 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Так, частиною 1 статті 20 Кодексу адміністративного судочинства України визначено перелік справ, що підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам, до яких належать, зокрема, адміністративні справи з приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Відповідно до змісту позовної заяви, вимоги, заявлені позивачем, стосуються скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, винесеної старшим державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища державної екологічної інспекції Столичного округу Бакалом Дмитром Володимировичем від 06 листопада 2020 року згідно із якою, ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена вимогами статті 188-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 765 гривень 00 копійок. Вказане свідчить про те, що спірні правовідносини характеризуються ознаками, ідентичними по відношенню до визначених частиною 1 статті 20 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: притягнення фізичної особи до адміністративної відповідальності за адміністративне правопорушення.
Враховуючи наведене, суддя зазначає, що дана адміністративна справа за предметною юрисдикцією підсудна місцевому загальному суду як адміністративному.
Згідно із частиною 5 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу.
Статтею 29 Кодексу адміністративного судочинства України визначено перелік підстав, за наявності яких суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду.
Так, пунктом 2 частини 1 вказаної статті зазначено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Що стосується територіальної підсудності вказаної адміністративної справи, то суд зазначає, що відповідно до частини 1 статті 25 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи, вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Якщо така особа не має місця проживання (перебування) в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцезнаходженням відповідача.
Відповідно до вимог вказаної норми, а також відомостей про місце проживання позивача, зазначених в оскаржуваній постанові №000617 від 06 листопада 2020 року ОСОБА_1 проживає за адресою: АДРЕСА_2 , дана адміністративна справа підсудна Деснянському районному суду міста Києва.
Згідно із частиною 1 статті 30 Кодексу адміністративного судочинства України, спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.
Таким чином, з огляду на приписи пункту 1 частини 1 статті 20, а також частини 1 статті 25 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративна справа з приводу оскарження постанови про накладення адміністративного стягнення та закриття справи про адміністративне правопорушення за правилами предметної та територіальної юрисдикції підсудна місцевому загальному суду як адміністративному, а відтак, матеріали позовної заяви ОСОБА_1 слід передати на розгляд місцевому суду - Деснянському районному суду міста Києва як адміністративному.
Керуючись пунктом 1 частини 1 статті 20, частиною 1 статті 25, статтею 29, частиною 1 статті 30, статями 171, 248, 294, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Державної екологічної інспекції Столичного округу про скасування постанови від 06 листопада 2020 року №000617 про накладення адміністративного стягнення та закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення передати на розгляд до Деснянського районного суду міста Києва (проспект Володимира Маяковського, 5В, Київ, 02000).
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України та з урахуванням положень Закону України від 30 березня 2020 року №540-IX).
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Суддя А.Б. Федорчук