
Справа № 539/3557/20
Провадження № 3/539/902/2020
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 листопада 2020 року м. Лубни
Лубенський міськрайонний суд Полтавської області у складі головуючого судді Даценка В.М., секретаря судового засідання Шрейтер С.О., з участю прокурора Савинського В.Г., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов від Управління стратегічних розслідувань в Полтавській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця с. Пуленці Лубенського району Полтавської області, мешканця АДРЕСА_1 депутата районної ради, присяжного, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ,
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 будучи депутатом Лубенської районної ради Полтавської областісьомого скликання, являючись згідно п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст. 172-6 КУпАП суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог частини 1 ст. 45 вищевказаного Закону, пп.2 п.5 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агенства з питань запобігання корупції №3 від 10.06.2016, зареєстрованого Міністерством юстиції України від 17.07.2016 за №959/29089, без поважних причин, маючи всі необхідні можливості, несвоєчасно, після встановленого терміну декларування (до 01.06.2020), а саме 09.06.2020 умисно подав на офіційний вебсайт Національного агенства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину в інкримінованому правопорушенні визнав.
Прокурор у судовому засіданні наполягав на притягненні ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, прокурора, дослідивши матеріали справи, вважаю, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. З цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Згідно ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування», Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», Конституції України на депутата районної ради покладено обов`язки діяти тільки на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України і виконувати вимоги та дотримуватись обмежень, установлених законодавством у сфері запобігання корупції, подавати декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до витягу з протоколу першої сесії сьомого скликання Лубенської районної ради Полтавської області від 18.11.2015, ОСОБА_1 визнано обраним до Лубенської районної ради сьомого скликання.
Таким чином, на підставі п.п. «б» п.1 ч. 1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб`єктом, на якого поширюється дія вказаного закону.
Окрім цього відповідно до повідомлення про факт неподання чи несвоєчасного подання декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування від 11.08.2020 №01-42/15/20 направленого головою Лубенського міськрайонного суду Полтавської області до Національного агенства з запобігання корупції, ОСОБА_1 являється присяжним Лубенського міськрайонного суду, тому також є суб`єктом, на якого поширюється дія виказаного закону.
Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що суб`єкти декларування - це зазначені у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 12 Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень, має право приймати, з питань що належать до його компетенції, обов`язкові до виконання нормативно-правові акти.
Підпунктом «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 №1700-VII депутати районних рад визначені суб`єктами декларування.
Відповідно до ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню короновірусної хвороби (COVID-19)» встановлено, що декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, які відповідно до ст.45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб`єкти декларування подають до 1 червня.
Порядком застосування електронного цифрового підпису органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями державної форми власності, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 28.10.2004 №1452 передбачено, що надання АЦСК ІДД ДФС послуг електронного цифрового підпису депутатам місцевої ради (сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної) здійснюється через відповідальну особу, визначену окремим розпорядженням голови такої ради. Тобто ОСОБА_1 будучи обраним депутатом Лубенської районної ради Полтавської області повинен був завчасно оформити електронний ключ та своєчасно подати декларацію в передбачені законом терміни.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи депутатом Лубенської районної ради Полтавської області, був зобов`язаний подати електронну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік не пізніше 1 червня 2020 року.
Згідно з листом Національного агентства з питань запобігання корупції від 02.03.2017 № 93-05/4886 дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» співпадає з фактичною датою подання суб`єктами декларування документів до Реєстру.
За даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування, щорічна декларація ОСОБА_1 за 2019 рік зареєстрована в даному реєстрі лише 09.06.2020 о 16 год. 12 хв.
Згідно листа НАЗК від 24.06.2020 № 71-03/27283/20, обмеження доступу до Реєстру було зафіксовано лише у період з 17:00 год. 03.01.2020 по 12:40 год. 04.01.2020, з 09:00 год. 15.01.2020 по 12:25 год. 15.01.2020 та з 10:00 год. 11.03.2020 до 16:00 год. 12.03.2020.
Відповідно до примітки до ст. 172-6 КУпАП суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 за вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, дотримуючись принципу співвідношення між тяжкістю вчиненого адміністративного правопорушення та заходом державного примусу, враховуючи умови та характер вчиненого адміністративного правопорушення, ступінь його вини, вважаю за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення, в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у вигляді штрафу. Доказів поважності причин не подання декларації у визначені законодавством строки правопорушником суду надано не було.
Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку покладено таке стягнення.
Враховуючи дану норму законодавства та виходячи з положень ст. 4 Закону України «Про судовий збір», з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір у розмірі 420 грн. 40 коп.
Керуючись п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3, ч.1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції", керуючись статтями 9,27,33-35,172-6,250,251,254,255,268,272,276-279,280,283-284,294 КУпАП, ст. 4 Закону України «Про судовий збір», -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а саме 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп. (Отримувач: УК у Лубенському р-ні/м.Лубни/22030101 Код отримувача (ЄДРПОУ): 37710415 Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.) Номер рахунку (IBAN): UA948999980313161206000016011 Код класифікації доходів бюджету: 22030101 Найменування коду класифікації доходів бюджету: Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050 Наявність відомчої ознаки «00» Без деталізації за відомчою ознакою).
Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду протягом десяти днів з моменту її винесення через Лубенський міськрайонний суд Полтавської області.
Постанова набирає чинності після закінчення строку її оскарження (опротестування).
Суддя Лубенського
міськрайонного суду В.М.Даценко