Рішення № 92984144, 20.11.2020, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
20.11.2020
Номер справи
640/5766/19
Номер документу
92984144
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

20 листопада 2020 року м. Київ № 640/5766/19

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Клименчук Н.М., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1

до Управління праці та соціального захисту населення Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації

про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Управління праці та соціального захисту населення Шевченківської районної у м. Києві державної адміністрації (далі - відповідач, Управління праці та соцзахисту населення Шевченківської РДА у м. Києві) та просить суд визнати протиправним та скасувати рішення №15/35-6602 від 21 вересня 2018 року про відмову у призначенні житлової субсидії, прийняте за результатами розгляду його заяви від 11 липня 2018 року; зобов`язати відповідача винести рішення про призначення субсидії та здійснити нарахування житлової субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, починаючи з 01 травня 2018 року.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначає, що 11 липня 2018 року звернувся до відповідача із заявою про призначення житлової субсидії та надав усі необхідні документи, визначені положеннями Постанови Кабінету Міністрів України №329 від 27 квітня 2018 року «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року №1022» (далі - Постанова №329).

У визначені строки відповіді від Управління соцзахисту не надійшло, у зв`язку з чим позивач неодноразово звертався із заявами та скаргам з проханням надати відповідь на його заяву від 11 липня 2018 року.

В решті позивач звернувся за правовою допомогою до адвоката та на адвокатський запит від 30 липня 2018 року Управлінням соцзахисту надано відповідь від 29 серпня 2018 року про те, що для з`ясування обставин наявності/відсутності заборгованості ОСОБА_1 з оплати за житлово-комунальні послуги направлено запит до КП Центр обслуговування споживачів Шевченківського району.

Надалі, КП Центр обслуговування споживачів Шевченківського району надано відповідачу інформацію про наявність у ОСОБА_1 заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, у зв`язку з чим порушено судове провадження у Шевченківському районному суді м. Києва.

Згодом позивач отримав оскаржуване рішення відповідача про відмову у призначенні субсидії з підстав наявності боргу з оплати послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкової території.

Позивач стверджує, що в оскаржуваному рішенні відповідач не послався на жодну норму чинного законодавства, як на підставу для відмови у призначенні субсидії, а окрім того, порушив терміни розгляду заяви, не направив копії прийнятого рішення на його адресу.

Також позивач зазначив, що спір стосовно заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг триває в судових установах, проте відповідачем вже прийнято оскаржуване рішення та застосовано як факт наявність такої заборгованості.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 10 квітня 2019 року відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), вирішено розгляд справи провадити суддею одноособово, запропоновано відповідачу надати відзив на позовну заяву та усі наявні докази.

У визначений судом строк 02 травня 2019 року від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, з якого вбачається, що умови, за яких призначається субсидія на житлово-комунальні послуги регулюються Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату за житлово-комунальні послуги, придбання скрапленого газу, твердого та пічного побутового палива, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року №848 із змінами та доповненнями (далі - Положення №848).

Постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 року №300 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» передбачено, що при призначенні субсидій на наступний термін враховується наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати послуг за наданою інформацією підприємств-надавачів житлово-комунальних послуг, загальна сума якої перевищує двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За наявності такої заборгованості субсидія не призначається.

Оскільки Управлінням було отримано інформацію про наявність такої заборгованості у позивача, то винесено обґрунтоване рішення про відмову у призначенні йому субсидії.

Позивачем у свою чергу 08 травня 2019 року подано відповідь на відзив, у якій останній наполягає на відсутності остаточного рішення у спорі між КП Центр обслуговування споживачів Шевченківського району та ОСОБА_1 стосовно наявності/відсутності заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, що унеможливлює винесення будь-яких рішень з цього приводу відповідачем.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 04 листопада 2020 року у задоволенні клопотання ОСОБА_1 про об`єднання для спільного розгляду справ №640/5766/19 та №640/14034/20 - відмовлено.

Згідно з частиною третьою статті 241 Кодексу адміністративного судочинства України судовий розгляд в суді першої інстанції закінчується ухваленням рішення суду.

Враховуючи викладене, суд закінчує розгляд даної справи ухваленням рішення за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.

Оцінивши наявні у справі документи і матеріали, врахувавши належність, допустимість кожного доказу окремо, а також достатність та взаємний зв`язок наявних в матеріалах справи доказів у їх сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, судом встановлено наступне.

Відповідно до положень ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з нормами пункту 5 частини першої статті 1 Закону України від 09 листопада 2017 року № 2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги», житлово-комунальні послуги - це результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та/або перебування осіб у житлових і нежитлових приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил, що здійснюється на підставі відповідних договорів про надання житлово-комунальних послуг.

Відповідно до пункту 5 частини другої статті 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», індивідуальний споживач зобов`язаний оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами.

Так, умови призначення та порядок надання громадянам щомісячної адресної безготівкової субсидії для відшкодування витрат на оплату управління багатоквартирним будинком, користування житлом або його утримання, послуг з транспортування та розподілу природного газу та комунальних послуг (водо -, тепло -, газопостачання, водовідведення, електроенергія, вивезення побутового сміття та рідких нечистот), а також один раз на рік субсидії готівкою на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива визначаються Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива».

Відповідно до п. 1 Положення №848 право на отримання житлової субсидії мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України, що проживають у житлових приміщеннях (будинках).

Житлова субсидія на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива призначається у разі, коли домогосподарство не отримує комунальну послугу з постачання теплової енергії для централізованого опалення (теплопостачання) та не використовує природний газ або електричну енергію для індивідуального опалення.

Якщо для опалення житлового приміщення (будинку) одночасно використовується теплова енергія та/або природний газ, та/або електрична енергія, соціальні нормативи для опалення (теплопостачання) приміщення (будинку) під час розрахунку житлової субсидії застосовуються тільки на одну комунальну послугу.

Якщо в установленому порядку здійснено відключення споживачів від централізованого опалення (теплопостачання) і громадяни для обігріву приміщень використовують побутові електроприлади, для розрахунку житлових субсидій в опалювальний сезон застосовуються соціальні нормативи на комунальну послугу з постачання та розподілу електричної енергії для індивідуального опалення.

Зазначені розрахунки здійснюються на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства та акта обстеження стану зовнішньо- і внутрішньобудинкових електромереж щодо їх відповідності вимогам нормативно-правових актів, що проведені організаціями, які здійснюють обслуговування таких мереж.

Форма акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства затверджується Мінсоцполітики.

Згідно з приписами п. 4 Положення № 848, житлові субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги та/або скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо, внеску/платежу об`єднанню на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком у межах соціальної норми житла, соціальних нормативів житлово-комунальних послуг, скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, витрат на управління багатоквартирним будинком і розміром обов`язкового відсотка платежу, визначеного в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

При цьому, у відповідності до норм п. 6 Положення № 848 (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо: 1) загальна площа житлового приміщення перевищує 120 кв. метрів для квартири і 200 кв. метрів для індивідуального будинку (крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, а також сімей, в яких не менше року проживають троє і більше дітей, з урахуванням тих, над якими встановлено опіку чи піклування); 2) будь-хто із складу домогосподарства або член сім`ї особи із складу домогосподарства має у своєму володінні транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації і з дати випуску якого минуло менше п`яти років (крім мопеда). При цьому не враховуються транспортні засоби, одержані безоплатно чи придбані на пільгових умовах через структурні підрозділи з питань соціального захисту населення, у тому числі за рахунок грошової допомоги на придбання автомобіля. Наявність (відсутність) у власності або володінні зазначених осіб транспортних засобів зазначається у декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії. Якщо право власності або володіння на транспортний засіб набуто під час отримання житлової субсидії, громадянин, якому призначено житлову субсидію, протягом 30 календарних днів зобов`язаний повідомити про це структурному підрозділу з питань соціального захисту населення незалежно від розміру вартості транспортного засобу; 3) у складі домогосподарства або у складі сім`ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії (далі - особи, доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії), і в цьому періоді: за інформацією ДФС, Пенсійного фонду України, у них взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії; або вони отримували середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії; та/або вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії. Житлові субсидії у випадках, передбачених абзацами другим - четвертим цього підпункту, призначаються, якщо особи, доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії, протягом такого періоду: навчалися за денною формою навчання у закладах середньої освіти, професійно-технічних навчальних закладах, закладах вищої освіти або зареєстровані у службі зайнятості як такі, що шукають роботу, і в цей період навчалися в центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості; отримували хоча б один із таких видів доходу, як пенсію, стипендію, допомогу при народженні (усиновленні) дитини, допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, допомогу по догляду за особами з інвалідністю I і II групи внаслідок психічного розладу, допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, допомогу по безробіттю; 4) будь-хто із складу домогосподарства або член сім`ї особи із складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії, призначенням житлової субсидії без звернення здійснив купівлю або іншим законним способом набув право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб (механізм), будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку або оплатив (одноразово) будь-які послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних послуг згідно із соціальною нормою житла (в тому числі понаднормової площі житла у випадку, зазначеному у пункті 5 цього Положення) та соціальними нормативами житлово-комунального обслуговування) на суму, яка на дату купівлі, оплати, набуття права власності в інший законний спосіб перевищує 50 тис. гривень; 5) структурним підрозділом з питань соціального захисту населення отримано інформацію про наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії; 6) структурним підрозділом з питань соціального захисту населення отримано інформацію про наявність у домогосподарства, що одержувало житлову субсидію у попередньому опалювальному (неопалювальному) сезоні, простроченої понад два місяці заборгованості з оплати обов`язкової частки платежу за житлово-комунальні послуги, обов`язкової частки внеску/платежу на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день призначення житлової субсидії на наступний опалювальний (неопалювальний) сезон.

Житлова субсидія у випадках, передбачених підпунктами 5 і 6 цього пункту, призначається з початку опалювального (неопалювального) сезону за умови документального підтвердження сплати заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку (ухвали про відкриття провадження у справі) протягом двох місяців з початку такого сезону, в іншому випадку - з місяця, наступного за тим, в якому до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення надійшло документальне підтвердження сплати заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку (ухвали про відкриття провадження у справі).

Як вбачається з наявних у справі матеріалів, ОСОБА_1 перебуває на обліку в Управлінні праці та соціального захисту населення Шевченківської РДА в м. Києві як інвалід ІІ групи та особа, яка має право на отримання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг з 01 жовтня 2014 року.

Позивач 11 липня 2018 року звернувся до Управління праці та соціального захисту населення Шевченківської РДА в м. Києві із заявою про призначення житлової субсидії та надав: декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії №53, копію рішення Шевченківського районного суду міста Києва від 17 грудня 2015 року; копію довідки апеляційного суду міста Києва №420/0658/18 від 20 червня 2018 року; копію посвідчення особи з інвалідністю ІІ групи серії НОМЕР_1 від 20 травня 2018 року; копію квитанції про сплату комунальних послуг за березень-квітень-травень 2018 року.

Відповідно до пункту 16 Положення №848 після закінчення строку отримання субсидії структурні підрозділи з питань соціального захисту населення самостійно здійснюють розрахунок субсидії на наступний період для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому сезоні.

Для цього структурні підрозділи з питань соціального захисту населення збирають необхідну інформацію у порядку, передбаченому пунктом 14 цього Положення, без звернення громадян, і протягом десяти днів після отримання зазначеної інформації приймають рішення про призначення (відмову у призначенні) житлової субсидії.

Згідно з положеннями підпунктів 5,6 пункту 6 Положення №848 житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо:

- структурним підрозділом з питань соціального захисту населення отримано інформацію про наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати послуг за наданою інформацією підприємств-надавачів житлово-комунальних послуг, загальна сума якої перевищує двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії;

- структурним підрозділом з питань соціального захисту населення отримано інформацію про наявність у домогосподарства, що одержувало житлову субсидію у попередньому опалювальному (неопалювальному) сезоні, простроченої понад два місяці заборгованості з оплати обов`язкової частки платежу за житлово-комунальні послуги, обов`язкової частки внеску/платежу на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день призначення житлової субсидії на наступний опалювальний (неопалювальний) сезон.

Як зазначає відповідач, 30 квітня 2018 року Управлінням отримано електронну інформацію від КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Шевченківського району міста Києва» щодо списків боржників, згідно якої за позивачем обліковується прострочена заборгованість понад два місяці з утримання будинків та прибудинкової території у розмірі 25217,61 грн.

Станом на 08 серпня 2018 року КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Шевченківського району міста Києва» надано інформацію про наявність заборгованості за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкової території по особовому рахунку ОСОБА_1 на 01 серпня 2018 року в сумі 23819,85 грн.

Також, стосовно тверджень позивача про наявність судового спору з приводу наявності/відсутності заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг судом встановлено, що рішенням Шевченківського районного суду міста Києва від 17 грудня 2015 року у справі № 761/7423/14-ц відмовлено у задоволенні позову Комунального підприємства «Центр обслуговування споживачів Шевченківського району» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги.

Рішенням Апеляційного суду міста Києва від 06 грудня 2017 року частково задоволено апеляційну скаргу Комунального підприємства «Центр обслуговування споживачів Шевченківського району», рішення Шевченківського районного суду м. Києва від 17 грудня 2015 року скасовано та ухвалено рішення, відповідно до якого позов Комунального підприємства «Центр обслуговування споживачів Шевченківського району» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги задоволено частково, стягнуто з ОСОБА_1 заборгованість за житлово-комунальні послуги в сумі 10904,88 грн., та інфляційні втрати в сумі 1786, 99 грн., 3% річних в сумі 1891,31 грн.

Постановою Верховного Суду у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду від 28 лютого 2018 року задоволено касаційну скаргу ОСОБА_1 , рішення апеляційного суду міста Києва від 06 грудня 2017 року скасовано, справу направлено на новий розгляд до суду апеляційної інстанції.

Надалі, постановою Київського апеляційного суду від 03 грудня 2018 року частково задоволено апеляційну скаргу Комунального підприємства «Центр обслуговування споживачів Шевченківського району», рішення Шевченківського суду міста Києва від 17 грудня 2015 року скасовано, прийнято нову постанову, відповідно до якої стягнуто з ОСОБА_1 на користь Комунального підприємства «Центр обслуговування споживачів Шевченківського району» заборгованість за житлово-комунальні послуги в розмірі 10504,88 грн., а також інфляційні втрати в розмірі 140,56 грн. та 3 % річних в розмірі 358,54 грн., всього 11003,98 грн.

Ухвалою Верховного Суду у складі судді Касаційного цивільного суду Карпенко С.О. від 02 січня 2019 року відмовлено у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою ОСОБА_2 на постанову Київського апеляційного суду від 03 грудня 2018 року.

Отже, постановою Київського апеляційного суду від 03 грудня 2018 року у справі № 761/7423/14-ц, на яку посилається позивач, та яка набрала законної сили, визнано наявність у ОСОБА_2 заборгованості за житлово-комунальні послуги в розмірі 10504,88 грн., а також з урахуванням інфляційних втрат в розмірі 140,56 грн. та 3 % річних в розмірі 358,54 грн., всього 11003,98 грн.

Зазначена сума перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян станом на 30 квітня 2018 року, тому, виходячи з встановлених обставин, рішення №15/35-6602 від 21 вересня 2018 року про відмову ОСОБА_1 у призначенні субсидії з 01 травня 2018 року прийнято Управлінням праці та соціального захисту населення Шевченківської районної у м. Києві державної адміністрації на законних підставах та скасуванню не підлягає.

Частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Підсумовуючи викладене, та оцінюючи оскаржуване рішення на предмет дотримання відповідачем вимог частини другої статті статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку, що доказів скасування, перерахунку наявної заборгованості за житлово-комунальні послуги, скасування заборгованості в судовому порядку, укладання договору про реструктуризацію чи сплати позивачем не надано, а судом під час розгляду справи не встановлено.

Управління праці та соціального захисту населення Шевченківської районної в м. Києві державної адміністрації, відмовивши позивачу в призначенні субсидії, діяло в межах наданих законом повноважень, на підставі та у спосіб, що передбачені чинним законодавством, а тому відсутні підстави для задоволення позовних вимог.

Суд зауважує окрім іншого, що після надання позивачем належних доказів щодо сплати заборгованості, укладення договору про реструктуризацію такої заборгованості, або скасування заборгованості в судовому порядку, позивач матиме право на призначення субсидії.

Також суд в рамках розгляду даної справи не оцінює твердження позивача стосовно порушення термінів розгляду його заяви про призначення субсидії, а також невчасного надання відповідей на адвокатські запити та не направлення на адресу позивача копії оскаржуваного рішення, оскільки позивачем не оскаржуються дії або бездіяльність відповідача у даній справи. Предметом розгляду суду у даній справі є виключно законність рішення Управління праці та соціального захисту населення Шевченківської районної в м. Києві державної адміністрації №15/35-6602 від 21 вересня 2018 року про відмову у призначенні житлової субсидії, прийняте за результатами розгляду заяви ОСОБА_1 від 11 липня 2018 року.

Відповідно до частини другої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.

Також не підлягають задоволенню позовні вимоги в частині зобов`язання відповідача винести рішення про призначення субсидії та здійснити нарахування житлової субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, починаючи з 01 травня 2018 року зобов`язати відповідача винести рішення про призначення субсидії та здійснити нарахування житлової субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, починаючи з 01 травня 2018 року, оскільки стосуються виключних (дискреційних) повноважень відповідача, щодо яких суд не має права втручання.

Згідно з частиною першою статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Частиною першою статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до частини другої статті 73 Кодексу адміністративного судочинства України предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.

Частинами першою та другою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Вирішуючи питання розподілу судових витрат, суд виходить з положень частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно яких судові витрати підлягають відшкодуванню стороні, яка не є суб`єктом владних повноважень, при задоволенні позову.

Водночас, суд враховує ті обставини, що позивач в силу пункту 9 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір» звільнений від сплати судового збору як інвалід ІІ групи згідно посвідчення серії НОМЕР_1 , тому судові витрати у даній справі слід віднести за рахунок Державного бюджету України.

З урахуванням викладеного, керуючись статтями 72-73, 76-77, 139, 243-246, 255, 257-263 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва,

В И Р І Ш И В:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії - відмовити повністю.

За приписами статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закритті апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Порядок та строки подання апеляційної скарги врегульовано приписами статей 294-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повне найменування сторін:

Позивач: ОСОБА_1 , адреса: АДРЕСА_1 , тел. НОМЕР_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_3 .

Відповідач: Управління праці та соціального захисту населення Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації, адреса:01030, м. Київ, вул. Б. Хмельницького, будинок 24, код ЄДРПОУ 37470057.

Суддя Н.М. Клименчук