
МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 листопада 2020 р. справа № 400/3879/20 м. Миколаїв
Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі судді Марича Є.В., розглянув в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу
за позовом:ОСОБА_1 , АДРЕСА_1
до відповідача:Управління Держпраці у Миколаївській області, вул. Маршала Василевського, 40/1,Миколаїв,54003
треті особи:секретаріат Кабінету Міністрів України, вул. Грушевського, 12/2,Київ,01008
про:визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (далі-позивач) звернувся до суду з позовом до Управління Держпраці у Миколаївській області (далі-відповідач), за участю третьої особи - Секретаріат Кабінету Міністрів України (далі- третя особа), в якому просить визнати протиправною бездіяльність управління Держпраці у Миколаївській області щодо ненадання обґрунтованої відповіді на звернення позивача від 10.08.2020 р.; зобов`язати відповідача надати позивачу відповідь на звернення.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач не надав відповіді на звернення позивача.
Ухвалою від 18.09.2020 р. відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження та запропоновано відповідачу надати відзив на позовну заяву.
Відповідач надав до суду відзив, в якому просив відмовити у задоволенні позовних вимог, оскільки 08.09.2020 р. позивачу було направлено обгрунтовану відповідь на його звернення.
Відповідно до ч.1 ст. 263 КАС України, суд розглядає справу в порядку письмового провадження.
Інших процесуальних дій у справі судом не вчинялось.
Вирішуючи спір, суд враховує наступне.
10.08.2020 р. позивач в електронному вигляді надіслав до відповідача звернення, в якому просив розглянути його, призначити з порушених ним питань фахову перевірку і за результатами перевірки повідомити його про результати. Однак, як зазначив позивач відповідь відповідача за його звернення не надходила.
Відповідно до ст.1 Закону України "Про звернення громадян" громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об`єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов`язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.
Стаття 3 Закону, розрізняє звернення громадян на пропозиції (зауваження), заяви (клопотання), скарги.
Скарга - звернення з вимогою про поновлення прав і захист законних інтересів громадян, порушених діями (бездіяльністю), рішеннями державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, об`єднань громадян, посадових осіб.
Заява (клопотання) - звернення громадян із проханням про сприяння реалізації закріплених Конституцією та чинним законодавством їх прав та інтересів або повідомлення про порушення чинного законодавства чи недоліки в діяльності підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, народних депутатів України, депутатів місцевих рад, посадових осіб, а також висловлення думки щодо поліпшення їх діяльності. Клопотання - письмове звернення з проханням про визнання за особою відповідного статусу, прав чи свобод тощо.
За своїм змістом звернення є одночасно скаргою та заявою.
Питання розгляду заяв (клопотань) врегульовано ст.15 Закону, відповідно до якої органи державної влади, до повноважень яких належить розгляд заяв (клопотань), зобов`язані об`єктивно і вчасно розглядати їх, перевіряти викладені в них факти, приймати рішення відповідно до чинного законодавства і забезпечувати їх виконання, повідомляти громадян про наслідки розгляду заяв (клопотань).
Відповідно до ст.16 Закону, скарга на дії чи рішення органу державної влади, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, об`єднання громадян, засобів масової інформації, посадової особи подається у порядку підлеглості вищому органу або посадовій особі, що не позбавляє громадянина права звернутися до суду відповідно до чинного законодавства, а в разі відсутності такого органу або незгоди громадянина з прийнятим за скаргою рішенням - безпосередньо до суду.
09.07.2020 р. відповідач листом повідомив позивача про те, що оскільки викладені позивачем факти потребують перевірки, ним направлено запит на проведення інспекційного відвідування.
17.08.2020 р. УДП у Миколаївській області видало наказ № 210 "Про проведення інспекційних відвідувань", згідно з додатком до якого, у період з 17 до 31 серпня 2020 р., заплановано інспекційне відвідування РОВР у Миколаївській області.
08.09.2020 р. відповідач листом за номером С-280-20, повідомив позивача про результат інспекційного відвідування та про розгляд всіх його звернень, які надійшли до відповідача.
Таким чином, судом встановлено, що відповідач розглянув звернення позивача від 10.08.2020 р. та надав на нього відповідь, а тому відсутні підстави для покладення на нього обов`язку надати відповідь на звернення.
УК задоволенні позову відмовити.
Питання про розподіл судових витрат судом не вирішується, оскільки при відкритті провадження у справі, суд задовольнив клопотання позивача та звільнив його від сплати судового збору, а доказів понесення інших судових витрат учасники справи не подали.
Керуючись ст. 2, 19, 139, 241, 244, 242 - 246,263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
1. У задоволенні позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 НОМЕР_1 ) до Управління Держпраці у Миколаївській області (вул. Маршала Василевського, 40/1,Миколаїв,54003 39787411) про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії, відмовити.
2. Рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи в порядку, визначеному ст. 255 КАС України. Апеляційна скарга може бути подана до П`ятого апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Суддя Є. В. Марич