Постанова № 92969276, 17.11.2020, Херсонський міський суд Херсонської області

Дата ухвалення
17.11.2020
Номер справи
766/17757/20
Номер документу
92969276
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа №766/17757/20

Пров. №3/766/7884/20

17.11.2020 року суддя Херсонського міського суду Херсонської області Смирнов Г.С.

за участю секретаря – Тимошенко Ю.О.

представника митниці – Бабільова І.І.

розглянувши матеріали, направлені Чорноморською митницею Держмитслужби, про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина Румунії, уродженця м. Mediesu-Aurit, Румунія, працюючого капітаном тт/х «PORT MACAU», прапор Маршалові о-ви, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , - у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 472 МК України,-

встановив:

13.08.2020 в зоні митного контролю м/п «Дніпро-Бузький», в Дніпро-Бузькому морському порту, причал № 3, при здійснені митного контролю та оформлення т/х «PORT MACAU», прапор Маршалові о-ви, який прибув з порту ОСОБА_3 (Конакрі), капітан вказаного судна громадянин Румунії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), до початку митного огляду, не заявив в декларації суднових припасів (STORES DECLARATION) від 12.08.2020 про наявність на борту судна товарів «бронежилети військового зразку» та «шоломи військового зразку», а також в декларації про відсутність ( ОСОБА_4 ) від 12.08.2020 та в декларації про товари за якими не сплачено мито ( ОСОБА_5 ) від 12.08.2020 заявив про відсутність на борту судна зброї та амуніції.

Під час огляду нежитлового приміщення «LOCKER», розташованого на капітанському мостику т/х «PORT MACAU», прапор Маршалові о-ви, виявлено не задекларовані товари: - «захисні шоломи військового зразку із захисним склом» в кількості 4 одиниць, та «бронежилети військового зразку» в кількості 4 одиниць.

Також під час митного огляду нежитлового приміщення «LOCKER» (3) розташованого на палубі «С» т/х «PORT MACAU», прапор Маршалові о-ви, окрім заявлених в декларації про товари за якими не сплачено мито ( ОСОБА_5 ) від 12.08.2020, 2-х ножів членів екіпажу, на верхній полиці стелажу виявлено, без ознак приховування, ще один сталевий ніж з піхвами, з ознаками холодної зброї, а саме, – нескладного мисливського ножа загального призначення.

Таким чином, 13.08.2020, при проведенні митного контролю та оформлення прибуття в Україну т/х «PORT MACAU», прапор Маршалові о-ви, капітан даного судна, громадянин Румунії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) не заявив за встановленою формою точні та достовірні відомості про наявність на борту судна товарів: «захисні шоломи військового зразку із захисним склом» в кількості 4 одиниць, «бронежилети військового зразку» в кількості 4 одиниць та сталевий ніж з піхвами, загальною попередньою вартістю 68 800 грн., чим вчинив порушення митних правил, передбачене ст. 472 МК України.

Відповідно до ст. 511 МК України за протоколом про порушення митних правил № 0125/50800/20 від 13.08.2020 вилучено: товари – безпосередні предмети порушення митних правил, а саме «захисні шоломи військового зразку із захисним склом» в кількості 4 одиниць, «бронежилети військового зразку» в кількості 4 одиниць, ніж з піхвами; документи, потрібні для розгляду справи про порушення митних правил, а саме декларація суднових припасів (STORES DECLARATION) від 12.08.2020 на 04 арк., декларація про відсутність (NIL DECLARATION) від 12.08.2020 на 01 арк., деклараціґ про товари за якими не сплачено мито (BONDED STORES DECLARATION) від 12.08.2020 на 01 арк.; товари необхідні для забезпечення стягнення штрафу, а саме іноземна валюта у розмірі 2500 доларів США.

Представник митниці підтримав протокол на підставах у ньому викладених, просив притягнути громадянина Румунії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), до адміністративної відповідальності за ст. 472 МК України та накласти на нього стягнення у вигляді штрафу та конфіскації предметів, які є об`єктами порушення митних правил.

ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), в судове засідання не з`явився, про день та час розгляду справи повідомлений в установленому порядку. В матеріалах справи є заява про розгляд справи без його участі. За таких обставин, суд вважає можливим розглянути справу без його участі.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши представника митниці, приходжу до наступних висновків.

Відповідно до ч. 1 ст.486 МК України завданнями провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її з дотриманням вимог закону, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень митних правил, та запобігання таким правопорушенням.

Частиною 1 статті 489 МК України посадова особа при розгляді справи про порушення митних правил зобов`язана з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують та/або обтяжують відповідальність, чи є підстави для звільнення особи, що вчинила правопорушення, від адміністративної відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до частини першої статті 458 МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред`явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

Згідно ст.472 МК України відповідальність настає за недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України, тобто не заявлення за встановленою формою точних та достовірних відомостей (наявність, найменування або назва, кількість тощо) про товари, транспортні засоби комерційного призначення, які підлягають обов`язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України.

Згідно ст. 257 МК України декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари і транспортні засоби, мету їх переміщення через митний кордон України, я також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.

У відповідності до ч. 1 ст. 318 МК України митному контролю підлягають усі товари, транспортні засоби, які переміщуються через митний кордон України.

Порядок здійснення митного контролю та оформлення суден закордонного плавання регламентується МК України, Конвенцією про полегшення міжнародного морського судноплавства 1965 року (набула чинності 24.12.1993), Типовою технологічною схемою пропуску через державний кордон України осіб, автомобільних, водних, залізничних та повітряних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними, Типовою технологічною схемою здійснення митного контролю водних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними, у пунктах пропуску через державний кордон, затверджених Постановою КМУ від 21.05.2012 №451 та Порядком виконання митних формальностей на морському транспорті, затвердженого наказом Мінфіна України від 10.03.2015 №308.

Відповідно до підрозділу «А» розділу 1 Конвенції, «припаси» - це товари, призначені для споживання на судні, включаючи продовольчі товари, товари, що підлягають продажу пасажирам і членам екіпажу судна, пальне і мастильні матеріали. Сюди не входять предмети суднового спорядження і суднові запасні частини.

Згідно п. 48 ст. 4 МК України, до «припасів належать»: а) товари, призначені для споживання пасажирами та членами екіпажів (бригад) на борту транспортних засобів, незалежно від того, продаються ці товари чи ні; б) товари, необхідні для експлуатації і технічного обслуговування транспортних засобів на шляху прямування та у пунктах проміжних стоянок чи зупинок (у тому числі пально-мастильні матеріали), крім запасних частин та устаткування, які знаходяться у транспортних засобах на момент прибуття на митну територію України або доставляються на них під час перебування на цій території; в) товари, які призначаються для продажу на винос пасажирам та членам екіпажів (бригад) транспортних засобів і знаходяться у цих транспортних засобах на момент прибуття на митну територію України або доставляються на них під час перебування на цій території.

Відповідно до п.57 ст.4 МК України, всі будь-які рухомі речі, у тому числі ті, на які законом поширено режим нерухомої речі, валютні та культурні цінності, електроенергія, крім транспортних засобів комерційного призначення, відносяться до категорії товару.

Згідно з вимогами підпункту в) пункту 2 частини 1 статті 335 Митного кодексу України, перевізники на водному транспорті, надають органу доходів і зборів під час переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, на припаси, які знаходяться на борту такого транспортного засобу, декларацію про припаси (суднові припаси), яка містить, зокрема, відомості про найменування суднових припасів, що є в наявності на судні, та їх кількість.

Згідно з вимогами підпункту и) пункту 2 частини 1 статті 335 Митного кодексу України, перевізники на водному транспорті, надають органу доходів і зборів під час переміщення транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, надають митному органу в паперовій або електронної формі такі документи та відомості – про наявність (відсутність) на борту судна небезпечних товарів, зброї і боєприпасів.

Відповідно до п. 2.4. розділу 2 Додатку до Конвенції, основним документом про суднові припаси, який містить відомості, що вимагаються державною владою при прибутті і відбутті судна, є Декларація про суднові припаси. Державна влада приймає Декларація про суднові припаси, датовану і підписану капітаном або якою-небудь іншою особою суднового командного складу, належним чином уповноваженою на це капітаном і особисто поінформованою про суднові припаси.

Крім того, відповідно до пункту 12.4 Інструкції Про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної і холодної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначених патронів, а також боєприпасів до зброї та вибухових матеріалів, затверджених наказом МВС України від 21.08.98 №622, зокрема, холодна зброя переміщується через державний кодон іноземними громадянами на підставі дозволу МВС України.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 196 МК України, не можуть бути пропущені через митний кордон України товари, на які відсутні документи на пропуск через державний кордон.

Факт скоєння ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) правопорушення підтверджується: протоколом про порушення митних правил №0125/50800/20 від 13.08.2020, декларацією суднових припасів (STORES DECLARATION) від 12.08.2020, декларацією про відсутність (NIL DECLARATION) від 12.08.2020, декларацією про товари за якими не сплачено мито (BONDED STORES DECLARATION) від 12.08.2020, загальною декларацією (General Declaration) від 12.08.2020, актом про проведення огляду товарів від 13.08.2020, доповідною запискою від 17.08.2020, висновком експертизи № 1420003600-0674 від 02.09.2020, листом СЛЕД Держмитслужби № 7.17-36/7.16/1097 від 24.09.2020 висновком експертизи № 1420003302-0396 від 10.09.2020.

Дослідивши матеріали справи, вважаю, що ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) винний в скоєні правопорушення передбаченого ст.472 МК України, що виразилась в незаявлені за встановленою формою точних та достовірних відомостей про товари, які підлягають обов`язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України.

У відповідності до ст.487 МК України, провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.

Так, ст.40-1 КУпАП передбачено, що судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Відповідно до п. 5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ст.40-1 КУпАП, у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення судовий збір сплачується особою, на яку накладено таке стягнення в сумі 420,40 грн.

Керуючись ст.ст. 40-1, 265, 283-285, 287, 289, 290 КУпАП, ст.ст. 472, 511, 520, 527-529 МК України, Законом України «Про судовий збір»,-

постановив:

Визнати громадянина Румунії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) винним у скоєні правопорушення, передбаченого ст. 472 МК України та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 100% вартості товару в сумі 64455,51 грн. з конфіскацією вилученого товару, а саме:захисні шоломи військового зразку із захисним склом в кількості 4 одиниці, бронежилети військового зразку в кількості 4 одиниці, один ніж з маркуванням «WELDER super knife», серійний номер KP008» з піхвами.

Грошові кошти у сумі 2342 доларів США, що за курсом НБУ станом на 13.08.2020, становить 64451,51 грн., які були вилучені в громадянина Румунії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) з метою забезпечення стягнення штрафу та зберігаються на банківському рахунку Чорноморської митниці Держмитслужби, перерахувати до державного бюджету.

Залишок грошових коштів у сумі 158 доларів США повернути громадянину Румунії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ).

Стягнути з громадянина Румунії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) на користь Чорноморської митниці Держмитслужби витрати за зберігання вилучених предметів правопорушення в сумі 1382,01 грн.

Стягнути з громадянина Румунії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) на користь держави судовий збір в розмірі 420,40 грн. (отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ) – 37993783; банк отримувача – Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106).

Постанова може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців.

Постанова може бути оскаржена до Херсонського апеляційного суду через Херсонський міський суд Херсонської області протягом 10 днів з дня її проголошення.

СуддяГ. С. Смирнов