
Справа № 703/3175/20
3/703/1177/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 листопада 2020 року суддя Смілянського міськрайонного суду Черкаської області Ігнатенко Т.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла до суду від Смілянського ВП ГУНП в Черкаській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , непрацюючого,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 15 вересня 2020 року близько 18 години 00 хвилин в м. Сміла по вул. Соборна керував автомобілем «ВАЗ 2101», д.н.з. НОМЕР_1 , з явними ознаками алкогольного сп`яніння (різкий запах алкоголю з ротової порожнини, незв`язна мова), від проходження медичного огляду, у встановленому законом порядку, для визначення стану алкогольного сп`яніння відмовився, чим порушив п.2.5 ПДР України.
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, - ОСОБА_1 в судовому засідання своєї провини не визнав, зазначив, що він не керував транспортним засобом. Чому свідки, вказали саме на нього, як на водія транспортного засобу, в тому числі і власник відповідного автомобіля, - йому не відомо.
Суддя, повно та всебічно дослідивши матеріали справи, приходить до наступного висновку.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №249611 від 15 вересня 2020 року, складеного відносно ОСОБА_1 , останній порушив вимоги п.2.5 ПДР України, за що передбачена адміністративна відповідальність відповідно до вимог ч.1 ст.130 КУпАП.
Згідно п.2.5 ПДР України, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до ч.1 ст.130 КУпАП, відповідальність за вказаною частиною статті настає в разі відмови особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, хоча ним і не визнається, проте повністю підтверджується сукупністю письмових доказів, досліджених безпосередньо під час судового розгляду, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №249611 від 15 вересня 2020 року, в якому викладені обставини вчинення ОСОБА_1 15 вересня 2020 року адміністративного правопорушення; направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 15 вересня 2020 року, в якому зафіксовано, що в зв`язку з виявленням у ОСОБА_1 ознак сп`яніння, а саме – різкий запах алкоголю з ротової порожнини, незв`язна мова, хитка хода, він направляється працівником поліції до ЧОНД для встановлення стану сп`яніння; письмовими поясненнями ОСОБА_2 від 15 вересня 2020 року, відповідно до яких, він 15 вересня 2020 року близько 18 години 00 хвилин рухався на своєму автомобілі по вул. Соборна в м. Сміла та перед ним їхав автомобіль, який рухався невпевнено та підозріло виляв по дорозі. Він зупинив вказаний автомобіль, за кермом якого, як з`ясувалося згодом, був ОСОБА_1 від якого він почув різкий запах алкоголю, а також у нього була незв`язна мова; письмовими пояснення ОСОБА_3 та ОСОБА_2 від 15 вересня 2020 року, відповідно до яких, 15 вересня 2020 року вони були свідками, що водія ОСОБА_1 відмовився від проходження огляду на стан сп`яніння за допомогою спеціального технічного засобу та у медичному закладі; письмовими поясненнями ОСОБА_4 від 15 вересня 2020 року, відповідно до яких, він був присутній під час складання протоколу про адміністративне правопорушення відносно водія ОСОБА_1 , який керував автомобілем «ВАЗ 2101», д.н.з. НОМЕР_1 , та після його складання забрав вказаний автомобіль, оскільки ОСОБА_1 було відсторонено від керування, так як він знаходився з явними ознаками алкогольного сп`яніння.
На підставі вищевикладеного, вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.130 КУпАП, а саме: «відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп`яніння».
Згідно довідок начальника Смілянського ВП ГУНП в Черкаській області, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , протягом календарного року до адміністративної відповідальності за ст.130 КУпАП не притягувався та отримував посвідчення водія серії НОМЕР_2 від 09 серпня 2017 року.
Враховуючи характер вчиненого адміністративного правопорушення, особу порушника, вважаю, що для його перевиховання, запобігання вчиненню нових правопорушень, достатнім є накладення стягнення в межах санкції ч.1 ст.130 КУпАП, у виді штрафу в розмірі, передбаченому Законом, з позбавленням права керування транспортними засобами. При цьому, судом враховано, що альтернативи вказаному стягненню за вчинення даного адміністративного правопорушення, чинний КУпАП не передбачає.
Відповідно до Закону України «Про судовий збір» та в порядку ст. 40-1 КУпАП, з ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір, ставка якого складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Доказів, які звільняють ОСОБА_1 від сплати судового збору за розгляд справи про адміністративне правопорушення, матеріали справи не містять та останнім не надані.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 40-1, ч.1 ст.130, ст.251, 266, 268, 283, 284 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10 200 (десять тисяч двісті) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 420 (чотириста двадцять) гривень 40 (сорок) копійок судового збору, який зарахувати на рахунок: UA908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУК у м. Києві 22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Казначейство України, код банку отримувача: 899998, код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Смілянський міськрайонний суд Черкаської області протягом 10 днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків на її оскарження, а в разі оскарження після розгляду справи апеляційним судом, якщо її не буде скасовано.
Строк пред`явлення постанови до виконання – 3 (три) місяці.
Суддя Т.В. Ігнатенко