
Справа № 420/6856/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 листопада 2029 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Танцюри К.О., розглянувши у письмовому провадженні справу за позовом Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області до Акціонерного товариства "Одеська ТЕЦ" про стягнення заборгованості,-
В С Т А Н О В И В:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області до Акціонерного товариства "Одеська ТЕЦ" про стягнення заборгованості у розмірі 923 246, 88 грн.
Ухвалою суду від 01.09.2020р. відкрито провадження у справі та призначено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.
Ухвалою суду від 18.09.2020р. ухвалено перейти до розгляду справи у порядку загального позовного провадження.
Ухвалою суду від 20.10.2020р. закрито підготовче провадження, призначено справу до судового розгляду по суті.
30.10.2020р. до суду від Акціонерного товариства "Одеська ТЕЦ" надійшло клопотання про відкладення розгляду справи, оскільки в Одеському окружному адміністративному суді припинено розгляд справи у відкритих судових засіданнях за участю учасників судового процесу. 03.11.2020р. до суду від представника позивача надійшла заява про розгляд справи у письмовому провадженні.
Керуючись положеннями ч.9 ст.205 КАС України, оскільки представник відповідача не був позбавлений можливості взяти участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції поза межами приміщенням суду відповідно до положень ст.195 КАС України, проте не скористався своїм правом, з урахуванням процесуальних норм щодо строків розгляду справи, а також те, що зібрані докази по справі дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду, судом продовжено розгляд справи у порядку письмового провадження.
В обґрунтування позовних вимог представник позивача у позовній заяві зазначив, що відповідач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Одеській області як платник страхових внесків відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування». Позивач, посилаючись на положення Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України та те, що згідно розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за відповідний період, які направлялись Управлінням у встановлений нормами чинного законодавства строк, заборгованість відповідача за період з 01.07.2017р. по 25.03.2017р. склала 923 246,88 грн., яку він не сплатив у добровільному порядку, просить суд задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
18.09.2020р. до суду від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, згідно якого АТ«Одеська ТЕЦ» зазначило, що не погоджується із позовними вимогами Пенсійного фонду, зазначивши, що ухвалою Арбітражного суду Одеської області від 15.06.2001р., було порушено
провадження у справі про банкрутство АТ «Одеська ТЕЦ» та постановою Господарського суду Одеської області від 13.12.2016 р. у справі № 17- 2-1-7-5-6-5-21-2-32-39-18/01-5010, АТ «Одеська ТЕЦ» визнано банкрутом, введено ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців. Як зазначив відповідач, під час розгляду справи про визнання банкрутом АТ «Одеська ТЕЦ» було
прийнято Закон України «Про приватизацію державного та комунального майна» №2269
від 18.01.2018 р., який набрав чинності 07.03.2018р. Відповідач вказав, що оскільки держава в особі Фонду державного майна України володіє акціями у статутному капіталі АТ «Одеська ТЕЦ» у розмірі 99,9895% та АТ «Одеська ТЕЦ» на підставі розпорядження Кабінету Міністрів України від 07.11.2014р. №1089-р було включено до переліку об`єктів паливно-енергетичного комплексу, що підлягають приватизації, то провадження у справі про банкрутство підлягало припиненню відповідно до вимог Закону. За таких обставин Господарський суд Одеської області ухвалою від 15.01.2019р. закрив провадження по справі про визнання банкрутом ПАТ «Одеська ТЕЦ», припинив ліквідаційну процедуру. Відповідач, посилаючись на практику Верховного Суду України зазначив, що оскільки на час здійснення ліквідаційної процедури відносно АТ «Одеська ТЕЦ» у товариства не могло виникнути зобов`язань з відшкодування витрат на сплату пільгової пенсії (вони не пов`язані з ліквідаційною процедурою), то після припинення справи про визнання банкрутом АТ «Одеська ТЕЦ», зобов`язання за період здійснення ліквідаційної процедури не виникли. У зв`язку з викладеним, відповідач наголосив, що заборгованість з фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, що виникла у період перебування АТ «Одеська ТЕЦ» у ліквідаційній процедурі (01.07.2017 р. - 15.01.2019р.) не підлягає стягненню, в силу ч.1 ст.38 Закону «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом». Щодо заборгованості, яка виникла після закриття справи про банкрутство АТ «Одеська ТЕЦ» (15.01.2019р. - 25.03.2019р.), відповідач вказав, що за даними бухгалтерського обліку АТ «Одеська ТЕЦ» заборгованості товариства перед Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області за спірний період не обліковується та позивачем не надано доказів направлення на адресу АТ «Одеська ТЕЦ» повідомлень про нарахування заборгованості заявленої у позові та копій розрахунків даної заборгованості. Як зазначив відповідач, до позовної заяви додано обґрунтований помісячний розрахунок по відшкодуванню пенсії, де зазначено суму за березень 2019 року - 1 098 992,87 грн., період призначення та закінчення пенсії, при цьому, даний розрахунок ніким не підписаний, що суперечить вимогам ч. 10 ст. 44 КАС України, а також з даного розрахунку не вбачається період нарахування пенсії. Також відповідач зазначив, що у даному розрахунку позивачем зазначено такого пенсіонера, як ОСОБА_1 , якій виплату пенсії, відповідно до рішення Приморського районного м.Одеси від 02.02.2018 р. у справі №522/5062/15-а за позовом ОСОБА_1 до Центрального об`єднання управління Пенсійного фонду України в м. Одесі за участю третьої особи АТ «Одеська ТЕЦ», було визнано незаконною, однак позивач продовжує нараховувати та виплачувати пенсію ОСОБА_1 . У зв`язку з викладеним, відповідач просить суд відмовити у задоволенні позовної заяви у повному обсязі.
30.09.2020р. до суду від Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області надійшла відповідь на відзив, згідно якого відповідач наголосив, що внаслідок розгляду справи про банкрутство АТ «Одеської ТЕЦ» провадження по справі про банкрутство було закрито, а відповідача банкрутом визнано не було, тобто відповідач не припинив своєї діяльності як юридична особа. Крім того, позивач зазначив, що після закриття провадження по справі про банкрутство відповідач перейшов до статусу дієвого підприємства. Поряд з цим, відповідач звернув увагу суду на той факт, що відносно ПАТ «Одеська ТЕЦ» прийнято рішення про приватизацію надано розпорядження Кабінету Міністрів України від 07.11.2014р. № 1089-р. яким було включено до переліку об`єктів, що підлягають приватизації відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 18.02.2013р. № 96 - ПАТ «Одеська ТЕЦ», яке було прийнято на підставі ч.5 ст.5 Закону України «Про приватизацію державного майна», про що відповідачу було відомо, але зазначені відомості до Господарського суду були надані лише 03.04.2018р. Фондом державного майна України, який звернувся до суду з клопотанням про припинення провадження в справі № 17-2-1-7-5-6-5-21-2-32-39-18/01-5010 про банкрутство ПАТ «Одеська ТЕЦ» з підстав прийняття 07.11.2014р. рішення про приватизацію відносно ПАТ «Одеська ТЕЦ». Також, Головне управління наголосило на тому, що під час розгляду справи №420/2260/19, яка перебувала у провадженні Одеського окружного адміністративного суду, судом надавалась оцінка правомірності дій Головного управління щодо нарахування до відшкодування фактичних витрат. Крім того період який розглядався у зазначеній справі теж відноситься до періоду перебування відповідача в ліквідаційній процедурі. Отже, як зазначив позивач, під час розгляду зазначеної справи як Одеським окружним адміністративним судом так і П`ятим апеляційним адміністративним судом надавалась правова оцінка діям Головного управління, а також зроблені висновки по справі. Також, позивач вказав, що Головним управлінням на адресу відповідача направлялись розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, в яких містяться суми за кожен місяць нарахування по кожному пенсіонеру окремо з урахуванням сум поштового збору, а ОСОБА_1 призначено пенсію на підставі ухвали ВАСУ від 26.10.2017р., а підстави для нарахування пенсії вказаному пенсіонеру припинились з 22.11.2017р.
13.10.2020р. до суду від АТ «Одеська ТЕЦ» надійшли заперечення на відповідь на відзив, згідно яких відповідач з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву, просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог Пенсійного фонду. Крім того, відповідач зазначав, що вважає некоректним посилання на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 26.11.2019р. №420/2260/19, оскільки при розгляді вказаної справи, зокрема, не було враховано постанову Верховного Суду у справі №420/2260/19. Щодо пенсіонера ОСОБА_1 , відповідач вказав, що з позовної заяви не вбачається за який період і в якому розмірі було сплачено пенсію та, що Приморським районним судом м.Одеси встановлено відсутність у ОСОБА_1 права на отримання пенсії за віком на пільгових умовах за Списком №2
Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.
Згідно з приписами п.1 ст.1 Закону України "Про збір на обов`язкове державне пенсійне страхування" від 26 червня 1997 року №400/97-ВР платниками збору на обов`язкове державне пенсійне страхування є, у тому числі, суб`єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об`єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об`єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб`єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.
Ухвалою Арбітражного суду Одеської області від 15.06.2001р. порушено провадження у справі про банкрутство АТ «Одеська ТЕЦ» ( а.с.170)
Постановою Господарського суду Одеської області від 13.12.2016р. по справі №17-2-1-7-5-6-5-21-2-32-39-18/01-5010 ПАТ «Одеська ТЕЦ» визнано банкрутом та введено ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців; припинено повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном; призначено ліквідатором ПАТ «Одеська ТЕЦ» арбітражного керуючого Лахненка Є.М.; заборонено ліквідатору та іншим особам вчиняти будь-які дії щодо відчуження активів боржника до затвердженого переліку ліквідаційної маси органом уповноваженого управляти державним майном; господарську діяльність ПАТ «Одеська ТЕЦ» завершено закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу за виключенням укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо. ( а.с.171-175).
Ухвалою господарського суду Одеської області від 23.03.2017р. затверджено реєстр кредиторських вимог до ПАТ «Одеська ТЕЦ» у ліквідаційній процедурі (а.с.176-178).
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України №1089-р від 07.11.2014р. було внесено зміни до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 18.02.2013р. №96 «Про приватизацію об`єктів паливно-енергетичного комплексу», яким було включено ПАТ «Одеська ТЕЦ» до переліку об`єктів паливно-енергетичного комплексу та групи Г, які підлягають приватизації. Розпорядження є діючим на даний момент.
З огляду на те, що боржник ПАТ «Одеська ТЕЦ» (Код ЄДРПОУ 05471158) є господарським товариством, у статутному капіталі якого більше ніж 50 відсотків акцій яких належать Державі, а також те, що ПАТ «Одеська ТЕЦ» належить до переліку підприємств, що підлягають приватизації, ухвалою Господарського суду Одеської області від 15.01.2019р. по справі №17-2-1-7-5-6-5-21-2-32-39-18/01-5010, зокрема, закрито провадження по справі №17-2-1-7-5-6-5-21-2-32-39-18/01-5010 про визнання банкрутом ПАТ «Одеська ТЕЦ» (Код ЄДРПОУ 05471158), скасовано мораторій на задоволення вимог кредиторів, припинено процедуру ліквідації ПАТ «Одеська ТЕЦ» та повноваження ліквідатора - арбітражного керуючого Афоніна Дмитра Олександровича (а.с.176-178).
Судом встановлено, що в акціонерному товаристві "Одеська ТЕЦ" за Списком № 2 працювали наступні особи: 1) ОСОБА_2 , 2) ОСОБА_3 , 3) ОСОБА_4 , 4) ОСОБА_5 , 5) ОСОБА_6 , 6) ОСОБА_7 , 7) ОСОБА_8 , 8) ОСОБА_9 , 9) ОСОБА_10 , 10) ОСОБА_11 , 11) ОСОБА_12 ; 12) ОСОБА_13 , 13) ОСОБА_14 , 14) ОСОБА_15 , 15) ОСОБА_16 , 16) ОСОБА_17 , 17) ОСОБА_18 , 18) ОСОБА_19 , 19) ОСОБА_20 , 20) ОСОБА_21 , 21) ОСОБА_22 , 22) ОСОБА_1 , 23) ОСОБА_23 , 24) ОСОБА_24 , 25) ОСОБА_25 , 26) ОСОБА_26 .
Так, на підставі заяв про призначення пенсії, довідок про підтвердження наявного трудового стажу, вказаним особам відповідними розпорядженнями була призначена пенсія за віком на пільгових умовах за Списком №2 (а.с.35-124).
Як зазначено позивачем, відповідно до розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, картки особового рахунку по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій акціонерне товариство "Одеська ТЕЦ" має заборгованість перед Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області по фактичним витратам на виплату та доставку пільгових пенсій по вищевказаним пенсіонерам, які працювали на зазначеному підприємстві, за списком №2 у сумі 923 246,88 грн. за період з 01.07.2017р. по 25.03.2019р.
Порядок відшкодування страхувальниками витрат Пенсійного фонду України на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених на пільгових умовах, визначено Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного Фонду України, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1 та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 16.01.2004р. за № 64/8663 (надалі - Інструкція).
В абзацах першому та другому підпункту 2.1.1 пункту 2.1 Інструкції визначено, що платниками страхових внесків є страхувальники - роботодавці: підприємства, установи й організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, об`єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об`єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб`єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб`єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування - фіксований податок, єдиний податок та фіксований сільськогосподарський податок), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру.
Згідно із пунктом 6.1 Інструкції 6.1. для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 розділу 2 цієї Інструкції (крім платників, віднесених до четвертої групи платників єдиного податку, що визначені у підпункті 4 пункту 291.4 статті 291 глави 1 розділу XIV Податкового кодексу України), відшкодуванню підлягають фактичні витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до набрання чинності Законом України від 03 жовтня 2017 року № 2148-VІІІ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" та призначених відповідно до частини другої статті 114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування":
особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, крім тих, які були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за Списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України;
особам, які були зайняті на інших роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до пунктів "б"-"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" та пунктів 2-8 частини другої статті 114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".
Відповідно до пункту 6.4 Інструкції, розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається органами Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом місяця з новопризначених (перерахованих) пенсій.
Розрахунки складаються на підставі відомостей відділів з призначення пенсій органів Пенсійного фонду України, які подаються згідно з додатком 8 та додатком 8а до 1 січня поточного року та протягом місяця з дня прийняття рішення про призначення нової пенсії. (пункт 6.5 Інструкції).
Підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в розрахунку місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах. Суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з дати призначення пенсії до дати складання розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до Закону України від "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", сплачуються одночасно із оплатою фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за перший поточний місяць (пункт 6.7 Інструкції).
В свою чергу, згідно абз. 2 п.6.7 Інструкції у разі зміни розміру пенсії або настання обставин, які впливають на суму відшкодування (смерть пенсіонера, зміна місця проживання тощо), органи Пенсійного фонду повідомляють про це підприємства у розрахунку, який направляється підприємству в місячний строк з дня прийняття рішення про зміну розміру пенсії або про припинення виплати пенсії.
Відповідно до пункту 6.8 Інструкції, у разі призначення пенсій на пільгових умовах особам, які мають необхідний стаж роботи не за місцем призначення цієї пенсії, орган Пенсійного фонду за місцем призначення пенсії надсилає розрахунок згідно з додатками, зазначеними у пункті 6.4 цієї глави для зазначених підприємств, у двох примірниках через орган Пенсійного фонду за місцезнаходженням цього підприємства (крім підприємств, місцезнаходженням яких є вільна економічна зона "Крим"). Відшкодування сум фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, у таких випадках здійснюється підприємством на рахунки органу Пенсійного фонду за місцезнаходженням підприємства.
Відповідно до ст.8 Закону України "Про пенсійне забезпечення" виплата пенсій здійснюється з коштів Пенсійного Фонду України.
Таким чином, підприємство щомісяця до 25-го числа зобов`язано вносити до Пенсійного фонду зазначену в розрахунку місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, який складається Пенсійним фондом до 1 січня поточного року та протягом місяця з дня прийняття рішення про призначення нової пенсії, а також, у разі прийняття рішення про зміну розміру пенсії або про припинення виплати пенсії.
Як встановлено судом під час з`ясування офіційних обставин справи, Пенсійним фондом направлялись на адресу відповідача розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій щодо вищезазначених пенсіонерів (а.с.9-34). Разом з тим, Пенсійним фондом направлялись на адресу відповідача листи «Про відшкодування пільгових пенсій» (а.с.7-8).
Разом з тим, щодо пенсіонера ОСОБА_1 , суд зазначає, що як вбачається з Єдиного державного реєстру судових рішень, постановою Приморського районного суду м.Одеси від 19.05.2015р. по справі №522/5062/15-а адміністративний позов ОСОБА_1 задоволено; скасовано рішення управління ПФУ в Приморському районі м. Одеси №32 від 12.02.2015р. про відмову у призначенні та виплати пенсії за віком на пільгових умовах та зобов`язано виплатити пенсію за віком на пільгових умовах з 02.05.2014 р.
Постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 07.10.2015р. по справі №522/5062/15-а було змінено постанову Приморського районного суду м. Одеси від 19.05.2015р. в частині зазначення дати призначення виплати пенсії ОСОБА_1 , а саме дата «з 02.05.2014 року» замінено на «з 27.01.2015 року».
Разом з тим, ухвалою ВАС України від 26.10.2017р. по справі №522/5062/15-а, було скасовано постанову Приморського районного суду м. Одеси від 19.05.2015р. та постанову Одеського апеляційного адміністративного суду від 07.10.2015р., а справу направлено до суду першої інстанції на новий судовий розгляд.
Рішенням Приморського районного суду м. Одеси 02.02.2018р. ухвалено рішення по справі №522/5062/15-а, яке, в свою чергу, залишено без змін постановою П`ятого апеляційного адміністративного суду від 06.12.2018р., відмовлено у задоволенні позовних вимог та зазначено про відсутність у ОСОБА_1 права на отримання пенсії за віком на пільгових умовах за Списком №2.
За таких обставин, оскільки у ОСОБА_1 відсутнє право на отримання пенсії за віком на пільгових умовах за Списком №2, у АТ «Одеська ТЕЦ» відповідно відсутній обов`язок по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пенсії за період з 01.07.2017р. по 25.03.2019р. у розмірі 18 098,37 грн. ( 26 598,39 грн. (розмір визначений у розрахунку за період з 01.04.2017р. по березень 2019р. ) - 8500,02 грн. (нарахований за період з 01.04.2017 р. по 25.06.2017 р., що також підтверджується рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 26.11.2020р. по справі 420/2260/19)).
Щодо посилання представника відповідача на те, що у період виникнення заявленої до стягнення заборгованості за період з 01.07.2017р. по 15.01.2019р., відповідач знаходився у стані ліквідаційної процедури, а отже, у Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області відсутні підстави для стягнення спірних сум, судом встановлено наступне.
Згідно з п.4-2 Перехідних положень Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна», справи про банкрутство боржників, якими є державні підприємства та/або господарські товариства, більше ніж 50 % акцій (часток) яких прямо чи опосередковано належать державі, щодо яких прийнято рішення про приватизацію, не порушуються до завершення приватизації.
А відповідно до п.4-3 цих Перехідних положень вказаного Закону, провадження у справах про банкрутство боржників, якими є державні підприємства та/або господарські товариства, більше ніж 50% акцій (часток) яких прямо чи опосередковано належать державі, щодо яких прийнято рішення про приватизацію, підлягає припиненню, крім тих, що ліквідуються за рішенням власника.
Так, після припинення провадження у справі про банкрутство забороняється стягнення на підставі виконавчих та інших документів, що містять майнові вимоги, у тому числі на предмет застави, за якими стягнення здійснюється в судовому або позасудовому порядку відповідно, крім випадків перебування виконавчого провадження на стадії розподілу стягнутих з боржника грошових сум (у тому числі одержаних від продажу майна боржника), перебування майна на стадії продажу з моменту оприлюднення інформації про продаж, а також у разі звернення стягнення на заставлене майно та виконання рішень у немайнових спорах; не зараховується неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші фінансові санкції за невиконання чи неналежне виконання зобов`язань із задоволення всіх вимог, зупиняється перебіг позовної давності, не застосовується індекс інфляції за весь час прострочення виконання грошового зобов`язання, три проценти річних від простроченої суми тощо.
Разом з тим, зазначені дії не поширюються на задоволення вимог поточних кредиторів, на виплату заробітної плати та нарахованих на ці суми страхових внесків на загальнообов`язкове державне та інше соціальне страхування, на відшкодування шкоди, заподіяної здоров`ю та життю громадян, на виплату авторської винагороди, аліментів, а також на вимоги за виконавчими документами немайнового характеру, що зобов`язують боржника вчинити певні дії чи утриматися від їх вчинення.
При цьому, згідно положень Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», поточні кредитори це кредитори за вимогами до боржника, які виникли після відкриття провадження (проваджень) у справі про банкрутство.
Як вбачається з матеріалів справи ГУ ПФУ в Одеській області звернулося до суду із позовом про стягнення з відповідача заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, яка виникла за період з період з 01.07.2017р. по 25.03.2019р. станом на 26.03.2020р.
Отже, заборгованість за період з 01.07.2017 р. по 15.01.2019 р., виходячи з аналізу норм Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» відноситься до поточної заборгованості, а позивач перед відповідачем фактично виступає поточним кредитором.
За таких обставин, Акціонерне товариство "Одеська ТЕЦ" зобов`язане було у термін до 25 числа щомісячно забезпечувати відшкодування витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, згідно наданих розрахунків, що не було здійснено відповідачем на суму 905 148,51грн. за період з 01.07.2017р. по 25.03.2019р. станом на 26.03.2020р.
Як встановлено судом, доказів сплати відповідачем вищевказаної суми фактичних витрат на виплату та доставку пенсій на пільгових умовах за вищевказаний період станом на момент розгляду справи у встановленому чинним законодавством порядку та строки до суду не надано.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Враховуючи викладене, суд вважає, що адміністративний позов Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області підлягає частковому задоволенню.
Керуючись ст.ст. 241-246, 250, 255, 295,382 КАС України, суд, -
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області - задовольнити частково.
Стягнути з Акціонерного товариства «Одеська ТЕЦ» (код ЄДРПОУ 05471158, м.Одеса, Церковна,29) заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій у розмірі 905 148,51 грн. (дев`ятсот п`ять тисяч сто сорок вісім гривень п`ятдесят одна копійка) на користь Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області(код ЄДРПОУ 20987385, м.Одеса, вул. Канатна, 83).
У задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовити.
Рішення набирає законної сили згідно ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 293, 295 та п. 15-5 розділу VII Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя К.О. Танцюра
.