Постанова № 92938866, 17.11.2020, Херсонський міський суд Херсонської області

Дата ухвалення
17.11.2020
Номер справи
766/17312/20
Номер документу
92938866
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа №766/17312/20

Пров. №3/766/7718/20

17.11.2020 року суддя Херсонського міського суду Херсонської області Смирнов Г.С.

за участю секретаря – Тимошенко Ю.О.

представника митниці – Бабільова І.І.

розглянувши матеріали, направлені Чорноморською митницею Держмитслужби, про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця Миколаївської області, працюючого капітаном т/х «ALEXIA I», прапор НОМЕР_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , - у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 472 МК України, -

встановив:

01.10.2020 о 05:20 год.до причалу №6 ДП «Херсонський морський торгівельний порт» у зону митного поста «Херсон-порт» Чорноморської митниці Держмитслужби прибуло судно закордонного плавання «АLЕХІА І», НОМЕР_2 , прапор РАNАМА з порту Моnfalсоnе (Італія) без вантажу. Капітаном зазначеного судна є громадянин України ОСОБА_1 .

У ході проведення митного контролю судна закордонного плавання «АLЕХІА І», НОМЕР_2 , прапор РАNАМА, в малярному приміщені судна без ознак приховування, виявлено 5 відер фарби об`ємною вагою по 20 літрів кожна, а саме: фарба KORAMEL ENAMEL ALKYD TOPCOAT LT313-3332/IVORY – одне відро (20 літрів), фарба KORABOR ENAMEL IVORY RT546/3332 – чотири відра по 20 літрів (80 літрів).

Виявлена фарба не була внесена капітаном судна закордонного плавання «АLЕХІА І» громадянином України ОСОБА_1 письмово в документі «ІМО SHIP’S STORES DECLARATION» від 01.10.2020 наданим для митного оформлення судна.

З наданого капітаном судна «АLЕХІА І», ІМО 9365049, прапор РАNАМА пояснення, встановлена вартість товарів, яка становить : фарба KORAMEL ENAMEL ALKYD TOPCOAT LT313-3332/IVORY – одне відро (20 літрів) – 62,28 грн/л, всього – 1245,60 грн.; фарба KORABOR ENAMEL IVORY RT546/3332 – чотири відра (80 літрів) – 62,28 грн/л, всього – 4982,40 грн. Всього не задекларовано товару на суму – 6228 грн. Всього не задекларовано товару на суму - 6228 грн. (шість тисяч двісті двадцять вісім).

Таким чином громадянин України ОСОБА_1 не заявив за встановленою формою точних та достовірних відомостей про товар - п`ять відер по 20 літрів у кожному, всього 100 (сто) літрів фарби, яка підлягає обов`язковому декларуванню при переміщенні через митний кордон України, чим вчинив порушення митних правил, передбачене ст. 472 МК України.

Відповідно до ст. 511 МК України за протоколом про порушення митних правил № 0158/50800/20 від 01.10.2020 вилучено: фарба KORAMEL ENAMEL ALKYD TOPCOAT LT313-3332/IVORY 20 літрів), фарба KORABOR ENAMEL IVORY RT546/3332 80 літрів.

Представник митниці підтримав протокол на підставах у ньому викладених, просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 472 МК України та накласти на нього стягнення у вигляді штрафу та конфіскації предметів, які є об`єктами порушення митних правил.

ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, про день та час розгляду справи повідомлений в установленому порядку. В матеріалах справи є заява про розгляд справи без його участі, провину в порушення митних правил визнає. За таких обставин, суд вважає можливим розглянути справу без його участі.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши представника митниці, приходжу до наступних висновків.

Відповідно до ч. 1 ст.486 МК України завданнями провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її з дотриманням вимог закону, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень митних правил, та запобігання таким правопорушенням.

Частиною 1 статті 489 МК України посадова особа при розгляді справи про порушення митних правил зобов`язана з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують та/або обтяжують відповідальність, чи є підстави для звільнення особи, що вчинила правопорушення, від адміністративної відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до частини першої статті 458 МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред`явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

Згідно ст. 472 МК України відповідальність настає за недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України, тобто не заявлення за встановленою формою точних та достовірних відомостей (наявність, найменування або назва, кількість тощо) про товари, транспортні засоби комерційного призначення, які підлягають обов`язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України.

Згідно ст. 257 МК України декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари і транспортні засоби, мету їх переміщення через митний кордон України, я також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.

Відповідно до п. 57 ст.4 МК України, всі будь-які рухомі речі, у тому числі ті, на які законом поширено режим нерухомої речі, валютні та культурні цінності, електроенергія, крім транспортних засобів комерційного призначення, відносяться до категорії товару.

У відповідності до ч. 1 ст. 318 МК України митному контролю підлягають усі товари, транспортні засоби, які переміщуються через митний кордон України.

Відповідно до ст. 335 МК України під час переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України декларант, уповноважена ним особа або перевізник залежно від виду транспорту, яким здійснюється перевезення товарів, надають митному органу в паперовій або електронній формі такі документи та відомості: генеральну декларацію, декларація про вантаж, декларація про припаси (суднові припаси), яка містить, зокрема, відомості про найменування суднових припасів, що є в наявності на судні, та їх кількість, декларація про особисті речі екіпажу судна, тощо.

Порядок здійснення митного контролю та оформлення суден закордонного плавання регламентується МК України, Конвенцією про полегшення міжнародного морського судноплавства 1965 року (набула чинності 24.12.1993), Типовою технологічною схемою пропуску через державний кордон України осіб, автомобільних, водних, залізничних та повітряних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними, Типовою технологічною схемою здійснення митного контролю водних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними, у пунктах пропуску через державний кордон, затверджених Постановою КМУ від 21.05.2012 №451 та Порядком виконання митних формальностей на морському транспорті, затвердженого наказом Мінфіна України від 10.03.2015 №308.

Відповідно до підрозділу «А» розділу 1 Конвенції, «приписи» - це товари, призначені для споживання на судні, включаючи продовольчі товари, товари, що підлягають продажу пасажирам і членам екіпажу судна, пальне і мастильні матеріали. Сюди не входять предмети суднового спорядження і суднові запасні частини.

Пунктом 2.4 розділу 2 Додатку до Конвенції встановлено, що основним документом про суднові приписи, який містить відомості, що вимагаються державною владою при прибутті і відбутті судна, є Декларація про суднові припаси. Державна влада приймає Декларації про суднові приписи, датовану і підписану капітаном або якою-небудь іншою особою суднового командного складу, належним чином уповноваженою на це капітаном і особисто поінформованою про суднові припаси.

Згідно п. 48 ст. 4 МК України, до «припасів належать»: а) товари, призначені для споживання пасажирами та членами екіпажів (бригад) на борту транспортних засобів, незалежно від того, продаються ці товари чи ні; б) товари, необхідні для експлуатації і технічного обслуговування транспортних засобів на шляху прямування та у пунктах проміжних стоянок чи зупинок (у тому числі пально-мастильні матеріали), крім запасних частин та устаткування, які знаходяться у транспортних засобах на момент прибуття на митну територію України або доставляються на них під час перебування на цій території; в) товари, які призначаються для продажу на винос пасажирам та членам екіпажів (бригад) транспортних засобів і знаходяться у цих транспортних засобах на момент прибуття на митну територію України або доставляються на них під час перебування на цій території.

Факт скоєння ОСОБА_1 правопорушення підтверджується: протоколом про порушення митних правил № 0158/50800/20 від 01.10.2020, протоколом опитування в справі про порушення митних правил від 01.10.2020, актом про проведення огляду товарів від 01.10.2020, генеральною декларацією від 01.10.2020, декларацією про суднові запаси від 01.10.2020, чеком на купівлю № ALX-B041_20.1, розрахунком вартості предметів правопорушення.

Дослідивши матеріали справи, вважаю, що ОСОБА_1 винний в скоєні правопорушення передбаченого ст.472 МК України, що виразилась в незаявлені за встановленою формою точних та достовірних відомостей про товари, які підлягають обов`язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України.

У відповідності до ст.487 МК України, провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.

Так, ст.40-1 КУпАП передбачено, що судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Відповідно до п. 5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ст.40-1 КУпАП, у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення судовий збір сплачується особою, на яку накладено таке стягнення в сумі 420,40 грн.

Керуючись ст.ст. 40-1, 265, 283-285, 287, 289, 290 КУпАП, ст.ст. 472, 511, 520, 527-529 МК України, Законом України «Про судовий збір»,-

постановив:

Визнати ОСОБА_1 винним у скоєні правопорушення, передбаченого ст. 472 МК України та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 100% вартості товару в сумі 6230 грн. з конфіскацією вилученого товару, а саме: фарби KORAMEL ENAMEL ALKYD TOPCOAT LT313-3332/IVORY – одне відро (20 літрів), фарби KORABOR ENAMEL IVORY RT546/3332 – чотири відра по 20 літрів (80 літрів).

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Чорноморської митниці Держмитслужби витрати за зберігання вилучених предметів правопорушення в сумі 149,94 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 420,40 грн. (отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ) – 37993783; банк отримувача – Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106).

Постанова може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців.

Постанова може бути оскаржена до Херсонського апеляційного суду через Херсонський міський суд Херсонської області протягом 10 днів з дня її проголошення.

СуддяГ. С. Смирнов