
Справа № 462/7116/20
УХВАЛА
16 листопада 2020 року м. Львів
Cуддя Залізничного районного суду м. Львова Гедз Б.М. розглянувши матеріали справи за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Швидкий світ» до Управління Укртрансбезпеки у Львівській області про скасування постанови,
в с т а н о в и в:
ТзОВ «Швидкий світ» звернулось до суду із позовом, в якому просить скасувати постанову № 212648 від 27.10.2020 року про застосування адміністративно-господарського штрафу за абз. 13 ч. 1 ст. 60 ЗУ «Про автомобільний транспорт» та накладення стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1700 грн., справу про адміністративне правопорушення закрити.
Як вбачається з матеріалів справи предметом спору є оскарження постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу за порушення, відповідальність за яке передбачена абз. 13 ч. 1 ст. 60 ЗУ "Про автомобільний транспорт".
Відповідно до статті 239 ГК України, адміністративно-господарський штраф є видом адміністративно-господарських санкцій.
Відповідно частини 1 статті 238 КУпАП за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб`єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб`єкта господарювання та ліквідацію його наслідків
Згідно статті 241 ГК України адміністративно-господарський штраф - грошова сума, що сплачується суб`єктом господарювання до відповідного бюджету у разі порушення ним встановлених правил здійснення господарської діяльності.
Так, статтею 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» передбачена відповідальність суб`єктів господарювання за порушення законодавства про автомобільний транспорт.
Зазначена позовна заява не може бути прийнята до розгляду Залізничним районним судом м. Львова та підлягає направленню за підсудністю з наступних підстав.
Відповідно до п.1 Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2015 року № 103, Державна служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України, який реалізує державну політику з питань безпеки на наземному транспорті.
З матеріалів справи вбачається, що однією із сторін є Державна служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека), яка є державним органом, та однією з вимог є скасування рішення суб`єкта владних повноважень - постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу № 212648 від 27.10.2020 року.
Тобто, спір виник у зв`язку із накладення на позивача адміністративно-господарського штрафу у справі про порушення законодавства про автомобільний транспорт, а не у справі про притягнення до адміністративної відповідальності.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, повязані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:
оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;
уточнення списку виборців;
оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум;
оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, повязані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:
примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства;
примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Частиною 2 ст. 20 КАС України встановлено, що окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті
Пунктом 2 ч. 1 ст. 29 КАС України передбачено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо: при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 30 КАС України спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються. Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана.
Враховуючи вищевикладені обставини, з метою недопущення порушення правил предметної юрисдикції, суд приходить до висновку про необхідність передачі адміністративної справи до Львівського окружного адміністративного суду за предметною юрисдикцією.
Керуючись ст.ст. 19, 20, 29, 30, 248, 294 КАС України, суд –
у х в а л и в :
матеріали адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Швидкий світ» до Управління Укртрансбезпеки у Львівській області про скасування постановипередати на розгляд Львівського окружного адміністративного суду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя: (підпис) Б.М. Гедз
З оригіналом згідно.
Суддя: Б.М.Гедз