
Код суду 233 № 233/5149/20
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 листопада 2020 року м. Костянтинівка
Суддя Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області Леміщенко О.О., розглянувши матеріали про адміністративне правопорушення, які надійшли з Військової комендатури м. Костянтинівка Військової служби правопорядку у Збройних Силах України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Балта Одеської області, РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, військовослужбовця військової служби за контрактом, військове звання – старший сержант, обіймає посаду командира відділення військової частини А0216, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 172-20, ч. 4 ст. 172-11 КУпАП, і якому роз`яснено зміст ст. 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
Визначення засад оборони України та підготовки держави до оборони, порядок та підстави призову на військову службу, умови її проходження, правове регулювання соціального і правового статусу військовослужбовців визначаються Законом України «Про оборону України», Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», Законом України «Про військовий обов`язок та військову службу». Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», Указами Президента України та іншими підзаконними актами.
За змістом статті 3 Закону України «Про оборону України» підготовка держави до оборони в мирний час включає, зокрема, забезпечення Збройних Сил України, інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, та правоохоронних органів підготовленими кадрами, озброєнням, військовою та іншою технікою, продовольством, речовим майном, іншими матеріальними та фінансовими ресурсами; розвиток військово-технічного співробітництва з іншими державами з метою забезпечення Збройних Сил України, інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, та правоохоронних органів озброєнням, військовою технікою і майном, які не виробляються в Україні; підготовку національної економіки, території, органів державної влади, органів військового управління, органів місцевого самоврядування, а також населення до дій в особливий період.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» особливий період - період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування. Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов`язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Мобілізація - комплекс заходів, здійснюваних з метою планомірного переведення національної економіки, діяльності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на функціонування в умовах особливого періоду, а Збройних Сил України, інших військових формувань. Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - на організацію і штати воєнного часу. Мобілізація може бути загальною або частковою та проводиться відкрито чи приховано. Демобілізація - комплекс заходів, рішення про порядок і терміни проведення яких приймає Президент України, спрямованих на планомірне переведення національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на роботу і функціонування в умовах мирного часу, а Збройних Сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - на організацію і штати мирного часу (стаття 1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»).
Таким чином, особливий період закінчується з прийняттям Президентом України відповідного рішення про переведення усіх інституцій України на функціонування в умовах мирного часу.
Рішень про закінчення такого періоду на час розгляду справи Президент України не приймав, тобто, особливий період діє в Україні від 17.03.2014, після оприлюднення Указу Президента України від 17.03.2014 № 303/2014 «Про часткову мобілізацію» і до теперішнього часу.
11.11.2020 року о 21-00 год., під час проведення вечірньої перевірки наявності особового складу командиром ремонтної роти військової частини А0216 старшим лейтенантом ОСОБА_2 було виявлено відсутність старшого сержанта ОСОБА_1 . Пошуки старшого сержанта ОСОБА_1 результатів не дали, на телефонні дзвінки не відповідав. 13.11.2020 року о 08-00 год. старший сержант ОСОБА_1 самостійно повернувся до розташування військової частини А0261. У поясненнях пояснив, що проводив час на власний розсуд. Старший сержант ОСОБА_1 11.11.2020 року самовільно залишив військову частину А0216, розташовану за адресою: Донецька область, м. Костянтинівка, вул. Олекси Тихого, буд. 180, з 11-00 год. до 13.11.2020 року 08-00 год., тобто одну добу та 11 годин був відсутній за місцем служби та проводив час на власний розсуд. Таким чином, старший сержант ОСОБА_1 самовільно залишив військову частину, в умовах особливого періоду, чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 172-11 КУпАП.
Він же, 12 листопада 2020 року о 21-00 год., в умовах особливого періоду, на території військової частини А0216, розташованої за адресою: Донецька область, м. Костянтинівка, вул. Олекси Тихого, буд. 180, представниками військової частини був виявлений військовослужбовець військової служби за контрактом командир відділення військової частини А0216 старший сержант ОСОБА_1 з явними ознаками алкогольного сп`яніння, а саме: стійкий запах алкоголю з ротової порожнини, порушення координації рухів. Після чого даного військовослужбовця було доставлено до військової комендатури м. Костянтинівка, звідки його було направлено до КНП «Багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування Костянтинівської міської ради» у супроводі майора ОСОБА_3 . У подальшому старшому сержанту ОСОБА_1 черговим лікарем було запропоновано пройти освідчення на стан алкогольного сп`яніння, на що останній погодився. Згідно з висновком про стан алкогольного сп`яніння № 33 від 12.11.2020 року 21.40 з використанням спеціального технічного засобу «Алконт-М», ОСОБА_1 перебував у стані алкогольного сп`яніння, проба позитивна – 1,9 проміле). Таким чином, ОСОБА_1 перебував на території військової частини А0216 у стані алкогольного сп`яніння, в умовах особливого періоду, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні даних правопорушень визнав у повному обсязі, пояснив, що він 11.11.2020 року приблизно о 21-00 год. самовільно залишив територію військової частини А0216, розташовану за адресою: Донецька область, м. Костянтинівка, вул. Олекси Тихого, буд. 180. Будь-кого з керівного складу військової частини про свої наміри він не попереджував. Час у м. Костянтинівка проводив на власний розсуд. Перебував у бані, де після того як розпарився, вирішив випити горілки. Крім того, знаходячись на території військової частини А0216, розташованої за адресою: Донецька область, м. Костянтинівка, вул. Олекси Тихого, буд. 180, він вжив приблизно 300 г горілки «Хортиця». Дуже шкодує про вчинене, щиро каявся.
Крім повного визнання вини ОСОБА_1 , його вина підтверджується висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, складеного на підставі даних, що містяться в акті медичного огляду № 33 12.11.2020 року, відповідно до якого старший сержант ОСОБА_1 перебував у стані алкогольного сп`яніння (1,9 проміле), розпорядком роботи основного командного пункту та тилового командного пункту, довідкою-доповіддю про самовільне залишення військової частини від 12.11.2020 року № 198/2981, довідкою-доповіддю про повернення із самовільного залишення військової частини від 13.11.2020 року №198/2999, службовою характеристикою старшого сержанта ОСОБА_1 , медичною характеристикою старшого сержанта ОСОБА_1 , та іншими матеріалами справи.
Враховуючи викладене, вважаю, що обставини, викладені в протоколі про військове адміністративне правопорушення серії ДНК-2 №3633 від 16 листопада 2020 року та в протоколі про військове адміністративне правопорушення серії ДНК-2 №3628 від 15 листопада 2020 року, знайшли своє підтвердження в судовому засіданні і вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 172-20 та ч. 4 ст. 172-11 КУпАП, є доведеною.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Враховуючи характер вчинених правопорушень, особу правопорушника, ступінь його вини, ставлення до вчиненого, вважаю за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в межах санкції ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
Згідно з п. 12 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» військовослужбовці, військовозобов`язані та резервісти, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, - у справах, пов`язаних з виконанням військового обов`язку, а також під час виконання службових обов`язків, звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях.
Враховуючи те, що ОСОБА_1 є військовослужбовцем, його необхідно звільнити від сплати судового збору на підставі п. 12 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір».
Керуючись ст.ст. 24, 27, 33, 172-11 ч. 4, 172-20 ч. 3, 283 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 172-20 та ч. 4 ст. 172-11 КУпАП, та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу у розмірі 215 (двісті п`ятнадцять) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а саме 3655 (три тисячі шістсот п`ятдесят п`ять) грн. 00 коп.
Штраф слід перерахувати на рахунок (IBAN) – UA788999980313060106000005058, отримувач – Костянтин.УК/м. Костянтинівка/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ) - 37890775, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), ККДБ – 21081100.
Звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору на підставі п. 12 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір».
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених ч. 5 ст. 7 та ч. 1 ст. 287 КУпАП. Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного суду через Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги та може бути пред`явлена до примусового виконання протягом трьох місяців після набрання нею законної сили.
Суддя О.О. Леміщенко