Постанова № 92922352, 16.11.2020, Білоцерківський міськрайонний суд Київської області

Дата ухвалення
16.11.2020
Номер справи
357/10699/20
Номер документу
92922352
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 357/10699/20

3/357/4729/20

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16.11.2020 року cуддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської області Шовкопляс О. П. , розглянувши матеріали справи які надійшли з Головного управління ДПС у Полтавській області, про притягнення до адміністративної відповідальності :

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянка України, керівник ТОВ «Б-МАКС», зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , ідент.номер НОМЕР_1 , на підставі ч.1 ст. 163-1 КУпАП,-

В С Т А Н О В И В:

До Білоцерківського міськрайонного суду надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 відносно якої 19.10.2019 року складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.163-1 КУпАП.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 19.10.2020 року N105/16-31-50-04, складеного посадовою особою ГДРІ відділу податків і зборів з юридичних осіб управління у м. Полтаві ГУ ДПС у Полтавській області Юхимець Мариною Олександрівною при проведенні камеральної перевірки ТОВ "Б-МАКС"; (п.н. 42973219), Київська область, м. Біла Церква, вул. Богдана Хмельницького, буд. 28, з питань своєчасності подання податкових декларацій з податку на додану вартість за серпень 2020 року, посадова особа, керівник ТОВ «Б-МАКС» ОСОБА_1 , вчинила правопорушення п.49.18.1 п.49.18 , п.49.2 ст.49 гл.2, розділу II, п.203.1, ст.203 розділу V Податкового кодексу України від 02.12.2010 року N 2755-VI (із змінами і доповненнями), а саме: несвоєчасне подання податкової декларації до установи банку з податку на додану вартість за серпень 2020року з граничним терміном подання 21.09.2020року, що зафіксовано в акті №419/16-31-50-04-11/42973219 від 15.10.2020року.

Дії посадової особи, керівника ТОВ "Б-МАКС" ОСОБА_1 кваліфіковані, як вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.

Матеріали справи також містять копію акту перевірки щодо своєчасності подання податкової декларації з податку на додану вартість за серпень 2020року №419/16-31-50-04-11/42973219 від 15.10.2020року (а. с. 1), протокол про адміністративне правопорушення № 105/16-31-50-04 від 19.10.2020 (а.с.2); акт про неявку осіб, які притягаються до адміністративної відповідальності від 15.10.2020 N 80/16-31-04-11 (а. с. 3), копія повідомлення про запрошення платника податків, зборів, платежів або його представників до контролюючого органу від 02.10.2020 (а. с. 4).

Відповідно до ст. 245КУпАП завданням провадження у справі про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об`єктивне з`ясування обставин справи, вирішення її у точній відповідності із законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Згідно ч. 2 ст. 254 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Згідно ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.

У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.

При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз`яснюються його права і обов`язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.

Приписами ст. 278КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення повинен вирішити, у тому числі й питання про те, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

У відповідності до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до положень п. 3 ч. 1ст. 129Конституції України основними засадами судочинства є змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а тому покладення на суд обов`язків ініціювати збір доказів щодо доказу вини правопорушника суперечить принципам об`єктивності та неупередженості суду при розгляді справи.

Відповідно до ст. 251КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Одним із доказів відповідно до ст. 256КУпАП є протокол про адміністративне правопорушення, який має містити всі перелічені в даній статті відомості, які необхідні для вирішення справи, а без їх наведення, він належної сили не має.

Протокол про адміністративне правопорушення № 105/16-31-50-04 від 19.10.2020 року не відповідає вимогам, визначеним в ст. ст. 254, 256 КУпАП, а саме: в протоколі відсутні підпис особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, дані про відмову від підпису відсутні, так само, відсутнє пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, відсутня відмітка в протоколі, про роз`яснення особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, її прав і обов`язків, передбачених статтею 268 КУпАП, відсутній підпис особи про вручення їй примірнику протоколу, відсутнє місце проживання особи яка притягується до адміністративної відповідальності,

Акт про неявку осіб, які притягаються до адміністративної відповідальності від 15.10.2020 року N 80/16-31-04-11, не може свідчити про відмову ОСОБА_1 , від отримання чи підписання протоколу про вчинення адміністративного правопорушення.

Виявлені недоліки є грубим порушенням ст. ст. 254, 256 КУпАП, та унеможливлюють подальший розгляд даної справи.

За наведених обставин, матеріали справи, про притягнення до адміністративної відповідальності посадової особи, керівника ТОВ "Б-МАКС" ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1КУпАП підлягають поверненню до Головного управління ДПС у Полтавській області на доопрацювання, (належного оформлення) в ході якого необхідно усунути зазначені вище недоліки у відповідності до вимог чинного законодавства.

Керуючись ст. 129 Конституції України, ст. ст. 245, 251, 256, 278, 280 КУпАП, суддя

П О С Т А Н О В И В:

Матеріали справи відносно посадової особи керівника ТОВ "Б-МАКС" ОСОБА_1 про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, повернути до Головного управління ДПС у Полтавській області, для належного оформлення та усунення недоліків.

Постанова оскарженню не підлягає.

СуддяО. П. Шовкопляс