Ухвала суду № 92920147, 18.11.2020, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.11.2020
Номер справи
360/4197/20
Номер документу
92920147
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про прийняття позовної заяви до розгляду після усунення її недоліків та відкриття провадження у справі

18 листопада 2020 року СєвєродонецькСправа № 360/4197/20 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Смішлива Т.В., перевіривши матеріали за адміністративним позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Територіального управління Державної судової адміністрації України в Луганській області (93010, Луганська область, м. Рубіжне, вул. Миру, буд. 34) про визнання дій протиправними та стягнення суддівської винагороди,

ВСТАНОВИВ:

29 жовтня 2020 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (далі - позивач) до Територіального управління Державної судової адміністрації України в Луганській області (далі – відповідач), в якому, з урахуванням уточнених вимог, просить:

- визнати протиправними дії Територіального управління Державної судової адміністрації України в Луганській області щодо нарахування та виплати голові Сватівського районного суду Луганської області ОСОБА_1 суддівської винагороди за період з 18 квітня 2020 року по 28 серпня 2020 року із застосуванням обмеження розміру суддівської винагороди, передбаченого статтею 29 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік»;

- стягнути з Територіального управління Державної судової адміністрації України в Луганській області на користь голови Сватівського районного суду Луганської області ОСОБА_1 нараховану, але невиплачену суддівську винагороду за період з 18 квітня 2020 року по 28 серпня 2020 року в розмірі 262095,71 грн з утриманням з цих сум передбачених законом податків та обов`язкових платежів при їх виплаті;

- допустити до негайного виконання рішення суду в частині стягнення суддівської винагороди за один місяць;

- зобов`язати Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Луганській області як суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у десятиденний строк звіт про виконання судового рішення.

Ухвалою суду від 02 листопада 2020 року позовну заяву залишено без руху.

На виконання ухвали суду від 17 листопада 2020 року позивачем надано уточнену позовну заяву.

Відповідно до частини другої статті 171 Кодексу адміністративного суду України (далі – КАС України) суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.

Зазначена позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161, 172 КАС України, підстав для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі не встановлено, тому вважаю за необхідне відкрити провадження у цій справі.

В обґрунтування позовної заяви зазначено, що позивача призначено на посаду голови Сватівського районного суду Луганської області.

Наказом голови Сватівського районного суду Луганської області № 3 від 18 лютого 2020 року «Про встановлення щомісячної доплати за вислугу років ОСОБА_1 » позивачу встановлено щомісячну доплату за вислугу років у розмірі 80 відсотків з 28 січня 2020 року.

За період з 01 січня 2020 року до 18 квітня 2020 року позивачу нарахована суддівська винагорода, для визначення розміру якої використовувався посадовий оклад виходячи з 30 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01 січня 2020 року, доплати за вислугу років в розмірі 80% від посадового окладу судді.

З 18 квітня 2020 року по 28 серпня 2020 року позивач отримав суддівську винагороду у меншому розмірі.

Згідно з довідкою Територіального управління Державної судової адміністрації України в Луганській області від 22 жовтня 2020 року № 2517/20Вих, розмір суддівської винагороди за квітень 2020 року склав: оклад судді (16 р.д.) - 48045,71 грн., вислуга років (80 %) - 38436,57 грн, адм. посада 10% - 4804,57 грн; відпустка (5 р.д.) - 28527,15 грн; обмеження доходу - 27651,06 грн. Разом нараховано - 92162,94 грн.;

- за травень 2020 року склав: оклад судді (18 р.д.) - 59741,05 грн, вислуга років (80 %) - 47792,84 грн, адм. посада 10% - 5974,11 грн; відпустка (1 р.д.) - 6306,00 грн; обмеження доходу - 68763,79 грн. Разом нараховано - 51050,21 грн;

- за червень 2020 року склав: оклад судді (17 р.д.) - 53601,00 грн, вислуга років (80 %) - 42880,80 грн, адм. посада 10% - 5360,10 грн; відпустка (3 р.д.) - 17972,10 грн; обмеження доходу - 61696,40 грн. Разом нараховано - 58117,60 грн;

- за липень 2020 року склав: оклад судді (18 р.д.) - 49351,30 грн, вислуга років (80 %) - 39481,04 грн, адм. посада 10% - 4935,13 грн; відпустка (5 р.д.) - 26046,50 грн; обмеження доходу - 56804,86 грн. Разом нараховано - 63009,11 грн;

- за серпень 2020 року склав: оклад судді (14 р.д.) - 44142,00 грн, вислуга років (80 %) - 35313,60 грн, адм. посада 10% - 4414,20 грн; відпустка (6 р.д.) - 35944,20 грн; обмеження доходу - 47179,60 грн. Разом нараховано - 72634,40 грн.

Таким чином, через застосування обмеження, передбаченого статтею 29 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік», позивачу невиплачена суддівська винагорода у квітні 2020 року в розмірі 27651,06 грн, у травні 2020 року - 68763,79 грн, у червні 2020 року - 61696,40 грн, у липні 2020 року - 56804,86 грн, у серпні 2020 році - 47179,60 грн. Всього 262095,71 грн.

04 вересня 2020 року позивач звернувся до відповідача з проханням щодо проведення перерахунку суддівської винагороди за період з 18 квітня 2020 року по 28 серпня 2020 року, обчисливши її відповідно до ст. 130 Конституції України та ст. 135 Закону України «Про судоустрій і статус судців», та виплатити мені недоотриману частину, але 09 жовтня 2020 року отримав відмову від ТУ ДСА в Луганській області за № 2370/20вих від 08 жовтня 2020 року та рекомендацію звернутися в судовому порядку в разі незгоди.

У зв`язку із цим позивач не погоджується із сумою виплаченої суддівської винагороди та вважає, що відповідачем порушено право на його належне матеріальне забезпечення.

Згідно з частиною шостою статті 161 КАС України у разі необхідності до позовної заяви додаються клопотання та заяви позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, участь у судовому засіданні щодо розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, звільнення (відстрочення, розстрочення, зменшення) від сплати судового збору, про призначення експертизи, витребування доказів, про забезпечення надання безоплатної правничої допомоги, якщо відповідний орган відмовив у її наданні, тощо.

Оглядом позовної заяви встановлено, що позивачем заявлено клопотання про залучення Головного управління Державної казначейської служби України в Луганській області в якості третьої особи та розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Щодо клопотання про залучення третіх осіб, суд зазначає.

Відповідно до частини другої статті 49 КАС України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.

Відповідно до частини четвертої статті 49 КАС України у заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.

Оскільки предметом розгляду даної справи є перевірка правомірності дій відповідача щодо невиплати суддівської винагороди у визначеному законом розмірі, а виконання рішень суду про стягнення коштів з боржника здійснюється за окремою бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду, тому судове рішення в даній справі не може вплинути на права та інтереси Головного управління Державної казначейської служби України в Луганській області.

Враховуючи вказані обставини, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні клопотання, оскільки рішення суду не вплине на будь – які права та обов`язки.

Щодо клопотання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, суд зазначає.

Частинами першою, другою та третьою статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Частиною третьою статті 257 КАС України встановлено, що при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Відповідно до пункту 1 частини шостої статті 12 КАС України для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби, окрім справ, в яких позивачами є службові особи, які у значенні Закону України “Про запобігання корупції” займають відповідальне та особливо відповідальне становище.

За визначенням, наведеним у пункті 17 частини першої статті 4 КАС України, публічна служба - діяльність на державних політичних посадах, у державних колегіальних органах, професійна діяльність суддів, прокурорів, військова служба, альтернативна (невійськова) служба, інша державна служба, патронатна служба в державних органах, служба в органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування.

Враховуючи значення даної справи для сторін, категорію та складність справи, обсяг та характер доказів у справі, суспільний інтерес до розгляду даної справи, суд вважає за необхідне розглядати дану справу в порядку загального позовного провадження.

Відповідно до частини 1 статті 80 КАС України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.

Про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу (частина 3 статті 80 КАС України).

Керуючись статтями 9, 12, 77, 80, 162-163, 168, 171, 173, 179, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Територіального управління Державної судової адміністрації України в Луганській області про визнання дій протиправними та стягнення суддівської винагороди.

У задоволені клопотання про залучення третьої особи відмовити.

У задоволенні клопотання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження відмовити.

Справу розглядати за правилами загального позовного провадження.

Призначити підготовче засідання на 08 грудня 2020 року на 13 год 00 хв у приміщенні Луганського окружного адміністративного суду за адресою: Луганська область, м. Сєвєродонецьк, пр. Космонавтів, 18.

Запропонувати позивачу надати суду всі наявні документи та пояснення, які, на її думку, мають значення для розгляду справи та підтверджують доводи позивача, крім тих, які вже надані з позовною заявою.

Запропонувати відповідачу протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі надіслати суду: відзив на позовну заяву.

До відзиву додаються: 1) докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем; 2) документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.

У разі ненадання відповідачем - суб`єктом владних повноважень - відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами. Неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

Роз`яснити учасникам справи, що позивач має право подати до суду відповідь на відзив (стаття 163 КАС України), відповідач – заперечення (стаття 164 КАС України) протягом триденного строку, відлік якого починається, відповідно: для позивача – з моменту отримання відзиву на позов, для відповідача – з моменту отримання відповіді на відзив, а для третіх осіб – з моменту отримання позову або відзиву.

Відповідь на відзив, заперечення повинні відповідати вимогам статті 162 КАС України.

Зобов`язати відповідача надати суду до 04 грудня 2020 року належним чином завірені довідки про розмір нарахованої та виплаченої суддівської винагороди ОСОБА_1 за період з 18 квітня 2020 року до 28 серпня 2020 року та суму обмеження за вказаний період.

Нагадати сторонам, що згідно з частинами другою, четвертою, п`ятою статті 94 КАС України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Відповідно до вимог пунктів 5.26, 5.27 Національного стандарту України Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації “Вимоги до оформлювання документів” (ДСТУ 4163-2003), затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 7 квітня 2003 року № 55, відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів “Згідно з оригіналом”, назви, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії. Підпис відповідальної особи на документі засвідчують відбитком печатки організації. Згідно з пунктом 4.5 ДСТУ 4163-2003 у документах, що їх оформлюють на двох і більше сторінках, реквізити 26 - відбиток печатки, 27 - відмітка про засвідчення копії проставляють після тексту (21).

Попередити сторони, що відповідно до частини дев`ятої статті 79 КАС України копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.

Справа розглядатиметься суддею Смішливою Т.В. одноособово.

Інформацію щодо справи учасники справи можуть отримати на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет за вебадресою сторінки https://court.gov.ua/fair/sud1270/.

Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати особам, які беруть участь у справі, разом з витягом про їхні процесуальні права та обов`язки, встановлені статтями 44, 47 КАС України.

Ухвала про відкриття провадження у справі набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена.

СуддяТ.В. Смішлива