
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
17 листопада 2020 року Справа №160/14925/20
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Турова О.М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України (відповідач-1), Національної поліції України (відповідач-2), Державного бюро розслідувань (відповідач-3), Міністерства юстиції України (відповідач-4), третя особа: ОСОБА_2 про встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб`єктів владних повноважень, визнання дій та бездіяльності протиправними, зобов`язання вчинити певні дії та стягнення моральної шкоди, -
ВСТАНОВИВ:
12.11.2020 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду через систему «Електронний суд» надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України (відповідач-1), Національної поліції України (відповідач-2), Державного бюро розслідувань (відповідач-3), Міністерства юстиції України (відповідач-4), третя особа: ОСОБА_2 , в якій позивач просить:
- встановити чи визнати, на підставі частини 5 статті 5 КАС України наявність чи відсутність компетенції (повноважень) суб`єктів владних повноважень в особі Кабінету Міністрів України та міністерств, які входять до складу Кабінету Міністрів України, а також інших органі влади, зокрема, Державного бюро розслідувань, Міністерства юстиції України, Національної поліції України та адміністративних судів щодо їх зобов`язання, приймати рішення, на підставі статті 2 Закону України «Про Кабінет Міністрів України» та статті 19 Конституції України, про вжиття заходів щодо забезпечення прав і свобод людини та громадянина, створення сприятливих умов для вільного і всебічного розвитку особистості, зокрема, приймати рішення про вжиття заходів щодо негайного поновлення особистих немайнових прав фізичних осіб, зокрема, в особі ОСОБА_1 шляхом виконання державними органами влади частини 1 статті 276 Цивільного кодексу України, статті 1,4,7,18 19,24,25,28 закону України «Про звернення громадян», статті 9 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» та статті 50 Конституції України, а також щодо здійснення контролю, на підставі статті 19 Закону України «Про Кабінет Міністрів України», статті 19 Конституції України, статті 28 Закону України «Про звернення громадян», за дотриманням законодавства про звернення громадян посадовими особами Кабінету Міністрів України та міністерств, які входять до складу Кабінету Міністрів України, а також інших органі влади, зокрема, Державного бюро розслідувань, Міністерства юстиції України, Національної поліції України та адміністративного суду, який, згідно статті 6 Конституції України, є органом державної судової влади, та згідно статті 2 КАСУ, завданням якого є: справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень;
- визнати, що за результатом подання, у відповідністю із статтею 1 Закону України «Про звернення громадян» та статтею 40 Конституції України, мною скарги БЛ-11442849 від 20/10/2020 на адресу Президента України Зеленського Володимира Олександровича (особисто) та Прем`єр міністра України Шмигаля Дениса Анатолійовича (особисто) про здійснення контролю щодо перевірки скарг за №№ БЛ-11228345 від 11/09/2020, БЛ-10756598, БЛ-10756595, БЛ-10756589, БЛ-10756584, БЛ-10756578, БЛ-10756551, БЛ-10756547, БЛ-10756536, БЛ-10756434 від 07/06/2020, у відповідності із статтею 1,4,7,18,19,24,25,28 закону України «Про звернення громадян» та статтею 2 закону України «Про Кабінет Міністрів України», яка Державною установою "Урядовий контактний центр", згідно листа (без номера і дати) головного спеціаліста Секретаріату Кабінету Міністрів України управління з питань роботи із зверненнями громадян ОСОБА_3 , надіслана до Міністерства соціальної політики України, дії якого мною оскаржуються, порушено дію частини 4 статті 7 Закону України «Про звернення громадян», а саме: «Забороняється направляти скарги громадян для розгляду тим органам або посадовим особам, дії чи рішення яких оскаржуються» та як наслідок цього порушено дію статті 19 Конституції України, а саме: «Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України», що в свою чергу призвело до порушення по відношенню до мене дії статті 3 Конституції України, а саме: «Людина, її життя і здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов`язком держави»;
- визнати, що за результатом подання, у відповідністю із статтею 1 Закону України «Про звернення громадян» та статтею 40 Конституції України, мною скарги БЛ-11442201 від 20/10/2020 на адресу Президента України Зеленського Володимира Олександровича (особисто) та Прем`єр-міністра України Шмигаля Дениса Анатолійовича (особисто) про здійснення контролю щодо перевірки скарг за №№ БЛ-11228345 від 11/09/2020, БЛ-10756598, БЛ-10756595, БЛ-10756589, БЛ-10756584, БЛ-10756578, БЛ-10756551, БЛ-10756547, БЛ-10756536, БЛ-10756434 від 07/06/2020, у відповідності із статтею 1,4,7,18,19,24,25,28 закону України «Про звернення громадян» та статтею 2 закону України «Про Кабінет Міністрів України», яка Державною установою "Урядовий контактний центр", згідно листа (без номера і дати) головного спеціаліста Секретаріату Кабінету Міністрів України управління з питань роботи із зверненнями громадян ОСОБА_3 , надіслана до Міністерства соціальної політики України, дії якого мною оскаржуються, Кабінетом Міністрів України не вжито заходів, у відповідності із статтею 2 закону України «Про Кабінет Міністрів України» про заборону Урядовому контактному центру надсилати мої скарги до державного органу влади в особі Міністерства соціальної політики України, дії якого мною оскаржуються у суді, та зобов`язати Кабінет Міністрів України прийняти рішення про заборону посадовим особам Кабінету Міністрів України, на підставі частини 4 статті 7 закону України «Про звернення громадян», надсилати мої звернення та скарги до державного органу влади, дії якого мною оскаржуються у суді;
- зобов`язати Кабінет Міністрів України прийняти рішення про перевірку скарг за № № БЛ-11228345 від 11/09/2020, БЛ-10756598, БЛ-10756595, БЛ-10756589, БЛ-10756584, БЛ-10756578, БЛ-10756551, БЛ-10756547, БЛ-10756536, БЛ-10756434 від 07/06/2020, у відповідності із статтею 1,4,7,18,19,24,25,28 закону України «Про звернення громадян» та вжиття заходів у відповідності із статтею 2 закону України «Про Кабінет Міністрів України»;
- зобов`язати Кабінет Міністрів України прийняти рішення про поновлення та забезпечення особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя і безпечне для життя і здоров`я довкілля, у відповідності із статтею 276 Цивільного кодексу України;
- зобов`язати Кабінет Міністрів України прийняти рішення про притягнення до відповідальності осіб, які порушили мої права на звернення та скарги щодо перевірки скарг за № № БЛ-11228345 від 11/09/2020, БЛ-10756598, БЛ-10756595, БЛ-10756589, БЛ-10756584, БЛ-10756578, БЛ-10756551, БЛ-10756547, БЛ-10756536, БЛ-10756434 від 07/06/2020, у відповідності із статтею 1,4,7,18,19,24,25,28 закону України «Про звернення громадян» та вжиття заходів у відповідності із статтею 2 закону України «Про Кабінет Міністрів України»;
- зобов`язати Кабінет Міністрів України прийняти рішення про здійснення контролю щодо перевірки скарг за №№ БЛ-11228345 від 11/09/2020, БЛ-10756598, БЛ-10756595, БЛ-10756589, БЛ-10756584, БЛ-10756578, БЛ-10756551, БЛ-10756547, БЛ-10756536, БЛ-10756434 від 07/06/2020, та скасування раніше прийнятих рішень за скаргами №№ БЛ-11228345 від 11/09/2020, БЛ-10756598, БЛ-10756595, БЛ-10756589, БЛ-10756584, БЛ-10756578, БЛ-10756551, БЛ-10756547, БЛ-10756536, БЛ-10756434 від 07/06/2020, у відповідності із статтею 1,4,7,18,19,24,25,28 закону України «Про звернення громадян» та вжиття заходів, у відповідності із статтею 2 закону України «Про Кабінет Міністрів України, які надіслані до Міністерства соціальної політики України, дії якого оскаржуються у суді, з порушенням частини 4 статті 7 закону України «Про звернення громадян» та про притягнення до відповідальності осіб, які порушили мої права на звернення та про поновлення порушеного права;
- зобов`язати Кабінет Міністрів України розглянути за участі авторів технології Благути « Екотерм » на засіданні Кабінету Міністрів України питання щодо негайного поновлення особистого немайнового права ОСОБА_2 на життя та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров`я довкілля шляхом реалізації в Україні проекту програми «« Теплоагенти Благути » - енергетична незалежність, екологічна безпека, здоров`я і добробут Українського народу», що забезпечить ОСОБА_2 роботою;
- зобов`язати Державне бюро розслідувань забезпечити інтереси держави в енергетичній, екологічній, економічній та оборонній сфері шляхом відкриття провадження та розслідувати, у межах його повноважень, законність дій державних органів влади та суддів по даній справі, які своїми протиправними діями щоденно наносять шкоду державі та громадянам України, що призвело та призводить до щоденного спалювання в Україні лише імпортних енергоносіїв на суму близько 56,94 мільйонів доларів США та до щоденного вмирання 249 людей від онкологічних захворювань пов`язаних з викидами шкідливих речовин при виробництві енергії дідівськими методами;
- зобов`язати Національну поліцію України забезпечити інтереси держави в енергетичній, екологічній, економічній та оборонній сфері шляхом відкриття провадження та розслідувати, у межах його повноважень, законність дій державних органів влади та суддів по даній справі, які своїми протиправними діями щоденно наносять шкоду державі та громадянам України, що призвело та призводить до щоденного спалювання в Україні лише імпортних енергоносіїв на суму близько 56,94 мільйонів доларів США та до щоденного вмирання 249 людей від онкологічних захворювань пов`язаних з викидами шкідливих речовин при виробництві енергії дідівськими методами;
- зобов`язати Міністерство юстиції України до основних завдань якого, згідно пунктів 3, 4 Положення про Міністерство юстиції України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 липня 2014 р. № 228, належить здійснення загального управління у сфері надання безоплатної первинної правової допомоги та безоплатної вторинної правової допомоги, а також брання участі у справах та дії у судах України від імені та в інтересах держави, надати ОСОБА_1 безоплатну вторинну правову допомогу задля захисту у суді порушених прав та інтересів держави в екологічній, енергетичній та економічній сфері, на підставі статті 59 Конституції України, частини 2 та частини 3 статті 13, пункту 1 частини 1 статті 14 закону України «Про безоплатну правову допомогу» та Рішення Конституційного Суду № 23-рп/2009 від 30.09.2009р., а також забезпечити у суді на стороні позивача ОСОБА_1 захист інтересів держави в енергетичній, екологічній, економічній та оборонній сфері від протиправних дій посадових осіб державних органів влади та суду щодо запровадження у виробництво альтернативних джерел енергії - « Теплоагенти Благути ©» для автономного, безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії;
- визнати, що не виконання Кабінетом Міністрів України своїх повноважень щодо забезпечення моїх особистих немайнових та майнових прав, у відповідності із статтями 2, 19 закону України «Про Кабінет Міністрів» та статтею 28 закону України «Про звернення громадян» та бездіяльність Кабінету Міністрів України, зокрема, щодо перевірки скарг за №№ БЛ-11228345 від 11/09/2020, БЛ-10756598, БЛ-10756595, БЛ-10756589, БЛ-10756584, БЛ-10756578, БЛ-10756551, БЛ-10756547, БЛ-10756536, БЛ-10756434 від 07/06/2020, у відповідності із статтею 28 закону України «Про звернення громадян» щодо прийняття державними органами влади рішення про негайне поновлення моїх особистих немайнових прав, у відповідності із частиною 1 статті 276 Цивільного кодексу України, явилися причиною того, що на даний час мої особисті немайнові права на життя та на безпечне для життя і здоров`я довкілля посадовими особами державних органів влади не поновленні, в результаті чого моєму життю та здоров`ю загрожує небезпека від голоду та холоду, так як заборгованість лише за газ на 01.11.2020 року складає 2144,17 грн., при розмірі пенсії у 2943,33 грн., та має місце порушення нормальних життєвих зв`язків через неможливість продовження активного громадського життя, шляхом реалізації у виробництво інтелектуального продукту - « Теплоагенти Благути ©» (авторське свідоцтво № НОМЕР_1 , патент № НОМЕР_2 ) - альтернативної сировини для автономного, безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, так як я змушений захищати особисті немайнові права на життя та на безпечне для життя і здоров`я довкілля у суді, має місце порушення стосунків з оточуючими людьми, у зв`язку з тим, що продовж 2006-2020 років я знаходжусь у нервовому напруженні, так як державні органи влади на безпідставній основі порушують права інтелектуальної власності авторів технології Благути « Екотерм » щодо гарантії захисту державою Україна моральних та матеріальних інтересів, на підставі статті 54 Конституції України, що призвело до того, що мені нанесена продовж 2006-2020 років та наноситься кожний день від протиправних дій чи бездіяльності Кабінету Міністрів України моральна шкода, відшкодування якої, згідно Постанови пленуму Верховного суду України № 4 від 31.03.95 «Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди», є важливою гарантією захисту прав і свобод громадян та законних інтересів юридичних осіб, тому суд повинен забезпечити своєчасне, у повній відповідності із законом, вирішення справ, пов`язаних з відшкодуванням такої шкоди, яка полягає: у приниженні престижу або ділової репутації авторів технології Благути « Екотерм », моральних переживаннях у зв`язку з порушенням права інтелектуальної власності щодо гарантії захисту моральних та матеріальних інтересів авторів технології Благути « Екотерм », у порушенні нормальних життєвих зв`язків через неможливість продовження активного громадського життя, так як я змушений захищати свої права у суді від протиправних дій державних органів влади та їх посадових осіб, які зобов`язанні не порушувати, а вживати заходи щодо забезпечення прав і свобод людини та громадянина, створення сприятливих умов для вільного і всебічного розвитку особистості, порушенні стосунків з оточуючими людьми, у зв`язку з постійним моральним стресом продовж 2006-2020 років та на сьогоднішній день від протиправних дій державних органів влади щодо поновлення та забезпечення моїх особистих немайнових прав, а саме: відшкодування шкоди:
за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права на звернення з питання практичної реалізації наданого статтею 40 Конституцією України права вносити в органи державної влади пропозиції про поліпшення екологічного стану в Україні шляхом реалізації у виробництво технології Благути « Екотерм », яка має загальнодержавну велику соціальну значущість;
за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку порушенням мого права на відстоювання своїх прав і законних інтересів, відновлення та забезпечення мого особистого немайнового права на життя та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров`я довкілля, а також інших моїх конституційних прав, згідно статті 19 закону України «Про звернення громадян», а саме: щодо об`єктивного, всебічного, вчасного та по суті перевірки звернень та скарг з питання реалізації у виробництво технології Благути « Екотерм » та забезпечення мого особистого немайнового права на життя та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров`я довкілля;
за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права брати участь в управлінні державними справами, наданого статтею 38 Конституції України, шляхом реалізації у виробництво технології Благути « Екотерм », яка має загальнодержавну велику соціальну значущість;
за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права розпоряджатися результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності, наданого статтею 41 Конституції України, шляхом реалізації у виробництво технології Благути «Екотерм », яка має загальнодержавну велику соціальну значущість;
за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом, наданого статтею 42 Конституції України, шляхом реалізації у виробництво технології Благути « Екотерм », яка має загальнодержавну велику соціальну значущість;
за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується, наданого статтею 43 Конституції України, шляхом реалізації у виробництво технології Благути « Екотерм », яка має загальнодержавну велику соціальну значущість;
за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права на соціальний захист, що включає право на забезпечення у старості, наданого статтею 43 Конституції України, шляхом реалізації у виробництво технології Благути « Екотерм », яка має загальнодержавну велику соціальну значущість та забезпечення мого особистого немайнового права на життя та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров`я довкілля;
за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім`ї, що включає достатнє харчування, одяг, житло. наданого статтею 48 Конституції України, шляхом реалізації у виробництво технології Благути « Екотерм », яка має загальнодержавну велику соціальну значущість;
за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права на охорону здоров`я, медичну допомогу та медичне страхування. наданого статтею 49 Конституції України, шляхом реалізації у виробництво технології Благути « Екотерм », яка має загальнодержавну велику соціальну значущість;
за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права на безпечне для життя і здоров`я довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди. наданого статтею 50 Конституції України, шляхом реалізації у виробництво технології Благути « Екотерм », яка має загальнодержавну велику соціальну значущість;
за моральні переживання чи душевні страждання за приниження честі, гідності, престижу або ділової репутації авторів технології Благути « Екотерм », у зв`язку з безпідставною відмовою чи бездіяльністю запроваджувати у виробництво альтернативну сировину - « Теплоагенти Благути ©» для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії;
за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням права власності безпідставною відмовою чи бездіяльністю запроваджувати у виробництво альтернативну сировину - « Теплоагенти Благути ©» для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, зокрема, щодо забезпечення гарантії на захист інтелектуальної власності, моральних і матеріальних інтересів, що виникають у зв`язку з різними видами інтелектуальної діяльності, згідно статті 54 Конституції України;
за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з підвищенням, причому з порушенням статті 22 Конституції України, цін на газ та електроенергію у 10 разів, а пенсію на 0,27 відсотків та безпідставною відмовою чи бездіяльністю запроваджувати у виробництво альтернативну сировину - « Теплоагенти Благути ©» для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії:
за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку із скороченням норм споживання природного газу без підвищення розмірі пенсії та відмовою чи бездіяльністю запроваджувати у виробництво альтернативну сировину - « Теплоагенти Благути ©» для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії;
за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого екологічного права та безпідставною відмовою чи бездіяльністю запроваджувати у виробництво альтернативну сировину - « Теплоагенти Благути ©» для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, згідно статті 50 Конституції України та статті 9 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища»;
за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права встановленого пунктом ж) та з) статті 11 закону України «Про енергозбереження», а саме: надання юридичним і фізичним особам субсидій, дотацій, податкових, кредитних та інших пільг для стимулювання розробок, впровадження патентних винаходів та використання енергозберігаючих технологій, обладнання і матеріалів та матеріальне стимулювання колективів та окремих робітників за ефективне використання та економію паливно-енергетичних ресурсів, впровадження розробок, захищених патентом» та безпідставною відмовою чи бездіяльністю запроваджувати у виробництво альтернативну сировину - « Теплоагенти Благути ©» для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії;
за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права встановленого абзацом 3 та абзацом 4 статті 22 закону України «Про охорону атмосферного повітря», а саме: «надання підприємствам, установам, організаціям та громадянам - суб`єктам підприємницької діяльності податкових, кредитних та інших пільг у разі впровадження ними маловідхідних, енерго- і ресурсозберігаючих технологій, застосування заходів щодо регулювання діяльності, що впливає на клімат, здійснення інших природоохоронних заходів з метою скорочення викидів забруднюючих речовин та зменшення рівнів впливу фізичних і біологічних факторів на атмосферне повітря» та безпідставною відмовою чи бездіяльністю запроваджувати у виробництво альтернативну сировину - « Теплоагенти Благути ©» для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії;
за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права встановленого абзацом б) статті 9 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», а саме: участь в обговоренні та внесення пропозицій до проектів нормативно-правових актів, матеріалів щодо розміщення, будівництва і реконструкції об`єктів, які можуть негативно впливати на стан навколишнього природного середовища, внесення пропозицій до органів державної влади та органів місцевого самоврядування, юридичних осіб, що беруть участь в прийнятті рішень з цих питань та безпідставною відмовою чи бездіяльністю запроваджувати у виробництво альтернативну сировину - « Теплоагенти Благути ©» для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії;
за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права встановленого абзацом в) статті 9 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», а саме: участь в розробці та здійсненні заходів щодо охорони навколишнього природного середовища, раціонального і комплексного використання природних ресурсів та безпідставною відмовою чи бездіяльністю запроваджувати у виробництво альтернативну сировину - « Теплоагенти Благути ©» для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії;
за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права встановленого абзацом а) статті 10 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», а саме: екологічні права громадян забезпечуються: проведенням широкомасштабних державних заходів щодо підтримання, відновлення і поліпшення стану навколишнього природного середовища, у зв`язку з безпідставною відмовою чи бездіяльністю запроваджувати у виробництво альтернативну сировину - « Теплоагенти Благути ©» для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії;
за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права встановленого абзацом а) статті 10 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», а саме: екологічні права громадян забезпечуються: проведенням широкомасштабних державних заходів щодо підтримання, відновлення і поліпшення стану навколишнього природного середовища, у зв`язку з безпідставною відмовою чи бездіяльністю запроваджувати у виробництво альтернативну сировину - « Теплоагенти Благути ©» для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії;
моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права встановленого абзацом в) статті 10 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», а саме: екологічні права громадян забезпечуються: участю громадських організацій та громадян у діяльності щодо охорони навколишнього природного середовища, у зв`язку з безпідставною відмовою чи бездіяльністю запроваджувати у виробництво альтернативну сировину -« Теплоагенти Благути ©» для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії;
за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права встановленого абзацом г) статті 10 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», а саме: екологічні права громадян забезпечуються: здійсненням державного та громадського контролю за додержанням законодавства про охорону навколишнього природного середовища, у зв`язку з безпідставною відмовою чи бездіяльністю здійснити контроль щодо протиправних дій посадових осіб державних органів влади щодо запровадження у виробництво альтернативної сировини - « Теплоагенти Благути ©» для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії;
за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права встановленого абзацом е) статті 10 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», а саме: екологічні права громадян забезпечуються: невідворотністю відповідальності за порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, у зв`язку з безпідставною відмовою чи бездіяльністю здійснити контроль щодо протиправних дій посадових осіб державних органів влади щодо запровадження у виробництво альтернативної сировини - « Теплоагенти Благути ©» для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії;
за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права встановленого статтею 11 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», а саме: захист прав громадян України у галузі охорони навколишнього природного середовища: Україна гарантує своїм громадянам реалізацію екологічних прав, наданих їм законодавством. Місцеві ради, органи державної влади в галузі охорони навколишнього природного середовища і використання природних ресурсів зобов`язані подавати всебічну допомогу громадянам у здійсненні природоохоронної діяльності, враховувати їх пропозиції щодо поліпшення стану навколишнього природного середовища та раціонального використання природних ресурсів, залучати громадян до участі у вирішенні питань охорони навколишнього природного середовища та використання природних ресурсів, у зв`язку з невчиненням Кабінетом Міністрів України та державними органами влади дій спрямованих на забезпечення моїх прав шляхом здійснення контролю, згідно статті 28 Закону України «Про звернення громадян», щодо вчинення Міністерством енергетики України дій, згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 7 вересня 2011р. № 942 «Про затвердження переліку пріоритетних тематичних напрямів наукових досліджень і науково-технічних розробок на період до 2015р., пунктів 18 та 78 «Переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів» затверджених Постанови Кабінету Міністрів України від 17 вересня 1996р. № 1147 «Про затвердження переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів», закону України «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року», закону України «Про охорону атмосферного повітря», закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», бюджетної програми: «Здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища» КПКВ 2401500 на 2019 рік, Постанови Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 р. № 366 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища», спрямованих на забезпечення моїх прав, а саме: права громадянина України ОСОБА_1 на отримання інформації по суті звернення, права на виконання суспільної діяльності, особистого немайнового права на життя, особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров`я довкілля, права на усунення небезпеки, яка загрожує життю та здоров`ю, права на захист ділової репутації, гарантії права на захист авторських та інших прав по заявкам на винаходи і корисні моделі, права на вибір роду занять і інших прав та ненаданням доказів щодо забезпечення Кабінетом Міністрів України, Міністерством енергетики України моїх конституційних прав, встановлених статтями 3,21,22,23,24,43,46,47,48,49,50,54,56 Конституції України, та які не можуть бути скасовані бездіяльністю чи навмисними діями посадових осіб державного органу влади, у відповідності до статті 22 Конституції України, щодо запровадження у виробництво інтелектуального продукту, яким є альтернативна сировина - « Теплоагенти Благути ©» для автономного, безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, що в кінцевому результаті призвело до того, що в атмосферне повітря щороку викидаються мільярди тонн шкідливих речовин і парникових газів, які призводять до зміни клімату на Землі та негативно впливають на людей, рослинний та тваринний світ, щоденно в Україні (за даними Держстату України за 2007-2018 роки) лише на закупівлю імпортних енергоносіїв з кишень українців витрачається близько 56,94 мільйонів доларів США та щоденно вмирає 249 людей від онкологічних захворювань пов`язаних з викидами шкідливих речовин при виробництві енергії дідівськими методами шляхом спалювання традиційних видів палива, а також вирубуються лісонасадження, у зв`язку з підвищенням цін на газ;
- встановити чи з`ясувати, на підставі абзацу 2 пункту 5 Постанови пленуму Верховного суду України № 4 від 31.03.95 «Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди», що в результаті неправомірних дій суб`єктів владних повноважень в особі Кабінету Міністрів України які не вжили заходів про здійснення контролю щодо перевірки моїх скарг за №№ БЛ-11228345 від 11/09/2020, БЛ-10756598, БЛ-10756595, БЛ-10756589, БЛ-10756584, БЛ-10756578, БЛ-10756551, БЛ-10756547, БЛ-10756536, БЛ-10756434 від 07/06/2020, у відповідності із статтею 19 та 28 закону України «Про звернення громадян», а також, щодо прийняття державними органами влади рішення про негайне поновлення моїх особистих немайнових прав, у відповідності із частиною 1 статті 276 Цивільного кодексу України, створили перешкоди для забезпечення моїх особистих немайнових та майнових прав, а саме: не була здійснена перевірка вказаних скарг та звернення, у відповідності із частиною 1 статті 19 закону України «Про звернення громадян», не виявлено, не усунено причини та умови, які сприяли порушенню особистого немайнового права ОСОБА_2 на життя та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров`я довкілля, у відповідності із частиною 3 статті 19 закону України «Про звернення громадян»; не вчинено дій спрямованих на поновлення та забезпечення порушеного права, реального виконання прийнятих у зв`язку з заявою чи скаргою рішень, у відповідності із частиною 3 статті 19 закону України «Про звернення громадян» та частиною 1 статті 276 Цивільного кодексу України; а також не забезпечено право ОСОБА_1 на звернення, у відповідності із законом України «Про звернення громадян», що призвело чи нанесло ОСОБА_1 матеріальну шкоду, яка пов`язана із тим, що ОСОБА_1 змушений із пенсії меншої 3000 грн. надавати матеріальну допомогу безробітній ОСОБА_2 продовж 2018-2020 років на суму 7630,20 грн., що значно погіршило матеріальний стан, а також нанесена моральна шкода, а саме:
моральні чи душевні переживання пов`язанні із протиправними діями Кабінету Міністрів України та Міністерством енергетики України спрямованими на порушення права ОСОБА_1 щодо реалізації своїх особистих прав і законних інтересів при звернені із скаргою про їх порушення, згідно статті 1 закону України «Про звернення громадян»,
моральні чи душевні переживання пов`язанні з порушенням звичайного способу життя, так як ОСОБА_1 на 78 році життя та продовж тривалого часу змушений займатися питаннями захисту та поновлення порушеного права від державних органів влади, які зобов`язані забезпечувати конституційні права громадян, та відшкодувати за рахунок держави моральну шкоду, яка передбачена статтею 25 закону України «Про звернення громадян»: «Громадянину на його вимогу і в порядку, встановленому чинним законодавством, можуть бути відшкодовані моральні збитки, завдані неправомірними діями або рішеннями органу чи посадової особи при розгляді скарги. Розмір відшкодування моральних (немайнових) збитків у грошовому виразі визначається судом», статтею 56 Конституції України: «Кожен має право на відшкодування за рахунок держави чи органів місцевого самоврядування матеріальної та моральної шкоди, завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб при здійсненні ними своїх повноважень», частиною 1 статті 23, пунктом 2 частини 2, частиною 3 Цивільного кодексу України, частиною 2 статті 276 Цивільного кодексу України: «Якщо дії, необхідні для негайного поновлення порушеного особистого немайнового права фізичної особи, не вчиняються, суд може постановити рішення щодо поновлення порушеного права, а також відшкодування моральної шкоди, завданої його порушенням», статтею 1173 Цивільного кодексу України, у відповідності із Постановою пленуму Верховного суду України № 4 від 31.03.95 «Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди», яку я визначаю у розмірі 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, враховуючи мої моральні чи духовні переживання пов`язанні із тривалим часом протиправних дій Кабінету Міністрів України, враховуючи моральні чи духовні переживання пов`язанні із тривалим часом загрози життю і здоров`ю дочки ОСОБА_2 , а також, моральні чи душевні переживання пов`язанні з порушенням звичайного способу життя та завданням матеріальних втрат, які пов`язанні продовж тривалого часу, для надання матеріальної допомоги ОСОБА_2 , у зв`язку з загрозою її життю і здоров`ю, та яка не може бути скасована судом, у відповідності із статтею 22 Конституції України.
Згідно з витягом з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 12.11.2020 року зазначена вище справа розподілена головуючому судді Туровій О.М.
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
При вирішенні питання про відкриття провадження у справі встановлено, що позов подано без додержання вимог, встановлених ст.ст.160, 161 КАС України.
Відповідно до п.4 ч.5 ст.160 КАС України в позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Частиною 1 статті 172 КАС України визначено, що в одній позовній заяві може бути об`єднано декілька вимог, пов`язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами, основні та похідні позовні вимоги.
При цьому, ч.5 ст.172 КАС України встановлено, що не допускається об`єднання в одне провадження кількох вимог, щодо яких законом визначена виключна підсудність різним судам.
Суд зазначає, що обов`язок по визначенню (формулюванню) позовних вимог, з якими особа звертається до суду за захистом своїх прав на етапі подання позовної заяви процесуальним законодавством покладено саме на позивача, саме для цього законодавцем визначені вимоги до позовної заяви, що міститься в статті 160 КАС України. Суд також зауважує, що цей обов`язок не може бути перекладено на суд, оскільки саме позивач є зацікавленим в ефективному захисті своїх прав та ефективному здійснені судочинства за його позовною заявою.
Так, зі змісту позовної заяви ОСОБА_1 встановлено, що частина позовних вимог, заявлених ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України (відповідач-1), Національної поліції України (відповідач-2) та Державного бюро розслідувань (відповідач-3), не підлягає розгляду за правилами адміністративного судочинства, з огляду на таке.
Відповідно до частини другої статті 55 Конституції України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
Згідно зі ст.6 Конвенції кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Європейський суд з прав людини у рішенні від 12 жовтня 1978 року у справі «Zand v. Austria» вказав, що словосполучення «встановлений законом» поширюється не лише на правову основу самого існування «суду», але й на дотримання таким судом певних норм, які регулюють його діяльність. Поняття «суд, встановлений законом» у частині першій статті 6 Конвенції передбачає «усю організаційну структуру судів, включно з <…> питаннями, що належать до юрисдикції певних категорій судів <…>».
З огляду на це, не вважається «судом, встановленим законом» орган, котрий, не маючи юрисдикції, судить осіб на підставі практики, яка не передбачена законом.
Система судів загальної юрисдикції є розгалуженою. Судовий захист є основною формою захисту прав, інтересів та свобод фізичних та юридичних осіб, державних та суспільних інтересів.
Судова юрисдикція - це інститут права, який покликаний розмежувати між собою компетенцію як різних ланок судової системи, так і різних видів судочинства: цивільного, кримінального, господарського та адміністративного.
Завданням адміністративного судочинства є, зокрема, захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб`єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ (ч.1 ст.2 КАС України).
Справою адміністративної юрисдикції у розумінні п.п.1,2 ч.1 ст.4 КАС України є переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв`язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: спорах фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Ужитий у цій процесуальній нормі термін «суб`єкт владних повноважень» означає орган державної влади (у тому числі без статусу юридичної особи), орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб`єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг (п.7 ч.1 ст.4 КАС України).
Таким чином, до компетенції адміністративних судів належать спори фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень, предметом яких є перевірка законності рішень, дій чи бездіяльності такого суб`єкта, прийнятих або вчинених ним при здійсненні владних управлінських функцій, крім спорів, для яких законом установлений інший порядок судового вирішення.
Критеріями розмежування судової юрисдикції, тобто передбаченими законом умовами, за яких певна справа підлягає розгляду за правилами того чи іншого виду судочинства, є суб`єктний склад правовідносин, предмет спору та характер спірних правовідносин у їх сукупності. Публічно-правовий спір, на який поширюється юрисдикція адміністративних судів, є спором між учасниками публічно-правових відносин і стосується саме цих відносин.
Тобто спір набуває ознак публічно-правового за умов не лише наявності серед суб`єктів спору публічного органу чи посадової особи, а й здійснення ним (ними) у цих відносинах владних управлінських функцій.
Публічно-правовим вважається, зокрема, спір, у якому сторони правовідносин виступають одна щодо іншої не як рівноправні, і в якому одна зі сторін виконує публічно-владні управлінські функції та може вказувати або забороняти іншому учаснику правовідносин певну поведінку, давати дозвіл на передбачену законом діяльність тощо.
Необхідною ознакою суб`єкта владних повноважень є виконання ним владних управлінських функцій, які він повинен здійснювати саме у тих правовідносинах, у яких виник спір. До юрисдикції адміністративного суду належить спір, що виник між двома (кількома) суб`єктами стосовно їх прав та обов`язків у конкретних правовідносинах, у яких хоча б один суб`єкт законодавчо уповноважений владно керувати поведінкою іншого суб`єкта (інших суб`єктів), а останній (останні) відповідно зобов`язаний (зобов`язані) виконувати вимоги та приписи такого суб`єкта владних повноважень.
Разом з тим, якщо суб`єкт (у тому числі орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа) у спірних правовідносинах не здійснює вказаних владних управлінських функцій щодо іншого суб`єкта, який є учасником спору, такий спір не має встановлених нормами КАС України ознак справи адміністративної юрисдикції і відповідно не повинен вирішуватись адміністративним судом.
Водночас приватноправові відносини вирізняються наявністю майнового чи немайнового особистого інтересу учасника. Спір має приватноправовий характер, якщо він обумовлений порушенням або загрозою порушення приватного права чи інтересу, як правило, майнового, конкретного суб`єкта, що підлягає захисту в спосіб, передбачений законодавством для сфери приватноправових відносин.
Відповідно до ст.15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
Кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу (ч.1 ст.16 ЦК України).
За правилами п.1 ч.1 ст.19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин.
Пунктом 9 частини 2 статті 16 ЦК України передбачено, що способом захисту цивільних прав та інтересів, зокрема, може бути відшкодування моральної (немайнової) шкоди.
Відповідно до ст.276 ЦК України орган державної влади, орган влади Автономної Республіки Крим, орган місцевого самоврядування, фізична особа або юридична особа, рішеннями, діями або бездіяльністю яких порушено особисте немайнове право фізичної особи, зобов`язані вчинити необхідні дії для його негайного поновлення. Якщо дії, необхідні для негайного поновлення порушеного особистого немайнового права фізичної особи, не вчиняються, суд може постановити рішення щодо поновлення порушеного права, а також відшкодування моральної шкоди, завданої його порушенням.
З матеріалів позовної заяви слідує, що ОСОБА_1 заявлено позовні вимоги про зобов`язання Кабінету Міністрів України прийняти рішення про поновлення та забезпечення особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя і безпечне для життя і здоров`я довкілля, у відповідності із статтею 276 Цивільного кодексу України; а також про відшкодування Кабінетом Міністрів України шкоди:
за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права на звернення з питання практичної реалізації наданого статтею 40 Конституцією України права вносити в органи державної влади пропозиції про поліпшення екологічного стану в Україні шляхом реалізації у виробництво технології Благути «Екотерм », яка має загальнодержавну велику соціальну значущість;
за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку порушенням мого права на відстоювання своїх прав і законних інтересів, відновлення та забезпечення мого особистого немайнового права на життя та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров`я довкілля, а також інших моїх конституційних прав, згідно статті 19 закону України «Про звернення громадян», а саме: щодо об`єктивного, всебічного, вчасного та по суті перевірки звернень та скарг з питання реалізації у виробництво технології Благути « Екотерм » та забезпечення мого особистого немайнового права на життя та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров`я довкілля;
за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права брати участь в управлінні державними справами, наданого статтею 38 Конституції України, шляхом реалізації у виробництво технології Благути « Екотерм », яка має загальнодержавну велику соціальну значущість;
за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права розпоряджатися результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності, наданого статтею 41 Конституції України, шляхом реалізації у виробництво технології Благути «Екотерм », яка має загальнодержавну велику соціальну значущість;
за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом, наданого статтею 42 Конституції України, шляхом реалізації у виробництво технології Благути « Екотерм », яка має загальнодержавну велику соціальну значущість;
за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується, наданого статтею 43 Конституції України, шляхом реалізації у виробництво технології Благути « Екотерм », яка має загальнодержавну велику соціальну значущість;
за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права на соціальний захист, що включає право на забезпечення у старості, наданого статтею 43 Конституції України, шляхом реалізації у виробництво технології Благути « Екотерм », яка має загальнодержавну велику соціальну значущість та забезпечення мого особистого немайнового права на життя та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров`я довкілля;
за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім`ї, що включає достатнє харчування, одяг, житло. наданого статтею 48 Конституції України, шляхом реалізації у виробництво технології Благути « Екотерм », яка має загальнодержавну велику соціальну значущість;
за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права на охорону здоров`я, медичну допомогу та медичне страхування. наданого статтею 49 Конституції України, шляхом реалізації у виробництво технології Благути « Екотерм », яка має загальнодержавну велику соціальну значущість;
за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права на безпечне для життя і здоров`я довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди. наданого статтею 50 Конституції України, шляхом реалізації у виробництво технології Благути « Екотерм », яка має загальнодержавну велику соціальну значущість;
за моральні переживання чи душевні страждання за приниження честі, гідності, престижу або ділової репутації авторів технології Благути « Екотерм », у зв`язку з безпідставною відмовою чи бездіяльністю запроваджувати у виробництво альтернативну сировину - « Теплоагенти Благути ©» для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії;
за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням права власності безпідставною відмовою чи бездіяльністю запроваджувати у виробництво альтернативну сировину - « Теплоагенти Благути ©» для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, зокрема, щодо забезпечення гарантії на захист інтелектуальної власності, моральних і матеріальних інтересів, що виникають у зв`язку з різними видами інтелектуальної діяльності, згідно статті 54 Конституції України;
за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з підвищенням, причому з порушенням статті 22 Конституції України, цін на газ та електроенергію у 10 разів, а пенсію на 0,27 відсотків та безпідставною відмовою чи бездіяльністю запроваджувати у виробництво альтернативну сировину - « Теплоагенти Благути ©» для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії:
за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку із скороченням норм споживання природного газу без підвищення розмірі пенсії та відмовою чи бездіяльністю запроваджувати у виробництво альтернативну сировину - « Теплоагенти Благути ©» для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії;
за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого екологічного права та безпідставною відмовою чи бездіяльністю запроваджувати у виробництво альтернативну сировину - « Теплоагенти Благути ©» для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, згідно статті 50 Конституції України та статті 9 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища»;
за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права встановленого пунктом ж) та з) статті 11 закону України «Про енергозбереження», а саме: надання юридичним і фізичним особам субсидій, дотацій, податкових, кредитних та інших пільг для стимулювання розробок, впровадження патентних винаходів та використання енергозберігаючих технологій, обладнання і матеріалів та матеріальне стимулювання колективів та окремих робітників за ефективне використання та економію паливно-енергетичних ресурсів, впровадження розробок, захищених патентом» та безпідставною відмовою чи бездіяльністю запроваджувати у виробництво альтернативну сировину - « Теплоагенти Благути ©» для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії;
за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права встановленого абзацом 3 та абзацом 4 статті 22 закону України «Про охорону атмосферного повітря», а саме: «надання підприємствам, установам, організаціям та громадянам - суб`єктам підприємницької діяльності податкових, кредитних та інших пільг у разі впровадження ними маловідхідних, енерго- і ресурсозберігаючих технологій, застосування заходів щодо регулювання діяльності, що впливає на клімат, здійснення інших природоохоронних заходів з метою скорочення викидів забруднюючих речовин та зменшення рівнів впливу фізичних і біологічних факторів на атмосферне повітря» та безпідставною відмовою чи бездіяльністю запроваджувати у виробництво альтернативну сировину - « Теплоагенти Благути ©» для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії;
за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права встановленого абзацом б) статті 9 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», а саме: участь в обговоренні та внесення пропозицій до проектів нормативно-правових актів, матеріалів щодо розміщення, будівництва і реконструкції об`єктів, які можуть негативно впливати на стан навколишнього природного середовища, внесення пропозицій до органів державної влади та органів місцевого самоврядування, юридичних осіб, що беруть участь в прийнятті рішень з цих питань та безпідставною відмовою чи бездіяльністю запроваджувати у виробництво альтернативну сировину - « Теплоагенти Благути ©» для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії;
за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права встановленого абзацом в) статті 9 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», а саме: участь в розробці та здійсненні заходів щодо охорони навколишнього природного середовища, раціонального і комплексного використання природних ресурсів та безпідставною відмовою чи бездіяльністю запроваджувати у виробництво альтернативну сировину - « Теплоагенти Благути ©» для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії;
за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права встановленого абзацом а) статті 10 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», а саме: екологічні права громадян забезпечуються: проведенням широкомасштабних державних заходів щодо підтримання, відновлення і поліпшення стану навколишнього природного середовища, у зв`язку з безпідставною відмовою чи бездіяльністю запроваджувати у виробництво альтернативну сировину - « Теплоагенти Благути ©» для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії;
за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права встановленого абзацом а) статті 10 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», а саме: екологічні права громадян забезпечуються: проведенням широкомасштабних державних заходів щодо підтримання, відновлення і поліпшення стану навколишнього природного середовища, у зв`язку з безпідставною відмовою чи бездіяльністю запроваджувати у виробництво альтернативну сировину - « Теплоагенти Благути ©» для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії;
за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права встановленого абзацом в) статті 10 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», а саме: екологічні права громадян забезпечуються: участю громадських організацій та громадян у діяльності щодо охорони навколишнього природного середовища, у зв`язку з безпідставною відмовою чи бездіяльністю запроваджувати у виробництво альтернативну сировину -« Теплоагенти Благути ©» для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії;
за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права встановленого абзацом г) статті 10 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», а саме: екологічні права громадян забезпечуються: здійсненням державного та громадського контролю за додержанням законодавства про охорону навколишнього природного середовища, у зв`язку з безпідставною відмовою чи бездіяльністю здійснити контроль щодо протиправних дій посадових осіб державних органів влади щодо запровадження у виробництво альтернативної сировини - « Теплоагенти Благути ©» для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії;
за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права встановленого абзацом е) статті 10 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», а саме: екологічні права громадян забезпечуються: невідворотністю відповідальності за порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, у зв`язку з безпідставною відмовою чи бездіяльністю здійснити контроль щодо протиправних дій посадових осіб державних органів влади щодо запровадження у виробництво альтернативної сировини - « Теплоагенти Благути ©» для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії;
за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права встановленого статтею 11 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», а саме: захист прав громадян України у галузі охорони навколишнього природного середовища: Україна гарантує своїм громадянам реалізацію екологічних прав, наданих їм законодавством. Місцеві ради, органи державної влади в галузі охорони навколишнього природного середовища і використання природних ресурсів зобов`язані подавати всебічну допомогу громадянам у здійсненні природоохоронної діяльності, враховувати їх пропозиції щодо поліпшення стану навколишнього природного середовища та раціонального використання природних ресурсів, залучати громадян до участі у вирішенні питань охорони навколишнього природного середовища та використання природних ресурсів, у зв`язку з невчиненням Кабінетом Міністрів України та державними органами влади дій спрямованих на забезпечення моїх прав шляхом здійснення контролю, згідно статті 28 Закону України «Про звернення громадян», щодо вчинення Міністерством енергетики України дій, згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 7 вересня 2011р. № 942 «Про затвердження переліку пріоритетних тематичних напрямів наукових досліджень і науково-технічних розробок на період до 2015р., пунктів 18 та 78 «Переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів» затверджених Постанови Кабінету Міністрів України від 17 вересня 1996р. № 1147 «Про затвердження переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів», закону України «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року», закону України «Про охорону атмосферного повітря», закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», бюджетної програми: «Здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища» КПКВ 2401500 на 2019 рік, Постанови Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 р. № 366 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища», спрямованих на забезпечення моїх прав, а саме: права громадянина України ОСОБА_1 на отримання інформації по суті звернення, права на виконання суспільної діяльності, особистого немайнового права на життя, особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров`я довкілля, права на усунення небезпеки, яка загрожує життю та здоров`ю, права на захист ділової репутації, гарантії права на захист авторських та інших прав по заявкам на винаходи і корисні моделі, права на вибір роду занять і інших прав та ненаданням доказів щодо забезпечення Кабінетом Міністрів України, Міністерством енергетики України моїх конституційних прав, встановлених статтями 3,21,22,23,24,43,46,47,48,49,50,54,56 Конституції України, та які не можуть бути скасовані бездіяльністю чи навмисними діями посадових осіб державного органу влади, у відповідності до статті 22 Конституції України, щодо запровадження у виробництво інтелектуального продукту, яким є альтернативна сировина - « Теплоагенти Благути ©» для автономного, безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, що в кінцевому результаті призвело до того, що в атмосферне повітря щороку викидаються мільярди тонн шкідливих речовин і парникових газів, які призводять до зміни клімату на Землі та негативно впливають на людей, рослинний та тваринний світ, щоденно в Україні (за даними Держстату України за 2007-2018 роки) лише на закупівлю імпортних енергоносіїв з кишень українців витрачається близько 56,94 мільйонів доларів США та щоденно вмирає 249 людей від онкологічних захворювань пов`язаних з викидами шкідливих речовин при виробництві енергії дідівськими методами шляхом спалювання традиційних видів палива, а також вирубуються лісонасадження, у зв`язку з підвищенням цін на газ.
При цьому, вищевказані вимоги про відшкодування моральної шкоди заявлені позивачем без заявлення відповідних позовних вимог про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності відповідачів - суб`єктів владних повноважень, що були вчинені (прийняті) відносно тих обставин, що призвели до зазначених позивачем моральних переживань чи душевних страждань, та без вимог про зобов`язання вчинити цих суб`єктів будь-які дії чи утриматися від їх вчинення. Так, заявляючи вищевказані вимоги про відшкодування моральної шкоди, ОСОБА_1 зазначає, що впродовж 2006-2020 років він знаходиться у нервовому напруженні, так як державні органи влади на безпідставній основі порушують права інтелектуальної власності авторів технології Благути « Екотерм » щодо гарантії захисту державою Україна моральних та матеріальних інтересів, на підставі статті 54 Конституції України, що призвело до того, що позивачеві нанесена продовж 2006-2020 років та наноситься кожний день від протиправних дій чи бездіяльності Кабінету Міністрів України моральна шкода, про відшкодування якої він просить.
Водночас, дії (бездіяльність) та рішення Кабінету Міністрів України щодо порушення права інтелектуальної власності авторів технології Благути «Екотерм » в рамках цієї справи позивачем не оскаржуються.
Таким чином, вищевказані вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної протиправними діями суб`єкта владних повноважень, заявлені ОСОБА_1 без вимоги вирішити публічно-правовий спір з таких підстав.
Натомість, оскаржуючи дії Кабінету Міністрів України щодо неналежного, на думку позивача, розгляду його звернень (скарг за №№ БЛ-11228345 від 11/09/2020, БЛ-10756598, БЛ-10756595, БЛ-10756589, БЛ-10756584, БЛ-10756578, БЛ-10756551, БЛ-10756547, БЛ-10756536, БЛ-10756434 від 07/06/2020), ОСОБА_1 окремо, окрім вищенаведених вимог про відшкодування моральної шкоди цим відповідачем з приводу порушення ним права інтелектуальної власності авторів технології Благути «Екотерм », заявляє позовні вимоги про відшкодування Кабінетом Міністрів України моральної шкоди, завданої неналежним розглядом вищевказаних скарг позивача, тобто заявляє такі вимоги про відшкодування шкоди в одному провадженні з вимогою вирішити публічно-правовий спір.
Відповідно до частини 5 статті 21 КАС України вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної протиправними рішеннями, діями чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень або іншим порушенням прав, свобод та інтересів суб`єктів публічно-правових відносин, або вимоги про витребування майна, вилученого на підставі рішення суб`єкта владних повноважень, розглядаються адміністративним судом, якщо вони заявлені в одному провадженні з вимогою вирішити публічно-правовий спір. Інакше такі вимоги вирішуються судами в порядку цивільного або господарського судочинства.
Зважаючи на те, що позовні вимоги про поновлення та забезпечення особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя і безпечне для життя і здоров`я довкілля, у відповідності із статтею 276 Цивільного кодексу України; а також про відшкодування Кабінетом Міністрів України шкоди:
за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права на звернення з питання практичної реалізації наданого статтею 40 Конституцією України права вносити в органи державної влади пропозиції про поліпшення екологічного стану в Україні шляхом реалізації у виробництво технології Благути «Екотерм », яка має загальнодержавну велику соціальну значущість;
за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку порушенням мого права на відстоювання своїх прав і законних інтересів, відновлення та забезпечення мого особистого немайнового права на життя та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров`я довкілля, а також інших моїх конституційних прав, згідно статті 19 закону України «Про звернення громадян», а саме: щодо об`єктивного, всебічного, вчасного та по суті перевірки звернень та скарг з питання реалізації у виробництво технології Благути « Екотерм » та забезпечення мого особистого немайнового права на життя та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров`я довкілля;
за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права брати участь в управлінні державними справами, наданого статтею 38 Конституції України, шляхом реалізації у виробництво технології Благути « Екотерм », яка має загальнодержавну велику соціальну значущість;
за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права розпоряджатися результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності, наданого статтею 41 Конституції України, шляхом реалізації у виробництво технології Благути «Екотерм », яка має загальнодержавну велику соціальну значущість;
за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом, наданого статтею 42 Конституції України, шляхом реалізації у виробництво технології Благути « Екотерм », яка має загальнодержавну велику соціальну значущість;
за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується, наданого статтею 43 Конституції України, шляхом реалізації у виробництво технології Благути « Екотерм », яка має загальнодержавну велику соціальну значущість;
за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права на соціальний захист, що включає право на забезпечення у старості, наданого статтею 43 Конституції України, шляхом реалізації у виробництво технології Благути « Екотерм », яка має загальнодержавну велику соціальну значущість та забезпечення мого особистого немайнового права на життя та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров`я довкілля;
за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім`ї, що включає достатнє харчування, одяг, житло, наданого статтею 48 Конституції України, шляхом реалізації у виробництво технології Благути « Екотерм », яка має загальнодержавну велику соціальну значущість;
за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права на охорону здоров`я, медичну допомогу та медичне страхування. наданого статтею 49 Конституції України, шляхом реалізації у виробництво технології Благути « Екотерм », яка має загальнодержавну велику соціальну значущість;
за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права на безпечне для життя і здоров`я довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди. наданого статтею 50 Конституції України, шляхом реалізації у виробництво технології Благути « Екотерм », яка має загальнодержавну велику соціальну значущість;
за моральні переживання чи душевні страждання за приниження честі, гідності, престижу або ділової репутації авторів технології Благути « Екотерм », у зв`язку з безпідставною відмовою чи бездіяльністю запроваджувати у виробництво альтернативну сировину - « Теплоагенти Благути ©» для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії;
за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням права власності безпідставною відмовою чи бездіяльністю запроваджувати у виробництво альтернативну сировину - « Теплоагенти Благути ©» для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, зокрема, щодо забезпечення гарантії на захист інтелектуальної власності, моральних і матеріальних інтересів, що виникають у зв`язку з різними видами інтелектуальної діяльності, згідно статті 54 Конституції України;
за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з підвищенням, причому з порушенням статті 22 Конституції України, цін на газ та електроенергію у 10 разів, а пенсію на 0,27 відсотків та безпідставною відмовою чи бездіяльністю запроваджувати у виробництво альтернативну сировину - « Теплоагенти Благути ©» для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії:
за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку із скороченням норм споживання природного газу без підвищення розмірі пенсії та відмовою чи бездіяльністю запроваджувати у виробництво альтернативну сировину - « Теплоагенти Благути ©» для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії;
за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого екологічного права та безпідставною відмовою чи бездіяльністю запроваджувати у виробництво альтернативну сировину - « Теплоагенти Благути ©» для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, згідно статті 50 Конституції України та статті 9 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища»;
за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права встановленого пунктом ж) та з) статті 11 закону України «Про енергозбереження», а саме: надання юридичним і фізичним особам субсидій, дотацій, податкових, кредитних та інших пільг для стимулювання розробок, впровадження патентних винаходів та використання енергозберігаючих технологій, обладнання і матеріалів та матеріальне стимулювання колективів та окремих робітників за ефективне використання та економію паливно-енергетичних ресурсів, впровадження розробок, захищених патентом» та безпідставною відмовою чи бездіяльністю запроваджувати у виробництво альтернативну сировину - « Теплоагенти Благути ©» для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії;
за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права встановленого абзацом 3 та абзацом 4 статті 22 закону України «Про охорону атмосферного повітря», а саме: «надання підприємствам, установам, організаціям та громадянам - суб`єктам підприємницької діяльності податкових, кредитних та інших пільг у разі впровадження ними маловідхідних, енерго- і ресурсозберігаючих технологій, застосування заходів щодо регулювання діяльності, що впливає на клімат, здійснення інших природоохоронних заходів з метою скорочення викидів забруднюючих речовин та зменшення рівнів впливу фізичних і біологічних факторів на атмосферне повітря» та безпідставною відмовою чи бездіяльністю запроваджувати у виробництво альтернативну сировину - « Теплоагенти Благути ©» для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії;
за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права встановленого абзацом б) статті 9 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», а саме: участь в обговоренні та внесення пропозицій до проектів нормативно-правових актів, матеріалів щодо розміщення, будівництва і реконструкції об`єктів, які можуть негативно впливати на стан навколишнього природного середовища, внесення пропозицій до органів державної влади та органів місцевого самоврядування, юридичних осіб, що беруть участь в прийнятті рішень з цих питань та безпідставною відмовою чи бездіяльністю запроваджувати у виробництво альтернативну сировину - « Теплоагенти Благути ©» для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії;
за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права встановленого абзацом в) статті 9 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», а саме: участь в розробці та здійсненні заходів щодо охорони навколишнього природного середовища, раціонального і комплексного використання природних ресурсів та безпідставною відмовою чи бездіяльністю запроваджувати у виробництво альтернативну сировину - « Теплоагенти Благути ©» для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії;
за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права встановленого абзацом а) статті 10 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», а саме: екологічні права громадян забезпечуються: проведенням широкомасштабних державних заходів щодо підтримання, відновлення і поліпшення стану навколишнього природного середовища, у зв`язку з безпідставною відмовою чи бездіяльністю запроваджувати у виробництво альтернативну сировину - « Теплоагенти Благути ©» для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії;
за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права встановленого абзацом а) статті 10 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», а саме: екологічні права громадян забезпечуються: проведенням широкомасштабних державних заходів щодо підтримання, відновлення і поліпшення стану навколишнього природного середовища, у зв`язку з безпідставною відмовою чи бездіяльністю запроваджувати у виробництво альтернативну сировину - « Теплоагенти Благути ©» для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії;
за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права встановленого абзацом в) статті 10 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», а саме: екологічні права громадян забезпечуються: участю громадських організацій та громадян у діяльності щодо охорони навколишнього природного середовища, у зв`язку з безпідставною відмовою чи бездіяльністю запроваджувати у виробництво альтернативну сировину -« Теплоагенти Благути ©» для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії;
за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права встановленого абзацом г) статті 10 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», а саме: екологічні права громадян забезпечуються: здійсненням державного та громадського контролю за додержанням законодавства про охорону навколишнього природного середовища, у зв`язку з безпідставною відмовою чи бездіяльністю здійснити контроль щодо протиправних дій посадових осіб державних органів влади щодо запровадження у виробництво альтернативної сировини - « Теплоагенти Благути ©» для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії;
за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права встановленого абзацом е) статті 10 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», а саме: екологічні права громадян забезпечуються: невідворотністю відповідальності за порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, у зв`язку з безпідставною відмовою чи бездіяльністю здійснити контроль щодо протиправних дій посадових осіб державних органів влади щодо запровадження у виробництво альтернативної сировини - « Теплоагенти Благути ©» для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії;
за моральні переживання чи душевні страждання у зв`язку з порушенням мого права встановленого статтею 11 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», а саме: захист прав громадян України у галузі охорони навколишнього природного середовища: Україна гарантує своїм громадянам реалізацію екологічних прав, наданих їм законодавством. Місцеві ради, органи державної влади в галузі охорони навколишнього природного середовища і використання природних ресурсів зобов`язані подавати всебічну допомогу громадянам у здійсненні природоохоронної діяльності, враховувати їх пропозиції щодо поліпшення стану навколишнього природного середовища та раціонального використання природних ресурсів, залучати громадян до участі у вирішенні питань охорони навколишнього природного середовища та використання природних ресурсів, у зв`язку з невчиненням Кабінетом Міністрів України та державними органами влади дій спрямованих на забезпечення моїх прав шляхом здійснення контролю, згідно статті 28 Закону України «Про звернення громадян», щодо вчинення Міністерством енергетики України дій, згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 7 вересня 2011р. № 942 «Про затвердження переліку пріоритетних тематичних напрямів наукових досліджень і науково-технічних розробок на період до 2015р., пунктів 18 та 78 «Переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів» затверджених Постанови Кабінету Міністрів України від 17 вересня 1996р. № 1147 «Про затвердження переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів», закону України «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року», закону України «Про охорону атмосферного повітря», закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», бюджетної програми: «Здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища» КПКВ 2401500 на 2019 рік, Постанови Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 р. № 366 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища», спрямованих на забезпечення моїх прав, а саме: права громадянина України ОСОБА_1 на отримання інформації по суті звернення, права на виконання суспільної діяльності, особистого немайнового права на життя, особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров`я довкілля, права на усунення небезпеки, яка загрожує життю та здоров`ю, права на захист ділової репутації, гарантії права на захист авторських та інших прав по заявкам на винаходи і корисні моделі, права на вибір роду занять і інших прав та ненаданням доказів щодо забезпечення Кабінетом Міністрів України, Міністерством енергетики України моїх конституційних прав, встановлених статтями 3,21,22,23,24,43,46,47,48,49,50,54,56 Конституції України, та які не можуть бути скасовані бездіяльністю чи навмисними діями посадових осіб державного органу влади, у відповідності до статті 22 Конституції України, щодо запровадження у виробництво інтелектуального продукту, яким є альтернативна сировина - « Теплоагенти Благути ©» для автономного, безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, що в кінцевому результаті призвело до того, що в атмосферне повітря щороку викидаються мільярди тонн шкідливих речовин і парникових газів, які призводять до зміни клімату на Землі та негативно впливають на людей, рослинний та тваринний світ, щоденно в Україні (за даними Держстату України за 2007-2018 роки) лише на закупівлю імпортних енергоносіїв з кишень українців витрачається близько 56,94 мільйонів доларів США та щоденно вмирає 249 людей від онкологічних захворювань пов`язаних з викидами шкідливих речовин при виробництві енергії дідівськими методами шляхом спалювання традиційних видів палива, а також вирубуються лісонасадження, у зв`язку з підвищенням цін на газ -
заявлені ОСОБА_1 без заявлення в одному провадженні з ними вимог про вирішення публічно-правового спору (без заявлення позовних вимог про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності відповідачів - суб`єктів владних повноважень та без вимог про зобов`язання вчинити цих суб`єктів будь-які дії чи утриматися від їх вчинення), цей спір не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, а має вирішуватися судами за правилами ЦПК України.
Крім того, ОСОБА_1 заявлені позовні вимог про:
- зобов`язання Державного бюро розслідувань забезпечити інтереси держави в енергетичній, екологічній, економічній та оборонній сфері шляхом відкриття провадження та розслідувати, у межах його повноважень, законність дій державних органів влади та суддів по даній справі, які своїми протиправними діями щоденно наносять шкоду державі та громадянам України, що призвело та призводить до щоденного спалювання в Україні лише імпортних енергоносіїв на суму близько 56,94 мільйонів доларів США та до щоденного вмирання 249 людей від онкологічних захворювань пов`язаних з викидами шкідливих речовин при виробництві енергії дідівськими методами;
- зобов`язання Національної поліції України забезпечити інтереси держави в енергетичній, екологічній, економічній та оборонній сфері шляхом відкриття провадження та розслідувати, у межах його повноважень, законність дій державних органів влади та суддів по даній справі, які своїми протиправними діями щоденно наносять шкоду державі та громадянам України, що призвело та призводить до щоденного спалювання в Україні лише імпортних енергоносіїв на суму близько 56,94 мільйонів доларів США та до щоденного вмирання 249 людей від онкологічних захворювань пов`язаних з викидами шкідливих речовин при виробництві енергії дідівськими методами.
Відповідно до частин першої і другої статті 214 КПК України слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до ЄРДР та розпочати розслідування. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування.
Досудове розслідування розпочинається з моменту внесення відомостей до ЄРДР. Положення про Єдиний реєстр досудових розслідувань, порядок його формування та ведення затверджуються Генеральною прокуратурою України за погодженням з Міністерством внутрішніх справ України, Службою безпеки України, Національним антикорупційним бюро України, органом, що здійснює контроль за додержанням податкового законодавства.
Положення про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань, затверджене наказом Генеральної прокуратури України від 06 квітня 2016 року №139, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 05 травня 2016 року за № 680/28810 (далі - Положення).
Відповідно до підпунктів 2 і 3 пункту 1 розділу І Положення Реєстр - створена за допомогою автоматизованої системи електронна база даних, відповідно до якої здійснюються збирання, зберігання, захист, облік, пошук, узагальнення даних, зазначених у пункті 1 глави 2 цього розділу, які використовуються для формування звітності, а також надання інформації про відомості, внесені до Реєстру, з дотриманням вимог кримінального процесуального законодавства та законодавства, яким врегульовано питання захисту персональних даних та доступу до інформації з обмеженим доступом.
Реєстр утворений та ведеться відповідно до вимог КПК України з метою забезпечення:
реєстрації кримінальних правопорушень (проваджень) та обліку прийнятих під час досудового розслідування рішень, осіб, які їх учинили, та результатів судового провадження;
оперативного контролю за додержанням законів під час проведення досудового розслідування;
аналізу стану та структури кримінальних правопорушень, вчинених у державі;
інформаційно-аналітичного забезпечення правоохоронних органів.
Перелік відомостей, які вносяться до ЄРДР визначений частиною п`ятою статті 214 КПК України, зокрема, це відомості про: 1) дату надходження заяви, повідомлення про кримінальне правопорушення або виявлення з іншого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення; 2) прізвище, ім`я, по батькові (найменування) потерпілого або заявника; 3) інше джерело, з якого виявлені обставини, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення; 4) короткий виклад обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, наведених потерпілим, заявником чи виявлених з іншого джерела; 5) попередня правова кваліфікація кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 6) прізвище, ім`я, по батькові та посада службової особи, яка внесла відомості до реєстру, а також слідчого, прокурора, який вніс відомості до реєстру та/або розпочав досудове розслідування; 7) інші обставини, передбачені положенням про Єдиний реєстр досудових розслідувань.
Беручи до уваги наведені правові норми, суд доходить висновку, що внесення відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР та початок досудового розслідування, який відбувається з моменту внесення відомостей до ЄРДР, є процесуальними діями, порядок вчинення яких унормований положеннями кримінального процесуального законодавства і не може розглядатися як владна управлінська функція.
Відповідачі 2 та 3 у цих правовідносинах діють не як суб`єкт владних повноважень у розумінні пункту 7 частини першої статті 4 КАС України, а як сторона кримінального провадження у розумінні КПК України, що унеможливлює розгляд цієї справи в частині таких позовних вимог в порядку адміністративного судочинства.
У частині першій статті 303 КПК України визначено, які рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора можуть бути оскаржені на досудовому провадженні. Зі змісту цієї норми убачається, що нею не передбачено права оскаржити на цій стадії дії слідчого або прокурора щодо внесення відомостей до ЄРДР.
За частиною другою цієї статті скарги на інші рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора не розглядаються під час досудового розслідування і можуть бути предметом розгляду під час підготовчого провадження у суді згідно з правилами статей 314 - 316 цього Кодексу.
Таким чином, скарги на рішення, дії, чи бездіяльність слідчого або прокурора, які не можуть бути оскаржені у порядку частини першої статті 303 КПК України під час досудового розслідування, можуть бути предметом розгляду під час підготовчого провадження у порядку КПК України.
Аналогічного висновку дійшла Велика Палата Верховного Суду у постанові від 05 грудня 2018 року у справі №826/2253/18 (провадження №11-1148апп18), який враховується судом відповідно до ч.5 ст.242 КАС України.
Інші позовні вимоги, заявлені ОСОБА_1 , є такими, що мають розглядатися за правилами адміністративного судочинства.
Таким чином, позивачем порушено правила об`єднання позовних вимог, встановлені ч.5 ст.172 КАС України, через об`єднання в одне провадження кількох вимог, щодо яких законом визначена виключна підсудність різним судам.
Крім того, ОСОБА_1 , зокрема, заявлено позовну вимогу про зобов`язання Кабінету Міністрів України розглянути за участі авторів технології Благути « Екотерм » на засіданні Кабінету Міністрів України питання щодо негайного поновлення особистого немайнового права ОСОБА_2 на життя та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров`я довкілля шляхом реалізації в Україні проекту програми «« Теплоагенти Благути » - енергетична незалежність, екологічна безпека, здоров`я і добробут Українського народу», що забезпечить ОСОБА_2 роботою.
Водночас, ОСОБА_2 не є позивачем у цій справі, а вказана ОСОБА_1 у якості третьої особи, в той час, як позовні вимоги заявлено безпосередньо в її інтересах, при цьому, документів на підтвердження повноважень діяти в інтересах ОСОБА_2 . ОСОБА_1 не надано.
Таким чином, позивачеві слід надати уточнену позовну заяву, оформлену з дотриманням правил об`єднання позовних вимог, передбачених ст.172 КАС України, а також з урахуванням викладених в цій ухвалі обставин щодо частини позовних вимог, заявлених в інтересах ОСОБА_2 , та копії цієї уточненої позовної заяви відповідно до кількості осіб, що беруть участь у справі відповідно до вимог ч.1 ст.161 КАС України.
Крім того, частиною 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з ч.1 ст.4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до положень статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» встановлено з 1 січня 2020 року прожитковий мінімум для працездатних осіб у сумі 2102,00грн.
Так, з поданої позовної заяви встановлено, що позивачем заявлено пов`язані вимоги немайнового характеру, що стосуються оскарження бездіяльності та дій, пов`язаних з неналежним, на думку позивача, розглядом відповідачем-1 скарг позивача за №№ БЛ-11228345 від 11/09/2020, БЛ-10756598, БЛ-10756595, БЛ-10756589, БЛ-10756584, БЛ-10756578, БЛ-10756551, БЛ-10756547, БЛ-10756536, БЛ-10756434 від 07/06/2020, та відповідні вимог про зобов`язання відповідача розглянути їх належним чином та відшкодувати завдану моральну шкоду, спричинену неналежним розглядом цих скарг.
За змістом приписів п.п.1 п.3 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, встановлено ставку судового збору 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (840,80 грн.).
Таким чином, за подання цієї позовної заяви ОСОБА_1 має бути сплачено судовий збір у сумі 840,80грн.
Судом встановлено, що судовий збір позивачем не сплачено.
Натомість, у позовній заві ОСОБА_1 висловлено клопотання про звільнення від сплати судового збору на підставі підпункту «г» пункту 2 частини 1 статті 8 Закону України «Про судовий збір» як члена малозабезпеченої сім`ї, так як він згідно з довідкою управління соціального захисту населення Дніпропетровської райдержадміністрації від 15.09.2020 року №726 перебуваю на обліку для призначення субсидії, а заборгованість за газ складає 2144,17 грн., при цьому, на думку позивача, вимога Закону, який суперечить статті 8 Конституції України, сплатити судовий збір у розмірі, щонайменше 1102грн. із пенсії у розмірі 2943,33 грн. неможлива та загрожує його життю та здоров`ю, так як сплата судового збору та сплата за газ у розмірі 2144,17 грн., складає 4045,33грн., при цьому, пенсію за листопад місяць він не отримував, що не дає йому можливості для фізичного існування та загрожує життю і здоров`ю.
Розглянувши клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору, вивчивши наведені у ній підстави, суд дійшов висновку про відсутність підстав для її задоволення, з огляду на таке.
Питання зменшення розміру судових витрат або звільнення від їх оплати, відстрочення та розстрочення судових витрат врегульовані статтею 133 Кодексу адміністративного судочинства України, яка кореспондується з приписами частин 1, 2 статті 8 Закону України № 3674-VІ «Про судовий збір».
Так, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі, зменшити розмір належних до сплати судових витрат або звільнити від їх сплати повністю або частково, за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Зазначений перелік є вичерпним і розширеному тлумаченню не підлягає.
Аналіз вказаної норми дає підстави зробити висновок про те, що визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень майнового стану сторони. Якщо залежно від рівня майнового стану сторона позбавлена можливості сплатити судовий збір, то такі обставини є підставою на відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення сторони від сплати.
Особа, яка заявляє клопотання про звільнення від сплати судового збору, згідно з ч.1 ст.77 КАС України повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
При цьому, судові витрати - це передбачені законом витрати (грошові кошти) сторін, інших осіб, які беруть участь у справі, понесені ними у зв`язку з її розглядом та вирішенням, а у випадках їх звільнення від сплати - це витрати держави, які вона несе у зв`язку з вирішенням конкретної справи.
Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод (РИМ, 4.XI.1950), Рекомендація щодо заходів, які полегшують доступ до правосуддя №R(81)7, прийнята Комітетом міністрів Ради Європи 14 травня 1981 року, та практика Європейського суду з прав людини під час застосування цієї Конвенції не визнають необхідність сплати судових витрат обмеженням права доступу до суду. Разом із тим, враховуючи положення пункту 1 статті 6 Конвенції та прецедентну практику Європейського суду з прав людини (зокрема, рішення від 19 червня 2001 року у справі "Креуз проти Польщі" (Kreuz v. Poland)), сплата судових витрат не повинна перешкоджати доступу до суду, ускладнювати цей доступ таким чином і такою мірою, щоб завдати шкоди самій суті цього права, та має переслідувати законну мету.
У зв`язку із цим, при здійсненні правосуддя в адміністративних справах суди повинні вирішувати питання, пов`язані із судовими витратами (зокрема, щодо відстрочення та розстрочення судових витрат, зменшення їх розміру або звільнення від їх сплати), у чіткій відповідності до статей 132, 133 Кодексу адміністративного судочинства України, Закону України №3674-VІ "Про судовий збір", а також інших нормативно-правових актів України, забезпечуючи при цьому належний баланс між інтересами держави у стягненні судового збору за розгляд справ, з одного боку, та інтересами позивача (заявника) щодо можливості звернення до суду, з другого боку.
Приписами статті 129 Конституції України однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.
При цьому положення Закону України "Про судовий збір" кореспондуються з положеннями статті 2 КАС України, якими розкривається зміст однієї із засад адміністративного судочинства, а саме, рівності всіх учасників адміністративного процесу перед законом і судом. Так, згідно приписів вказаної статті усі учасники адміністративного процесу є рівними перед законом і судом. Не може бути привілеїв чи обмежень прав учасників адміністративного процесу за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.
Таким чином, всі учасники процесу є рівними при здійсненні своїх прав та обов`язків, в тому числі у питанні необхідності сплати судового збору.
Стаття 133 Кодексу адміністративного судочинства України передбачає можливість зменшення розміру належних до оплати судових витрат чи звільнення від їх оплати повністю або частково, чи відстрочення або розстрочення сплати судових витрат на визначений строк.
Однак, з урахуванням наведених норм права, єдиною підставою для вчинення судом зазначених у цій нормі дій є майновий стан заявника, тобто фізичної або юридичної особи (довідка про доходи, про заробітну плату, пенсію, про наявність на утриманні непрацездатних членів сім`ї, податкова декларація про доходи, тощо). Наведення доводів, обґрунтування пов`язаних з цим обставин, які свідчать про неможливість або утруднення в здійсненні оплати судового збору, а також подання доказів на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку, розмірі і в строки покладається на цю особу.
У розумінні приписів статті 8 Закону України №3674-VІ «Про судовий збір» відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення розміру судового збору, звільнення його від сплати може мати місце за наявності виключних обставин. При цьому, скаржник має довести існування фінансових труднощів.
Водночас, позивачем не надано суду достатніх та належних доказів наявності обставин щодо відсутності коштів на оплату судового збору, як підстави для звільнення від сплати судового збору.
Так, позивачем не надано до суду доказів на підтвердження обставин того, що його майновий стан перешкоджає сплаті судового збору за подання ним позовної заяви у встановленому законом порядку, а саме, що розмір судового збору перевищує 5% розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік, що може бути підтверджено довідкою податкового органу про доходи тощо.
Натомість, надані позивачем довідки про доходи свідчать про те, що судовий збір, який ОСОБА_1 слід сплатити за подання цієї позовної заяви (840,80грн.), не перевищує 5% розміру річного доходу позивача за попередній 2019 календарний рік.
Позивачем не надано й документів на підтвердження того, що він має статус малозабезпеченої особи, дохід якої є нижчим від прожиткового мінімуму, що могло б беззаперечно свідчити про його скрутне матеріальне становище.
Оскільки обставини, які зазначив позивач, відповідно до вказаних статей Закону України "Про судовий збір", не є умовою для звільнення від сплати судового збору, а сам позивач не надає доказів наявності інших підстав для його звільнення від сплати судового збору, суд не знаходить правових підстав для звільнення його від сплати судового збору, виходячи з наданих ним доказів.
При цьому, суд роз`яснює, що відмова у звільненні від сплати судового збору не позбавляє особу права повторного звернення із такою заявою із обов`язковим наданням необхідних доказів.
Крім того, статтею 133 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено право (а не обов`язок) суду щодо відстрочення, розстрочення, зменшення розміру судового збору або звільнення від сплати судового збору. Сплата ж судового збору за подання адміністративного позову, в силу положень частини 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України, є процесуальним обов`язком сторони, що звертається до суду з позовом. Визначення ж майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень майнового стану сторони.
Оскільки позивачем не надано суду належних доказів в обґрунтування обставин, що унеможливлюють сплату судового збору, підстави для звільнення від сплати судового збору, наведені в заяві не можуть бути визнані поважними, в зв`язку з чим заява задоволенню не підлягає.
Аналогічна правова позиція щодо відмови у звільненні від сплати судового збору наведена в ухвалах Верховного Суду: від 27.01.2020 року справа №215/4776/18 (http://reyestr.court.gov.ua/Review/87205012), від 27.01.2020 року справа №215/3308/18 (http://reyestr.court.gov.ua/Review/87170887), від 27.01.2020 року справа №215/2630/19 (http://reyestr.court.gov.ua/Review/87170877), від 02.01.2020 року справа №215/3308/18 (http://reyestr.court.gov.ua/Review/86754852), від 27.12.2019 року справа №212/1558/19 (http://reyestr.court.gov.ua/Review/86717736), від 27.12.2019 року справа №215/3553/17 (http://reyestr.court.gov.ua/Review/84134173), які, в силу вимог ч.5 ст.242 КАС України, мають бути враховані судом при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин.
Суд зазначає, що обов`язок сплати судового збору слугує гарантуванню принципу рівності всіх осіб у правах щодо доступу до суду. При цьому, судовий збір виконує не тільки фіскальну, а й дисциплінуючу функцію. Він є одним із способів стимулювання належного виконання учасниками відповідних правовідносин своїх прав та обов`язків, передбачених законами України, у зв`язку з чим, безпідставне звільнення від його сплати окремих осіб може свідчити про надання одній із сторін незаконної переваги перед іншою.
За таких обставин, позивачеві слід надати документ про сплату судового збору за подання до суду цього адміністративного позову у розмірі 840,80 грн. на реквізити суду:
Отримувач коштів: УК у Чечел.р.м.Дніпра/Чечел.р/22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37989253
Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)
Код банку отримувача (МФО) 899998
Рахунок отримувача UA 238999980313131206084004008
Код класифікації доходів бюджету 22030101
Призначення платежу*;101;_____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом ______ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Дніпропетровський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа).
Крім того, відповідно до частин 1, 2 статті 43 Кодексу адміністративного судочинства України здатність мати процесуальні права та обов`язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами).
Здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов`язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить фізичним особам, які досягли повноліття і не визнані судом недієздатними, а також фізичним особам до досягнення цього віку у спорах з приводу публічно-правових відносин, у яких вони відповідно до законодавства можуть самостійно брати участь.
Відповідно до ч.2 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
Позовну заяву подано від імені ОСОБА_1 , проте, документів на підтвердження адміністративної процесуальної дієздатності вказаної особи до матеріалів позовної заяви не долучено (копія паспорту чи іншого документу, що посвідчує особу позивача), у зв`язку із чим, у суду відсутня можливість ідентифікувати особу підписанта поданого адміністративного позову та з`ясувати факт наявності в нього адміністративної процесуальної дієздатності.
Згідно з ч.1 ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Оскільки позовна заява ОСОБА_1 подана без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає за необхідне залишити цю позовну заяву без руху.
На підставі викладеного, керуючись статтями 43,160,161,169 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору - відмовити.
Позовну заяву ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України (відповідач-1), Національної поліції України (відповідач-2), Державного бюро розслідувань (відповідач-3), Міністерства юстиції України (відповідач-4), третя особа: ОСОБА_2 про встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб`єктів владних повноважень, визнання дій та бездіяльності протиправними, зобов`язання вчинити певні дії та стягнення моральної шкоди - залишити без руху.
Встановити позивачеві строк - десять днів з дня отримання копії цієї ухвали, для усунення недоліків позову шляхом подання до суду:
- уточненої позовної заяви, оформленої з дотриманням правил об`єднання позовних вимог, передбачених ст.172 КАС України, а також з урахуванням викладених в цій ухвалі обставин щодо частини позовних вимог, заявлених в інтересах ОСОБА_2 , та копій цієї уточненої позовної заяви відповідно до кількості осіб, що беруть участь у справі відповідно до вимог ч.1 ст.161 КАС України;
- оригіналу документа про сплату судового збору за подання до суду адміністративного позову у розмірі 840,80грн.;
- завіреної належним чином копії документа на підтвердження адміністративної процесуальної дієздатності позивача (паспорту чи іншого документу, що посвідчує особу позивача).
Роз`яснити позивачеві, що відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Копію ухвали направити особі, що звернулася із адміністративним позовом.
Ухвала набирає законної сили в порядку статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та оскарженню не підлягає.
Суддя О.М. Турова