Постанова № 92905188, 16.11.2020, Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
16.11.2020
Номер справи
344/11441/20
Номер документу
92905188
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 344/11441/20

Провадження № 3/344/5210/20

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 листопада 2020 року м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Зеленко О.В., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , жителя АДРЕСА_1 , працюючого керівником ТзОВ «Карпатнафтопродукт», за ч.1 ст.164 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

В С Т А Н О В И Л А:

Як вбачається з протоколу №471 про адміністративне правопорушення від 20.08.2020, 20.08.2020 керівник ТзОВ «Карпатнафтопродукт» ОСОБА_1 вчинив правопорушення, а саме зберігання паливно-мастильних матеріалів без дозвільних документів за адресою м.Івано-Франківськ, вул. Промислова, 18А, чим порушено ч.6 ст.128 ГК України, ст.15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» №481/95-ВР від 19.12.1995 року із змінами та доповненнями, чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 164 КУпАП.

У судове засідання ОСОБА_1 вкотре не з`явився, хоча належним чином повідомлявся про час та місце розгляду справи за відомими суду адресами у спосіб визначений законом. Причину неявки суду не повідомив. Клопотань щодо реалізації прав до суду не подано. ОСОБА_1 також міг стежити за ходом справи за допомогою офіційних джерел, таких як веб-сторінка суду. Оскільки ОСОБА_1 повідомлено про судовий розгляд у спосіб, що визначений законом, тому правові наслідки за його відсутність в судовому засіданні законом повністю покладено на ОСОБА_1 . Оскільки судом вже неодноразово відкладався розгляд справи про адміністративне правопорушення, тому суд розцінює це виключно як спробу уникнути відповідальності за правопорушення шляхом затягування розгляду справи та строків притягнення до адміністративної відповідальності. За таких обставин, керуючись ст.268 КУпАП, вважаю, що справу можна розглянути за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.

Дослідивши матеріали справи, вважаю зазначити наступне.

Згідно з положеннями ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно з ст.23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Адміністративна відповідальність за ч.1 ст.164 КУпАП настає за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб`єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).

Відповідно до ч.6 ст.128 Господарського кодексу України, громадянин - підприємець зобов`язаний у передбачених законом випадках і порядку одержати ліцензію на здійснення певних видів господарської діяльності.

Відповідно до ст.15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального», суб`єкти господарювання (у тому числі іноземні суб`єкти господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) отримують ліцензії на право оптової торгівлі пальним та зберігання пального на кожне місце оптової торгівлі пальним або кожне місце зберігання пального відповідно, а за відсутності місць оптової торгівлі пальним - одну ліцензію на право оптової торгівлі пальним за місцезнаходженням суб`єкта господарювання (у тому числі іноземного суб`єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) або місцезнаходженням постійного представництва. Ліцензії на право зберігання пального видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади за місцем розташування місць зберігання пального терміном на п`ять років. Ліцензії на право зберігання пального видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади за місцем розташування місць зберігання пального терміном на п`ять років.

Відповідно до акту огляду речей (документів) при вчиненні адміністративного правопорушення від 20.08.2020, відповідно до якого в діях ОСОБА_1 встановлені порушення вимог ч.1 ст.164 КУпАП, а саме порушення порядку провадження господарської діяльності як суб`єкта господарювання, зокрема зберігання паливно-мастильних матеріалів без дозвільних документів за адресою АДРЕСА_2 , чим порушено ч.6 ст.128 ГК України, ст.15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» №481/95-ВР від 19.12.1995 року із змінами та доповненнями, та в ході проведення огляду за адресою: м.Івано-Франківськ, вул. Промислова, 18А було виявлено та вилучено паливний модуль (бочку) ємністю 20 м3, яка обладнана паливно-роздавальною колонкою – витратоміром та рівноміром, а також у вказаній ємності було виявлено 16 169 літрів дизельного палива.

Як вбачається з письмових пояснень ОСОБА_1 , долучених до матеріалів справи, останній пояснив, що є керівником ТзОВ «Карпатнафтопродукт», основним видом діяльності товариства є оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами. ТзОВ «Карпатнафтопродукт» використовує у своїй діяльності паливний модуль, який розташований за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Промислова, 18А та складається з ємності об ‘ємом 20 м3 та паливно-роздавальної колонки – витратоміра та рівноміра. Паливний модуль та дизельне паливо, яке у ньому знаходиться належить ТзОВ «Карпатнафтопродукт». Також на час складання протоколу у паливному резервуарі знаходилось 16 169 літрів дизельного палива та в ТзОВ «Карпатнафтопродукт» відсутня ліцензія на зберігання пального, проте пакет документів для її отримання зібрано та подано до відповідного органу виконавчої влади.

Вина ОСОБА_1 у вчиненому доводиться даними з протоколом №471 про адміністративне правопорушення від 20.08.2020, актом оглядом речей (документів) при вчиненні адміністративного правопорушення від 20.08.2020, письмовими поясненнями ОСОБА_1 , актом приймання – передачі на відповідальне зберігання, копією витягу картки платника податків, фототаблицями.

Таким чином, дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ч.1 ст.164 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції ч.1 ст.164 КУпАП.

За таких обставин, встановлюючи наявність адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164 КУпАП, повністю доводиться дослідженими в судовому засіданні доказами.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю, що до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу з конфіскацією паливно-мастильних матеріалів.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 9, 164, 221, 268, 283-285 КУпАП,-

П О С Т А Н О В И Л А :

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень, з конфіскацією паливно-мастильних матеріалів - паливного модуля (бочку) ємністю 20 м3, яка обладнана паливно-роздавальною колонкою – витратоміром та рівноміром з вмістом дизельного палива в кількості 16 169 літрів (акт приймання – передачі на відповідальне зберігання від 20.08.2020, а.с.3).

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106 - 420 грн. 40 коп. судового збору.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд упродовж десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя О.Зеленко