Рішення № 92897210, 12.11.2020, Овідіопольський районний суд Одеської області

Дата ухвалення
12.11.2020
Номер справи
509/1312/20
Номер документу
92897210
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 509/1312/20

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 листопада 2020 року смт. Овідіополь

Овідіопольський районний суд Одеської області у складі:

головуючого судді Бочарова А.І.

при секретарі Сірман Г.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт Овідіополь адміністративну справу за адміністративним позовом

ОСОБА_1

до

Державного підприємства «Одеське лісове господарство»

про

скасування постанови про накладення адміністративного стягнення,-

ВСТАНОВИВ:

23 березня 2020 року до Овідіопольського районного суду Одеської області звернувся ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Державного підприємства «Одеське лісове господарство», в якому просить скасувати постанову Державного підприємства «Одеське лісове господарство» про накладання адміністративного стягнення № 8 про притягнення його, ОСОБА_1 , до адміністративної відповідальності, передбаченої ст. 85 ч.2 КУпАП та накладання адміністративного стягнення у вигляді штрафу у розмірі 1530 грн. (одна тисяча п`ятсот тридцять гривень), а провадження у справі закрити.

В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що постановою Державного підприємства «Одеське лісове господарство» про накладання адміністративного стягнення № 8 його визнано винним у скоєнні адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст. 85 КУпАП та накладено на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 1 530,00 грн.

Вказану постанову позивач вважає незаконною і необґрунтованою, постановленою із порушенням норм процесуального та матеріального права, та відповідно такою, що підлягає скасуванню, а провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю, з огляду на те, що вона постановлена неправомочною особою та відсутні докази в справі про адміністративне правопорушення, а у його діях відсутні події і склад адміністративного правопорушення.

Представник позивача в судове засідання не з`явився, але звернувся з заявою про розгляд справи за відсутності позивача та представника позивача, позовні вимоги підтримав.

Представник відповідача в судове засідання також не з`явився, будучи належним чином повідомленими про день та час розгляду справи, причини неявки суду не повідомив, відзиву на позовну заяву не надходив.

Враховуючи викладене, суд вважає можливим розглянути справу за відсутності учасників справи.

Суд, дослідивши та перевіривши зібрані по справі докази, доходить висновку про задоволення позовних вимог з наступних підстав.

Відповідно до постанови Державного підприємства «Одеське лісове господарство» про накладання адміністративного стягнення № 8 ОСОБА_1 визнано винним у скоєнні адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст. 85 КУпАП та накладено на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 1 530,00 грн.

Порядок оформлення та обліку матеріалів про адміністративні правопорушення посадовими особами органів лісового господарства визначений Інструкцією з оформлення органами Державного комітету лісового господарства України матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженою наказом Державного комітету лісового господарства України 31 серпня 2010 року № 262 та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 29 вересня 2010 року за № 863/18158 (далі - Інструкція).

Відповідно до п.2.1. Інструкції при вчиненні громадянами та посадовими особами адміністративних правопорушень у сфері лісового господарства уповноважені на те посадові особи згідно зі статтею 255 КУпАП складають протокол про адміністративне правопорушення.

Складати протокол про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 49, 63 - 70, 73, 75, 77, 188-5 КУпАП, мають право посадові особи органів лісового господарства, яким відповідно до статті 241 КУпАП надано право розглядати справи про адміністративні правопорушення та накладати адміністративні стягнення (п.2.2. Інструкції).

Згідно з ч.1 ст. 241 КУпАП центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства розглядає справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 49, 63 - 70, 73, 75, 77, 188-5 цього Кодексу.

Крім того, статтею 221 КУпАП передбачено, що справи про адміністративні правопорушення, передбачені, в тому числі частинами другою, четвертою та п`ятою статті 85 КУпАП розглядають виключно судді районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів.

Відповідно до п.4.9. Інструкції якщо буде встановлено, що постанову винесено посадовою особою лісового господарства, яка неправомочна вирішувати цю справу, то посадова особа лісового господарства, яка компетентна розглядати цю справу, скасовує зазначену постанову.

З урахуванням викладеного, постанова Державного підприємства «Одеське лісове господарство» про накладання адміністративного стягнення № 8, відносно ОСОБА_1 винесена особою, яка неправомочна вирішувати цю справу, що є підставою для скасування такої постанови.

Таким чином досудова перевірка по справі проведена неуповноваженим органом, що дає підстави визнати недопустимими всі докази по справі, що також є підставою для скасування оскарженої постанови і, відповідно, закриття провадження по справі.

Особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду. Ніхто не зобов`язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину (ст. 62 Конституції України).

Згідно ст. 7 КУпАП України, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.

Згідно зі ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставини кожної справи.

Відповідно до ст. 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення, суд повинен був з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, а також інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами (ст. 251 КУпАП).

Суд погоджується з посиланням позивача на відсутність доказів на підтвердження його винуватості та на відсутність події і складу адміністративного правопорушення.

Відповідно до постанови Державного підприємства «Одеське лісове господарство» про накладання адміністративного стягнення № 8 ОСОБА_1 визнано винним у тому, що ним порушено правило полювання, а саме полювання без належного для цього дозволу, перенесення добутих тварин без відмітки цього факту в картці обліку добутої дичі і порушень правил полювання в дозволі на їх полювання.

Проте в ході судового розгляду відповідачем не надано доказів обґрунтованості такого висновку, а також не надано доказів на підтвердження такого діяння.

Провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення (п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП).

Керуючись ст.ст. 2, 241, 243 - 246, 286, 293 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Скасувати постанову Державного підприємства «Одеське лісове господарство» про накладання адміністративного стягнення № 8 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ст. 85 ч.2 КУпАП та накладання адміністративного стягнення у вигляді штрафу у розмірі 1530 грн. (одна тисяча п`ятсот тридцять гривень) та провадження у справі закрити.

Рішення може бути оскаржено до П`ятого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду;

Суддя А.І. Бочаров