
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 листопада 2020 року м. Київ № 320/4669/19
Окружний адміністративний суд міста Києва в складі судді Донця В.А. розглянув у спрощеному позовному провадженні без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії.
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом про:
- визнання протиправними дій Головного управління пенсійного фонду України в Київській області щодо зменшення відсоткового значення розміру пенсії з 90% до 70% сум грошового забезпечення та виключення додаткових видів грошового забезпечення з пенсії ОСОБА_1 , з 01.01.2018;
- зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області здійснити з 01.01.2018 перерахунок пенсії ОСОБА_1 з відсоткового значення розміру пенсії 90% сум грошового забезпечення, включаючи додаткові види грошового забезпечення: посадовий оклад; оклад за військове звання; процентна надбавка за вислугу років 40%; надбавка за особливо важливі завдання в розмірі 100%; секретність 15% за безперервну службу 90%; премія в розмірі 33,3 % та здійснити виплату з урахуванням виплачених сум; та в подальшому (довічно) здійснювати виплати з урахуванням проведеного перерахунку без обмеження пенсії максимальним розміром;
- зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві провести виплату неодержаних видів грошового забезпечення (грошових коштів) з 20.05.2016.
Ухвалою суду від 06.12.2019 відкрито провадження в адміністративній справі, постановлено здійснювати судовий розгляд справи за правилами спрощеного (письмового) позовного провадження без повідомлення учасників справи, встановлено відповідачу строк для надання відзиву на позов.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що Головним управлінням Пенсійного Фонду України у Київській області здійснено перерахунок пенсії позивача з 01.01.2018 та протиправно зменшено з 90% до 70% сум грошового забезпечення, без врахуванням додаткових видів грошового забезпечення.
Відповідач подав відзив на позовну заяву, в якому просив відмовити у задоволенні позовних вимог, оскільки існує єдиний законодавчий порядок перерахунку пенсії в зв`язку зі зміною розмірів грошового забезпечення військовослужбовців на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 30.09.2017 №704, тому розрахунок здійснено з 70 % грошового забезпечення, перерахунок здійснено на підставі довідки Київського обласного військового комісаріату.
Представником позивача подано заперечення на відзив. Оскільки в ухвалі суду про відкриття провадження у справі від 06.12.2019 судом відповідно до частини третьої статті 263 КАС України встановлено подання лише відзиву відповідачем, заперечення на відзив подані представником позивача судом до уваги не беруться.
Дослідивши письмові докази, суд установив.
Як убачається з пенсійного посвідчення від 25.02.2004 серія НОМЕР_1 , ОСОБА_1 призначена пенсія за вислугу років.
Відповідно до позовної заяви з 01.07.2005 позивач переведений на пенсію по інвалідності.
Відповідно до розрахунку пенсії по інвалідності від 02.05.2019 №834 станом на грудень 2017 року ОСОБА_1 призначена пенсія з 01.07.2005 із сум грошового забезпечення: посадовий оклад - 1085,00 грн.; оклад за військове звання - 135,00 грн.; процентна надбавка за вислугу років 40% - 488,00 грн.; секретність 15% 15% - 162,75 грн.; надбавка за особливо важливі завдання 50% - 854,00 грн.; премія 10% - 108,50 грн. Основний розмір пенсії 40% грошового забезпечення у розмірі 1133,30 грн. з урахуванням мінімального розміру пенсії 1887,60 грн. за розрахунком за вислугою років основний розмір пенсії 90% грошового забезпечення (вислуга років 35 років) у розмірі 2549,93 грн., підвищення за постановою Кабінету Міністрів України 2012 №355 - 411,07 грн., доплата до розміру пенсії за фіксованої індексації - 186,00 грн.
Згідно з розрахунком пенсії по інвалідності від 02.05.2019 №835 станом на січень 2018 року позивачу здійснено перерахунок пенсії із сум грошового забезпечення: посадовий оклад - 5070,00 грн.; оклад за військове звання - 1480,00 грн.; процентна надбавка за вислугу років 50% - 3275,00 грн., основний розмір пенсії 40% грошового забезпечення у розмірі 3930,00 грн. за розрахунком за вислугу років основний розмір пенсії 70% грошового забезпечення (вислуга років 35) у розмірі 6877,50 грн., згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 підвищення склало 3730,50 грн., з них виплачується: з 01.01.2018 по 31.12.2018 щомісячно 50% від підвищення - 1865,25 грн.; з 01.01.2019 по 31.12.2019 щомісячно 75% від підвищення - 2797,88 грн.; з 01.01.2020 щомісячно 100% від підвищення - 3730,50 грн.
Представник позивача звернулась з адвокатським запитом від 20.05.2019 №30/03 до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області, в якому просила провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення, виходячи з 90% сум грошового забезпечення, повідомити підстави виключення додаткових видів грошового забезпечення, а також зменшення основного розміру пенсії з 71% на 70%, надати розрахунки пенсії.
Листом від 27.05.2019 №209895/02/п-12153 Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області повідомило позивача, що з 01.01.2018 у зв`язку зі зміною грошового забезпечення на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 на підставі довідки Київського обласного військового комісаріату позивачу здійснено перерахунок пенсії, виходячи з основного розміру пенсії 70% грошового забезпечення.
Вважаючи протиправними дії відповідача щодо здійснення перерахунку, виходячи з 70% сум грошового забезпечення без урахування всіх складових, позивач звернувся до суду.
Вирішуючи спір, суд ураховує таке.
Кодексом адміністративного судочинства України встановлено: зразкова адміністративна справа - типова адміністративна справа, прийнята до провадження Верховним Судом як судом першої інстанції для постановляння зразкового рішення (пункт 22 статті 4); рішення Верховного Суду у зразковій справі підлягає перегляду Великою Палатою Верховного Суду за правилами перегляду рішень в апеляційному порядку, визначеному цим Кодексом (частина одинадцята статті 290); при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи (частина третя статті 291).
Верховним Судом розглянуто зразкову справу №240/5401/18 за позовом особи до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання протиправними дій щодо зменшення основного розміру призначеної пенсії з 83% до 70% сум грошового забезпечення, починаючи з 01.01.2018 та зобов`язання здійснити перерахунок і виплату призначеної пенсії в основному розмірі 83% сум грошового забезпечення, починаючи з 01.012018 відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-ХІІ, постанови Кабінету Міністрів України від 30.09.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", з урахуванням проведених виплат.
Рішенням Верховного Суду від 04.02.2019 зразкова справа №240/5401/18 визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо зменшення відсоткового значення розміру пенсії з 83% до 70% сум грошового забезпечення та зобов`язано здійснити з 01.01.2018 перерахунок пенсії, виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 83% сум грошового забезпечення, здійснивши виплату з урахуванням виплачених сум.
Постановою Великої Палати Верховного Суду від 16.10.2019 справа №240/5401/18 вказане рішення Верховного Суду в зразковій справі №240/5401/18 залишено без змін.
За змістом рішення Верховного Суду від 04.02.2019 у зразковій справі №240/5401/18 це рішення суду є зразковим для справ, у яких предметом спору є зменшення відсоткового розміру основної пенсії, призначеної за Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служб, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-ХІІ, при здійсненні перерахунку пенсії у зв`язку із прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" відповідно до статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служб, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-ХІІ на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб".
Обставини зразкової справи, які обумовлюють типове застосування норм матеріального права: позивач є особою, якій призначено пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служб, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-ХІІ; відповідачем є відповідне Головне управління Пенсійного фонду України, на обліку в якому перебуває позивач; предметом спору є зміна відсоткового значення розміру пенсії при здійсненні її перерахунку з 01.01.2018 на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" у зв`язку з підвищенням сум грошового забезпечення, що визначені станом на 01.03.2018 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".
Як установлено судом, позивачу призначено пенсію 90% грошового забезпечення, здійснено перерахунок з основного розміру пенсії 70% грошового забезпечення відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб".
Отже, з огляду на встановлені обставини та предмет спору, адміністративна справа №320/4669/19 є типовою справою в частині вимог про визнання протиправними дій щодо здійснення перерахунку пенсії з 70% грошового забезпечення та зобов`язання здійснити перерахунок з 90% грошового утримання з виплатою недоплачених сум, оскільки відповідає ознакам зразкової справи №240/5401/18.
Вирішуючи зразкову справу №240/5401/18, Верховний Суд у постанові від 04.02.2019 зазначив:
стаття 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служб, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-ХІІ визначає як обов`язкову підставу для здійснення перерахунку пенсії - підвищення грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом. Ця норма також делегує Кабінету Міністрів України визначення умов, порядку та розмірів перерахунку пенсії за цим Законом;
у "Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45, визначено, що перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права;
у зв`язку із прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", якою з 01.03.2018 змінено грошове забезпечення, зокрема, військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, в позивача виникло право на перерахунок пенсії;
стаття 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служб, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-ХІІ регулює порядок призначення пенсій, а стаття 63 цього Закону визначає підстави, умови і порядок їх перерахунку;
зміни до статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служб, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-ХІІ ні Законом України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" від 08.07.2011 №3668-VI, ні Законом України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" від 27.03.2014 №1166-VII, у частині підстав, умов, розміру або порядку перерахунку пенсій, не вносилися;
постанова Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та постанова Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" також не містять жодних положень про зміну відсоткового значення розміру призначених пенсій при їх перерахунку.
Проаналізувавши наведені норми, Верховний Суду дійшов висновку, що внесені Законом України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" від 08.07.2011 №3668-VI та Законом України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" від 27.03.2014 №1166-VII зміни до статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служб, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-ХІІ щодо розміру пенсії у відсотках стосуються порядку призначення пенсії за вислугу років військовослужбовцям та особам, які мають право на пенсію за Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служб, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-ХІІ у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії. Процедури призначення та перерахунку пенсії є різними за змістом і механізмом їх проведення. Нормами, які визначають механізм здійснення перерахунку пенсії за вислугу років є норми статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служб, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-ХІІ, яка змін у зв`язку з прийняттям Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" від 08.07.2011 №3668-VI та Закону України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" від 27.03.2014 №1166-VII не зазнала.
З урахуванням викладеного, Верховний Суд вказав, що в разі перерахунку пенсії з 01.01.2018 відповідно до статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служб, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-ХІІ на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" відсутні підстави для застосування механізму нового обчислення пенсії із застосуванням норм частини другої статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служб, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-ХІІ, яка застосовується саме при призначенні пенсії. Тому під час перерахунку пенсії змінною величиною є лише розмір грошового забезпечення, натомість відсоткове значення розміру основної пенсії, яке обчислювалося при її призначенні відповідно до вислуги років, є незмінним.
За таких обставин, Верховний Суд підсумував, що у відповідача були відсутні підстави для зменшення відсоткового значення розміру основної пенсії під час здійснення її перерахунку, а тому позовні вимоги підлягають задоволенню.
Також Верховний Суд зауважив, що доводи відповідача стосовно того, що задоволення позову призведе до виникнення диспропорції у розмірі перерахованих пенсій військовослужбовців, які були призначені до 01.03.2018 та пенсій, що будуть призначені після цієї дати з урахуванням максимального розміру, встановленого частиною другою статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служб, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-ХІІ є недоречними, оскільки вони не ґрунтуються на нормах законодавства, яким врегульовано підстави, порядок, умови та розмір перерахунку пенсій військовослужбовців. Спір вирішувався в межах наявного правового регулювання, яке не містить положень щодо перегляду (зміни) в разі перерахунку пенсій її відсоткового значення від розміру грошового забезпечення.
З огляду на висновки Верховного Суду в зразковій справі №240/5401/18 підлягають задоволенню вимоги позивача про визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області щодо зменшення розміру пенсії позивача, внаслідок перерахунку пенсії з грошового забезпечення 70% та про зобов`язання провести з 01.01.2018 перерахунок пенсії з урахуванням 90% суми грошового забезпечення з виплатою різниці.
Позивачем заявлено вимоги про визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області щодо виключення додаткових видів грошового забезпечення з 01.01.2018 та зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області здійснити з 01.01.2018 перерахунок та виплату пенсії позивача включаючи додаткові види грошового забезпечення.
Згідно з частиною четвертою статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Відповідно до "Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 (у редакції, чинній на час здійснення перерахунку): пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України (пункт 1); Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії (абзац другий пункту 2); на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Зазначені довідки надсилаються до державних органів, у яких особи проходили службу до відрядження, а їх уповноважені органи подають довідки у п`ятиденний строк головним управлінням Пенсійного фонду України (абзаци перший, одинадцятий пункту 3); перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі (пункт 4); під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням (абзац перший пункту 5).
Отже, підставою для перерахунку пенсії органом Пенсійного фонду України є довідка відповідного органу, в якій визначені складові для врахування під час перерахунку пенсії (наприклад, постанова Верховного Суду від 17.10.2018 справа №711/10648/16).
Як убачається з листа Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області від 27.05.2019 №1762/03 та відзиву перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2018 здійснено на довідки Київського обласного військового комісаріату від 20.03.2018 №20-1932/1 із сум грошового забезпечення: посадовий оклад - 5070,00 грн.; оклад за військове звання - 1480,00 грн.; процентна надбавка за вислугу років 50% - 3275,00 грн.
Оскільки під час перерахунку пенсії відповідачем враховано всі складові, зазначені у довідці уповноваженого органу, суд дійшов висновку про необґрунтованість вимоги про визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області щодо виключення додаткових видів грошового забезпечення з 01.01.2018 та зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області здійснити з 01.01.2018 перерахунок та виплату пенсії позивача включаючи додаткові види грошового забезпечення.
Водночас суд зазначає, що Верховний Суд в постанові від 17.12.2019 в зразковій справі №160/8324/19 зазначив, що оскільки рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 у справі №826/3858/18 визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 "Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45, яке набрало законної сили 05.03.2019, у військовослужбовця виникає право на перерахунок пенсії з 01.04.2019 на підставі довідки, надісланої компетентним органом до органу Пенсійного фонду України, з обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії.
Позивачем заявлено вимогу про здійснення в подальшому (довічно) виплати з урахуванням проведеного перерахунку без обмеження максимально розміру.
З наданих позивачем розрахунків пенсії по інвалідності від 02.05.2019 №834 станом на грудень 2017 та від 02.05.2019 №835 станом на січень 2018 року судом не встановлено застосування до пенсії позивача обмеження максимального розміру, інших доказів позивачем не надано, як і не зазначено про відповідні обставини в позовній заяві. Крім того, суд не може вирішити спір на майбутнє щодо виплату позивачу пенсії у відповідному розмірі довічно.
Щодо вимоги позивача про зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві провести виплату неодержаних видів грошового забезпечення (грошових коштів) з 20.05.2016, то вимога задоволенню не підлягає, оскільки відповідно до розрахунку пенсії по інвалідності від 19.07.2016 відповідачем враховано додаткові види грошового забезпечення, Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві не є відповідачем у справі.
Щодо строків звернення до суду, то Верховний Суд в складі колегії Касаційного адміністративного суду в рішенні від 15.02.2018 у зразковій справі 820/6514/17 дійшов висновку, що право на перерахунок пенсії не може бути обмежений будь-яким строком.
Відповідно до частини третьої статті 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.
Як убачається з матеріалів справи, позивач, відповідно до квитанції від 16.11.2019 №5847 сплачено судовий збір у розмірі 768,40 грн.
Оскільки, позов задоволено частково, то з урахуванням задоволених вимог на користь позивача слід присудити судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 400,00 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області.
Керуючись статтею 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області щодо здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 70% сум грошового забезпечення.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01 січня 2018 року, виходячи з 90 відсоткового значення сум грошового забезпечення.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області виплатити ОСОБА_1 перераховану пенсію з 01 січня 2018 року з урахуванням раніше сплачених сум.
У задоволенні решти позову відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_1 судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 400,00 грн. (чотириста гривень 00 копійок) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області.
Позивач - ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , місце проживання: АДРЕСА_1 ).
Відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України в Київській області (ідентифікаційний код 22933548, місцезнаходження: 04071, місто Київ, вулиця Ярославська, будинок 40).
Відповідно до статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено в день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Згідно зі статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Підпунктом 15.5 пункту 15 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції Закону України від 03.10.2017 №2147-VIII) передбачено, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
Суддя В.А. Донець