
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
17 листопада 2020 р. Справа №200/10583/20-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Зінченко О.В., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , зареєстроване фактичне місце проживання/перебування: АДРЕСА_2 ) до Маріупольського об`єднаного управління пенсійного фонду України Донецької області (місцезнаходження: Донецька область, м. Маріуполь, вул. Зелінського, буд. 27-а) про визнання бездіяльності протиправною, визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В :
17 листопада 2020 року до Донецького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі-позивач) до Маріупольського об`єднаного управління пенсійного фонду України Донецької області (далі-відповідач), в якій позивач просить суд:
- визнати протиправною бездіяльність відповідача, яка полягає у невиплаті, починаючи з березня 2018 року до лютого 2020 року пенсії позивачеві;
- визнати протиправним та скасувати рішення Маріупольського об`єднаного управління пенсійного фонду України Донецької області про призупинення виплати пенсії позивачеві;
- зобов`язати відповідача виплатити позивачеві незаконно невиплачені пенсії з березня 2018 року по січень 2020 року включно, враховуючи їх перерахований розмір, а також доплатити частину пенсійного забезпечення, що утворилася після перерахунку, починаючи з 1 січня 2016 року. Ці виплати здійснити негайно після проголошення судового рішення, а також утриматись від подальшого призупинення виплати пенсій.
Згідно із частиною другою статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України), суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Вказана позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушеннями вимог статті 160 КАС України, з наступних підстав.
Приписами пункту 8 частини п`ятої статті 160 КАС України закріплено, що в позовній заяві зазначаються, зокрема, перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Крім того, згідно із частиною першою статті 160 КАС України, у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Згідно із частиною четвертою статті 161 КАС України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Згідно із частиною сьомою статті 161 КАС України, до заяви про визнання індивідуального акта протиправним чи адміністративного договору недійсним додається також оригінал або копія оспорюваного акта чи договору або засвідчений витяг з нього, а у разі відсутності акта чи договору у позивача - клопотання про його витребування.
За змістом позовних вимог, позивач просить суд, зокрема, визнати протиправним та скасувати рішення Маріупольського об`єднаного управління пенсійного фонду України Донецької області про призупинення виплати пенсії позивачеві, проте таке рішення/індивідуальний акт, в порушення вимог частини 7 статті 161 КАС України, до матеріалів справи не доданий, що виключає можливість надання їй судом правової оцінки.
Клопотання про витребування оскаржуваного рішення у разі його відсутності у позивача, та будь-яких реквізитів цього акту, матеріали справи та позов також не містять.
Крім того суд зазначає, що згідно із частиною 1 статті 122 КАС України, позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
За приписами частини 2 статті 122 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно із частиною 3 зазначеної статті, для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до частиничетвертої статті 122 КАС України, якщо рішення за результатами розгляду скарги позивача на рішення, дії або бездіяльність суб`єкта владних повноважень не було прийнято та (або) вручено суб`єктом владних повноважень позивачу у строки, встановлені законом, то для звернення до адміністративного суду встановлюється шестимісячний строк, який обчислюється з дня звернення позивача до суб`єкта владних повноважень із відповідною скаргою на рішення, дії або бездіяльність суб`єкта владних повноважень.
За змістом частини шостої статті 161 КАС України, у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Згідно із частиною першою статті 123 КАС України, якою передбачені наслідки пропущення строків звернення до адміністративного суду, у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
У своєму позові позивач просить суд визнати протиправною бездіяльність відповідача, яка полягає у невиплаті, починаючи з березня 2018 року до лютого 2020 року пенсії позивачеві, зобов`язавши відповідача виплатити невиплачену пенсію з березня 2018 року по січень 2020 року включно, враховуючи їх перерахований розмір, а також доплатити частину пенсійного забезпечення, що утворилася після перерахунку, починаючи з 1 січня 2016 року.
У позовній заяві, позивачем, з посиланням на постанову КМУ № 103 від 21 лютого 2018 року “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб”, зазначено, що розмір його пенсій повинен був бути перерахований щез 01 січня 2016 року.
Також зазначено, що виплата пенсії позивачеві була поновлена за його заявою від 06 листопада 2019 року, - у грудні 2019 року.
Отже, з урахуванням правил статті 122 КАС України, суд приходить до висновку про пропуск позивачем строку звернення до адміністративного суду із даним позовом.
Разом з тим, в порушення вимог частини шостої статті 161 КАС України, за якими у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску, заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду та доказів поважності причин його пропуску, позивачем до позовної заяви не додано. Позивачем лише вказано у позові прохання поновити строк звернення до суду.
Отже, даний позов слід залишити без руху, на підставі положень частини першої статті 123 КАС України, із наданням позивачеві десятиденного строку, з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, на звернення до суду із заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду.
При цьому, суд зазначає, що рішення про продовження процесуальних строків суд ухвалює на підставі належних обґрунтувань та поданих стороною доказів.
Крім того суд зазначає, що відповідно до приписів пункту 4 частини п`ятої статті 160 КАС України, закріплено, що в позовній заяві зазначається зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Як вбачається зі змісту позовної заяви та заявлених позовних вимог, позовні вимоги викладені позивачем некоректно.
Так, в позовній заяві позивачем зазначено про те, що виплата пенсії йому поновлена у грудні 2019 року на підставі поданої ним заяви від 06 листопада 2019 року. Разом з тим, позивачем зазначено про те, що належна йому пенсія ним не отримана по 31 січня 2020 року.
При цьому зі змісту позовних вимог вбачається, що позивач просить суд визнати протиправною бездіяльність відповідача, яка полягає у невиплаті йому пенсії до лютого 2020 року, та зобов`язати відповідача виплатити позивачеві незаконно невиплачені пенсії по січень 2020 року включно.
Отже, суд зазначає про необхідність позивачеві конкретизувати зміст позовних вимог.
Відповідно до частини третьої статті 161 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Частиною другою статті 132 КАС України передбачено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Позивачем до матеріалів справи надано квитанцію про сплату № 82286 від 06 липня 2020 року у сумі 2135, 80 грн., проте реквізити, зазначені у квитанції, не є реквізитами Донецького окружного адміністративного суду.
Статтею 7 Закону України “Про Державний бюджет України” на 2020 рік від 14 листопада 2019 року № 294-IX визначено, що прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб з 1 січня 2020 року становить 2102,00 гривень.
Відповідно до пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України “Про судовий збір” за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до норм Закону України “Про судовий збір” та Закону України “Про Державний бюджет України” на 2020 рік фізичним особам за подання адміністративного позову немайнового характеру необхідно платити судовий збір у розмірі 840,80 гривень (2102,00 грн. х 0,4= 840,80 грн.).
Позивачем заявлено дві позовні вимоги немайнового характеру, не пов`язані одна з одною, у зв`язку з чим, позивачу необхідно сплатити судовий збір у розмірі 1681,60 гривень (840,80 грн. х 2=1681,60), за подачу позову до Донецького окружного адміністративного суду за наступними реквізитами: Рахунок отримувача UA 408999980313121206084005075, отримувач коштів: Слов`янське УК/м. Слов`янськ/22030101, код отримувача за ЄДРПОУ: 37803368, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, код класифікації доходів бюджету: 22030101, із зазначенням призначення платежу: *;101;_____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків – фізичної особи (завжди має 10 цифр), судовий збір, за позовом ______ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Донецький окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа).
Отже, позивачу необхідно подати докази сплати судового збору за подання до суду позовної заяви або надати доказі неможливості сплати судового збору, або докази, що підтверджують звільнення позивача від сплати судового збору, визначені Законом України «Про судовий збір».
Згідно із частинами 1 та 2 статті 169 КАС України суддя, встановивши що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Таким чином, суд вважає за необхідне залишити даний позов без руху та надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків.
Керуючись статтями 161, 169, 167, 248, 256, частиною 2 статті 293, 294, 295, 297, 370 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Маріупольського об`єднаного управління пенсійного фонду України Донецької області про визнання бездіяльності протиправною, визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії, - залишити без руху.
Встановити особі, яка звернулася із позовною заявою десятиденний строк від дня вручення копії цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви, шляхом надання до суду заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду;вирішити питання щодо надання позовної заяви (у кількості учасників справи) із скорегованим змістом позовних вимог; оригіналу квитанції про сплату судового збору у розмірі 1681, 60 грн. або доказів неможливості його сплати, або докази, що підтверджують звільнення позивача від сплати судового збору, визначені Законом України «Про судовий збір».
У разі якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк, позовна заява повертається позивачеві.
Копію цієї ухвали невідкладно надіслати особі, яка звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та окремому оскарженню не підлягає.
Текст ухвали розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).
Ухвала складена та підписана 17 листопада 2020 року.
Суддя О.В. Зінченко