Ухвала суду № 92887694, 16.11.2020, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.11.2020
Номер справи
140/15925/20
Номер документу
92887694
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

16 листопада 2020 року ЛуцькСправа № 140/15925/20 Суддя Волинського окружного адміністративного суду Дмитрук В.В., вивчивши позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю «ДОМАКСБУД» до Головного управління ДПС у Волинській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «ДОМАКСБУД» звернулося з адміністративним позовом до Головного управління ДПС у Волинській області про визнання протиправними та скасування рішень комісії/регіонального рівня/ з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних у Волинській області, а саме: №2003191/43149507 від 05.10.2020 про відмову в реєстрації податкової накладної №13 від 14.09.2020 на загальну суму 41 517грн.62коп., №2003190/43149507, від 05.10.2020 про відмову у реєстрації податкової накладної №14 від 14.09.2020 на загальну суму 16 481грн.08коп, №2009569/43149507 від 06.10.2020 про відмову у реєстрації податкової накладної №16 від 16.09.2020 на загальну суму 71 747грн.48коп., та зобов`язання зареєструвати вказані податкові накладні в ЄРПН

Згідно з пунктом 4 частини п`ятої статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Позивачем заявлено шість позовних вимог, три з яких - визнати протиправним рішення комісії Головного управління ДПС у Волинській області про відмову у реєстрації податкової накладної та три - зобов`язати Головне управління ДПС у Волинській області зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних 3 податкові накладні.

При цьому, як відповідача у справі представником позивача зазначено Головне управління ДПС у Волинській області.

Відповідно до п.п. 2, 25, 26 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 11.12.2019 №1165 (далі – Порядок №1165) комісії регіонального рівня (комісія з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь ДПС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС) приймають рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації, врахування або неврахування таблиці даних платника податку, відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку; комісія регіонального рівня діє в межах повноважень, визначених цим Порядком та Порядком прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим Мінфіном.

Згідно з п.19 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 29.12.2010 №1246, податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення).

Таким чином, суд констатує, що Порядок №1165 визначає механізм зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр) та подальші дії саме під час розгляду комісіями можливості здійснення реєстрації податкових накладних після їх зупинення, а не після закінчення такого розгляду рішенням про відмову в такій реєстрації.

Отже, після винесення рішення про відмову в реєстрації податкової накладної, комісії контролюючих органів позбавлені права здійснити реєстрацію такої накладної в ЄРПН, в тому числі й на підставі рішення суду, і таким правом наділена виключно ДПС України, яка здійснює ведення Єдиного реєстру податкових накладних.

Таким чином, суд констатує, що позовні вимоги щодо реєстрації трьох податкових накладних заявлені до неналежного відповідача – ГУ ДПС у Волинській області замість ДПС України.

Крім того, відповідно до частини третьої статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно зі статтею 3 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Відповідно до частини першої статті 4 цього ж Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб`єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» з 01 січня 2020 року встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 2 102 грн.

Таким чином, оскільки у позовній заяві позивачем заявлено шість вимог немайнового характеру, тому вони повинні бути оплачені судовим збором у розмірі 12 612грн. (2 102 грн. х 6).

Проте в порушення вимог частини третьої статті 161 КАС України до позовної заяви позивачем долучено документ про сплату судового збору в розмірі 2 102грн., тобто в меншому розмірі, ніж це визначено чинним законодавством України.

Згідно із частинами першою, другою статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Оскільки позовна заява не відповідає вимогам статті 160 КАС України, її слід залишити без руху, надавши позивачу строк на усунення недоліків, шляхом подання до суду: 1) належним чином оформленої позовної заяви з чітким зазначенням відповідачів та формулюванням позовних вимог, їх обґрунтуванням до кожного з відповідачів (надати копії позовної заяви, а також додатки до позову, згідно з кількістю відповідачів); 2) доказів сплати судового збору в розмірі 10 510грн. (оригіналу платіжного документа).

Керуючись статтями 160, 161, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю «ДОМАКСБУД» до Головного управління ДПС у Волинській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії, - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви – десять днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Роз`яснити позивачеві, що у випадку невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачеві.

Копію ухвали надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена.

Суддя В.В. Дмитрук