
707/2475/20
2-а/707/35/20
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
про направлення позовної заяви за підсудністю до належного суду
16 листопада 2020 року м. Черкаси
Суддя Черкаського районного суду Черкаської області Тептюк Є.П., розглянувши матеріали за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення, -
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 (мешканець АДРЕСА_1 )звернувся до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_2 (місце знаходження органу, де працює відповідач: м. Черкаси, вул. Л.Українки, 21) про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення.
Предметна підсудність адміністративних справ місцевим загальним судам як адміністративним судам, визначена ч. 1 ст. 20 КАС України, зокрема згідно п. 1 вказаної статті: місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Між тим, частиною 1 ст.25 КАС України встановлена територіальна юрисдикція (підсудність) справ за вибором позивача, якою визначено, що адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної особи, вирішуються адміністративним судом за вибором позивача: судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або судом за місцем знаходження відповідача.
Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року (далі Конвенція) кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Європейський суд з прав людини у рішенні від 12 жовтня 1978 року у справі «Zand v. Austria» вказав, що словосполучення «встановлений законом» поширюється не лише на правову основу самого існування «суду», але й на дотримання таким судом певних норм, які регулюють його діяльність. Поняття «суд, встановлений законом» у частині першій статті 6 Конвенції передбачає «усю організаційну структуру судів, включно з <…> питаннями, що належать до юрисдикції певних категорій судів <…>». З огляду на це не вважається «судом, встановленим законом» орган, котрий, не маючи юрисдикції, судить осіб на підставі практики, яка не передбачена законом.
У позовній заяві та у постанові про накладення адміністративного стягнення вказано, що ОСОБА_1 проживає у АДРЕСА_1 .
Місце знаходження відповідача у справі зазначено – м. Черкаси, вул. Л.Українки, 21.
Оскільки позивач проживає у м. Черкаси, а орган, де працює посадова особа, яка прийняла оскаржувану постанову розташований також у м. Черкаси, вважаю, що ОСОБА_1 помилково обрав підсудність справи, і при прийнятті рішення керуюсь ч. 1 ст. 25 КАС України.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншому адміністративному суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Враховуючи вищевикладене та приймаючи до уваги, що інститут територіальної юрисдикції розмежовує підсудність справ, прихожу до висновку, що вищевказаний позов є непідсудним Черкаському районному суду Черкаської області як адміністративному, а є підсудним Соснівському районному суду м. Черкаси, а тому справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення слід передати на розгляд за підсудністю до Соснівського районного суду м. Черкаси.
Керуючись ст. ст. 25, 29 КАС України, -
у х в а л и в:
Справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення - направити за підсудністю до Соснівського районного суду м. Черкаси.
Ознайомитись з повним текстом ухвали, в електронній формі, сторони можуть за веб-адресою Єдиного державного реєстру судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua/.
Передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи апеляційні скарги на ухвалу можуть бути подані протягом 15 днів з дня її складення через суд першої інстанції до Шостого апеляційного адміністративного суду або безпосередньо до Шостого апеляційного адміністративного суду.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом 15 днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя: Є. П. Тептюк