Рішення № 92862973, 12.11.2020, Селидівський міський суд Донецької області

Дата ухвалення
12.11.2020
Номер справи
242/3778/20
Номер документу
92862973
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 242/3778/20

Провадження № 2/242/1369/20

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 листопада 2020 року м. Селидове

Селидівський міський суд Донецької області у складі: головуючого суддіЧеркова В.Г., при секретарі Кідрон О.М., розглянувши в місті Селидове цивільну справу за позовом Управління Соціального захисту населення Селидівської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення занадто отриманих коштів державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду із позовом, в обґрунтування якого зазначив, що відповідач вперше звернулася до УСЗН Селидівської міської ради 23.05.2018 р. із заявами про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям. У деклараціях про майновий стан зазначила, що іншого майна не має. Відповідачу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям» було призначено державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям. 19.02.2019 р. перевіркою було встановлено, що відповідач має у власності чотири квартири. У зв`язку із неповідомленням відповідачкою про обставини, що впливають на призначення державної допомоги виникла переплата, яку просив стягнути з відповідача.

Ухвалою суду від 15.10.2020 р. відкрито провадження по справі. Розгляд справи проводиться у спрощеному провадженні без виклику сторін за наявними матеріалами.

Відповідач відзив на позовну заяву не надала.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 вперше звернулася до УСЗН Селидівської міської ради із заявою про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, про що свідчить заява зареєстрована 23.05.2018 року за № 898.

Повторно звернулася із заявою 14.11.2018 р.

В деклараціях про доходи та майновий стан сім`ї від 23.05.2018 р. та від 14.11.2018 р. зазначила, що іншого житла не має.

Рішеннями УСЗН Селидівської міської ради від 25.06.2018 р. та від 30.11.2018 р. ОСОБА_1 призначено державну соціальну допомогу малозабезпеченій сім`ї.

За результатами перевірки правильності та повноти інформації, наданої ОСОБА_1 було проведено перевірку, за результатами якої встановлено факт наявності у власності чотирьох квартир на тимчасово окупованій території (а.с.21-33).

Рішенням від 20.02.2019 р. було припинено виплату допомоги з 01.03.2019 р. та утримано занадто отримані кошти за період з 01.05.2018 р. по 28.02.2019 р. у розмірі 100 %.

Дані обставини відповідно до ст. 82 ЦПК України доказуванню не підлягають, оскільки учасниками справи не оспорюються.

Згідно ст.4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Згідно із ст.13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Також, у відповідності до положень статей 55,124 Конституції України та статті ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Умови призначення і виплати малозабезпеченим сім`ям державної соціальної допомоги, передбаченої Законом України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» визначаються Порядком призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003року №250 (Порядок №250).

Згідно ст. 1 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» малозабезпечена сім`я - сім`я, яка з поважних або незалежних від неї причин має середньомісячний сукупний доход нижчий від прожиткового мінімуму для сім`ї.

Статтею 3 ст. 1 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» гарантовано право на державну соціальну допомогу, згідно з якою право на державну соціальну допомогу мають малозабезпечені сім`ї, які постійно проживають на території України.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» (Закон №1768-III) заява про надання державної соціальної допомоги подається уповноваженим представником сім`ї до місцевої державної адміністрації або до виконавчого комітету сільської, селищної ради. Виконавчий комітет сільської, селищної ради передає заяву про надання державної соціальної допомоги до місцевої державної адміністрації.

До заяви про надання державної соціальної допомоги додаються: документ, що посвідчує особу; довідка про склад сім`ї; декларація про доходи та майно осіб, які входять до складу сім`ї (в декларацію не включаються державна соціальна допомога, призначена відповідно до цього Закону; нарахована субсидія за спожиті житлово-комунальні послуги; сплачені членами сім`ї аліменти); довідка про наявність та розмір земельної частки (паю) (ч. 3ст. 4 Закону №1768-III).

Місцеві державні адміністрації для мети цього Закону мають право користуватися всіма офіційними джерелами інформації, в тому числі й інформацією органів доходів і зборів (ч. 5ст. 4 Закону №1768-III).

Державна соціальна допомога призначається з місяця звернення, якщо протягом місяця подано всі необхідні документи.

Рішення про призначення державної соціальної допомоги чи про відмову в її наданні приймається місцевою державною адміністрацією протягом десяти календарних днів і наступного після його прийняття дня надсилається уповноваженому представнику малозабезпеченої сім`ї.

Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту, організовує роботу щодо призначення та виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям.

Зазначаючи у позовній заяві про надміру одержані суми державної соціальної допомоги позивач зазначав, що відповідачем приховано перебування у власності чотирьох квартир, розташованих на тимчасово окупованій території .

Відповідно до ст. 7 Закону «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» державна соціальна допомога не призначається у випадках, коли зокрема у власності чи володінні малозабезпеченої сім`ї є друга квартира (будинок) за умови, що загальна площа житла перевищує 21 квадратний метр на одного члена сім`ї та додатково 10,5 квадратного метра на сім`ю.

З матеріалів справи вбачається, що у період з 01.05.2018 р. по 28.02.2019 року відповідачу призначено державну допомогу як малозабезпеченій сім`ї.

Працівником Управління соціального захисту населення Селидівської міської ради 11.02.2019 р. за № 155749498 та 12.02.2019 за № 155920513 сформовано інформаційні довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, з якої вбачається, що ОСОБА_1 є власником квартир, розташованих у м.Донецьку.

20.02.2019 року рішенням УСЗН Селидівськоїміської ради на підставі Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» та Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, затвердженим постановою КабінетуМіністрів України від 24.02.2003року №250 припинено виплату та утримано занадто отримані кошти з 01.05.2018 р. по 28.02.2019 р. у розмірі 100 %

Повідомленням від 10.05.2019 р. ОСОБА_1 запропоновано повернути занадто отримані кошти.

Суд звертає увагу, що в рішенні про призначення державної соціальної допомоги не зазначено підставу призначення допомоги, а саме статтю Закону та пункт Положення, який дає право відповідачу на отримання допомоги, у повідомленні про повернення сум переплати не зазначено Положення, що регулює питання визначення розрахунку загальної площі житла, що визначає допустиму норму житла, та у рішенні про утримання занадто отриманих коштів не зазначено самої підстави прийняття такого рішення.

Порядок оформлення і ведення особових справ отримувачів усіх видів соціальної допомоги у структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій, виконавчих органах міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад, центрах по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат та порядок взаємодії з цих питань зазначених органів з виконавчими органами міських, селищних і сільських рад (у тому числі об`єднаних територіальних громад) безпосередньо або через центри надання адміністративних послуг. Управліннями / Центрами проводиться виплата усіх видів соціальної допомоги, пільг і компенсацій, у тому числі допомога малозабезпеченим сім`ям згідно з Законом України"Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям" визначається Інструкцією щодо порядку оформлення і ведення особових справ отримувачів усіх видів соціальної допомоги, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 19.09.2006 року №345.

Відповідно до п. 1.2 Інструкції працівники Управління та уповноважені особи ОТГ повинні надавати громадянам і представникам підприємств, установ і організацій роз`яснення з питань призначення та виплати всіх видів соціальної допомоги, пільг та компенсацій, при потребі надавати їм допомогу в одержанні необхідних документів, довідок тощо від підприємств, установ і організацій та контролювати своєчасність їх подання. Перелік документів, які надаються для призначення соціальної допомоги, визначається в нормативно-правових актах, що встановлюють відповідні види допомоги.

Розділом 2 Інструкції визначено порядок прийому та реєстрації заяв і документів для призначення усіх видів соціальної допомоги, зокрема у п. 2.1 зазначено, що приймання заяви та документів для надання усіх видів соціальної допомоги здійснюється спеціалістом з прийому Управління / уповноваженою особою ОТГ безпосередньо від заявника, його опікуна (піклувальника), іншого законного представника або іншої особи за відповідним дорученням, завіреним у встановленому порядку, в тому числі лікарем закладу охорони здоров`я, де перебуває заявник, у випадках, передбачених чинним законодавством.

Прийняття документів охоплює:

перевірку правильності заповнення заяви та (у разі потреби) надання соціальної допомоги в її заповненні;

перевірку правильності оформлення та повноти документів, що підтверджують право заявника на відповідні види допомоги;

видачу заявникові повідомлення (відривного талона) про прийняття заяви та документів / надсилання відповідного електронного повідомлення у випадках, передбачених законодавством.

Під час приймання заяви та документів спеціаліст з прийому звіряє відомості, наведені в заяві, з документами, що посвідчують особу (паспортом) зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) громадян та членів їхніх сімей, які претендують на отримання соціальної допомоги, свідоцтвами про народження та іншими документами, які передбачені відповідними нормативно-правовими актами для призначення соціальної допомоги.

Уп.2.2 Інструкції зазначено,що для нарахування соціальної допомоги можуть використовуватися відомості про доходи,розміри житлово-комунальних платежів та інші відомості у вигляді довідок,реєстрів та переліків в електронній формі,одержаних від Державної фіскальної служби, Пенсійного фонду України,підприємств,установ та організацій незалежно від форм власності.

Розділом 3 Інструкції визначено порядок підготовки документів для призначення соціальної допомоги, зокрема у п. 3.1 зазначено, що підготовка документів для призначення соціальної допомоги та її розрахунок проводяться в терміни, які забезпечують прийняття рішення про призначення соціальної допомоги, але не пізніше 10 днів з дня прийняття заяви та всіх необхідних документів, якщо інше не передбачено законодавством.

Повнота поданих документів, правильність їх оформлення перевіряються головним спеціалістом з прийому або іншим працівником відділу (управління, сектору), на якого відповідно до посадових обов`язків покладено функції контролю за правильністю прийняття заяви на призначення допомоги.

За відсутності всіх необхідних відомостей для призначення допомоги або наявності в особовій справі неправильно оформлених довідок тощо комплект документів з обґрунтованими поясненнями повертається спеціалісту з прийому, про що в Журналі реєстрації приймання заяв і документів для призначення усіх видів соціальної допомоги спеціаліста (у Реєстрі) робиться відповідна відмітка (п.3.8 Інструкції).

Спеціаліст з прийому Управління, якому повернуто справу через відсутність усіх необхідних відомостей для призначення соціальної допомоги або через наявність в особовій справі неправильно оформлених довідок тощо, не пізніше наступного дня зобов`язаний письмово (в окремих випадках - усно) повідомити заявника / уповноважену особу ОТГ про необхідність донесення документів або усунення недоліків в неправильно оформлених довідках. На заяві ставиться номер вихідної кореспонденції, а в разі усного повідомлення телефоном зазначаються дата, час та особа, з якою велась розмова (п.3.9 Інструкції).

При необхідності проведення обстеження матеріального стану заявника чи перевірці достовірності наданих відомостей комплект документів заявника (особова справа) передається головним спеціалістом з прийому разом з відповідним Реєстром до підрозділу державних соціальних інспекторів (п. 3.10 Інструкції).

Результати перевірки відображаються у відповідному акті, який підшивається до особової справи (п. 3.12 Інструкції).

Після завершення перевірки особові справи разом з Реєстром передаються у відділ (підрозділ) прийняття рішень щодо надання соціальної допомоги координатору з опрацювання заяв або іншій особі, на яку відповідно до посадових обов`язків покладено функції з координації опрацювання заяв на призначення допомоги (п. 3.13 Інструкції).

З огляду на викладене суд дійшов висновку, що у будь-якому випадку спеціаліст Управління при прийняття документів у осіб, які звернулися із заявою про призначення допомоги, повинен здійснити перевірку в терміни, які забезпечують прийняття рішення про призначення соціальної допомоги, але не пізніше 10 днів з дня прийняття заяви та всіх необхідних документів, та у разі встановлення розбіжностей або надання неповного пакету документів повинен повідомити про це заявника.

Суд звертає увагу, що позивачем не надано доказів здійснення перевірки поданих відповідачем документів при прийнятті як заяви від 23.05.2018 р. та і у подальшому зверненні відповідача. Позивачем надано витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, який сформовано лише 11.02.2019 року та 12.02.2019 року, тобто майже через дев`ять місяців після призначення допомоги, а не протягом 10 днів, як того вимагає Інструкція.

Розділом 4 Інструкції передбачено порядок прийняття рішення щодо призначення (відмови в призначенні) допомоги, та згідно з п. 4.1 Інструкції для опрацювання прийнятих заяв та документів координатор з опрацювання заяв перевіряє наявність зазначених документів в особовій справі та в Реєстрі, робить відмітку про передачу комплекту документів спеціалісту з опрацювання заяв. Якщо документи не відповідають вимогам для призначення відповідних видів соціальної допомоги, спеціаліст з опрацювання заяв повідомляє головного спеціаліста з опрацювання заяв про необхідність запросити додаткові документи або підготувати пропозиції щодо відмови в наданні допомоги.

Для отримання додаткових необхідних відомостей (довідки, копії документів або за наявності в особовій справі неправильно оформлених довідок тощо) справа в той самий день повертається до відділу з прийому заяв з обґрунтуванням вимог, про що в Реєстрі та Журналі реєстрації заяв / особових справ та прийнятих рішень робиться відповідна помітка (зазначається дата повернення). Передача таких особових справ супроводжується Реєстром. У разі повернення справ в електронній формі відповідні помітки проставляються у відповідному електронному Журналі реєстрації заяв / особових справ та прийнятих рішень.

Спеціаліст з прийому Управління, якому повернуто справу, не пізніше наступного дня зобов`язаний письмово повідомити заявника / уповноважену особу ОТГ про необхідність донесення документів або усунення недоліків в неправильно оформлених довідках. На заяві ставиться номер вихідної кореспонденції, а в разі усного повідомлення за телефоном зазначаються дата, час та особа, з якою велась розмова.

Не пізніше 10 днів від дня подання заяви і всіх необхідних документів, якщо інше не передбачено законодавством, заявнику, його опікуну (піклувальнику), іншому законному представнику чи уповноваженій ним особі, уповноваженій особі ОТГ, яка приймала заяву про призначення соціальної допомоги, за згодою заявника видається повідомлення (надсилається поштою/ електронною поштою / засобами мобільного зв`язку (смс-повідомленням) про призначення соціальної допомоги (або відмову в її призначенні), про що робиться відповідний запис у Журналі видачі довідок та повідомлень (додаток 10), який зберігається у інформатора (в окремих випадках - координатора (головного спеціаліста) з прийому) (п. 4.10 Інструкції).

Тобто, зазначена Інструкції при прийняття рішення про призначення допомоги визначає певний порядок з урахуванням якого, спеціалісту з опрацювання заяв надається право повідомляти головного спеціаліста з опрацювання заяв про необхідність запросити додаткові документи або підготувати пропозиції щодо відмови в наданні допомоги,а спеціалісту з прийому Управління,якому повернуто справу,не пізніше наступного дня-письмово повідомити,зокрема заявника про необхідність донесення документів або усунення недоліків в неправильно оформлених довідках.

Суд звертає увагу, що позивачем не надано належних доказів виконання вимог зазначеної Інструкції, а саме, що відповідачу було направлено повідомлення щодо надання необхідних документів для призначення допомоги, а також для усунення розбіжностей у відомостях, що зазначені відповідачем у поданих документах та у документах отриманих спеціалістом під час перевірки.

Крім того, розділом 5 Інструкції передбачено, порядок припинення та поновлення надання соціальної допомоги.

У розділі 5 Інструкції зазначено, що надання соціальної допомоги припиняється та поновлюється у випадках, передбачених відповідними нормативно-правовими актами, а також згідно із заявою отримувача допомоги.

Якщо рішення про припинення надання допомоги приймається у зв`язку з поданням отримувачем документів з явно недостовірними відомостями або виявленням помилок під час розрахунку розміру допомоги тощо, до особової справи отримувача соціальної допомоги підшиваються (укладаються у швидкозшивач):

акт про виявлення факту подання отримувачами документів з явно недостовірними відомостями чи здійсненням помилки під час розрахунку розміру допомоги тощо;

перерахунок нового розміру допомоги на підставі отриманих нових чи додаткових даних (у разі збереження отримувачем права на соціальну допомогу) та розрахунок загальної суми переплати (недоплати) за призначеною соціальною допомогою;

розрахунок надмірно виплачених коштів, які підлягають відшкодуванню;

протокол про припинення виплати допомоги та визначення осіб, які повинні відшкодувати надмірно виплачені кошти;

відомості про внесені корективи до виплатних відомостей (переліків уповноважених власників/наймачів житла, яким призначено субсидію).

Повідомлення про припинення (або поновлення) надання соціальної допомоги надсилається отримувачу не пізніше 5 днів після прийняття такого рішення. У разі виявлення факту подання отримувачами документів з явно неправильними відомостями в повідомленні одночасно зазначаються термін, до якого мають бути відшкодовані надміру перераховані кошти, їх сума та реквізити рахунку, на який вони повинні бути перераховані.

Суд зазначає, що 23.05.2018 року Управлінням було прийнято надані відповідачем документи та 25.06.2018 р. призначено державну соціальну допомогу як малозабезпеченій сім`ї, та лише 11.02.2019 року, управлінням здійснено перевірку нерухомого майна, що перебуває у володінні відповідача, шляхом вільного доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Аналізуючи надані учасниками справи доказами, з урахуванням обґрунтування позовних вимог позивачем та зазначених аргументів відповідачем, суд дійшов висновку, що позивачем не надано беззаперечних доказів дотримання спеціалістом Управління під час прийняття у відповідача заяви про призначення державної соціальної допомоги як малозабезпеченій сім`ї та умисного приховання нею інформації щодо перебування у її володінні іншого нерухомого майна, оскільки Закон України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям» №1768-ІІІ від 1червня 2000року, Порядок призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 р. N 250, та Інструкція щодо порядку оформлення і ведення особових справ отримувачів усіх видів соціальної допомоги, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 19.09.2006 року №345, наділяє спеціаліста Управління під час прийняття заяв про призначення будь-якого виду державної допомоги у коротші строки здійснювати перевірку наданих заявником документів, а також повідомляти заявника про встановлені під час перевірки розбіжності, що в свою чергу дає змогу заявнику у сунути недоліки, та тільки після здійснення перевірки передати отримані документи для вирішення питання про призначення допомоги.

Рішенням Європейського суду з прав людини від 14 жовтня 2010 року у справі «Щокін проти України» визначено концепцію якості закону, зокрема щоб він був доступним для заінтересованих осіб, чітким та передбачуваним у своєму застосуванні. Відсутність у національному законодавстві необхідної чіткості і точності порушує вимогу «якості закону». В разі коли національне законодавство припустило неоднозначне або множинне тлумачення прав та обов`язків осіб, національні органи зобов`язані застосувати найбільш сприятливий для осіб підхід. Тобто вирішення колізій у законодавстві завжди тлумачиться на користь особи.

Статтею 7 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» визначено, що за наявності обставин, передбачених у частині першій цієї статті, державна соціальна допомога може бути призначена місцевою державною адміністрацією на підставі рішень районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій та виконавчих комітетів міських і районних у містах (у разі їх створення) рад у разі, якщо у складі сім`ї є особа з інвалідністю.

Тобто,ст.7 Закон України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» передбачає можливість призначення державної соціальної допомоги за наявності обставин, передбачених у частині першій цієї статті, зокрема наявності у власності чи володінні малозабезпеченої сім`ї другої квартири (будинку) за умови, що загальна площа житла перевищує 21 квадратний метр на одного члена сім`ї та додатково 10,5 квадратного метра на сім`ю, за умови наявності у складі сім`ї особи з інвалідністю.

Отже, позивачем не доведено факту, з урахуванням зазначених обставин, відсутності підстав для призначення відповідачу державної соціальної допомоги.

Стаття 7 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» наділяє правом здійснення припинення призначеної соціальної допомоги у разі якщо сім`єю навмисно подано недостовірні відомості чи приховано відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на державну соціальну допомогу та на визначення її розміру.

Згідно із ст. 13 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» контроль за правильністю надання державної соціальної допомоги та використання коштів Державного бюджету України, спрямованих на надання державної соціальної допомоги, здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері соціального захисту, безпосередньо та через керівника та уповноважених ним осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю.

Судом встановлено відсутність з боку відповідача умисного подання недостовірних відомостей для призначення допомоги, оскільки позивачем не доведено факту дотримання спеціалістами Управління вимог Інструкції щодо порядку оформлення і ведення особових справ отримувачів усіх видів соціальної допомоги, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 19.09.2006 року №345, під час прийняття та опрацювання документів наданих відповідачем для отримання державної соціальної допомоги як малозабезпеченій сім`ї, а тому суд дійшов висновку, що з боку відповідача шкоди управлінню не було завдано.

Статтею 1212 ЦК України визначено загальні положення про зобов`язання у зв`язку з набуттям, збереженням майна без достатньої правової підстави, згідно з якою зазначеною, що особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов`язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов`язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала.

Також, статтею 1215 ЦК України передбачено, що не підлягає поверненню безпідставно набуті: заробітна плата і платежі, що прирівнюються до неї, пенсії, допомоги, стипендії, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншими ушкодженнями здоров,я або смертю, аліменти та інші грошові суми, надані фізичній особі як засіб до існування, якщо їх виплата проведена фізичною або юридичною особою добровільно, за відсутності рахункової помилки з її боку і недобросовісної з боку набувача, інше майно, якщо не встановлено законом.

В даному випадку, позивачем виплата допомоги проведена добровільно, а перевірка наданих відповідачем відомостей проведено спеціалістом майже через дев`ять місяців після прийняття першої заяви про призначення допомоги, а тому суд вважає, що позивачем не доведено факту недобросовісності з боку відповідача.

З огляду на зазначене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги не обґрунтовані та задоволенню не підлягають.

На підставі ст. 141 ЦПК України судові витрати не відшкодовуються.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. ст. ст.12,13,76,77,78,79,80,81,82,83,95,258,259,263,264,265,267,268,274 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

В задоволені позовних вимог Управління соціального захисту населення Селидівської міської ради, код ЄДРПОУ 25953988, розташоване за адресою: Донецька область, м.Селидове, вул..Пушкіна, 8, до ОСОБА_1 , мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , про стягнення занадто отриманих коштів державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям відмовити в повному обсязі.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до Донецького апеляційного суду області з урахуванням п.15.5 Перехідних положень ЦПК України через суд першої інстанції(з урахуванням п. 3 розділу ХІІ «Прикінцевих положень» ЦПК України).

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження з дня вручення йому повного рішення суду.

Повний текст рішення складено 12.11.2020 р.

Суддя