Постанова № 92858513, 16.11.2020, Горохівський районний суд Волинської області

Дата ухвалення
16.11.2020
Номер справи
155/1302/20
Номер документу
92858513
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа №155/1302/20

Провадження №3/155/509/20

ГОРОХІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16.11.2020 м. Горохів

Суддя Горохівського районного суду Волинської області Яремчук С.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Горохівського відділу поліції ГУНП у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , працює на будівництві, за скоєння правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП, -

встановив:

ОСОБА_1 12 вересня 2020 року о 01 годині 20 хвилин в смт.Сенкевичівка по вул.Луцькій керував автомобілем марки CHERY AMULET номерний знак НОМЕР_1 , перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння, чим порушив п.2.9 А ПДР.

ОСОБА_1 в суді вину свою визнав повністю.

Крім визнання вини ОСОБА_1 , його вина стверджується матеріалами справи:

протоколом про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №386532;

висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного сп`яніння від 12.09.2020, згідно з яким ОСОБА_1 12.09.2020 о 01 годині 45 хвилин перебував в стані алкогольного сп`яніння;

актом медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного сп`яніння з використанням спеціального технічного засобу – приладу Алкотестер, згідно з яким результат тесту склав 1,74%;

письмовими поясненнями ОСОБА_1 .

Таким чином, враховуючи вищенаведені докази, які в своїй сукупності відповідають фактичним обставинам справи і узгоджуються між собою, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбачений ч.1 ст.130 КУпАП.

Як вбачається з довідки Горохівського відділу поліції ГУНП у Волинській області від 14.09.2020 №11129/50/01-20, ОСОБА_1 видане посвідчення водія серії НОМЕР_2 категорії «А», «А1», «В», «В2», «С», «С1».

12.10.2020 до суду надійшло клопотання голови громадської організації «Спілка ветеранів бойових дій, ветеранів АТО та волонтерів «Безпека Волині» ОСОБА_2 , протокол загальних зборів ГО «Спілка Ветеранів бойових дій, ветеранів АТО та волонтерів «Безпека Волині» від 12.10.2020 з проханням звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 КУпАП з передачею матеріалів на розгляд громадської організації, враховуючи продемонстровані ОСОБА_1 високі моральні, ділові та особисті якості, а також суспільно-корисну діяльність в умовах загрози суверенітету і територіальної цілісності України.

Вирішуючи дане клопотання, суд дійшов наступного висновку.

Відповідно до ст.21 КУпАП, особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, крім посадової особи, звільняється від адміністративної відповідальності з передачею матеріалів на розгляд громадської організації або трудового колективу, якщо з урахуванням характеру вчиненого правопорушення і особи правопорушника до нього доцільно застосувати захід громадського впливу.

За змістом зазначеної норми закону звільнення від адміністративної відповідальності є правом, а не обов`язком суду з урахуванням, зокрема, обставин, зазначених у ст.33 КпАП України.

Водночас, згідно з ст.23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Суд звертає увагу на те, що транспортний засіб є джерелом підвищеної небезпеки, а тому на водія покладається відповідальність не тільки за своє життя, а й за життя пішоходів та цілісність майна інших громадян.

Визначаючи вид та міру адміністративного стягнення, яке слід накласти на ОСОБА_1 , суд враховує фактичні обставини справи, характер вчиненого правопорушення, яке відноситься до порушення правил, норм і стандартів, що стосується забезпечення безпеки дорожнього руху, особу правопорушника, разом з тим суспільну небезпеку вчиненого.

Суд звертає увагу , що ОСОБА_1 характеризується з позитивної сторони, є волонтером і членом організації «Спілки ветеранів бойових дій, ветеранів АТО та волонтерів «Безпека Волині», а також громадської організації «Батьки дітей з синдромом Дауна та іншими порушеннями розвитку», надавав волонтерську допомогу під час антитерористичної операції протягом 2015-2018 років, разом з тим працює на будівництві, відтак виконання ним трудових обов`язків та зайняття волонтерською діяльністю жодним чином не залежить від наявності у нього права керування транспортними засобами, а тому позбавлення цього права не буде перешкодою для можливості отримання ним заробітку та зайняттям волонтерською діяльністю.

Відповідно до ст.19 Закону України «Про міжнародні договори України», ст.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» стала практика Європейського суду з прав людини є частиною національного законодавства та обов`язкова до застосування судами як джерело права.

У рішенні по справі «О`Галлоран та Франціс проти Сполученого Королівства» від 29.06.2007 року, Європейський суд з прав людини у складі його Великої палати постановив, що будь-яка особа, яка володіє чи керує автомобілем, підпадає під дію спеціальних правил, оскільки володіння та використання автомобілів є таким, що потенційно може завдати серйозної шкоди. Ті, хто реалізували своє право володіти автомобілями та їздити на них, тим самим погодились нести певну відповідальність та виконувати додаткові обов`язки у правовому полі.

Тому, виходячи із характеру вчиненого правопорушення, яке є тяжким, його особливу небезпечність, підвищену соціальну чуттєвість до такого роду правопорушень, з метою належного виховання правопорушника, запобіганню вчинення нових правопорушень, суд дійшов висновку, що в задоволенні клопотання слід відмовити та застосувати до ОСОБА_1 стягнення в межах санкції ч.1 ст.130 КУпАП у виді штрафу з позбавленням права керування транспортним засобом, яке відповідно до вимог ст.23 КУпАП суд вважає справедливим та оправданим метою застосування стягнення.

Відповідно до ст.40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Відомостей про наявність у правопорушника пільг по сплаті судового збору, які передбачені ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір», матеріали справи не містять.

Отже, на підставі ст.40-1 КУпАП, ст.4 Закону України «Про судовий збір», з правопорушника слід стягнути судовий збір в розмірі 420,40 грн.

Керуючись ст.ст.40-1, ч.1 ст.130, 221, 283, ч.1 ст.284 КУпАП,-

постановив:

В задоволенні клопотання громадської організації «Спілка ветеранів бойових дій, ветеранів АТО та волонтерів «Безпека Волині» про звільнення ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 КУпАП з передачею матеріалів на розгляд громадської організації – відмовити.

Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі 600 (шістсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 (десять тисяч двісті) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1(один) рік.

У випадку добровільної несплати штрафу відповідно до ст.308 КУпАП його розмір стянути з ОСОБА_1 у подвійному розмірі.

Стягнути з ОСОБА_1 в користь держави 420 (чотириста двадцять) гривень 40 копійок судового збору за наступними реквізитами: отримувач коштів – ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37993783; банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подачі апеляційної скарги до Волинського апеляційного суду через Горохівський районний суд Волинської області.

Суддя Горохівського районного суду

Волинської області С.М. Яремчук