Постанова № 92849970, 13.11.2020, Південноукраїнський міський суд Миколаївської області (до 25.04.2025 - Южноукраїнський міський суд Миколаївської області)

Дата ухвалення
13.11.2020
Номер справи
486/1593/20
Номер документу
92849970
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа №: 486/1593/20 Провадження № 3/486/805/2020

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 листопада 2020 року м. Южноукраїнськ

Южноукраїнський міський суд Миколаївської області

в складі: головуючого судді Далматової Г.А.,

при секретарі Деменко К.Л.,

за участю прокурора Кучерявого В.А.,

особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,

розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Управління стратегічних розслідувань в Миколаївській області Департаменту страгегічних розслідувань національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Вознесенськ Миколаївської області, головного спеціаліста відділу господарсько-договірної роботи апарату Южноукраїнської міської ради та її виконавчого комітету, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ,

за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 , розпорядженням Южноукраїнського міського голови від 15 січня 2018 року № 10/06-04-к з 17 січня 2018 року призначена на посаду головного спеціаліста відділу господарсько-договірної роботи апарату Южноукраїнської міської ради та її виконавчого комітету з присвоєнням 12 рангу посадової особи місцевого самоврядування. Згідно пп. в) п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», така посада, відноситься до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і є суб`єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».

Згідно ч. 1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» такі особи, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Пунктом 2-1 Розділу ХІІІ Прикінцеві положення Закону України «Про запобігання корупції», відповідно Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» продовжено термін подання декларації до 01 червня 2020 року.

ОСОБА_1 подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік 02 червня 2020 року, чим порушила строк подання декларації, встановлений ч. 1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» з наступними змінами. При цьому ОСОБА_1 не вживала жодних дій щодо своєчасного подання декларації, оскільки роботу з її подання розпочала вже після закінчення терміну, а саме 01 червня 2020 року та мала змогу своєчасно її подати, оскільки електронний цифровий підпис отримала 23 квітня 2020 року з терміном дії до 23 квітня 2021 року. Раніше подавала електронні декларації, що свідчить про її обізнаність з положеннями Закону України «Про запобігання корупції». Окрім того, ОСОБА_1 достовірно знала про необхідність подання щорічної декларації, була особисто під підпис попереджена про обов`язки, встановлені Законом України «Про запобігання корупції».

Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнала. Пояснила, що внаслідок нагляду за тяжко хворим родичем не змогла до червня подати декларацію. Також отримала новий електронний ключ у квітні і не знала, що старий ключ автоматично анулюється. При спробі подати декларацію не перевірила, що декларацію подано, і тому подала декларацію несвоєчасно.

Прокурор в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та призначити адміністративне стягнення у вигляді штрафу.

Суд, дослідивши та оцінивши надані докази в сукупності, прийшов до такого.

Згідно копії розпорядження з особового складу № 10/06-04-к від 15 січня 2018 року ОСОБА_1 з 17 січня 2018 року призначено на посаду головного спеціаліста відділу господарсько-договірної роботи апарату Южноукраїнської міської ради та її виконавчого комітету, як таку що перебувала в кадровому резерві, з терміном випробування 2 місяці /а.с. 21/.

17 січня 2018 року ОСОБА_1 була попереджена про обмеження, пов`язані з прийняттям на службу в органах місцевого самоврядування та проходження служби, зокрема з вимогами Закону України «Про запобігання корупції» /а.с. 20/.

02 червня 2020 року начальником відділу правової роботи апарату Южноукраїнської міської ради та її виконавчого комітету Миськівом С.О. було повідомлено Національне агенство з питань запобігання корупції про факт несвоєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 . Повідомлення отримано адресатом 06 липня 2020 року /а.с. 16/.

Управлінням проведення спеціальних перевірок та моніторингу способу життя Національного агентства з питань запобігання корупції було виявлено факт несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 , для вжиття заходів з перевірки направлено відповідного листа до Департаменту стратегічних розслідувань національної поліції України та отримано ним 07 серпня 2020 року /а.с. 14-15/.

Зі скріншоту сторінки веб-сайту Акредитованого центру сертифікації ключів вбачається, що ОСОБА_1 23 квітня 2020 року отримала електронний ключ строком дії до 23 квітня 2021 року /а.с. 12/.

Згідно скріншоту сторінки веб-сайту Єдиного державного реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 декларацію (щорічну) подала 02 червня 2020 року /а.с. 11/.

Як вбачається з послідовності дій користувача "Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", які вчинила ОСОБА_1 в період з 01 січня 2020 року по 04 серпня 2020 року, роботу в даному реєстрі ОСОБА_1 розпочала о 13.55 годині 01 червня 2020 року та саме тоді ж натиснуто кнопку "Нова декларація на основі цієї". О 09.34 годині 02 червня декларація нею була успішно подана /а.с. 17-18/.

Згідно ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Рішенням НАЗК № 3 від 10 червня 2016 року затверджено «Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яким передбачено, що щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року (абз.1 п.5 Розділ ІІ Порядку).

Пунктом 2-1 Розділ XIII Прикінцеві положення, встановлено, що декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб`єкти декларування подають до 1 червня.

За викладеного, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення знайшла своє підтвердження.

При визначенні ОСОБА_1 виду і розміру адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого нею адміністративного правопорушення, особу ОСОБА_1 ступінь її вини та щире каяття, тому суд вважає необхідним накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в мінімальному розмірі.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» стягненню з ОСОБА_1 на користь держави підлягає судовий збір в розмірі 420,40 гривень.

Керуючись ст. ст. 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави (Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106 Код отримувача (код ЄДРПОУ): 37993783 Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) Рахунок отримувача: UА908999980313111256000026001 Код класифікації доходів бюджету: 22030106) розміром - 420 (чотириста двадцять) гривень 40 (сорок) копійок.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку її оскарження.

Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Миколаївського апеляційного суду через Южноукраїнський міський суд Миколаївської області, протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Южноукраїнського міського суду Г.А.Далматова