
Кримінальне провадження № 1-кс/428/5113/2020
Справа № 428/7510/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 листопада 2020 року м. Сєвєродонецьк
Слідчий суддя Сєвєродонецького міського суду Луганської області Посохов І.С., за участю секретаря судового засідання Гуртової К.О., в.о. начальника відділу Луганської обласної прокуратури Стрільцова І.С., захисника Бушного О.О., підозрюваного ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Луганській області капітана поліції Шевченка Є.І., погоджене в.о. начальника відділу Луганської обласної прокуратури Стрільцовим І.С., про продовження строку покладених на підозрюваного обов`язків та додані до клопотання матеріали кримінального провадження № 42020130000000107 від 20.07.2020 у відношенні:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Сєвєродонецьк Луганської області, громадянина України, українця, з вищою освітою, не працюючого, одруженого, має на утриманні двох неповнолітніх дітей: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимого,
підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України,
ВСТАНОВИВ:
09.11.2020 року до слідчого судді Сєвєродонецького міського суду надійшло клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Луганській області капітана поліції Шевченка Є.І., погоджене в.о. начальника відділу Луганської обласної прокуратури Стрільцовим І.С., про продовження строку покладених на підозрюваного обов`язків у кримінальному провадженні № 42020130000000107 від 20.07.2020 у відношенні ОСОБА_1 .
У клопотанні слідчого зазначено, що Слідчим управлінням ГУНП в Луганській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості щодо якого внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42020130000000107 від 20 липня 2020 року за підозрою заступника директора Департаменту – начальника відділу нагляду за діяльністю уповноважених органів з питань архітектури та містобудування Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Луганській області ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який народився у м. Сєвєродонецьк Луганської області, громадянина України, українця, раніше не судимого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.
Починаючи з 19.06.2017 ОСОБА_1 наказом Державної архітектурно-будівельної інспекції України від 16.06.2017 № 326 «ОС» призначено на посаду заступника директора Департаменту – начальника відділу нагляду за діяльністю уповноважених органів з питань архітектури та містобудування Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Луганській області, та присвоєно 6 (шостий) ранг державного службовця.
Відповідно до пункту 3.1 розділу ІІІ «Основні функції» Положення про Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції у Луганській області, затвердженого наказом Державної архітектурно-будівельної інспекції України від 12.06.2017 № 927 «Про деякі питання діяльності Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Луганській області», зі змінами затвердженими наказом Державної архітектурно-будівельної інспекції України від 19.11.2018 № 1467 (далі - Положення), Відділ нагляду за діяльністю уповноважених органів з питань архітектури та містобудування Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Луганській області має наступні функції:
- підпункт 1 – здійснює розгляд звернень фізичних та юридичних осіб, вимог правоохоронних органів, запитів народних депутатів України, органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій з питань, що належать до компетенції Відділу, готує проекти відповідей та здійснює відповідні заходи реагування;
- підпункт 2 – забезпечує виконання нормативно-правових актів з питань, що належать до його компетенції;
- підпункт 3 – видає (відмовляє у видачі) чи анулює дозволи на виконання будівельних робіт, через головних інспекторів будівельного нагляду, щодо об`єктів будівництва, які за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів із середніми (СС2) наслідками, розташованих в межах сіл та селищ, за межами населених пунктів і на території кількох адміністративно-територіальних одиниць, а також міст, де не утворено відповідного органу державного архітектурно-будівельного контролю;
- підпункт 4 – видає (відмовляє у видачі) сертифікатів через головних інспекторів будівельного нагляду, щодо об`єктів будівництва, які за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів із середніми (СС2) наслідками, розташованих в межах сіл та селищ, за межами населених пунктів і на території кількох адміністративно-територіальних одиниць, а також міст, де не утворено відповідного органу державного архітектурно-будівельного контролю.
Згідно з пунктом 4 Положення Відділ нагляду за діяльністю уповноважених органів з питань архітектури та містобудування Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Луганській області має право:
- підпункт 5 – видає (відмовляє у видачі) чи анулює дозволи на виконання будівельних робіт, через головних інспекторів будівельного нагляду, щодо об`єктів будівництва, які за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів із середніми (СС2) наслідками, розташованих в межах сіл та селищ, за межами населених пунктів і на території кількох адміністративно-територіальних одиниць, а також міст, де не утворено відповідного органу державного архітектурно-будівельного контролю;
- підпункт 6 – видає (відмовляє у видачі) сертифікатів через головних інспекторів будівельного нагляду, щодо об`єктів будівництва, які за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів із середніми (СС2) наслідками, розташованих в межах сіл та селищ, за межами населених пунктів і на території кількох адмінстративно-територіальних одиниць, а також міст, де не утворено відповідного органу державного архітектурно-будівельного контролю;
- підпункт 10 – користуватись іншими правами відповідно до законодавства України.
Відповідно до пункту 5.6 розділу V Положення заступник директора Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Луганській області має право:
- підпункт 1 – за дорученням директора територіального органу та/або Голови Держархбудінспекції представляти інтереси територіального органу та або Держархбудінспекції в інших органах державної влади;
- підпункт 2 – залучати в установленому порядку посадових осіб структурних підрозділів територіального органу, фахівців органів державної влади, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) до розгляду питань, що належать до повноважень Відділу;
- підпункт 3 – одержувати в установленому порядку від органів державної влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій інформацію, необхідну для виконання покладених на Відділ завдань;
- підпункт 5 – має інші права, пов`язані з організацією та забезпеченням виконання покладених на Відділ завдань та доручень директора територіального органу.
Згідно з підпунктом 1 пункту 6.1 розділу VІ Положення заступник директора Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Луганській області є відповідальним за неналежне виконання або невиконання покладених на них службових обов`язків, та відповідно до пункту 6.2 у разі неналежного виконання своїх обов`язків несе відповідальність, передбачену Законом України «Про державну службу».
За таких обставин ОСОБА_1 , обіймаючи посаду заступника директора Департаменту – начальника відділу нагляду за діяльністю уповноважених органів з питань архітектури та містобудування Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Луганській області в державній установі, пов`язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій згідно Примітки 1 до ст. 364 КК України є службовою особою, а також відповідно до Примітки 2 до ст. 368 КК України є службовою особою, яка займає відповідальне становище.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб`єктом відповідальності за корупційні правопорушення.
Відповідно до ст. 22 вказаного Закону особам, зазначеним в ч. 1 ст. 3 цього Закону, забороняється використовувати свої службові повноваження або своє становище та пов`язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб, у тому числі використовувати будь-яке державне чи комунальне майно або кошти в приватних інтересах.
Відповідно до ст. 23, 24 Закону України «Про запобігання корупції» особам, зазначеним у п. 1, 2 ч. 1 ст. 3 вказаного Закону, забороняється безпосередньо або через інших осіб вимагати, просити, одержувати подарунки для себе чи близьких їм осіб від юридичних або фізичних осіб, а у разі надходження пропозиції щодо неправомірної вигоди або подарунка, незважаючи на приватні інтереси, зобов`язані невідкладно вжити таких заходів: відмовитися від пропозиції; за можливості ідентифікувати особу, яка зробила пропозицію; залучити свідків, якщо це можливо, у тому числі з числа співробітників; письмово повідомити про пропозицію безпосереднього керівника (за наявності) або керівника відповідного органу, підприємства, установи, організації, спеціально уповноважених суб`єктів у сфері протидії корупції.
Статтею 6 Конституції України регламентовано, що органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України. Згідно вимог ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Органи державної влади їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Так, ОСОБА_1 , працюючи на посаді заступника директора Департаменту – начальника відділу нагляду за діяльністю уповноважених органів з питань архітектури та містобудування Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Луганській області, будучи службовою особою, яка займає відповідальне становище, діючи умисно, з корисливих мотивів, використовуючи надане йому службове становище, вчинив умисне корупційне кримінальне правопорушення за наступних обставин.
16 липня 2020 року, більш точного часу встановити під час досудового розслідування не надалось можливим, фізична особа-підприємець ОСОБА_4 з метою оформлення декларації про початок будівельних робіт об`єкта нерухомого майна за адресою: АДРЕСА_3 , прибув до Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Луганській області, розташованого за адресою: Луганська область, м. Сєвєродонецьк, бульвар Дружби Народів, 32-а.
Там ОСОБА_4 зустрівся з заступником директора Департаменту – начальником відділу нагляду за діяльністю уповноважених органів з питань архітектури та містобудування Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Луганській області – ОСОБА_1 . В ході особистої розмови ОСОБА_1 вивчив документи, надані ОСОБА_4 , та пояснив останньому, що в документах міститься велика кількість помилок, а також, що таке оформлення займає багато часу. Після цього ОСОБА_1 , будучи службовою особою, яка займає відповідальне становище, маючи умисел на одержання неправомірної вигоди для себе з використанням службового становища, поєднаного з вимаганням неправомірної вигоди, знаходячись за місцем розташування Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Луганській області, розташованого за адресою: Луганська область, м. Сєвєродонецьк, бульвар Дружби Народів, 32-а, використовуючи своє службове становище, повідомив ОСОБА_4 , що для оформлення та реєстрації декларації про початок та закінчення будівельних робіт, а також введення в експлуатацію такого об`єкта, ОСОБА_4 необхідно буде надати ОСОБА_1 грошові кошти у сумі 15 000 грн. Окрім того, ОСОБА_1 повідомив ОСОБА_4 про те, що у випадку не надання вказаної суми грошових коштів процедура оформлення вказаних декларацій буде дуже складна та займе тривалий час.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи службовою особою, яка обіймає відповідальне становище, виконуючи адміністративно-господарські та організаційно-розпорядчі функції, керуючись прямим умислом та діючи з корисливих мотивів, шляхом вимаганням неправомірної вигоди, створив умови, за яких ОСОБА_4 вимушений був погодитись на незаконну вимогу надати неправомірну вигоду службовій особі.
У подальшому, реалізуючи свій злочинний умисел, керуючись корисливим мотивом, ОСОБА_1 повідомив ОСОБА_4 , що йому необхідно буде надіслати на електронну адресу ОСОБА_1 сканкопії документів на об`єкт будівництва. У свою чергу ОСОБА_1 шляхом телефонної розмови повідомить ОСОБА_4 про дату подальшої зустрічі з метою передачі неправомірної вигоди.
03 серпня 2020 року ОСОБА_4 на виконання попередніх вказівок ОСОБА_1 надіслав на електронну адресу останнього сканкопії технічної документації, містобудівні умови та обмеження для проектування будівництва, а також план на об`єкт будівництва за адресою: АДРЕСА_3 .
Пізніше, 04.08.2020 приблизно о 12 годині 26 хвилин ОСОБА_1 , керуючись корисливим мотивом, переслідуючи мету отримання неправомірної вигоди від ОСОБА_4 , на підтвердження свого наміру надіслав на поштову адресу ОСОБА_4 проект електронного документу «повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об`єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів з незначними наслідками (СС1), про зміну даних у повідомленні про початок виконання будівельних робіт щодо об`єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів з незначними наслідками (СС1)» по об`єкту за адресою: АДРЕСА_3 . При цьому в електронному листі ОСОБА_1 зазначив, що ОСОБА_4 необхідно роздрукувати вказане повідомлення, підписати його та направити до ЦНАП Сєвєродонецької міської ради.
У свою чергу ОСОБА_4 виконав вказівку ОСОБА_1 , а саме роздрукував вказане повідомлення, підписав його та направив до ЦНАП Сєвєродонецької міської ради за адресою: Луганська область, м. Сєвєродонецьк, бульвар Дружби Народів, 32-а.
08 вересня 2020 року ОСОБА_1 зателефонував на мобільний телефон ОСОБА_4 та повідомив останнього про те, що усі необхідні документи готові та у нього в наявності, а також запропонував зустрітися.
09 вересня 2020 року, приблизно об 11 годині 00 хвилин, на відкритій ділянці місцевості поблизу магазину «Автодом» за адресою: Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Федоренка, 10-а, ОСОБА_1 зустрівся з ОСОБА_4 , та діючи умисно, керуючись корисливим мотивом з метою отримання неправомірної вигоди для себе, повідомив ОСОБА_4 про те, що всі необхідні документи виготовлені, зареєстровані, та на підтвердження своїх слів надав ОСОБА_4 роздрукований витяг з реєстру будівельної діяльності Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва ЛГ 101200908440 про підтвердження факту реєстрації декларації про готовність до експлуатації об`єкта за адресою: АДРЕСА_3 .
У свою чергу ОСОБА_4 на виконання вказівок ОСОБА_1 передав останньому грошові кошти у сумі 15 000 грн., які ОСОБА_1 поклав до правої кишені своїх штанів.
Після цього ОСОБА_1 був затриманий працівниками правоохоронних органів.
Таким чином, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , своїми умисними протиправними діями, що виразились в одержанні службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди для себе за вчинення в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, дії з використанням службового становища, поєднаному з вимаганням неправомірної вигоди, вчинив корупційне кримінальне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 368 КК України.
10 вересня 2020 року у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, повідомлено про підозру ОСОБА_1 .
11.09.2020 ухвалою слідчого судді Сєвєродонецького міського суду Луганської області відносно підозрюваного ОСОБА_1 обрано запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 50 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 105 100 (сто п`ять тисяч сто) грн.
14.09.2020 підозрюваного ОСОБА_1 звільнено з-під варти, при цьому, покладено обов`язки, передбачені ч. 5 ст. 194 КПК України, зокрема:
- прибувати за першою вимогою до слідчого СУ ГУНП в Луганській області, який здійснюватиме досудове розслідування;
- не відлучатися із м. Сєвєродонецьк Луганської області без дозволу слідчого, прокурора або суду;
- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання;
- утримуватися від спілкування зі свідками, зокрема ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 ;
- здати на зберігання до органу міграційної служби свої паспорти для виїзду за кордон.
07.11.2020 строк досудового розслідування у зазначеному кримінальному провадженні продовжено до трьох місяців, тобто до 10 грудня 2020 року.
У клопотанні слідчого ставиться питання про продовження строку обов`язків, покладених на підозрюваного ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в межах строку досудового розслідування, тобто до 10.12.2020.
У судовому засіданні прокурор Стрільцов І.С. підтримав клопотання, підтвердив доводи, викладені у клопотанні на його обґрунтування, просив його задовольнити у повному обсязі.
У судовому засіданні підозрюваний ОСОБА_1 та його захисник Бушний О.О. заперечували проти задоволення клопотання.
Вислухавши сторону обвинувачення та сторону захисту, дослідивши матеріали кримінального провадження, слідчий суддя дійшов наступного.
У судовому засіданні встановлено, що підозра ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, обґрунтовується наявними матеріалами кримінального провадження, а саме: заявою про вчинення злочину від 17.07.2020, протоколами допитів свідка ОСОБА_4 ; протоколом виготовлення та огляду імітаційних засобів від 11.08.2020; протоколом огляду, помітки та вручення грошових коштів та документів від 09.09.2020; протоколом затримання ОСОБА_1 ; протоколом освідування ОСОБА_1 від 09.09.2020; протоколом допиту як свідка начальника відділу по роботі з дозвільними документами Департаменту архітектурно-будівельної інспекції у Луганській області ОСОБА_5 від 09.09.2020; протоколом допиту як свідка головного інспектора будівельного нагляду відділу по роботі з дозвільними документами Департаменту архітектурно-будівельної інспекції у Луганській області ОСОБА_6 від 09.09.2020; протоколом допиту свідка ОСОБА_7 від 14.09.2020; протоколом допиту свідка ОСОБА_8 від 14.09.2020; протоколом огляду електронної пошти ОСОБА_4 від 15.10.2020; висновком експертизи спеціальних хімічних речовин від 29.09.2020 № 19/113/8/1-211е; висновком експертизи спеціальних хімічних речовин від 12.10.2020 № 19/113/8/1-240е; іншими доказами у їх сукупності.
З матеріалів, доданих до клопотання, вбачається, що 09.09.2020 об 11-01 годині ОСОБА_1 затримано в порядку ст. 208 КПК України.
10.09.2020 відповідно до вимог ст. 276-278 КПК України ОСОБА_1 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.
11.09.2020 слідчим суддею Сєвєродонецького міського суду постановлено ухвалу про обрання ОСОБА_1 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою на 60 днів, а саме з 09 вересня 2020 року по 07 листопада 2020 року включно, з встановленням застави у розмірі 105 100 гривень.
Згідно з ухвалою суду, у разі внесення застави, ОСОБА_1 підлягає негайному звільненню з під-варти та стосовно нього діє запобіжний захід у вигляді застави із застосуванням наступних обов`язків:
- прибувати за першою вимогою до слідчого СУ ГУНП в Луганській області, який здійснюватиме досудове розслідування;
- не відлучатися із м. Сєвєродонецьк Луганської області без дозволу слідчого, прокурора або суду;
- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання;
- утримуватися від спілкування зі свідками, зокрема ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 ;
- здати на зберігання до органу міграційної служби свої паспорти для виїзду за кордон.
14.09.2020 підозрюваний ОСОБА_1 звільнений з-під варти у зв`язку з внесенням застави у розмірі 105 100 гривень.
07.11.2020 досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42020130000000107 від 20.07.2020 продовжено заступником керівника Луганської обласної прокуратури до трьох місяців, а саме до 10.12.2020.
Таким чином, з урахуванням досліджених доказів, слідчий суддя вбачає наявність обґрунтованої підозри ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого йому злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.
В судовому засіданні встановлено, що на теперішній час досудове розслідування по даному кримінальному провадженню не завершено та 07.11.2020 року заступником керівника Луганської обласної прокуратури досудове розслідування продовжено до трьох місяців, а саме до 10.12.2020.
Завершення досудового розслідування у даному кримінальному провадженні неможливе, оскільки необхідно виконати ряд слідчих (розшукових) дій.
Як видно з клопотання, відповідно до вимог п. 4 ч. 1 ст. 184 КПК України, під час досудового розслідування встановлено наявність ризиків, передбачених п.п. 1, 3, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, якими обґрунтовується наявність підстав для застосування запобіжного заходу щодо ОСОБА_1 , а саме:
- можливість переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду (п. 1 ч. 1 ст. 177 КПК), про що свідчить тяжкість покарання, що загрожує ОСОБА_1 у разі визнання його винуватим у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення. Так, ОСОБА_1 відповідно до ч. 4 ст. 12 КК України підозрюється у вчиненні тяжкого корупційного злочину, за який законом згідно з санкцією ч. 3 ст. 368 КК України передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п`яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна. Під час проведення досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_1 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , тобто проживає на території області, частина якої є тимчасово окупованою територією України, та з метою уникнення відповідальності за скоєний злочин може переховуватись на території, непідконтрольній органам державної влади України;
- незаконно впливати на свідків у цьому ж кримінальному провадженні (п. 3 ч. 1 ст. 177 КПК), про що свідчить те, що станом на теперішній час допитані як свідки співробітники Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Луганській області ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , які перебувають у підпорядкуванні ОСОБА_1 , а також свідок ОСОБА_4 надали показання, якими підтверджується вина ОСОБА_1 . З метою уникнення відповідальності ОСОБА_1 може незаконно впливати на вказаних осіб з метою надання неправдивих показань органу досудового розслідування;
- можливість вчинити інше кримінальне правопорушення (п. 5 ч. 1 ст. 177 КПК), оскільки мотивований вище ризик здійснення впливу на свідків становить собою склад окремих кримінальних правопорушень, передбачених, зокрема ст. 386 КК України - перешкоджання з`явленню свідка, потерпілого, експерта, примушування їх до відмови від давання показань чи висновку.
З викладеного судом вбачається, що зазначені ризики зі сплином часу не зменшились та існують і на теперішній час, а обставини, якими було обґрунтоване обрання запобіжного заходу, свідчать про неможливість запобігання вказаним ризикам у разі не продовження строку дії обов`язків, покладених на підозрюваного ОСОБА_1 , оскільки останній у такому випадку матиме змогу вчиняти дії, спрямовані на унеможливлення встановлення об`єктивної істини по даному кримінальному провадженню.
Частиною 5 ст. 194 КПК України встановлено перелік обов`язків, які слідчий суддя, суд покладають на підозрюваного у разі застосування запобіжного заходу не пов`язаного з триманням під вартою.
Відповідно до ч. 7 ст. 194 КПК України обов`язки, передбачені ч. 5 цієї статті, можуть бути покладені на підозрюваного на строк, не більше двох місяців. У разі необхідності цей строк може бути продовжений за клопотанням прокурора в порядку, передбаченому ст. 199 цього Кодексу.
Враховуючи вік, стан здоров`я та сімейний стан підозрюваного, вагомість наявних доказів про вчинення підозрюваним кримінального правопорушення, тяжкість покарання, що загрожує йому у разі визнання винуватим у кримінальному правопорушенні, у вчиненні якого він підозрюється, з метою забезпечення виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов`язків, слідчий суддя вважає за необхідне клопотання слідчого про продовження строку покладених на підозрюваного обов`язків задовольнити, а саме продовжити строк покладених на підозрюваного обов`язків у межах строку досудового розслідування, а саме до 10.12.2020.
Керуючись ст. 110, 131, 132, 176-178, 194, 199, 369-372 КПК України, слідчий суддя
УХВАЛИВ:
Клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Луганській області капітана поліції Шевченка Є.І., погоджене в.о. начальника відділу Луганської обласної прокуратури Стрільцовим І.С., про продовження строку покладених на підозрюваного обов`язків задовольнити.
Продовжити строк покладених на підозрюваного ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обов`язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України, а саме:
- прибувати за першою вимогою до слідчого СУ ГУНП України в Луганській області, який здійснюватиме досудове розслідування;
- не відлучатися із м. Сєвєродонецьк Луганської області без дозволу слідчого, прокурора або суду;
- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання:
- утримуватися від спілкування зі свідками, зокрема ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 ;
- здати на зберігання до органу міграційної служби свої паспорти для виїзду за кордон.
Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню після її оголошення та діє по 10.12.2020 року включно, тобто у межах строку досудового розслідування.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя І. С. Посохов