Рішення № 92831434, 09.11.2020, Білоцерківський міськрайонний суд Київської області

Дата ухвалення
09.11.2020
Номер справи
357/7129/20
Номер документу
92831434
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 357/7129/20

2/357/2991/20

Категорія 43

ЗАОЧНЕ Р І Ш Е Н Н Я

іменем України

09 листопада 2020 року Білоцерківський міськрайонний суд Київської області у складі:

головуючого судді – Орєхова О.І.,

за участі секретаря – Сокур О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження в залі суду № 2 в м. Біла Церква цивільну справу за позовною заявою управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради Київської області до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених сум державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям,-

В С Т А Н О В И В:

23 липня 2020 року позивач управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради Київської області звернувся до Білоцерківського міськрайонного суду Київської області з позовною заявою до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених сум державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, посилаючись на наступні обставини.

Відповідач ОСОБА_1 перебуває на обліку в управлінні соціального захисту населення Білоцерківської міської ради та є отримувачем державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям.

Право на отримання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям встановлюється Законом України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям».

Умови надання допомоги визначаються Порядком призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 року № 250.

У відповідності до статті 3 Закону та пункту 2 Порядку допомога призначається і виплачується у грошовій формі малозабезпеченим сім`ям, які постійно проживають на території України, мають середньомісячний сукупний дохід, нижчий від прожиткового мінімуму для сім`ї.

Особливістю допомоги є визначення її розміру з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім`ї, тобто обчисленого у середньому за місяць доходу усіх членів сім`ї з усіх джерел надходжень протягом шести місяців, що передують місяцю звернення за призначенням державної соціальної допомоги, крім допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування.

Іншою особливістю допомоги є призначення її на шість місяців. Відповідні положення закріплені у статті 6 Закону та пункту 20 Порядку.

Умовою отримання допомоги є подання заявником відповідної заяви та декларації про доходи та майно (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім`ї), форми яких встановлюються Міністерством соціальної політики України.

Враховуючи, що середньомісячний сукупний дохід сім`ї є вирішальним при визначенні розміру допомоги, особи, які звертаються за отриманням допомоги, мають вкрай відповідально ставитись до достовірності даних про доходи, що декларуються для отримання допомоги.

12.03.2018 року відповідач ОСОБА_1 звернулась до управління з заявою про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям і декларацією про доходи та майновий стан сім`ї. До заяви відповідачем також додана довідка від 01.03.2018 року № 24 про розмір аліментів, сплачених у твердій грошовій сумі, довідка від 07.03.2018 року № 07-38/108 про неотримання допомоги, довідка від 07.03.2018 року № 312/03 про перебування ОСОБА_2 на обліку в Білоцерківському об`єднаному управлінні пенсійного фонду України та розмір отриманої ним пенсії по інвалідності, внаслідок загального захворювання інвалідам ІІІ групи. В декларації відповідачка зазначила, що отримувала державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям, допомогу при народженні дитини, пенсію, інших доходів не має.

Особистим підписом в заяві відповідач підтвердила, що усвідомлює наслідки подання неповних чи недостовірних відомостей і що її було повідомлено про обов`язок повідомляти органи соціального захисту населення про зміни обставин, які можуть вплинути на отримання допомоги, компенсацій та пільг, а також повідомлено про обов`язок повернення надміру нарахованих коштів після настання таких обставин.

На підставі наданих документів, рішенням від 13.03.2018 року управлінням було призначено відповідачу допомогу на період з 01.03.2018 року по 31.08.2018 року в розмірі 3921,50 грн. щомісячно.

Згідно з розпорядженням на перерахунок державної соціальної допомоги від 22.06.2018 року, у зв`язку зі зміною прожиткового мінімуму, відповідачу проведено перерахунок допомоги з 01.07.2018 року по 31.08.2018 року та визначено її в розмірі 4282,47 грн. щомісячно.

На момент звернення відповідача до управління з заявою про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, вона здійснювала догляд за дитиною до досягнення нею трирічного віку до ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Відповідно до п. 10 Порядку, соціальна допомога не призначається у разі, коли працездатні члени малозабезпеченої сім`ї не працюють, не служать, не вчаться за денною формою навчання у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням державної соціальної допомоги (крім осіб, які в установленому порядку визнані безробітними та за інформацією центрів зайнятості не порушують законодавство про зайнятість щодо сприяння своєму працевлаштуванню; осіб, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку).

На виконання вимог Порядку, після закінчення терміну догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідач зареєструвалась в Білоцерківському міськрайонному центрі зайнятості та була визнана безробітною в установленому законом порядку.

Пунктом 25 Порядку визначено, що у разі припинення реєстрації як безробітної особи, яка включена до складу малозабезпеченої сім`ї, виплата раніше призначеної допомоги припиняється з місяця, що настає за місяцем, в якому припинено реєстрацію безробітного за інформацією центрів зайнятості.

Окрім цього, пунктом 27 Порядку передбачено, що центрами зайнятості до 10 числа місяця, що настає за звітним, здійснюється інформування органів соціального захисту населення стосовно дотримання безробітним працездатним членом малозабезпеченої сім`ї законодавства про зайнятість у частині сприяння своєму працевлаштуванню та припинення реєстрації як безробітної особи, яка включена до складу малозабезпеченої сім`ї.

Так, 05.11.2018 року від Білоцерківського міськрайонного центру зайнятості до управління надійшов список осіб, яким припинено реєстрацію як безробітним особам від 01.11.2018 року № 1471-03. Відповідно до наданого списку відповідачу ОСОБА_1 13.07.2018 року припинена реєстрація, як безробітної особи в зв`язку з невідвідуванням без поважних причин Білоцерківського міськрайоного центру зайнятості.

За виявленими обставинами спеціалістами управління 08.11.2018 року було проведено перерахунок допомоги на період з 01.03.2018 року по 30.06.2018 року в розмірі 3921,50 грн. щомісячно, на період з 01.07.2018 року по 31.07.2018 року в розмірі 4282,47 грн. щомісячно. Виплата державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям припинена з 01.08.2018 року через повідомлення центру зайнятості про припинення реєстрації безробітного.

З 01.08.2018 року відповідач права на отримання допомоги не мала, проте вже фактично отримала допомогу за серпень 2018 року в розмірі 4282,47 грн.

15.11.2018 року відповідачем було отримано на руки повідомлення про припинення виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям від 13.11.2018 року №11622.

15.11.2018 року відповідачем повернуто частину надміру виплачених сум державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям в розмірі 700,00 грн.

Враховуючи відмову відповідачем від повернення решти надміру виплаченої суми державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, їй було направлено повторне повідомлення про припинення виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям від 13.12.2018 року № 12739.

13.12.2018 року відповідачем повернуто частину надміру виплачених сум державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям в розмірі 700,00 грн.

24.01.2019 року відповідачем повернуто частину надміру виплачених сум державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям в розмірі 700,00 грн.

Враховуючи відсутність будь-яких дій відповідача щодо вирішення питання добровільного погашення решти заборгованості, подальше листування управління вважає недоцільним.

Тому просили суд стягнути з відповідача ОСОБА_1 надміру виплачену державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям в сумі 2182 грн. 47 коп., та судовий збір в сумі 2102 грн. 00 коп. (а.с. 1-7).

Ухвалою судді 06 серпня 2020 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у вищезазначеній цивільній справі. Постановлено провести розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін (а.с. 40-41).

В судове засідання представник позивача Різник Ярослав Михайлович, який діє на підставі довіреності від 05.10.2020 року № 02-30/209 (а.с. 51) не з`явився, надав до суду клопотання, отримане судом 09.11.2020 року за вх. № 42911, в якому просив розглядати справу за відсутності представника управління, позовні вимоги підтримує в повному обсязі та у разі неявки в судове засідання відповідача не заперечує щодо заочного розгляду справи (а.с. 50).

Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилась, про час та місце слухання справи повідомлялась належним чином, відповідно до чинного законодавства.

Відповідно до ч. 3, 4 ст. 130 ЦПК України якщо особу, якій адресовано судову повістку, не виявлено в місці проживання, повістку під розписку вручають будь-якому з повнолітніх членів сім`ї, які проживають разом з нею. У такому випадку особа, якій адресовано повістку, вважається належним чином повідомленою про час, дату і місце судового засідання, вчиненням іншої процесуальної дії. У разі відсутності адресата (будь – кого з повнолітніх членів його сім`ї) особа, яка доставляє судову повістку, негайно повертає її до суду з поміткою про причини невручення.

Частиною 1 статті 131 ЦПК України передбачено, що у разі відсутності заяви про зміну місця проживання або місцезнаходження судова повістка надсилається учасникам справи, які не мають офіційної електронної адреси та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв`язку, що забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, на останню відому судові адресу і вважається доставленою, навіть якщо учасник судового процесу за цією адресою більше не проживає або не знаходиться.

Відповідно до ч. 5 ст. 128 ЦПК України судова повістка про виклик повинна бути вручена з таким розрахунком, щоб особи, які викликаються, мали достатньо часу для явки в суд і підготовки до участі в судовому розгляді справи, але не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання, а судова повістка–повідомлення – завчасно.

Отже, суд приходить до висновку, що відповідач ОСОБА_1 про слухання справи, яке було призначено на 09 листопада 2020 року була повідомлена завчасно, у відповідності до вимог статті 128 ЦПК України.

З боку відповідача ОСОБА_1 жодних заяв та клопотань на адресу суду не надходило.

Також, не надходив і відзив на позовну заяву управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради Київської області.

Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового засідання технічним засобом здійснює секретар судового засідання. У разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Отже, оскільки сторони не з`явились в судове засідання, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Ухвалою суду від 09 листопада 2020 року постановлено провести розгляд справи в заочному порядку.

Стаття 280 ЦПК України визначає, що суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов: відповідач належним чином повідомлялась про дату, час і місце судового засідання; відповідач не з`явилась в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; відповідач не подала відзив; позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

Згідно ч. 2 ст. 281 ЦПК України розгляд справи і ухвалення рішення проводяться за правилами загального чи спрощеного позовного провадження з особливостями, встановленими цією главою.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги позивача управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради Київської області підлягають задоволенню з наступних підстав.

Згідно із ч. 1 ст. 2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизначених або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

Відповідно до ч. 1 ст. 5 ЦПК України здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.

Відповідно до ч. 1 ст. 19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.

Судом встановлені фактичні обставини та зміст спірних правовідносин.

Встановлено, що відповідач ОСОБА_1 , перебуває на обліку в управлінні соціального захисту населення Білоцерківської міської ради та є отримувачем державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям.

Право на отримання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям встановлюється Законом України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям».

Умови надання допомоги визначаються Порядком призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 року № 250.

У відповідності до статті 3 Закону та пункту 2 Порядку допомога призначається і виплачується у грошовій формі малозабезпеченим сім`ям, які постійно проживають на території України, мають середньомісячний сукупний дохід, нижчий від прожиткового мінімуму для сім`ї.

Особливістю допомоги є визначення її розміру з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім`ї, тобто обчисленого у середньому за місяць доходу усіх членів сім`ї з усіх джерел надходжень протягом шести місяців, що передують місяцю звернення за призначенням державної соціальної допомоги, крім допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування.

Іншою особливістю допомоги є призначення її на шість місяців. Відповідні положення закріплені у статті 6 Закону та пункті 20 Порядку.

Умовою отримання допомоги є подання заявником відповідної заяви та декларації про доходи та майно (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім`ї), форми яких встановлюються Міністерством соціальної політики України.

Враховуючи, що середньомісячний сукупний дохід сім`ї є вирішальним при визначенні розміру допомоги, особи, які звертаються за отриманням допомоги, мають вкрай відповідально ставитись до достовірності даних про доходи, що декларуються для отримання допомоги.

12 березня 2018 року відповідач ОСОБА_1 звернулась до управління з заявою про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям і декларацією про доходи та майновий стан сім`ї (а.с. 9-12).

До заяви відповідачем також додана довідка від 01 березня 2018 року № 24 про розмір аліментів, сплачених у твердій грошовій сумі (а.с. 13), довідка від 07 березня 2018 року № 07-38/108 про неотримання допомоги (а.с. 14), довідка від 07 березня 2018 року № 312/03 про перебування ОСОБА_2 на обліку в Білоцерківському об`єднаному управлінні Пенсійного фонду України та розмір отриманої ним пенсії по інвалідності внаслідок загального захворювання інвалідам ІІІ групи (а.с. 15). В декларації відповідач зазначила, що отримувала державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям, допомогу при народженні дитини, пенсію, інших доходів не має (а.с. 16-17).

Особистим підписом в заяві відповідач підтвердила, що усвідомлює наслідки подання неповних чи недостовірних відомостей і що її було повідомлено про обов`язок повідомляти органи соціального захисту населення про зміни обставин, які можуть вплинути на отримання допомоги, компенсацій та пільг, а також повідомлено про обов`язок повернення надміру нарахованих коштів після настання таких обставин.

На підставі наданих документів рішенням від 13 березня 2018 року управлінням було призначено відповідачці допомогу на період з 01.03.2018 року по 31.08.2018 року в розмірі 3 921,50 грн. щомісячно.

Згідно з розпорядженням на перерахунок державної соціальної допомоги від 22 червня 2018 року у зв`язку зі зміною прожиткового мінімуму відповідачу проведено перерахунок допомоги з 01.07.2018 року по 31.08.2018 року та визначено її в розмірі 4282,47 грн. щомісячно.

На момент звернення відповідача до управління з заявою про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, вона здійснювала догляд за дитиною до досягнення нею трирічного віку до ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Відповідно до п. 10 Порядку, соціальна допомога не призначається у разі, коли працездатні члени малозабезпеченої сім`ї не працюють, не служать, не вчаться за денною формою навчання у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням державної соціальної допомоги (крім осіб, які в установленому порядку визнані безробітними та за інформацією центрів зайнятості не порушують законодавство про зайнятість щодо сприяння своєму працевлаштуванню; осіб, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку).

На виконання вимог Порядку, після закінчення терміну догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, відповідач зареєструвалась в Білоцерківському міськрайонному центрі зайнятості та була визнана безробітною в установленому законом порядку.

Пунктом 25 Порядку визначено, що у разі припинення реєстрації як безробітної особи, яка включена до складу малозабезпеченої сім`ї, виплата раніше призначеної допомоги припиняється з місяця, що настає за місяцем, в якому припинено реєстрацію безробітного за інформацією центрів зайнятості.

Окрім цього, пунктом 27 Порядку передбачено, що центрами зайнятості до 10 числа місяця, що настає за звітним, здійснюється інформування органів соціального захисту населення стосовно дотримання безробітним працездатним членом малозабезпеченої сім`ї законодавства про зайнятість у частині сприяння своєму працевлаштуванню та припинення реєстрації як безробітної особи, яка включена до складу малозабезпеченої сім`ї.

Так, 05 листопада 2018 року від Білоцерківського міськрайоного центру зайнятості до управління надійшов список осіб, яким припинено реєстрацію як безробітним особам від 01.11.2018 року № 1471-03 (а.с. 23-24). Відповідно до наданого списку відповідачу ОСОБА_1 13 липня 2018 року припинена реєстрація як безробітної особи в зв`язку з невідвідуванням без поважних причин Білоцерківського міськрайоного центру зайнятості.

За виявленими обставинами спеціалістами управління 08 листопада 2018 року було проведено перерахунок допомоги на період з 01.03.2018 року по 30.06.2018 року в розмірі 3921,50 грн. щомісячно, на період з 01.07.2018 року по 31.07.2018 року в розмірі 4282,47 грн. щомісячно. Виплата державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям припинена з 01.08.2018 року через повідомлення центру зайнятості про припинення реєстрації безробітного.

З 01.08.2018 року відповідач права на отримання допомоги не мала, проте вже фактично отримала допомогу за серпень 2018 року в розмірі 4282,47 грн.

У відповідності до п. 28 Порядку якщо сім`єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про її доходи та майновий стан, що вплинуло на встановлення права на призначення соціальної допомоги та визначення її розміру, внаслідок чого були надміру виплачені кошти, органи соціального захисту населення: визначають обсяг надміру виплачених коштів та встановлюють строки їх повернення, залежно від матеріального стану сім`ї; повідомляють уповноваженого представника малозабезпеченої сім`ї про обсяг надміру виплачених коштів та строки їх повернення; у разі неповернення надміру виплачених коштів добровільно в установлені строки вирішують питання про їх стягнення у судовому порядку.

На виконання п. 6 ч. 3 ст. 175 Цивільного процесуального кодексу України, управлінням соціального захисту населення було вжито вичерпних заходів досудового врегулювання спору.

15.11.2018 року відповідачем було отримано на руки повідомлення про припинення виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям від 13.11.2018 року № 11622 (а.с. 27).

15.11.2018 року відповідачем повернуто частину надміру виплачених сум державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям в розмірі 700,00 грн. (а.с. 28).

Враховуючи відмову відповідача від повернення решти надміру виплаченої суми державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, їй було направлено повторне повідомлення про припинення виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям від 13.12.2018 року № 12739 (а.с. 29).

13.12.2018 року відповідачем повернуто частину надміру виплачених сум державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям в розмірі 700,00 грн. 24.01.2019 року відповідачем повернуто частину надміру виплачених сум державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям в розмірі 700,00 грн. (а.с. 30-31).

Відповідно до ст. 1166 ЦК України, майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала. Особа, яка завдала шкоди, звільняється від її відшкодування, якщо вона доведе, що шкоди завдано не з її вини.

Згідно з положеннями ч.ч. 1, 2 ст. 1212 ЦК України, особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов`язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов`язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала. Положення цієї глави застосовуються незалежно від того, чи безпідставне набуття або збереження майна було результатом поведінки набувача майна, потерпілого, інших осіб чи наслідком події.

Частиною 1 ст. 1213 ЦК України визначено, що особа, набувач зобов`язаний повернути потерпілому безпідставно набуте майно в натурі.

Відповідно до ч. 3 ст. 12 ЦПК України кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно до ч. 1 ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, які мають значення для вирішення справи.

Частиною 2 статті 77 ЦПК України встановлено, що предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухвалені судового рішення.

Частинами 5, 6 статті 81 ЦПК України докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Відповідно до ч. 1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

З боку відповідача ОСОБА_1 не надано до суду жодних пояснень, заперечень та відзиву щодо позовних вимог позивача, а також у відповідності до вимог ст. 81 ЦПК України жодного належного та допустимого доказу в спростування доводів позивача щодо суми стягнення.

Отже, оскільки відповідач уникає від повернення надміру виплачених сум допомоги наданих позивачем та отриманих останньою, то суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача про стягнення надміру виплачених сум допомоги є цілком обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до вимог ст. 263 ЦПК України судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права. Судове рішення має відповідати завданню цивільного судочинства, визначеному цим Кодексом. При виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування відповідних норм права, викладені в постановах Верховного Суду. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Європейський суд з прав людини вказав, що згідно з його установленою практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (SERYAVIN AND OTHERS v. UKRAINE, № 4909/04, § 58, ЄСПЛ, від 10 лютого 2010 року).

Відповідно до ч. 1 ст. 133 ЦПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.

Згідно із п. 1 ч.ч. 1, 2 ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються у разі задоволення позову на – відповідача.

Оскільки, позивачем при зверненні до суду були понесені судові витрати у сумі 2102,00 гривень, які документально підтверджені (а.с. 34), то такі витрати підлягають стягненню з відповідача ОСОБА_1 на користь позивача.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 1166, 1212, 1213 ЦК України, ст.ст. 2, 5, 12, 13, 19, 76, 77, 81, 133, 141, 247, 254, 263-265, 273, 274-279, 280, 284, 289 ЦПК України, Законом України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям», суд,-

У Х В А Л И В:

Позовні вимоги управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради Київської області ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених сум державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, - задовольнити.

Стягнути з відповідача ОСОБА_1 на користь позивача управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради Київської області надміру виплачену державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям в сумі 2182 гривень 47 копійок та судовий збір у розмірі 2102 гривень 00 копійок, а загалом 4284 гривень 47 копійок (чотири тисячі двісті вісімдесят чотири гривні сорок сім копійок).

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Київського апеляційного суду через Білоцерківський міськрайонний суд Київської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку, встановленому цим Кодексом.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд – якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.

Учасникам справи, які не були присутні в судовому засіданні, або якщо судове рішення було ухвалено поза межами судового засідання чи без повідомлення ( виклику ) учасників справи, копія судового рішення надсилається протягом двох днів з дня його складання у повному обсязі в електронній формі у порядку, визначеному законом, - у випадку наявності у особи офіційної електронної адреси, або рекомендованим листом з повідомленням про вручення – якщо така адреса відсутня.

Позивач: управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради Київської області (адреса місцезнаходження: 09117, Київська область, м. Біла Церква, вул. Ярослава Мудрого, буд. 2, ЄДРПОУ: 03193643);

Відповідач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (адреса реєстрації та проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП – НОМЕР_1 , паспорт серії НОМЕР_2 ).

Повне заочне рішення складено 09 листопада 2020 року.

Заочне рішення надруковано в нарадчій кімнаті в одному примірнику.

СуддяО. І. Орєхов