
ЧЕРВОНОАРМІЙСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 292/1436/20
Номер провадження 3/292/1394/20
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 листопада 2020 року смт.Пулини
Суддя Червоноармійського районного суду Житомирської області Лотуга В.Ф., розглянувши матеріали справи, які надійшли з Пулинського відділення поліції Новоград-Волинського ВП ГУНП в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
уродженця с.Макіївка, Варвинського району, Чернігівської області,
громадянина України, з повною загальною середньою
освітою, не одруженого, не працюючого, проживаючого по
АДРЕСА_1 , не військовозобов"язаного,
інвалідності та пільг не має, ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 ,
за ч.2 ст.173-2 КУпАП,-
В С Т А Н О В И В :
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 265248 від 12.11.2020 вбачається, що ОСОБА_1 , 12 листопада 2020 року, близько 01 год., перебуваючи в п`яному вигляді, за місцем проживання вчинив домашнє насильство психологічного характеру, а саме: ображав свою співмешканку ОСОБА_2 нецензурними словами, погрожував фізичною розправою, чим завдав шкоди її психологічному здоров`ю.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненому не визнав та пояснив, що будь-якого насильства щодо співмешканки ОСОБА_2 не вчиняв. Зазначив, що 12.11.2020, вночі, його співмешканка ОСОБА_2 , будучи п`яною, спровокувала конфлікт під час якого подряпала йому обличчя та побила, заподіявши тілесні ушкодження. У зв`язку із протиправними діями ОСОБА_2 , по телефону звертався до Пулинського відділення поліції. Після його звернення до поліції, ОСОБА_2 з метою уникнення відповідальності за вчинене щодо нього правопорушення, від сусідки викликала поліцію. Зауважив, що працівники поліції не розібрались у ситуації, яка відбулась між ним та ОСОБА_2 і безпідставно склали на нього протокол.
Вислухавши пояснення правопорушника та дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, суддя приходить до наступного висновку.
Відповідно до вимог ч.1 ст.245 Кодексу України про адміністративні правопорушення завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно ст.278 Кодексу України про адміністративні правопорушення орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи вирішує наступні питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; чи витребувано необхідні додаткові матеріали; чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх з аконних представників і адвоката.
У протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються (ч.1 ст.256 КУпАП): дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Адміністративна відповідальність за ч. 2 ст.173-2 КУпАП наступає у разі вчинення домашнього насильства особою, яка протягом року піддавалась адміністративному стягненню.
У той же час, у графі протоколу "суть учиненого адміністративного правопорушення" не зазначено про те, що ОСОБА_1 за домашнє насильство протягом року піддавався адміністративному стягненню, що є кваліфікуючою ознакою ч.2 ст.173-2 КУпАП, як і не вказано місце вчинення адміністративного правопорушення.
Працівником поліції, належну перевірку по матерілах не проведено, пояснення у ОСОБА_1 не відібрано та його доводи щодо вчинення протиправлних дій саме ОСОБА_2 , не перевірено.
До протоколу додано лише рапорт старшого інспектора-чергового Пулинського ВП Новоград-Волинського ВП ГУНП в Житомирській області від 12.11.2020, за повідомленням ОСОБА_2 про вчинення відносно неї домашнього насильства співмешканцем ОСОБА_1 , а відомості щодо повідомлення останнього до поліції про вчинення ОСОБА_2 насильства, як стверджував у судовому засіданні ОСОБА_1 , не долучені.
Будь-яких пояснень свідків, чи інших доказів, крім пояснення ОСОБА_2 , до даного протоколу не додано.
До матеріалів долучено постанову Червоноармійського районного суду Житомирської області від 08.01.2020, яка не зазначена у протоколі, як додаток.
Відповідно до ч. 2 ст. 251 КУпАП обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушенн.
Вказані обставини не дають можливості повно та всебічно розглянути дані адміністративні матеріали та позбавляють суд можливості з`ясувати обґрунтовано та всебічно наступні обставини: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом"якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з"ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи, правильної кваліфікації та вирішення справи по суті.
За таких обставин, вважаю необхідним повернути матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 до Пулинського відділення поліції ГУНП в Житомирській області для приведення протоколу про адміністративне правопорушення та доданих до нього матеріалів у відповідність до вимог КУпАП.
При доопрацюванні матеріалів справи про адміністративне правопорушення необхідно усунути вищенаведені недоліки з дотриманням вимог п.7 Розділу II Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, із врахуванням ст.38 КУпАП щодо строків накладення адміністративного стягнення.
Керуючись ст.ст.245, 256, 268, 276, 278 КУпАП, суддя,-
П О С Т А Н О В И В:
Матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст.173-2 КУпАП повернути Пулинському відділенню поліції ГУНП в Житомирській області для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя В. Ф. Лотуга